PDA

Arată versiune întreagă : Sim card pre paid

helen31
27.12.2009, 18:18
Buna la toata lumea,

Am o intrebare:
Daca telefonul meu mobil, cel pe care il foloseam in Ro, a fost decodat, si deci teoretic pot sa folosesc orice alt sim card, ce fel de sim card pre paid imi recomandati?

Cautand pe net, am gasit doar la T Mobile...imi mai da cineva alte idei?
Sau e mai bine sa-mi cumpar alt mobil odata cu un nou sim card...deocamdata nu pot sa-mi fac abonament, deci asta ramane singura varianta.

Nu ma intereseaza neaparat sa sun in Ro, ci sa sun sau sa fiu sunata din SUA.

Multumesc mult

sorin
27.12.2009, 20:49
Nu cred ca te ajuta cu ceva un SIM card din Romania. aici se vand telefoane prepaid, pe care le gasesti pana si la Wall Mart. Are si At&T si alte companii, nu doar T-Mobile, dar minutele la pre-paid sunt mult mai scumpe decat la abonament. In plus, in SUA iti consumi minutele si daca esti sunat(a), nu doar cand suni, cu foarte mici exceptii (US Cellular parca).

divo
27.12.2009, 22:22
BoostMobile si MetroPCS.$50/luna unlimited la Boost si $45/luna cel mai complet la Metro. Dar tre' sa studiezi bine ofertele.

http://www.boostmobile.com/

http://www.metropcs.com/

Daca imi amintesc eu bine,si T-Mobile are ceva de genul asta,doar ca trebuie sa mergi la un store(nu cred ca este oferta online).
Bafta!
:-h

keyframe14
27.12.2009, 22:32
AT&t si T-mobile. Din astea doua iti recomand AT&t daca ai telefonul decodat, doar ia un sim de la orice kiosk si il reaincarci apoi de pe card sau online. Ar mai fi o varianta sa iei pachet pre-paid cu tot cu telefon, preturile difera in functie de telefonul pe care il ai in pachet. Din moment ce tu ai deja telefonul nu vad de ce ai plati in plus pt pachetul complet.
T-mobile sucks, cel putin aici in Florida. Am avut un an intreruperi de ma scoteau din minti apoi am trecut pe AT&t si serviciile sunt ireprosabile si calitatea impecabila a convorbirilor.
Diferenta dintre operatorii de telefonie e mica aici se pare ca din toate Tmonbile ar fi insesizabil mai ieftini dar calitatea serviciilor e proasta la ei asa ca nu-ti recomand.

charlye_brown
28.12.2009, 18:34
Buna la toata lumea,

Am o intrebare:
Daca telefonul meu mobil, cel pe care il foloseam in Ro, a fost decodat, si deci teoretic pot sa folosesc orice alt sim card, ce fel de sim card pre paid imi recomandati?

Cautand pe net, am gasit doar la T Mobile...imi mai da cineva alte idei?
Sau e mai bine sa-mi cumpar alt mobil odata cu un nou sim card...deocamdata nu pot sa-mi fac abonament, deci asta ramane singura varianta.

Nu ma intereseaza neaparat sa sun in Ro, ci sa sun sau sa fiu sunata din SUA.

Multumesc mult

Asa cum iti sugera Divo .... BoostMobile si MetroPCS sunt cele mai rentabile. Nu ai contract si ai unlimited pt 50 USD/luna.

manolica1
28.12.2009, 19:08
poti sa-ti faci ''month to month'' de la T-Mobile, nu este contract dar este foarte convenabil...eu am ales optiunea de 49$ cu doua linii si nu ma doare capul...am avut pre paid si ma rupea, peste 200$ pe luna la 2 telefoane...

helen31
31.12.2009, 07:14
Multumesc tuturor pt raspunsuri.

Am sa ma documentez bine inainte sa aleg furnizorul de telefonie.

La multi ani!!