PDA

Arată versiune întreagă : Cautam de lucru in Spania

creationski
01.12.2009, 09:18
Cine ar putea sa ne ajute sa ne gasim de lucru in Spania?? Eu si prietenul meu ne cautam de lucru si am vrea sa ne mutam intr-un final in Spania.
Daca este cineva care ar putea sa ne dea un sfat am aprecia foarte mult.o:-)

opium-female
04.12.2009, 16:35
Cam grele vremuri v-ati ales pt a emigra si cauta de lucru in Spania,ma refer ca somajul este in floare si nus e prea fac angajari.Si totusi daca asta a-ti hotarat,aveti pe cineva aici?Unde vreti sa mergeti?Puteti incerca,chestia e sa ajungeti aici si apoi mai vedeti voi.Tu ca femeie ai de moment mai multe sanse sa prinzi un loc de munca,se incepe de jos dar cu rabdare se urca incet incet.Bafta!Daca te pot ajuta cu vre-un sfat....sunt pe-aici!

creationski
07.12.2009, 01:18
Cam grele vremuri v-ati ales pt a emigra si cauta de lucru in Spania,ma refer ca somajul este in floare si nus e prea fac angajari.Si totusi daca asta a-ti hotarat,aveti pe cineva aici?Unde vreti sa mergeti?Puteti incerca,chestia e sa ajungeti aici si apoi mai vedeti voi.Tu ca femeie ai de moment mai multe sanse sa prinzi un loc de munca,se incepe de jos dar cu rabdare se urca incet incet.Bafta!Daca te pot ajuta cu vre-un sfat....sunt pe-aici!

Multumesc pentru raspuns, ma gandeam ca au murit toti romanii, sau nu mai exista nici un pic de bunavointa in cei care au plecat, macar pentru un sfat...:thatsit:
In ceea ce priveste hotararea noastra, suntem constienti ca nu e un moment prielnic, insa aceasta e cam singura varianta care ne-a ramas, dupa cum poate stiti, viatza in Romania s-a intrautatit, de lucru nu se gaseste,preturile au crescut si mai mult, ratele ne omoara, trebuie sa gasim o solutie urgent, noi ne-am pierdut amandoi joburile, si suntem fara spertanta in a ne gasi ceva aici ca sa ne putem descurca.
De aceea am intrat pe forum, sa vad si eu cum e viatza dincolo, daca exista vreo sansa, ce parere au romanii care sunt deja acolo, oricum noi nu le lasam, daca asta e scaparea noastra, vom merge pana la capat.

opium-female
08.12.2009, 07:47
Cum am mai scris mai sus daca asta este alegerea voastra eu zic sa incercati.Toti care au ajuns aici au trecut `prin momente dificile dar incet incet au ajuns sa-si gaseasca cate un servici si sa urce...
Eu va urez succes si daca aveti vre-odata nevoie de un sfat eu ma ofer sincer voluntar si in schimb a nimic sa va sfatuiesc cu ceea ce as putea.Sa nu va dati batuti odata ajunsi aici indiferentd e obstacoloe,totul se depaseste.
Bafta!