PDA

Arată versiune întreagă : Stirea zilei pentru romanii din Spania

sorin
03.02.2010, 13:02
Am deschis acest topic pentru a se posta aici diverse stiri si evenimente care ar interesa comunitatea romaneasca din Spania. Oricine poate posta pe acest topic.

sorin
03.02.2010, 13:03
In cadrul programului “consulatul itinerant”, in ziua de 12 februarie 2010, o echipa a Consulatului General al Romaniei la Barcelona se va deplasa la Ibiza pentru a oferi asistenta si servicii consulare cetatenilor romani din Insulele Baleare.

Depunere actelor se va face la Recinto Ferial de Ibiza (Ctra San Antonio, km 1) intre orele 10:30 – 17:00. Accesul este pe baza de programare prealabila obtinuta pe mail (consuladogeneralenbarcelo@telefonica.net) sau fax (nr. 934.341.109) la Consulatul General al Romaniei la Barcelona.

sorin
22.03.2010, 16:19
Pentru a veni in sprijinul cetatenilor romani, Consulatul General al Romaniei la Sevilla va organiza servicii consulare itinerante in provincile Almeria si Granada, astfel:

- 24 si 25 Martie, intre orele 10.00 - 17.00, in Almeria, Calle Carretera Huercal de Almeria nr. 46
- 26 Martie, intre orele 10.00 - 17.00, in Motril, la biserica ortodoxa, Calle Miguel Hernandez nr.4

Recomandăm tuturor cetăţenilor români, care vor solicita servicii/documente consulare, să se prezinte cu documentele de identitate/călătorie şi/sau stare civilă atât în original, cât şi în fotocopie. Nu este nevoie de programare.

Sursa: Ambasada Romaniei in Spania

opium-female
31.08.2010, 09:46
Mi sincero pesame para las familias que sufrieron la perdida!
http://www.larioja.com/v/20100828/rioja-region/mueren-tres-rumanos-vecinos-20100828.html

opium-female
13.11.2010, 05:58
Iata o stire care a creeat polemica in televiziunile spaniole,au vuit ziarele...
O tigancusa de 10 ani a nascut !Este mamica!Aici in Spania ...
http://www.elmundo.es/elmundo/2010/11/03/andalucia/1288776768.html
Romii sunt foarte friciti si lis e pare ceva natural, normal, in timp ce autoritatile spaniole se dau cu capul de toti peretii neavand habar in ce "normalitate" se incadreaza asa ceva...

fanydell
26.04.2011, 05:23
Buna ziua dragi romani din Spania.

Va ofer o stire care poate fi de folos multor concetateni de ai mei aflati pe acele meleaguri (de fapt 2 stiri)

1. Mananci si nu ai castigat nimic pana acum?
Recomanzi(din instinct) diverse produse, servicii si nu te-a platit nimeni?
ACUM, exista acolo in Spania, o companie care va ofera posibilitatea sa castigati bani facand aceste 2 lucruri. Puteti sa dezvoltati o afacere acolo in Spania cat si in alte tari (Romania, Franta , Portugalia, Belgia, ...etc), necesita costuri de investitie foarte mici si castiguri foarte frumoase din activitate de consum si promovare.
Daca esti interesat, intra pe www...... ,la căsuța de username scrie următorul lucru: NUME PRENUME/LOCALITATE/FANICA RAHAIAN și AFLĂ CUM.

CONFERINTELE ON LINE se fac in zilele de MARTI si JOI la ora 21:00.

FANICA RAHAIAN
0723 644 350
frsuperonlinero@gmail.com

2. Acum puteti suna acasa gratuit si nelimitat. Te poti vedea cu cei dragi, nelimitat si gratuit. Aflati cum:
TE REGĂSEȘTI ÎNTR-UNA DIN URMĂTOARELE SITUAȚII ?
1. EȘTI PLECAT DIN ȚARĂ ȘI NU-ȚI SUNI SAU VEZI FAMILIA ȘI PRIETENII PENTRU CĂ E PREA SCUMP?
2. PRIETENII TĂI SUNT PLECAȚI DIN ȚARĂ ȘI NU ÎI SUNI PENTRU CĂ TE COSTĂ PREA MULT?
3. VREI SĂ VORBEȘTI CU EI GRATUIT ȘI NELIMITAT?
4. MAI CUNOȘTI ALTE PERSOANE CARE SE AFLĂ ÎN UNA DIN ACESTE SITUAȚII, INTERESATE DE ACEST LUCRU?
5. CONDUCI O COMPANIE/ORGANIZAȚIE NAȚIONALĂ/MULTINAȚIONALĂ ȘI COSTURILE TELECOMUNICAȚIILOR TE COSTĂ PREA MULT?
6. VREI SĂ-ȚI REDUCI FACTURILE TELEFONICE?
NOI AVEM SOLUȚIA !!!
Suntem o companie de telecomunicații americană. Oferim servicii de telefonie și videotelefonie la nivel global. Ne adresăm Etnicilor (persoane plecate din țara natală, indiferent de naționalitate: români, maghiari, turci, chinezi, etc...), Companiilor și Organizațiilor Naționale și Multinaționale.

Oferta noastră: apeluri voce, fax, videotelefonie, videoconferință, teleconferință, voicemail, GRATUIT și NELIMITAT, oriunde în lume.
EȘTI INTERESAT ?

Intră în fiecare zi de LUNI, MARȚI, MIERCURI, JOI, VINERI și SÂMBĂTĂ ora 20.00 (ora României) pe www.... , la căsuța de username scrie următorul lucru: NUME PRENUME/LOCALITATE/FANICA RAHAIAN și AFLĂ CUM.

Dacă vrei mai multe informații, contactează-mă.

FANICA RAHAIAN
0726 723 593
0316 606 732
videotelefonielv7@yahoo.com

editat de sorin: doar numerele de telefon si adresele de email (pentru contact) se accepta, nu si linkurile personale sau comerciale. la prima postare similara ti se va suspenda contul. citeste regulamentul de postare.

aramis_13
26.04.2011, 07:37
sorine, ăsta e MLM, nu doar spam...

sorin
26.04.2011, 08:22
sorine, ăsta e MLM, nu doar spam...
o fi, ca nu am pierdut timpul sa citesc tot. cu atat mai rau, la prima postare similara oricum va fi suspendat.

aramis_13
26.04.2011, 09:46
e sigur. adresa de e-mail (ultima) e cu lv7... alde ăştia au mai dat pe aici.

sorin
19.05.2011, 20:19
http://www.romanian-portal.com/stiri/Spania/partidul-romanilor-din-spania-candideaza-la-localele-din-22-mai-an-patru-localitti-spaniole.html

jhonyboxing
10.01.2013, 06:11
Buna Ziua!Vreau sa stiu ce sa mai intamplat cu moratoria(interdictia la munca,care sa pus in luna iulie 2011)?Sa prelungit asa cum se aude pana la sfarsitul anului 2013?Daca este cineva pe forum si stie sigur..rog sa-mi dea un raspuns.Multumesc!