PDA

Arată versiune întreagă : Cine s-o fi potrivind la suflet cu mine?!

Felicity
24.01.2010, 22:14
Experiment finalizat/expirat. Va "multumesc".

VanDerGigi
25.01.2010, 09:13
Cine s-o fi potrivind la suflet
Cu mine?!

Nici dracu!

FidelKatzo
25.01.2010, 09:36
Nici dracu!

te contrazic aici..a pus cineva o poveste pe forum cu o tipa care isi petrecea zilele culcata in halat de baie pe podeaua rece si se tara la usa numai cand venea postasul..prin crapatura de sub usa vedea numai picioarele paroase ale postasului,care pina la urma se dovedeste a fi o postarita..o poveste care m-a impresionat in mod deosebit..luni de zile am fost cu moralul la pamant..

VanDerGigi
25.01.2010, 11:27
te contrazic aici..a pus cineva o poveste pe forum cu o tipa care isi petrecea zilele culcata in halat de baie pe podeaua rece si se tara la usa numai cand venea postasul..prin crapatura de sub usa vedea numai picioarele paroase ale postasului,care pina la urma se dovedeste a fi o postarita..o poveste care m-a impresionat in mod deosebit..luni de zile am fost cu moralul la pamant..

Povestea asta trebuie c-am pierdut-o, dar la scris? stii cumva cine s-o fi potrivind cu ea? dupa vechile norme cu i din i?

livia
25.01.2010, 12:02
Va propun un "joc".
Situatia creata mi-a amintit de o faza similara cu niste ani in urma, tot pe un forum. Un user banuieste un al user de clona, tot asa pe niste coincidente, stiluri.... parea ca intervine in favoarea celuilalt....

In final cineva a propus ca cel care are banuieli sa propuna o varianta in care sa se convinga daca e asa sau nu. Ba chiar au pus si o miza la mijloc.

In cazul de fata, Claudiu iti sugerez sa gasesti o varianta, care dupa tine te-ar edifica asupra faptului daca este clona sau nu si daca "acuzata" o accepta, sa terminati o data cu jocul asta. Ce crezi tu ca ar fi in cazul de fata o proba ? Deocamdatate ghidezi dupa niste coincidente, care nu sunt probe clare.

Cazul de care ziceam a fost mai simplu ca persoana acuzata de clonare era un barbat care ar fi postat cu id-ul unei doamne care avea si o anumita varsta. In final s-a propus varianta sa intre pe un messenger cu webcam si sa se clarifice o data cazul, lucru care l-au si facut in final si s-au lamurit.

In cazul de fata nu am o idee insa tu care o acuzi poate gasesti una care sa fie de ambele parti acceptata si sa se clarifice o data pentru totdeauna situatia. Pana la gasirea unei probe concludente ti-as recomanda, asa ca simplu user pe aici care citeste, sa ii dai pace. Poti demonstra cu ceva clar fa-o, nu, da-i pace.

Felicity
25.01.2010, 12:37
Povestea asta trebuie c-am pierdut-o, dar la scris? stii cumva cine s-o fi potrivind cu ea? dupa vechile norme cu i din i?

Ai facut ochi? Ai iesit din vizuina? Fugi direct inapoi, ca pe-aici se intimpla lucruri de-a dreptul futuristice pentru mintea-ti!

Pentru o persoana careia ii trebuie un dictionar de neologisme pentru "Ana are mere", ai cam mult tupeu... si inca unul de-a dreptul gretos. Ia vezi, "limita" gasesti in DEX? Sau poate stie wiki...

VanDerGigi
25.01.2010, 12:52
In cazul de fata, Claudiu iti sugerez sa gasesti o varianta, care dupa tine te-ar edifica asupra faptului daca este clona sau nu si daca "acuzata" o accepta, sa terminati o data cu jocul asta.

Livia eu am propus, dar nu este cazul la noi, usera nu trebuie sa demonstreze nimanui nimic, este suficient ca stie ea ca are dreptate.

Poti demonstra cu ceva clar fa-o, nu, da-i pace.

