PDA

Arată versiune întreagă : Lucian Bute vs. Edison Miranda April 17 2010 (17 aprilie 2010)-Montreal – Bell Centre

sorin
03.02.2010, 11:56
S-ar parea ca urmatorul meci in care Lucian Bute isi pune din nou centura IBF in joc, va avea loc pe 17 aprilie la Montreal. Adversarul acestuia va fi Edison Miranda din Columbia, in varsta de 29 de ani, cu 10 luni mai tanar ca Lucian. Miranda este nr. 1 in Columbia si nr. 17 mondial, avand 37 de meciuri ca profesionist, din care a castigat 33 (29 prin KO) si a pierdut 4 (2 prin KO).

sorin
12.03.2010, 14:15
Directorul de relatii cu presa al Interbox, David Messeier, a anuntat, ca peste 12.000 de bilete au fost vândute pentru meciul din 17 aprilie, de la Montreal, în care campionul mondial la categoria supermijlocie, versiunea IBF, Lucian Bute, îsi va pune titlul în joc contra boxerului Edison Miranda.

Potrivit ruefrontenac.com, sunt toate sansele ca recordul de audienta înregistrat la 28 noiembrie 2009, în Centre Bell din Quebec, 16.000 de spectatori, la meciul în care Bute si-a pastrat titlul mondial la categoria supermijlocie, versiunea IBF, dupa ce l-a învins prin KO, în repriza a patra, pe mexicanul Librado Andrade, sa fie depasit la disputa din 17 aprilie.
"Am vândut deja cele 75 de locuri VIP si aproape toate locurile de 250 de dolari si-au gasit cumparator. Mai ramân înca mai multe bilete de 200 si 150 de euro la vânzare. Totul functioneaza perfect pâna în prezent si anticipam o asistenta impresionanta pentru acesta lupta. Popularitatea lui Lucian creste în mod constant", a punctat Messier.
În alta ordine de idei, cea mai cunoscuta revista dedicata boxului mondial, publicatia americana Ring Magazine, l-a declarat pe pugilistul român Lucian Bute cel mai bun pugilist al categoriei supermijlocie, informeaza ruefrontenac.com
Bute este primul la categoria sa, devansându-l pe american Andre Ward (21 de victorii si nicio înfrângere), detinatorul titlului la aceeasi categorie în versiunea WBA. Ierarhia celor mai buni boxeri la categoria supermijlocie este completata de britanicul Carl Froch (campionul mondial al versiunii WBC), danezul Mikkel Kessler, camerunerul Sakio Bika, armeanul Arthur Abraha, americanul Allan Green, mexicanul Librado Andrade, germanul Robert Stieglitz si germanul Eduard Gutknecht.
Lucian Bute (25 de victorii si nicio înfrângere) îsi va apara pentru a cincea oara titlul mondial la categoria supermijlocie, versiunea IBF, în fata pugilistului columbian Edison "Pantera" Miranda, într-o gala ce va loc la 17 aprilie, la Centre Bell din Montreal (Canada). Cu ocazia acestui meci, Bute va reveni la Centre Bell dupa mai mult de un an de absenta.

Sursa: Mediafax
(http://www.mediafax.ro/)

sorin
19.03.2010, 06:01
Conform radio-canada.ca , meciul de box dintre Lucian Bute si Edison Miranda va fi primul din cariera pugilistului roman care va fi difuzat in direct pe HBO si pe teritoriul SUA. Se estimeaza o audienta de peste 10-12 milioane de telespectatori in Statele Unite, ceea ce o va depasi pe cea din Canada si Romania. “Expunerea va fi deci maxima", a declarat presedintele InterBox, Jean Bedard.

Romanul Lucian Bute (25 de victorii si nici o infrangere) isi va apara titlul mondial pentru a cincea oara, la categoria supermijlocie, versiunea IBF, impotriva pugilistului columbian Edison Miranda ("Pantera"), intr-o gala ce va loc la 17 aprilie, la Centre Bell din Montreal (Canada).

sorin
15.04.2010, 12:44
Meciul dintre Lucian Bute (25 de victorii şi nici o infrângere), care-si va apara pentru a cincea oara titlul mondial la categoria supermijlocie, versiunea IBF, si pugilistul columbian Edison "Pantera" Miranda, va avea loc in gala programată sambata 17 aprilie, la Centre Bell din Montreal (Canada).
Lupta dintre cei doi este programata sa inceapa la ora locala 22.00 (ET), ceea ce corespunde orei 5:00 dimineata, duminica 18 aprile in Romania.

