PDA

Arată versiune întreagă : Liga 1 (divizia A) fotbal Romania 2009 – 2010 -Rezultate, clasament, comentarii-RETUR



sorin
15.12.2009, 17:26
Acest topic este o continuare a discutiilor despre turul Ligii I (divizia A), editia 2009-2010, care poate fi gasit aici (http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?t=15433)

Clasamentul Ligii 1 (divizia A) de fotbal la sfarsitul turului este urmatorul:

1. CFR Cluj 34
2. Unirea Urziceni 34
3. Steaua 34
4. FC Timişoara 31
5. Rapid 31
6. FC Vaslui 30
7. FC Braşov 27
8. Dinamo 27
9. Otelul Galati 22
10. Gaz Metan Medias 21
11. Pandurii Tg. Jiu 20
12. Astra Ploiesti 18
13. Politehnica Iasi 18
14. U Craiova 17
15. International Curtea de Arges 16
16. Unirea Alba Iulia 14
17. Gloria Bistrita 14
18. Ceahlaul Piatra Neamt 10

Iata programul returului:

Etapa a XVIII–a (18) - 20 februarie
Oţelul Galaţi - Internaţional Curtea de Argeş
Steaua - Ceahlăul Piatra Neamţ
Unirea Urziceni - CFR Cluj
Politehnica Iaşi - Rapid
FC Braşov - Unirea Alba Iulia
Gloria Bistriţa - FC Timişoara
Pandurii Târgu Jiu - Astra Ploieşti
Gaz Metan Medias - FC Vaslui
Dinamo - Universitatea Craiova

Etapa a XIX-a (19) - 27 februarie
Ceahlăul Piatra Neamţ - Oţelul Galaţi
CFR Cluj - Steaua
Rapid - Unirea Urziceni
FC Timişoara - Politehnica Iaşi
Astra Ploieşti - FC Braşov
Unirea Alba Iulia - Gloria Bistriţa
FC Vaslui - Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias
Internaţional Curtea de Argeş - Dinamo

Etapa a XX-a (20) - 6 martie
Gaz Metan Medias - Internaţional Curtea de Argeş
Dinamo - Ceahlăul Piatra Neamţ
Oţelul Galaţi - CFR Cluj
Politehnica Iaşi - Unirea Alba Iulia
Rapid - FC Timişoara
Gloria Bistriţa - Astra Ploieşti
FC Braşov - FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Craiova
Unirea Urziceni - Steaua

Etapa a XXI-a (21) - 13 martie
Unirea Alba Iulia - Rapid
Steaua - Oţelul Galaţi
FC Timişoara - Unirea Urziceni
Astra Ploieşti - Politehnica Iaşi
Universitatea Craiova - FC Braşov
FC Vaslui - Gloria Bistriţa
Internaţional Curtea de Argeş - Pandurii Târgu Jiu
Ceahlăul Piatra Neamţ - Gaz Metan Medias
CFR Cluj - Dinamo

Etapa a XXII-a (22) - 17 martie, intermediara
FC Braşov - Internaţional Curtea de Argeş
Pandurii Târgu Jiu - Ceahlăul Piatra Neamţ
Gaz Metan Medias - CFR Cluj
FC Timişoara - Unirea Alba Iulia
Rapid - Astra Ploieşti
Politehnica Iaşi - FC Vaslui
Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova
Unirea Urziceni - Oţelul Galaţi
Dinamo - Steaua

Etapa a XXIII-a (23) - 20 martie
FC Vaslui - Rapid
Astra Ploieşti - FC Timişoara
Unirea Alba Iulia - Unirea Urziceni
Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Braşov
Internaţional Curtea de Argeş - Gloria Bistriţa
CFR Cluj - Pandurii Târgu Jiu
Steaua - Gaz Metan Medias
Oţelul Galaţi - Dinamo

Etapa a XXIV-a (24) - 27 martie
Politehnica Iaşi - Internaţional Curtea de Argeş
Gloria Bistriţa - Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Braşov - CFR Cluj
Unirea Alba Iulia - Astra Ploieşti
FC Timişoara - FC Vaslui
Rapid - Universitatea Craiova
Gaz Metan Medias - Oţelul Galaţi
Pandurii Târgu Jiu - Steaua
Unirea Urziceni - Dinamo

Etapa a XXV-a (25) - 3 aprilie
Internaţional Curtea de Argeş - Rapid
FC Vaslui - Unirea Alba Iulia
Universitatea Craiova - FC Timişoara
Astra Ploieşti - Unirea Urziceni
Ceahlăul Piatra Neamţ - Politehnica Iaşi
Steaua - FC Braşov
CFR Cluj - Gloria Bistriţa
Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu
Dinamo - Gaz Metan Medias

Etapa a XXVI-a (26) - 7 aprilie, intermediara
FC Timişoara - Internaţional Curtea de Argeş
Rapid - Ceahlăul Piatra Neamţ
Politehnica Iaşi - CFR Cluj
Astra Ploieşti - FC Vaslui
Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova
FC Braşov - Oţelul Galaţi
Gloria Bistriţa - Steaua
Unirea Urziceni - Gaz Metan Medias
Pandurii Târgu Jiu - Dinamo

Etapa a XXVII-a (27) - 10 aprilie
CFR Cluj - Rapid
Internaţional Curtea de Argeş - Unirea Alba Iulia
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Timişoara
Universitatea Craiova - Astra Ploieşti
FC Vaslui - Unirea Urziceni
Steaua - Politehnica Iaşi
Dinamo - FC Braşov
Oţelul Galaţi - Gloria Bistriţa
Gaz Metan Medias - Pandurii Târgu Jiu

Etapa a XXVIII-a (28) - 17 aprilie
Astra Ploieşti - Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Alba Iulia - Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Timişoara - CFR Cluj
FC Vaslui - Universitatea Craiova
Politehnica Iaşi - Oţelul Galaţi
Rapid - Steaua
Unirea Urziceni - Pandurii Târgu Jiu
FC Braşov - Gaz Metan Medias
Gloria Bistriţa - Dinamo

Etapa a XXIX-a (29) - 24 aprilie
Oţelul Galaţi - Rapid
CFR Cluj - Unirea Alba Iulia
Steaua - FC Timişoara
Ceahlăul Piatra Neamţ - Astra Ploieşti
Internaţional Curtea de Argeş - FC Vaslui
Universitatea Craiova - Unirea Urziceni
Dinamo - Politehnica Iaşi
Pandurii Târgu Jiu - FC Braşov
Gaz Metan Medias - Gloria Bistriţa