I-am dat pace, dar am intrat azi si am vazut ca de 4 zile gura nu-i mai tace. Ce crezi ca trebuie sa-i dau intr-o asa situatie?

PS. Suntem liberi sa credem in ce dorim, eu insa nu cred de fel in coincidente, mai ales intr-o intreaga multime de coincidente.

Rebela
25.01.2010, 13:08
Ai facut ochi? Ai iesit din vizuina? Fugi direct inapoi..

Daca ii mai face seful o data "booo", imediat se sperie si o taie fara comentarii. Pe el il tine curajul destul de putin. Se fereste de penalizari ca dracu de tamiie.

Daca vrei ceva mai imagistic, gindeste-te la o ratza care macane si fuge.

Felicity
25.01.2010, 13:26
Daca ii mai face seful o data "booo", imediat se sperie si o taie fara comentarii. Pe el il tine curajul destul de putin. Se fereste de penalizari ca dracu de tamiie.

Rebela, eu n-am timp de arhive si nu am citit nimic scris de tine aici, dar cu ce grozavii impenetrabile pentru sinapsele lui l-ai traumatizat, surioara draga, de-i e asa de frica acum de oricine cu neuronii functionali? Ca vad ca el, saracutul, chiar moare de frica, tremura!
;))

VanDerGigi
25.01.2010, 13:30

Si ia uite cum am trezit eu din somn tot cimitirul de elefanti! lol Da papushe, asa e cum spui tu, nu toti suntem psihopati.
Nervozata mica, ce repede ti-a trecut tristetea. Rebela mai esti?

REBÉL, -Ă, rebeli, -e, adj. Care ia parte activă la o rebeliune, care îndeamnă la rebeliune; răzvrătit. ♦ Nesupus, recalcitrant. ♦ Care arată nesupunere, care exprimă revoltă. ♦ Fig. (Despre păr) Care nu se așază, nu stă pieptănat. ♦ Fig. (Despre boli) Care are aspect acut, care cedează greu la tratamentul medical, care se vindecă greu. – Din fr. rebelle, lat. rebellis, germ. Rebelle.

Ce oameni amarati in Haiti fratilor? Ganditi-va la barbatul Rebelei, al Divei, etc ..aia cu adevarat oameni batuti de soarta!

Felicity
25.01.2010, 13:45
Nici dracu!

Sa nu pierdem o asa 'perla'...

Mai claudiu cu nj in coada (fara nj te rataceai pe forum?), tu ti-ai facut rugaciunile inainte de a pasi in aceasta sectiune de forum? Tu ai habar unde te afli? Pe usa scrie: Cultura si Literatura /Cultural & Literature.

Eu ca eu, Rebela, Sadrain, Angeline, Divo, Keyframe... toata lumea te-o fi necajit (imi vine in minte motto-ul lui aramis)... dar spune-mi, pierdutule:
Marin Sorescu si poezia lui cu ce ti-au gresit?

...
Sa-ti fie rusine!

divo
25.01.2010, 18:12
Ce oameni amarati in Haiti fratilor? Ganditi-va la barbatul Rebelei, al Divei, etc ..aia cu adevarat oameni batuti de soarta!

Auzi bai asta pe tine nici macar catzelusha mea nu te-ar latra! E ca si in bancul ala cu HIV si oltenii!

Esti de-a dreptul jenant.
P.S.Felicity sorry pentru interventie. Iti predau legatura.:">

biliboaca
26.01.2010, 04:17
Rebela, eu n-am timp de arhive si nu am citit nimic scris de tine aici, dar cu ce grozavii impenetrabile pentru sinapsele lui l-ai traumatizat, surioara draga, de-i e asa de frica acum de oricine cu neuronii functionali? Ca vad ca el, saracutul, chiar moare de frica, tremura!
;))

daca n-ai citit nimic Felicity as zice ca ai aderat cam rapid la ceata lu' tritigoi ..bine-ai venit pe la noi..
in alta ordine de idei, nu pot sa nu-ti remarc suficienta literara, caz in care imi scapa logica celor spuse..nu de alta dar aveam pretentii.
Cum ar fi putut draga Felicity niste "grozavii impenetrabile pentru sinapsele lui", emise de surioara ta (o autoritate in materie), sa-l traumatizeze pe Claudiu in asa hal incat sa tremure la vederea unor posesori de neuroni functionali?
Logica mea imi spune ca daca-s impenetrabile pentru el atunci il cam doare la basca..