Meciul NU se transmite in Romania! "Felicitari" pe aceasta cale televiziunilor romanesti, care prefera sa dea emisiuni cu pitipoance dezbracate si tot felul de mahalagisme, in loc sa transmita meciul unui compatriot care ne face cunoscuti in lume.

P.S. Voi incerca sa pun ceva linkuri cu transmisia LIVE inainte de incepe meciul, daca gasesc ceva bun, asa ca fiti pe faza.

sorin
16.04.2010, 12:16
Meciul NU se transmite in Romania! "Felicitari" pe aceasta cale televiziunilor romanesti, care prefera sa dea emisiuni cu pitipoance dezbracate si tot felul de mahalagisme, in loc sa transmita meciul unui compatriot care ne face cunoscuti in lume.
Se transmite pana la urma si in Romania. Parca m-au auzit :-$
Meciul va fi transmis în direct pe Dolce Info, incepand cu ora 05:00 dimineata (duminica 18 aprilie) si in reluare de la orele 13:00 şi 19:30.

alex st
16.04.2010, 16:08
si eu vreau sa vad meciu,,ajutati-ma pls cu un site un link cva care da meciu live,,,,hai bute

sorin
16.04.2010, 16:27
Meciul va fi transmis în direct pe Dolce Info, incepand cu ora 05:00 dimineata (duminica 18 aprilie) si in reluare de la orele 13:00 şi 19:30.

si eu vreau sa vad meciu,,ajutati-ma pls cu un site un link cva care da meciu live,,,,hai bute
Ai citit toate mesajele de pe acest topic inainte de a pune aceasta intrebare?

Deci, in Romania se va transmite in direct, asa cum am anuntat deja.

In SUA si probabil si Canada, se transmite direct pe HBO

Pentru cei care nu se incadreaza in nici una din categoriile de mai sus,
daca gasesc un link/stream care functioneaza rezonabil, il voi posta aici
pe forum, chiar inainte de inceperea meciului. Oricine poate sa posteze de asemeni un link bun inainte de meci.

adydeluxe
17.04.2010, 06:25
meciul este live si pe telesport de la ora 05.00 dimineata

Lex
17.04.2010, 07:03
http://www.myp2p.eu/competition.php?&competitionid=&part=sports&discipline=other&allowedDays=1

o sa vedeti HBO Boxing de la 3:45-7:15 dar meciul lui Bute incepe in jurul orei 5:00 asa ca merita sa incercam aici daca nu va fi pe telesport cum a scris cineva mai sus, ca dolce info nu au toti :)):ideea:

adydeluxe
17.04.2010, 08:29
http://www.myp2p.eu/competition.php?&competitionid=&part=sports&discipline=other&allowedDays=1

o sa vedeti HBO Boxing de la 3:45-7:15 dar meciul lui Bute incepe in jurul orei 5:00 asa ca merita sa incercam aici daca nu va fi pe telesport cum a scris cineva mai sus, ca dolce info nu au toti :)):ideea:

pai eu nu aveam salvat telesport in lista de programe si cand am auzit direct la search programs.este scris si pe telesport de meci....vizionare placuta si Forza Buté

sorin
17.04.2010, 08:36
sfat: pentru cei care vreti sa vizionati meciuri de tot felul pe myp2p.eu, instalati-va (daca nu ati facut-o deja) din timp Sopcast pe computerele voastre, sa nu pierdeti timpul cand incep meciurile. majoritatea acestora se dau pe Sopcast.

Lex
17.04.2010, 11:21
pai eu nu aveam salvat telesport in lista de programe si cand am auzit direct la search programs.este scris si pe telesport de meci....vizionare placuta si Forza Buté

cam offtopic da trebuie sa intreb: ai digi cumva???