Etapa a XXX-a (30) - 1 mai
Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş
FC Vaslui - Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Ploieşti - CFR Cluj
FC Timişoara - Oţelul Galaţi
Unirea Alba Iulia - Steaua
Unirea Urziceni - FC Braşov
Gloria Bistriţa - Pandurii Târgu Jiu
Politehnica Iaşi - Gaz Metan Medias
Rapid - Dinamo

Etapa a XXXI-a (31) - 5 mai, intermediara
Unirea Urziceni - Internaţional Curtea de Argeş
Gaz Metan Medias - Rapid
Oţelul Galaţi - Unirea Alba Iulia
Dinamo - FC Timişoara
Steaua - Astra Ploieşti
CFR Cluj - FC Vaslui
Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova
Pandurii Târgu Jiu - Politehnica Iaşi
FC Braşov - Gloria Bistriţa

Etapa a XXXII-a (32) - 8 mai
Internaţional Curtea de Argeş - Ceahlăul Piatra Neamţ
Universitatea Craiova - CFR Cluj
Astra Ploieşti - Oţelul Galaţi
FC Vaslui - Steaua
Gloria Bistriţa - Unirea Urziceni
Politehnica Iaşi - FC Braşov
Rapid - Pandurii Târgu Jiu
FC Timişoara - Gaz Metan Medias
Unirea Alba Iulia - Dinamo

Etapa a XXXIII-a (33) - 15 mai
CFR Cluj - Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Urziceni - Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Braşov - Rapid
Gaz Metan Medias - Unirea Alba Iulia
Pandurii Târgu Jiu - FC Timişoara
Dinamo - Astra Ploieşti
Oţelul Galaţi - FC Vaslui
Steaua - Universitatea Craiova
Gloria Bistriţa - Politehnica Iaşi

Etapa a XXXIV-a (34) - 22 mai
Ceahlăul Piatra Neamţ - CFR Cluj
Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi
Internaţional Curtea de Argeş - Steaua
Politehnica Iaşi - Unirea Urziceni
FC Timişoara - FC Braşov
Rapid - Gloria Bistriţa
Unirea Alba Iulia - Pandurii Târgu Jiu
Astra Ploieşti - Gaz Metan Medias
FC Vaslui – Dinamo

sorin
12.02.2010, 08:12
Iata ca Liga lu’ Mitica o ia din loc, asa cum era stabilit, chiar daca multa lume voia amanarea inceperii returului din cauza vremii. Deocamdata, daca nu se abate vreun potop peste Romania, motoarele Ligii sunt turate la maximum si meciurile vor fi in grafice..

VINERI 19 FEBRUARIE
Oţelul Galaţi - Internaţional Curtea de Argeş
ora 14.00, GSP TV
SAMBATA 20 FEBRUARIE
FC Braşov - Unirea Alba Iulia
ora 13.30, GSP TV
Gloria Bistriţa - FC Timişoara
ora 15.15, DIGI TV
Steaua - Ceahlăul Piatra Neamţ
ora 17.00, ANTENA 1
Politehnica Iaşi – Rapid
19.00, DIGI TV
DUMINICA 21 FEBRUARIE
Gaz Metan Medias - FC Vaslui
ora 14.00, GSP TV
Pandurii Târgu Jiu - Astra Ploieşti
ora 16.00, GSP TV
Dinamo - Universitatea Craiova
ora 19.30, DIGI TV
LUNI 22 FEBRUARIE
Unirea Urziceni - CFR Cluj
ora 17.30, DIGI TV
---------------------------------------
Rezultate etapa 18 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Oţelul Galaţi 1 - 0 Internaţional Curtea de Argeş
FC Braşov 2 - 1 Unirea Alba Iulia
Gloria Bistriţa 0 - 0 FC Timişoara
Steaua 1 - 3 Ceahlăul Piatra Neamţ
Politehnica Iaşi 2 – 1 Rapid
Gaz Metan Medias 0 - 0 FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu 0 - 2 Astra Ploieşti
Dinamo 2 - 1 Universitatea Craiova
Unirea Urziceni 0 - 1 CFR Cluj
----------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 18

1. CFR Cluj 37
2. Unirea Urziceni 34
3. Steaua 34
4. FC Timişoara 32
5. Rapid 31
6. FC Vaslui 31
7. FC Braşov 30
8. Dinamo 30
9. Otelul Galati 25
10. Gaz Metan Medias 22
11. Astra Ploiesti 21
12. Politehnica Iasi 21
13. Pandurii Tg. Jiu 20
14. U Craiova 17
15. International Curtea de Arges 16
16. Gloria Bistrita 15
17. Unirea Alba Iulia 14
18. Ceahlaul Piatra Neamt 13

sorin
22.02.2010, 21:41
VINERI 26 FEBRUARIE
Unirea Alba Iulia - Gloria Bistriţa
ora 14.00, GSP TV
Ceahlăul Piatra Neamţ - Oţelul Galaţi
ora 17.00, GSP TV
FC Timişoara - Politehnica Iaşi
ora 20:30, Digi Sport
SAMBATA 27 FEBRUARIE
Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias
ora 14.00, GSP TV
FC Vaslui - Pandurii Târgu Jiu
ora 17:00, Digi Sport
Internaţional Curtea de Argeş - Dinamo
ora 19:00, Digi Sport
DUMINICA 28 FEBRUARIE
Astra Ploieşti - FC Braşov
ora 15.00, GSP TV
Rapid - Unirea Urziceni
17:00 Antena 1
CFR Cluj - Steaua
ora 20:30, Digi Sport
---------------------------------------
Rezultate etapa 19 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Unirea Alba Iulia 1 - 2 Gloria Bistriţa
Ceahlăul Piatra Neamţ 0 - 1 Oţelul Galaţi
FC Timişoara 2 - 1 Politehnica Iaşi
Universitatea Craiova 1 - 2 Gaz Metan Medias
FC Vaslui 2 - 1 Pandurii Târgu Jiu
Internaţional Curtea de Argeş 1 - 3 Dinamo
Astra Ploieşti 2 - 1 FC Braşov
Rapid 1 - 1 Unirea Urziceni
CFR Cluj 1 - 1 Steaua
------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 19