...ori imi pali mie dendrita chiar cand sa faca sinapsa...!?

VanDerGigi
26.01.2010, 08:48
Auzi bai asta pe tine nici macar catzelusha mea nu te-ar latra! E ca si in bancul ala cu HIV si oltenii!

Esti de-a dreptul jenant.
P.S.Felicity sorry pentru interventie. Iti predau legatura.:">

Printesa peste toate printesele Balcanilor ce intro reprezentativ ti-ai ales. lol Biliboaco nu mai vorbi de logica ca-i pasare rara, mai bine pune asteia o manea sa-i mai treaca deranjul.

Rebela
26.01.2010, 14:12
He he he...Literatura la ea acasa. Felicity, ocupa-te de ei pe rind. Nu iti place tie de biliboaca cum tot sare in jurul meu de vreo 3 zile si nu-i iese nimic? Ea scrie...si scrie...si lupta din rasputeri...si nimic. Efortul conteaza totusi..ah, si gestul, desigur.

Mai bine sa ma bage in seama decit sa ma ignore!

biliboaca
27.01.2010, 06:19
He he he...Literatura la ea acasa. Felicity, ocupa-te de ei pe rind. Nu iti place tie de biliboaca cum tot sare in jurul meu de vreo 3 zile si nu-i iese nimic? Ea scrie...si scrie...si lupta din rasputeri...si nimic. Efortul conteaza totusi..ah, si gestul, desigur.

Mai bine sa ma bage in seama decit sa ma ignore!

Domnita, de vreo 3 zile ai venit cu-n comunicat scos din preaplinul intelepciunii tale pe care nu l-ai putut sustine mai mult decat a durat submitu.
Io sincer n-am nimic cu tine doar ca ca nu-ti prea pricep apucaturile.
Cand vezi ca istoria se repeta si de cate ori ai venit cu texte de-astea rasuflate din putu gandirii tale despre "cum ar trebui sa ne comportam" ca sa ne numim civilizati, pentru ca in secunda doi sa te tavalesti prin noroi mai abitir ca porcu caruia macar stim cu totii ca-i place, nu-ti da si tie de gandit ca ar trebui sa fii obiectiva in primul rand cu tine, apoi sa te corectezi pana ajungi un model de conduita pentru ca abia apoi sa tii predici?
Nu-ti trece prin cap ca, motivul pentru care aceste capudopere despre bun simt carora nu ai ce le reprosa ca si "lirica", nu fac doi bani si devin ipocrite tocmai pentru ca emitentul intra in categoria alora de starnesc si hranesc conflicte pentru ca asta ii e stilul?
Ori tu incerci sa-ti depasesti conditia de "muritor de rand" doar la nivel declarativ in speranta ca asa pari mai buna ca ai de-i arati cu destu, cand faptic esti cel putin in aceeasi tagma cu ei.
Io asta nu pricep la tine...
Mai fata asculta'n coa la mine ca nu esti nici mai buna nici mai rea ca altii. Nici mai civilizata nici mai eleganta nici cu vreo treapta mai sus decat majoritatea de pe aici oricum ai privi lucrurile.
Ce dracu tot vinzi castraveti la gradinar si nu-t asumi ca te antrenezi la circ cel putin la fel de bine ca si mine de exemplu. Iti face bine la moral sa te crezi mai breaza?
Sunt personaje pe aici care au demonstrat eleganta si bun simt cu consecventa. Stii tu care-i culmea bunului simt? Ca taman astia, desi prestatia ii califica sa ne apostrofeze comportamentele unora ca mine ori ca tine totusi nu se ingramadesc sa o faca. Stii de ce? Fiindca au simtul masurii la purtator si pastreaza proportiile.
Ori le urmezi exemplu daca vrei sa-ti dai greutate pledoariilor ori accepti ca eleganta comportamantala e un rol care nu te prinde suficient de bine incat sa te apuci de dat lectii.

