PDA

Arată versiune întreagă : pachete din Romania

helen31
04.12.2009, 14:06
Buna,

Imi poate spune cineva o modalitate buna si ieftina prin care se pot trimite pachete DIN ROMANIA IN SUA, mai exact in Florida?
Am tot cautat pe net...dar...ori nu stiu unde sa caut...ori toate variantele sunt exagerat de scumpe.

Multumesc mult de tot.

Theo30
04.12.2009, 20:54
Si eu am avut aceeasi problema si am ajuns la concluzia ca pana la urma tot posta romana e cea mai ieftina varianta. Cu EMS platesti cam 29 de lei/kg. Mare atentie insa!!!! Eu am patit-o cu unul din cele 2 pachete, mai exact au spus ca 'adresa este incorecta' (desi era fix la fel cu cea de pe celalalt pachet care a ajuns cu bine) si au trimis-o inapoi in romania, asta mai bine de o luna si inca nu a ajuns, nu stiu daca ar trbui deja sa il consider pierdut :(.

helen31
05.12.2009, 09:10
Merci mult,

Probabil ca asta e singura varianta...eu am mai cautat prin ups, tnt, etc...dar preturile sunt exagerat de mari...

Multumesc de raspuns

Theo30
06.12.2009, 18:26
Ar mai fi 2 firme de cargo, FENI international si Savino Del Bene, dar si astia sunt mai scumpi decat posta romana, totusi mai ieftini decat firmele traditionale de curierat. Diferenta intre astia si posta romana este ca livrarea se poate face door2door si mai scapi de puricatul pachetului, cred ca stii ca la posta trebuie sa mergi cu pachetul deschis, ca sa se uite angajatele cam ce ai prin el.

blonde
22.04.2010, 20:33
Ar mai fi 2 firme de cargo, FENI international si Savino Del Bene, dar si astia sunt mai scumpi decat posta romana, totusi mai ieftini decat firmele traditionale de curierat. Diferenta intre astia si posta romana este ca livrarea se poate face door2door si mai scapi de puricatul pachetului, cred ca stii ca la posta trebuie sa mergi cu pachetul deschis, ca sa se uite angajatele cam ce ai prin el.
www.....
718-729-2402
Sunati si intrebati de nr si adresa din romania,Eu am trimis din NY spre romania si nu mi-a lipsit nimic si nu a durat mai mult de 2 sapt.
Bafta!!!

editat de sorin: nu se accepta linkuri catre siteuri comerciale. numere de telefon (am pus eu unul in locul linkului) si/sau adrese de email sunt ok.