1. CFR Cluj 38
2. FC Timişoara 35
3. Unirea Urziceni 35
4. Steaua 35
5. FC Vaslui 34
6. Dinamo 33
7. Rapid 32
8. FC Braşov 30
9. Otelul Galati 28
10. Gaz Metan Medias 25
11. Astra Ploiesti 24
12. Politehnica Iasi 21
13. Pandurii Tg. Jiu 20
14. Gloria Bistrita 18
15. U Craiova 17
16. International Curtea de Arges 16
17. Unirea Alba Iulia 14
18. Ceahlaul Piatra Neamt 13

sorin
04.03.2010, 07:10
VINERI 5 MARTIE
Rapid - FC Timişoara
20:30 Antena 1
SAMBATA 6 MARTIE
Gloria Bistriţa - Astra Ploieşti
ora 15.00, GSP TV
Dinamo - Ceahlăul Piatra Neamţ
ora 18:30, Digi Sport
DUMINICA 7 MARTIE
Oţelul Galaţi - CFR Cluj
ora 15:00, Digi Sport
Gaz Metan Medias - Internaţional Curtea de Argeş
ora 15:00, netelevizat
Politehnica Iaşi - Unirea Alba Iulia
ora 17.00, GSP TV
Unirea Urziceni – Steaua
ora 20:30, Digi Sport
LUNI 8 MARTIE
FC Braşov - FC Vaslui
ora 17.00, GSP TV
Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Craiova
ora 20:00, Digi Sport
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 20 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Rapid 1 - 0 FC Timişoara
Gloria Bistriţa 3 - 1 Astra Ploieşti
Dinamo 1 - 1 Ceahlăul Piatra Neamţ
Oţelul Galaţi 1 - 0 CFR Cluj
Gaz Metan Medias 0 - 0 Internaţional Curtea de Argeş
Politehnica Iaşi 1 - 0 Unirea Alba Iulia
Unirea Urziceni 2 – 2 Steaua
FC Braşov 1 - 1 FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu 0 - 0 Universitatea Craiova
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 20

1. CFR Cluj 38
2. Unirea Urziceni 36
3. Steaua 36
4. FC Timişoara 35
5. Rapid 35
6. FC Vaslui 35
7. Dinamo 34
8. FC Braşov 31
9. Otelul Galati 31
10. Gaz Metan Medias 26
11. Astra Ploiesti 24
12. Politehnica Iasi 24
13. Pandurii Tg. Jiu 21
14. Gloria Bistrita 21
15. U Craiova 18
16. International Curtea de Arges 17
17. Unirea Alba Iulia 14
18. Ceahlaul Piatra Neamt 14

VanDerGigi
04.03.2010, 07:34
Rezultate etapa 20 ..

Rapid - FC Timişoara 2-1
Gloria Bistriţa - Astra Ploieşti 1-1
Dinamo - Ceahlăul Piatra Neamţ 2-0
Oţelul Galaţi - CFR Cluj 0-1
Gaz Metan Medias - Internaţional Curtea de Argeş 0-0
Politehnica Iaşi - Unirea Alba Iulia 1-0
Unirea Urziceni – Steaua 1-1
FC Braşov - FC Vaslui 2-2
Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Craiova 0-2
------------------------------------------------------------

sorin
04.03.2010, 07:40
Rezultate etapa 20 ..

Rapid - FC Timişoara 2-1
Gloria Bistriţa - Astra Ploieşti 1-1
Dinamo - Ceahlăul Piatra Neamţ 2-0
Oţelul Galaţi - CFR Cluj 0-1
Gaz Metan Medias - Internaţional Curtea de Argeş 0-0
Politehnica Iaşi - Unirea Alba Iulia 1-0
Unirea Urziceni – Steaua 1-1
FC Braşov - FC Vaslui 2-2
Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Craiova 0-2
------------------------------------------------------------


JiJi, te pomenesti ca esti bine infipt in mafia pariurilor :thinking:

VanDerGigi
04.03.2010, 07:58
JiJi, te pomenesti ca esti bine infipt in mafia pariurilor :thinking:

Pai da.. au transpirat rezultatele tocmai de la Tzing Oung Ki Um din China ..cica au fost facute de Borcea cu Dragomir & Giovanni si Mititelu unsuros pe gratar la o partida de poker in pivnita lu' nea Gigi de la palat.

PS. ai vazut ce echipa face junioru'? flacari scoate. In preliminarii cred ca din 6 echipe iesim pe 7.

VanDerGigi
08.03.2010, 12:26
După ce Mihai Stoica a dezvăluit că Gigi Becali l-a ofertat în urmă cu o săptămână, dar că a refuzat propunerea acestuia, patronul Stelei a intrat în direct cu managerul Unirii.

Latifundiarul l-a acuzat pe oficialul ialomiţenilor că le-ar fi dat bilete celor de la Peluza Sud la partida Unirea-Steaua (2-2) şi că i-a pus pe fanii "roş-albaştrilor" să-l înjure. Dialogul, care a avut loc la gsptv, a degenerat în cele din urmă.

Meme Stoica: Tu ai zis cu gura ta că eu le-am dat bilete! Eu îi pun să te înjure? Te-au înjurat zeci de mii! Cum poţi să zici asta? Nu e nimic adevărat! Vezi-ţi de treaba ta!

Gigi Becali: Eşti prea obraznic, o cauţi cu lumânarea! Ca tine nu e nimeni în fotbalul românesc. Te mănâncă pielea! Mie nu-mi place să fac scandal!

Meme Stoica: Linişteşte-te, ce faci, chemi bodyguarzii? Lasă-mă în pace, nu vreau să vin la Steaua! Nu mă enerva, că poate mă apuc eu să spun mai multe.

Gigi Becali: Mintea ta bolnavă şi perversă scoate cuvintele astea.

Meme Stoica: N-am păscut oile împreună, nu-mi zice mie d-astea! Mie nu mi-e frică de nimeni, îmi văd de treaba mea. N-o să mă îndoi niciodată în faţa ta.

Gigi Becali: Tu vei fi nimeni toată viaţa ta!

Meme Stoica: Mai bine sunt eu nimeni, dacă tu eşti cineva!

