PDA

Arată versiune întreagă : intrebare

mayday
05.08.2005, 22:33
smileys/smiley33.gif Va salut pe toti cei prezenti pe acest forum!

In 1995 am cistigat la loteria vizelor dar din pacate am renuntat,neprezentindu-ma la interviu.Anul acesta am cistigat din nou,evident ca sint extrem de motivat sa plec dar...

Credeti ca as putea avea probleme la interviu legate de renuntarea din 1995?

Numarul actual de caz este destul de mare ...60xxEU.Credeti ca am sansa de a ajunge la interviu?

Virsta de 37 ani este o mare problema legat de sansele de realizare in SUA(gasire loc de munca,adaptare...etc)?

Un accident pe care l-am avut in urma cu 8 ani(avind ca rezultat o cicatrice pe abdomen de la o operatie complicata)poate fi o mare problema la medicale?

Care este suma minima pe care trebuie sa o am la plecare si pe care probabil trebuie sa o demonstrez la interviu,in conditiile in care sint celibatar?

In comparatie cu Canada(despre care presupun ca aveti informatii),sansele de realizare si efectiv viata,cum vi se par?

Va multumesc mult si va doresc mult succes in ceea ce faceti!

danielle
07.08.2005, 00:31
In 1995 am cistigat la loteria vizelor dar din pacate am renuntat,neprezentindu-ma la interviu.Anul acesta am cistigat din nou,evident ca sint extrem de motivat sa plec dar...

Un norocos intr-adevar...

Credeti ca as putea avea probleme la interviu legate de renuntarea din 1995?

Nu cred.

Numarul actual de caz este destul de mare ...60xxEU.Credeti ca am sansa de a ajunge la interviu?

Numarul de caz este cel de la sfarsitul sirului de cifre si litere, ultimele cifre care urmeaza dupa zero-uri. Asa cum l-ai indicat tu pare a fi de de dinainte de EU ceea ce nu e numarul de caz. Daca totusi ai 6XXX ca numar de caz e un numar mic si interviul ar putea fi in octombrie-noiembrie.

Virsta de 37 ani este o mare problema legat de sansele de realizare in SUA(gasire loc de munca,adaptare...etc)?

Depinde doar de puterea ta de adaptare. Sunt oameni care au venit la pensie aici si tot au realizat ceva. Sunt altii care au venit foarte tineri si n-au realizat. Deci depinde de tine.

Un accident pe care l-am avut in urma cu 8 ani(avind ca rezultat o cicatrice pe abdomen de la o operatie complicata)poate fi o mare problema la medicale?

La analize cel mai mult conteaza sa nu aiSIDA si parca sifilis, in rest nu cred sa conteze prea mult.

Care este suma minima pe care trebuie sa o am la plecare si pe care probabil trebuie sa o demonstrez la interviu,in conditiile in care sint celibatar?

Aproximativ 5000 dolari.

In comparatie cu Canada(despre care presupun ca aveti informatii),sansele de realizare si efectiv viata,cum vi se par?

In Canada am fost doar ca vizitator si e frumos si acolo dar subiectiva cum sunt, n-as da America pentru Canada.Poate iti poate raspunde cineva care a trait in ambele. Totusi cred ca s-a mai scris pe forum despre asta.