Cosmyn16
17.04.2010, 16:50
imi potate lasa cineva un id de mess sa ma ajute sa instalez myp2p ? ca nu reusesc

sorin
17.04.2010, 21:17
imi potate lasa cineva un id de mess sa ma ajute sa instalez myp2p ? ca nu reusesc
trebuie sa-ti instalezi Sopcast, nu my2p2. myp2p.eu e siteul si ai si instructiuni de instalare Sopcast.
----------------------------
Pentru cine nu poate vedea meciul, voi incerca sa adaug aici comentarii dupa fiecare repriza.
Asta e un link pentru "live":
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=73364&part=sports

Ambii boxeri sunt in ring si se fac prezentarile inainte de meci. Sala e arhiplina si "fierbe".
Repriza 1
Dominata de Bute. Miranda foarte suparat a incercat sa-l loveasca dupa ce a sunat gongul de incheiere a reprizei. 10-9 pt Bute. 1-0 la reprize.

Repriza a 2-a
Miranda incearca lovituri decisive, Bute puncteaza incet, dar sigur. 10-9 pentru Bute. 2-0 la reprize.

Repriza a 3-a
Miranda e la podea. Arbitrul a intrerupt meciul. Bute a castigat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lucica i-a prins o "bucata" in barba, dupa ce Miranda facea pe desteptul si il provoca.

Bravo Luciane. Suntem mandri de tine!!!

usdream
17.04.2010, 21:33
Bravo Lucian Bute !!!!!!!!!!!!!

adydeluxe
17.04.2010, 21:33
buteeeeeeeeeeeee

keyframe14
17.04.2010, 21:36
Incredibil meci, Merci sorin de linkuri, am reusit sa vad de la sf reprizei 1.
Meci excelent pentru Bute, Felicitari.

sorin
17.04.2010, 21:42
Sincer, ma asteptam sa castige Lucica al nostru, dar nu ma asteptam sa-l trimita la somn asa repede pe Miranda. Mamaaa, ce "bucata" i-a tras in barba. Asa cum spuneau comentatorii si Lewis dupa meci, cine stie cate lovituri mai are Bute, de care inca nu stim. :ideea:

Lex
17.04.2010, 22:04
Fortaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa BUTE, frumos meci!!!!

sorin
17.04.2010, 22:22
Trebuie puse niste poze pe acest topic, cu momentul cand Miranda il provoca pe Lucica al nostru, apoi cand acesta i-a aplicat "torpila" in barba, apoi cand Miranda era la somn, pe podea, sa se vada cat de scurt e drumul de la a te da mare, pana la a fi doar....un alt invins.

"The Winner takes it all", pentru Lucian Bute, romanasul care ne face imagine pozitiva in lume.

OuJl1T-trLw

P.S. Oare ce-o fi fost in mintea alora care au organizat "Super 6"-ul ala, fara Bute?

MaxX
17.04.2010, 22:50
Pentru toti cei care nu au avut posibilitatea sa vada meciul, gasiti inregistrarea on-line aici (http://www.romaniarelease.net/sport/lucian-bute-vs-edison-miranda/)

Bravo Bute!

sorin
17.04.2010, 23:53
Repriza a 3-a, cu lovitura "de ciocan" a lui Bute, care l-a trimis la somn pe Miranda. Observati ca in momentul in care Miranda incepuse sa braveze, deja fusese "pregatit" de Lucian cu o lovitura puternica prin zona stomacului, si practic Miranda se odihnea, incercand sa castige timp, ceea ce nu a reusit insa.

eB_Wczha_yA

Lex
18.04.2010, 05:05
Trebuie puse niste poze pe acest topic, cu momentul cand Miranda il provoca pe Lucica al nostru, apoi cand acesta i-a aplicat "torpila" in barba, apoi cand Miranda era la somn, pe podea, sa se vada cat de scurt e drumul de la a te da mare, pana la a fi doar....un alt invins.

"The Winner takes it all", pentru Lucian Bute, romanasul care ne face imagine pozitiva in lume.

OuJl1T-trLw

P.S. Oare ce-o fi fost in mintea alora care au organizat "Super 6"-ul ala, fara Bute?

am eu o poza da nu reusesc sa o pun :))

sorin
18.04.2010, 07:21
am eu o poza da nu reusesc sa o pun :))
Ai aici instructiuni pentru postare poze pe forum:
http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?t=16037

Si aici, intregul meci:

aArX7U7uvzw