Gigi Becali: Degeaba zici tu că eşti orgolios, tu tot nimeni eşti! Du-te dracu' de zdreanţa naibii, că poate vin acolo în emisiune! Nu mai vorbi tu peste mine! Jigodie!

Meme Stoica: Ia un calmant şi revino-ţi, nu eşti la stână aici!

Gigi Becali: Mimi Stoica, stai în banca ta!

Meme Stoica: Cioban opărit, taci din gură! Ai fost îndrăgostit de toate oile pe care le-ai păscut! Le cunoşteai pe toate după ochi!

Gigi Becali: Ţi-a zis bine Piţurcă: Miţa Biciclista!

:)

sorin
08.03.2010, 13:57
VINERI 12 MARTIE
Ceahlăul Piatra Neamţ - Gaz Metan Medias
Netelevizat
Astra Ploieşti - Politehnica Iaşi
ora 19:00, Digi Sport
Steaua - Oţelul Galaţi
20:30 Antena 1
SAMBATA 13 MARTIE
Universitatea Craiova - FC Braşov
ora 15:00, Digi Sport
Internaţional Curtea de Argeş - Pandurii Târgu Jiu
ora 17:00, Digi Sport
CFR Cluj – Dinamo
ora 20:00, Digi Sport
DUMINICA 14 MARTIE
Unirea Alba Iulia - Rapid
ora 14.00, GSP TV
FC Vaslui - Gloria Bistriţa
ora 16.00, GSP TV
FC Timişoara - Unirea Urziceni
ora 18:00, Digi Sport
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 21 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Ceahlăul Piatra Neamţ 0 - 0 Gaz Metan Medias
Astra Ploieşti 1 - 1 Politehnica Iaşi
Steaua 1 - 0 Oţelul Galaţi
Universitatea Craiova 3 - 0 FC Braşov
Internaţional Curtea de Argeş 0 - 0 Pandurii Târgu Jiu
CFR Cluj 2 – 2 Dinamo
Unirea Alba Iulia 0 - 1 Rapid
FC Vaslui 0 - 1 Gloria Bistriţa
FC Timişoara 0 - 0 Unirea Urziceni
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 21

1. CFR Cluj 39
2. Steaua 39
3. Rapid 38
4. Unirea Urziceni 37
5. FC Timişoara 36
6. Dinamo 35
7. FC Vaslui 35
8. FC Braşov 31
9. Otelul Galati 31
10. Gaz Metan Medias 27
11. Astra Ploiesti 25
12. Politehnica Iasi 25
13. Gloria Bistrita 24
14. Pandurii Tg. Jiu 22
15. U Craiova 21
16. International Curtea de Arges 18
17. Ceahlaul Piatra Neamt 15
18. Unirea Alba Iulia 14

sorin
16.03.2010, 06:31
MARTI 16 MARTIE
FC Braşov - Internaţional Curtea de Argeş
ora 18.00, GSP TV
MIERCURI 17 MARTIE
Pandurii Târgu Jiu - Ceahlăul Piatra Neamţ
Netelevizat
Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova
ora 16.30, GSP TV
Gaz Metan Medias - CFR Cluj
ora 18:30, Digi Sport
Dinamo – Steaua
ora 20:30, Digi Sport
JOI 18 MARTIE
FC Timişoara - Unirea Alba Iulia
ora 14.30, GSP TV
Politehnica Iaşi - FC Vaslui
ora 16:30, Digi Sport
Unirea Urziceni - Oţelul Galaţi
ora 18:30, Digi Sport
Rapid - Astra Ploieşti
20:30 Antena 1
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 22 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

FC Braşov 1 - 2 Internaţional Curtea de Argeş
Pandurii Târgu Jiu 0 - 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
Gloria Bistriţa 2 - 1 Universitatea Craiova
Gaz Metan Medias 0 - 0 CFR Cluj
Dinamo 2 – 0 Steaua
FC Timişoara 6 - 0 Unirea Alba Iulia
Politehnica Iaşi 1 - 3 FC Vaslui
Unirea Urziceni 0 - 0 Oţelul Galaţi
Rapid 0 - 1 Astra Ploieşti
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 22

1. CFR Cluj 40
2. FC Timişoara 39
3. Steaua 39
4. Rapid 38
5. Dinamo 38
6. Unirea Urziceni 38
7. FC Vaslui 38
8. Otelul Galati 32
9. FC Braşov 31
10. Astra Ploiesti 28
11. Gaz Metan Medias 28
12. Gloria Bistrita 27
13. Politehnica Iasi 25
14. Pandurii Tg. Jiu 23
15. U Craiova 21
16. International Curtea de Arges 21
17. Ceahlaul Piatra Neamt 16
18. Unirea Alba Iulia 14

VanDerGigi
17.03.2010, 16:24
Dinamo 2-0 Steaua

Ce se intampla cu Shteaua? Nici un sut pe poarta in 95 de minute!!! lol Nea Gigi fa ceva! brichete, valize, arbitrii si aranjamente, ca altfel nu joaca nimic varzalaii astia.

sorin
18.03.2010, 08:28
Nea Gigi fa ceva!
pai a facut....echipa pentru meciul cu dinamo :d

sorin
18.03.2010, 15:09
SAMBATA 20 MARTIE
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Braşov
ora 15.00, GSP TV
CFR Cluj - Pandurii Târgu Jiu
17:00 Antena 1
DUMINICA 21 MARTIE
Universitatea Craiova - Politehnica Iaşi
ora 13:30, Digi Sport
Oţelul Galaţi – Dinamo
ora 15:30, Digi Sport
Internaţional Curtea de Argeş - Gloria Bistriţa
ora 17: 30 Netelevizat
Steaua - Gaz Metan Medias
ora 20:00, Digi Sport
LUNI 22 MARTIE
Unirea Alba Iulia - Unirea Urziceni
ora 15.00, GSP TV
FC Vaslui – Rapid
ora 20.30, GSP TV
Astra Ploieşti - FC Timişoara
ora 20:30, Digi Sport
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 23 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Ceahlăul Piatra Neamţ 2 - 1 FC Braşov
CFR Cluj 1 - 0 Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Craiova 2 - 1 Politehnica Iaşi
Oţelul Galaţi 2 – 3 Dinamo
Internaţional Curtea de Argeş 2 - 1 Gloria Bistriţa
Steaua 2 - 0 Gaz Metan Medias
Unirea Alba Iulia 1 - 2 Unirea Urziceni
FC Vaslui 1 – 0 Rapid
Astra Ploieşti 1 - 3 FC Timişoara
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 23