PS. stiu stiu ca ti-am acordat prea multa atentie dar o fac ca ma cam plicti nici vorba sa lupt din rasputeri!
joci la dublu cu felicity? crezi ca daca ma preia ea are mai multi sorti de izbanda?
altfel pun ramasag ca..."n-ai tu timp sa citesti asemenea aberatii".. si o bagi pe-a aia cu "ignoratu" din lipsa de alta inspiratie.

PS. De fapt citatul din Freud pe care il ai ca semnatura nu face altceva decat sa te tradeze respectiv ar trebui sa-ti fie cea mai buna demonstratie ca nu-ti respecti cartea de vizita. de-o tot bagi la inaintare..

"We are quick to judge and condemn our own weaknesses in others."

(fix asta ai facut tu in comunicatu ala de pus in rama).

VanDerGigi
27.01.2010, 08:43
..joci la dublu cu felicity?..

Biliboaco hai sa mai terminam cu circu' .. zi mai bine ce se intampla cu tine de la o vreme. Inainte mai stateai cu noi pana tarziu in noapte mai ascultam o manea, mai ne faceam cate-o aroganta.. iar acum mergi la hora in mijlocul saptamanii, imediat ce ai auzit de polutie la Arad ai si fugit la fatza locului sa constati seriozitatea problemei, serile dispari subit.. intalniri la restaurant si alte alea. Eu cred ca ai dat de vreun flacau p-acolo pe la Bucuresti care urmareste sa te necinsteasca, altfel nu-mi explic. Ia sa iau eu legatura cu aia batrana sa vedem dansa ce parere are..:thinking:

angeline
27.01.2010, 12:38
Biliboaco hai sa mai terminam cu circu' .. zi mai bine ce se intampla cu tine de la o vreme. Inainte mai stateai cu noi pana tarziu in noapte mai ascultam o manea, mai ne faceam cate-o aroganta.. iar acum mergi la hora in mijlocul saptamanii, imediat ce ai auzit de polutie la Arad ai si fugit la fatza locului sa constati seriozitatea problemei, serile dispari subit.. intalniri la restaurant si alte alea. Eu cred ca ai dat de vreun flacau p-acolo pe la Bucuresti care urmareste sa te necinsteasca, altfel nu-mi explic. Ia sa iau eu legatura cu aia batrana sa vedem dansa ce parere are..:thinking:

Eh ! Pasarea malai viseaza...http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/bow2.gif
Musai insistat. Nu se stie niciodata...Speranta moare ultima.
Este doar o chestiune de potriveala.

ps scuzitzele mele, Felicity dar promit sa nu mai fiu offtopic.

biliboaca
28.01.2010, 06:06

e drept fratili meu ca de-o vreme sunt tare ingrijorata de chestia asta cu polutia, in slujba careia m-am pus; cred ca Romania are grave probleme cu ea.
Io una m-am inscris in Partidul Verzilor si militam ...PENTRU. asa am ajuns si la Arad (in misiune vreau sa zic).
Ce flacau domn'e crezi ca mie imi mai arde de combinatii cand tara se confrunta cu astfel de probleme?
Anu asta mi-am propus sa ma centrez pe..cariera..
Aaaa bunica? orice a-as face 'mneaei zice ca preacurvesc desi io-i tot explic ca-s fata mare (iti spui io ca sa nu mai pierzi vremea). daca-i explic ca asta cu polutia este o cauza nobila...ea tot pe-a ei o tine ca..n-are carte biata de ea!
ia d-aci o inregistrare de la organizatia noastra. daca te intereseaza proiectele, poate te bagi si tu...ca nu te lasa balta sor'ta la nevoie!

D_YIM3nzYwI

PS.nu-s chiar off ca... le impartasesc verzilor ideologia deci ne cam potrivim la suflet in caz ca va trece prin cap sa ma mutati.