1. CFR Cluj 43
2. FC Timişoara 42
3. Steaua 42
4. Dinamo 41
5. Unirea Urziceni 41
6. FC Vaslui 41
7. Rapid 38
8. Otelul Galati 32
9. FC Braşov 31
10. Astra Ploiesti 28
11. Gaz Metan Medias 28
12. Gloria Bistrita 27
13. Politehnica Iasi 24
14. U Craiova 21
15. International Curtea de Arges 24
16. Pandurii Tg. Jiu 23
17. Ceahlaul Piatra Neamt 19
18. Unirea Alba Iulia 14

VanDerGigi
18.03.2010, 16:33
Rapid 0 - 1 Astra Ploieşti
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 22

1. CFR Cluj 40
2. FC Timişoara 39
3. Steaua 39
4. Rapid 38
5. Dinamo 38
6. Unirea Urziceni 38
7. FC Vaslui 38
8. Otelul Galati 32
9. FC Braşov 31
10. Astra Ploiesti 28

Ce si-a furat-o Rapiduletu' de la Astra si-n tur si-n retur. Se incinge treaba.. venind tocmai dupa locul 8, imi miroase a titlu in Stefan cel Mare. :flower:

sorin
18.03.2010, 17:36
Se incinge treaba.. venind tocmai dupa locul 8, imi miroase a titlu in Stefan cel Mare. :flower:
Iar aveti nevoie de liniste, sa va pregatiti de Liga Campionilor, ca anu' trecut? :-/

sorin
22.03.2010, 14:54
VINERI 26 MARTIE
Gaz Metan Medias - Oţelul Galaţi
ora 18:30, Digi Sport
Pandurii Târgu Jiu – Steaua
20:30 Antena 1
SAMBATA 27 MARTIE
Unirea Alba Iulia - Astra Ploieşti
ora 15.00, GSP TV
Politehnica Iaşi - Internaţional Curtea de Argeş
ora 18: 00 Netelevizat
Rapid - Universitatea Craiova
ora 21:30, Digi Sport
DUMINICA 28 MARTIE
Gloria Bistriţa - Ceahlăul Piatra Neamţ
ora 16.00, GSP TV
Unirea Urziceni – Dinamo
ora 20:00, Digi Sport
LUNI 29 MARTIE
FC Timişoara - FC Vaslui
ora 17.00, GSP TV
FC Braşov - CFR Cluj
ora 20:00, Digi Sport
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 24 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Gaz Metan Medias 0 - 1 Oţelul Galaţi
Pandurii Târgu Jiu 0 – 0 Steaua
Unirea Alba Iulia 2 - 1 Astra Ploieşti
Politehnica Iaşi 0 - 0 Internaţional Curtea de Argeş
Rapid 0 - 1 Universitatea Craiova
Gloria Bistriţa 1 - 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
Unirea Urziceni 4 – 4 Dinamo
FC Timişoara 0 - 1 FC Vaslui
FC Braşov 0 - 1 CFR Cluj
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 24

1. CFR Cluj 46
2. FC Vaslui 44
3. Steaua 43
4. FC Timişoara 42
5. Dinamo 42
6. Unirea Urziceni 42
7. Rapid 38
8. Otelul Galati 35
9. FC Braşov 31
10. Gloria Bistrita 30
11. Astra Ploiesti 28
12. Gaz Metan Medias 28
13. U Craiova 27
14. Politehnica Iasi 26
15. International Curtea de Arges 25
16. Pandurii Tg. Jiu 24
17. Ceahlaul Piatra Neamt 19
18. Unirea Alba Iulia 17

sorin
29.03.2010, 15:22
VINERI 2 APRILIE
Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu
ora 14.00, GSP TV
Astra Ploieşti - Unirea Urziceni
ora 16.30, GSP TV
Ceahlăul Piatra Neamţ - Politehnica Iaşi
ora 17: 00 Netelevizat
Steaua - FC Braşov
ora 18:30, Digi Sport
Dinamo - Gaz Metan Medias
20:30 Antena 1
SAMBATA 3 APRILIE
Internaţional Curtea de Argeş – Rapid
ora 14:30, Digi Sport
Universitatea Craiova - FC Timişoara
ora 16:30, Digi Sport
FC Vaslui - Unirea Alba Iulia
ora 19.00, GSP TV
CFR Cluj - Gloria Bistriţa
ora 21:00, Digi Sport
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 25 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Oţelul Galaţi 1 - 1 Pandurii Târgu Jiu
Astra Ploieşti 0 - 2 Unirea Urziceni
Ceahlăul Piatra Neamţ 1 - 0 Politehnica Iaşi
Steaua 1 - 0 FC Braşov
Dinamo 1 - 0 Gaz Metan Medias
Internaţional Curtea de Argeş 1 – 2 Rapid
Universitatea Craiova 1 - 2 FC Timişoara
FC Vaslui 3 - 0 Unirea Alba Iulia
CFR Cluj 1 - 0 Gloria Bistriţa
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 25

1. CFR Cluj 49
2. FC Vaslui 47
3. Steaua 46
4. FC Timişoara 45
5. Dinamo 45
6. Unirea Urziceni 45
7. Rapid 41
8. Otelul Galati 36
9. FC Braşov 31
10. Gloria Bistrita 30
11. Astra Ploiesti 28
12. Gaz Metan Medias 28
13. U Craiova 27
14. Politehnica Iasi 26
15. Pandurii Tg. Jiu 25
16. International Curtea de Arges 25
17. Ceahlaul Piatra Neamt 22
18. Unirea Alba Iulia 17

sorin
03.04.2010, 14:57
MARTI 6 APRILIE
FC Braşov - Oţelul Galaţi
ora 20:00, Digi Sport
MIERCURI 7 APRILIE
Unirea Urziceni - Gaz Metan Medias
ora 14:30, GSP TV
Astra Ploieşti - FC Vaslui
ora 16:30, GSP TV
Unirea Alba Iulia - Universitatea Craiova
ora 16: 30 Netelevizat
FC Timişoara - Internaţional Curtea de Argeş
ora 18:30, Digi Sport
Gloria Bistriţa – Steaua
20:30 Digi Sport
JOI 8 APRILIE
Rapid - Ceahlăul Piatra Neamţ
ora 14:30, GSP TV
Politehnica Iaşi - CFR Cluj
ora 18:30, Digi Sport
Pandurii Târgu Jiu – Dinamo
20:30 Antena 1
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 26 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

FC Braşov 3 - 0 Oţelul Galaţi
Unirea Urziceni 1 - 1 Gaz Metan Medias
Astra Ploieşti 0 - 0 FC Vaslui
Unirea Alba Iulia 2 - 0 Universitatea Craiova
FC Timişoara 0 - 0 Internaţional Curtea de Argeş
Gloria Bistriţa 1 – 2 Steaua
Rapid 1 - 1 Ceahlăul Piatra Neamţ
Politehnica Iaşi 0 - 2 CFR Cluj
Pandurii Târgu Jiu 0 – 0 Dinamo
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 26

1. CFR Cluj 52
2. Steaua 49
3. FC Vaslui 48
4. FC Timişoara 46
5. Dinamo 46
6. Unirea Urziceni 46
7. Rapid 42
8. Otelul Galati 36
9. FC Braşov 34
10. Gloria Bistrita 30
11. Astra Ploiesti 29
12. Gaz Metan Medias 29
13. U Craiova 27
14. Pandurii Tg. Jiu 26
15. Politehnica Iasi 26
16. International Curtea de Arges 26
17. Ceahlaul Piatra Neamt 23
18. Unirea Alba Iulia 20

sorin
08.04.2010, 19:01
SAMBATA 10 APRILIE
Oţelul Galaţi - Gloria Bistriţa
ora 15:00, GSP TV
Universitatea Craiova - Astra Ploieşti
ora 17:00, Digi Sport
Internaţional Curtea de Argeş - Unirea Alba Iulia
ora 19:00, GSP TV
FC Vaslui - Unirea Urziceni
ora 21:00, Digi Sport
DUMINICA 11 APRILIE
Gaz Metan Medias - Pandurii Târgu Jiu
ora 15:00, GSP TV
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Timişoara
ora 17:00, GSP TV
Dinamo - FC Braşov
ora 19:30, Digi Sport
CFR Cluj – Rapid
ora 21:30, Digi Sport
LUNI 12 APRILIE
Steaua - Politehnica Iaşi
20:30 Antena 1
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 27 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Oţelul Galaţi 3 - 0 Gloria Bistriţa
Universitatea Craiova 1 - 0 Astra Ploieşti
Internaţional Curtea de Argeş 2 - 1 Unirea Alba Iulia
FC Vaslui 1 - 1 Unirea Urziceni
Gaz Metan Medias 1 - 0 Pandurii Târgu Jiu
Ceahlăul Piatra Neamţ 1 - 1 FC Timişoara
Dinamo 0 - 0 FC Braşov
CFR Cluj 1 – 0 Rapid
Steaua 2 - 1 Politehnica Iaşi
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 27

1. CFR Cluj 55
2. Steaua 52
3. FC Vaslui 49
4. FC Timişoara 47
5. Unirea Urziceni 47
6. Dinamo 47
7. Rapid 42
8. Otelul Galati 39
9. FC Braşov 35
10. Gaz Metan Medias 32
11. U Craiova 30
12. Gloria Bistrita 30
13. Astra Ploiesti 29
14. International Curtea de Arges 29
15. Pandurii Tg. Jiu 26
16. Politehnica Iasi 26
17. Ceahlaul Piatra Neamt 24
18. Unirea Alba Iulia 20

sorin
14.04.2010, 12:51
VINERI 16 APRILIE
Unirea Alba Iulia - Ceahlăul Piatra Neamţ
ora 17:00, Netelevizat
Astra Ploieşti - Internaţional Curtea de Argeş
ora 18:00, GSP TV
Unirea Urziceni - Pandurii Târgu Jiu
ora 20:30, GSP TV
SAMBATA 17 APRILIE
Gloria Bistriţa – Dinamo
ora 21:00, Digi Sport
DUMINICA 18 APRILIE
Politehnica Iaşi - Oţelul Galaţi
ora 16:00, GSP TV
FC Braşov - Gaz Metan Medias
ora 18:00, Digi Sport
Rapid – Steaua
ora 20:00, Digi Sport
LUNI 19 APRILIE
FC Vaslui - Universitatea Craiova
ora 18:30, Digi Sport
FC Timişoara - CFR Cluj
20:30 Antena 1

----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 28 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Unirea Alba Iulia 3 - 2 Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Ploieşti 1 - 1 Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Urziceni 3 - 0 Pandurii Târgu Jiu
Gloria Bistriţa 3 – 2 Dinamo
Politehnica Iaşi 1 - 1 Oţelul Galaţi
FC Braşov 3 - 2 Gaz Metan Medias
Rapid 5 – 1 Steaua
FC Vaslui 0 - 1 Universitatea Craiova
FC Timişoara 1 - 1 CFR Cluj
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 28

1. CFR Cluj 56
2. Steaua 52
3. Unirea Urziceni 50
4. FC Vaslui 49
5. FC Timişoara 48
6. Dinamo 47
7. Rapid 45
8. Otelul Galati 40
9. FC Braşov 38
10. U Craiova 33
11. Gloria Bistrita 33
12. Gaz Metan Medias 32
13. Astra Ploiesti 30
14. International Curtea de Arges 29
15. Politehnica Iasi 27
16. Pandurii Tg. Jiu 26
17. Ceahlaul Piatra Neamt 24
18. Unirea Alba Iulia 23

JulianM
18.04.2010, 13:13
La pauză Rapid - Steaua 4-1.
Nu am mai văzut de mult asa ceva ! ... (Steaua condusă cu 3 goluri diferență la pauză !)

;))

-------------
5-1 , în minutul 73 !!!

-------------

S-a terminat 5-1.
Steaua joacă slab. Dar cred că azi și Rapidul a făcut un meci mare.
(La Digi Sport pe "burtieră" scrie: "Le-au dat 5 brichete-n cap" ... Cine știe povestea cu bricheta din meciul de acum câțiva ani înțelege ...)

:v:

sorin
20.04.2010, 20:06
VINERI 23 APRILIE
Ceahlăul Piatra Neamţ - Astra Ploieşti
ora 18:00, GSP TV
Dinamo - Politehnica Iaşi
20:30 Antena 1
SAMBATA 24 APRILIE
Pandurii Târgu Jiu - FC Braşov
ora 15:00, GSP TV
Oţelul Galaţi – Rapid
ora 17:00, Digi Sport
CFR Cluj - Unirea Alba Iulia
ora 21:30, Digi Sport
DUMINICA 25 APRILIE
Gaz Metan Medias - Gloria Bistriţa
ora 15:00, GSP TV
Universitatea Craiova - Unirea Urziceni
ora 17:00, Digi Sport
Steaua - FC Timişoara
ora 20:00, Digi Sport
LUNI 26 APRILIE
Internaţional Curtea de Argeş - FC Vaslui
ora 20:30, GSP TV
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 29 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Ceahlăul Piatra Neamţ 0 - 0 Astra Ploieşti
Dinamo 1 - 1 Politehnica Iaşi
Pandurii Târgu Jiu 1 - 0 FC Braşov
Oţelul Galaţi 0 – 0 Rapid
CFR Cluj 3 - 2 Unirea Alba Iulia
Gaz Metan Medias 1 - 1 Gloria Bistriţa
Universitatea Craiova 1 - 4 Unirea Urziceni
Steaua 3 - 3 FC Timişoara
Internaţional Curtea de Argeş 1 - 2 FC Vaslui
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 29

1. CFR Cluj 59
2. Unirea Urziceni 53
3. Steaua 53
4. FC Timişoara 52
5. FC Vaslui 52
6. Dinamo 48
7. Rapid 43
8. Otelul Galati 41
9. FC Braşov 38
10. Gloria Bistrita 34
11. U Craiova 33
12. Gaz Metan Medias 33
13. Astra Ploiesti 31
14. International Curtea de Arges 30
15. Pandurii Tg. Jiu 29
16. Politehnica Iasi 28
17. Ceahlaul Piatra Neamt 25
18. Unirea Alba Iulia 23

sorin
26.04.2010, 19:57
VINERI 30 APRILIE
Gloria Bistriţa - Pandurii Târgu Jiu
ora 17:00, GSP TV
Astra Ploieşti - CFR Cluj
20:30 Antena 1
SAMBATA 1 MAI
Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş
ora 15:00, GSP TV
Unirea Alba Iulia – Steaua
ora 17:00, Digi Sport
FC Timişoara - Oţelul Galaţi
ora 19:00, GSP TV
FC Vaslui - Ceahlăul Piatra Neamţ
ora 21:00, Digi Sport
DUMINICA 2 MAI
Politehnica Iaşi - Gaz Metan Medias
ora 16:30, GSP TV
Unirea Urziceni - FC Braşov
ora 18:30, Digi Sport
Rapid – Dinamo
ora 20:30, Digi Sport
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 30 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Gloria Bistriţa 1 - 0 Pandurii Târgu Jiu
Astra Ploieşti 1 - 0 CFR Cluj
Universitatea Craiova 1 - 3 Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Alba Iulia 2 – 1 Steaua
FC Timişoara 2 - 1 Oţelul Galaţi
FC Vaslui 1 - 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
Politehnica Iaşi 1 - 1 Gaz Metan Medias
Unirea Urziceni 1 - 0 FC Braşov
Rapid 2 – 2 Dinamo
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 30

1. CFR Cluj 59
2. Unirea Urziceni 56
3. FC Timişoara 55
4. FC Vaslui 55
5. Steaua 53
6. Dinamo 49
7. Rapid 44
8. Otelul Galati 41
9. FC Braşov 38
10. Gloria Bistrita 37
11. Astra Ploiesti 34
12. Gaz Metan Medias 34
13. U Craiova 33
14. International Curtea de Arges 33
15. Pandurii Tg. Jiu 29
16. Politehnica Iasi 29
17. Unirea Alba Iulia 26
17. Ceahlaul Piatra Neamt 25

sorin
02.05.2010, 21:06
MIERCURI 5 MAI
Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova
ora 15:00, GSP TV
Pandurii Târgu Jiu - Politehnica Iaşi
ora 16:30, Digi Sport
Gaz Metan Medias – Rapid
ora 18:30, Digi Sport
Steaua - Astra Ploieşti
20:30 Antena 1
JOI 6 MAI
Oţelul Galaţi - Unirea Alba Iulia
ora 14:30, GSP TV
FC Braşov - Gloria Bistriţa
ora 16:30, GSP TV
CFR Cluj - FC Vaslui
ora 18:00, Digi Sport
Unirea Urziceni - Internaţional Curtea de Argeş
ora 19:30, GSP TV
Dinamo - FC Timişoara
ora 21:15, Digi Sport
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 31 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)


Ceahlăul Piatra Neamţ 2 - 1 Universitatea Craiova
Pandurii Târgu Jiu 1 - 1 Politehnica Iaşi
Gaz Metan Medias 0 – 0 Rapid
Steaua 2 - 0 Astra Ploieşti
Oţelul Galaţi 1 - 0 Unirea Alba Iulia
FC Braşov 6 - 0 Gloria Bistriţa !!!!!!!
CFR Cluj 0 - 0 FC Vaslui
Unirea Urziceni 0 - 0 Internaţional Curtea de Argeş
Dinamo 1 - 2 FC Timişoara
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 31

1. CFR Cluj 60
2. Unirea Urziceni 59
3. FC Timişoara 58
4. FC Vaslui 56
5. Steaua 56
6. Dinamo 49
7. Rapid 45
8. Otelul Galati 44
9. FC Braşov 41
10. Gloria Bistrita 37
11. Gaz Metan Medias 35
12. Astra Ploiesti 34
13. U Craiova 33
14. International Curtea de Arges 33
15. Pandurii Tg. Jiu 30
16. Politehnica Iasi 30
17. Ceahlaul Piatra Neamt 28
18. Unirea Alba Iulia 26

sorin
06.05.2010, 16:18
DUMINICA 9 MAI
Internaţional Curtea de Argeş - Ceahlăul Piatra Neamţ
ora 15:00, GSP TV
Astra Ploieşti - Oţelul Galaţi
ora 18:00, GSP TV
LUNI 10 MAI
Unirea Alba Iulia – Dinamo
ora 14:00, GSP TV
Universitatea Craiova - CFR Cluj
16:00 Antena 1
FC Timişoara - Gaz Metan Medias
ora 18:00, Digi Sport
FC Vaslui – Steaua
ora 20:00, Digi Sport
Rapid - Pandurii Târgu Jiu
ora 21:45, Digi Sport
LUNI 11 MAI
Politehnica Iaşi - FC Braşov
ora 18:00, GSP TV
Gloria Bistriţa - Unirea Urziceni
ora 20:30, Digi Sport
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 32 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Internaţional Curtea de Argeş 2 - 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Ploieşti 0 - 3 Oţelul Galaţi
Unirea Alba Iulia 1 – 2 Dinamo
Universitatea Craiova 2 - 3 CFR Cluj (meci nebun, Craiova condusese cu 2-0)!!!
FC Timişoara 0 - 2 Gaz Metan Medias !!!!
FC Vaslui 2 – 1 Steaua
Rapid 1 - 0 Pandurii Târgu Jiu
Politehnica Iaşi 0 - 0 FC Braşov
Gloria Bistriţa 0 - 0 Unirea Urziceni
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 32

1. CFR Cluj 63
2. Unirea Urziceni 60
3. FC Vaslui 59
4. FC Timişoara 58
5. Steaua 56
6. Dinamo 52
7. Rapid 48
8. Otelul Galati 47
9. FC Braşov 42
10. Gaz Metan Medias 38
11. Gloria Bistrita 38
12. International Curtea de Arges 36
13. Astra Ploiesti 34
13. U Craiova 33
15. Politehnica Iasi 31
16. Pandurii Tg. Jiu 30
17. Ceahlaul Piatra Neamt 28
18. Unirea Alba Iulia 26

sorin
11.05.2010, 14:34
SAMBATA 15 MAI
Gaz Metan Medias - Unirea Alba Iulia
ora 17:00, GSP TV
CFR Cluj - Internaţional Curtea de Argeş
ora 19:00, Digi Sport
DUMINICA 16 MAI
Gloria Bistriţa - Politehnica Iaşi
ora 16:00, GSP TV
FC Braşov – Rapid
ora 16:00, Digi Sport
Dinamo - Astra Ploieşti
ora 18:00, GSP TV
Steaua - Universitatea Craiova
ora 22:00, Digi Sport
LUNI 17 MAI
Oţelul Galaţi - FC Vaslui
ora 17:00, GSP TV
Unirea Urziceni - Ceahlăul Piatra Neamţ
ora 20:00, Digi Sport
Pandurii Târgu Jiu - FC Timişoara
21:45 Antena 1

----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 33 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Gaz Metan Medias 5 - 0 Unirea Alba Iulia
CFR Cluj 2 - 1 Internaţional Curtea de Argeş (CFR este matematic campioana dupa acest rezultat)
Gloria Bistriţa 5 - 0 Politehnica Iaşi
FC Braşov 1 – 1 Rapid
Dinamo 3 - 3 Astra Ploieşti
Steaua 2 - 0 Universitatea Craiova
Oţelul Galaţi 1 - 0 FC Vaslui
Unirea Urziceni 4 - 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
Pandurii Târgu Jiu 0 - 0 FC Timişoara
------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 33

1. CFR Cluj 66
2. Unirea Urziceni 63
3. FC Timişoara 59
4. FC Vaslui 59
5. Steaua 59
6. Dinamo 53
7. Otelul Galati 50
8. Rapid 49
9. FC Braşov 43
10. Gaz Metan Medias 41
11. Gloria Bistrita 41
12. International Curtea de Arges 36
13. Astra Ploiesti 35
13. U Craiova 33
15. Pandurii Tg. Jiu 31
16. Politehnica Iasi 31
17. Ceahlaul Piatra Neamt 28
18. Unirea Alba Iulia 26

Sherlock
16.05.2010, 15:07
Hai provincia.

http://www.onlinesport.ro/downloads/postere/poster-cfr-campioana.jpg

:aplause:

P.S. http://www.adevarul.ro/sport/fotbal_intern/Rivalii_nostri-_Niste_frustrati_0_262774150.html

:pe:

sorin
17.05.2010, 15:55
Ultima etapa din actual editie de campionat:

SAMBATA 22 MAI
(*- ora 14:30, restul meciurilor incep la 16:30 ora Romaniei)

Unirea Alba Iulia - Pandurii Târgu Jiu
Rapid - Gloria Bistriţa
Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi
* Ceahlăul Piatra Neamţ - CFR Cluj
Astra Ploieşti - Gaz Metan Medias
Internaţional Curtea de Argeş - Steaua
FC Timişoara - FC Braşov
FC Vaslui – Dinamo
Politehnica Iaşi - Unirea Urziceni
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 34 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)


Unirea Alba Iulia 0 - 1 Pandurii Târgu Jiu
Rapid 2 - 1 Gloria Bistriţa
Universitatea Craiova 3 - 0 Oţelul Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ 2 - 4 CFR Cluj
Astra Ploieşti 0 - 0 Gaz Metan Medias
Internaţional Curtea de Argeş 0 - 2 Steaua
FC Timişoara 1 - 2 FC Braşov
FC Vaslui 2 – 0 Dinamo
Politehnica Iaşi 1 - 2 Unirea Urziceni
------------------------------------------------------------
Clasament final Liga 1 (divizia A) de fotbal editia 2009 - 2010

1. CFR Cluj 69
2. Unirea Urziceni 66
3. FC Vaslui 62
4. Steaua 62
5. FC Timişoara 59
6. Dinamo 53
7. Rapid 52
8. Otelul Galati 50
9. FC Braşov 46
10. Gaz Metan Medias 42
11. Gloria Bistrita 41
12. U Craiova 36
13. Astra Ploiesti 36
14. International Curtea de Arges 36
15. Pandurii Tg. Jiu 34
16. Politehnica Iasi 31
17. Ceahlaul Piatra Neamt 28
18. Unirea Alba Iulia 26

CFR Cluj este calificata direct in grupele Champions League.
Unirea Urziceni va juca tururi preliminare in Champions League.
FC Vaslui, Steaua, FC Timisoara si Dinamo vor juca in Europa League.
Unirea Alba Iulia, Ceahlaul Piatra Neamt, Politehnica Iasi si Pandurii Tg. Jiu au retrogradat in Liga a-II-a.