PDA

Arată versiune întreagă : 1 Decembrie- Ziua Nationala a Romaniei

ciulika09
10.11.2009, 20:11
As vrea sa stiu daca se obisnuieste sa se organizeze ceva cat de cat "Romanesc" aici in Florida, eu fiind "boboc" in zona ( 3 sapt ). Sau e uitata complet Ziua Nationala ? Mie-mi suna ca un bun prilej de intalnire, bere, eventual un gratarel .... cel putin asa-i acasa...
If any action, pls let me know !

lilysing27
14.11.2009, 06:44
Dupa cate raspunsuri ai primit,se pare ca nu prea se organizeaza nimic de 1 decembrie..Chiar si eu ma uitam pe la postari..datele sunt destul de indepartate..nu prea e activitate pe aici.Eu vin la Miami pe 8 decembrie si aproape in fiecare seara,inclusiv Craciun,Revelion si Sf Ion vom face show la restaurantul romanesc din Hollywood,casa Romaneasca,unde poti sa vi sa te distrezi alaturi de noi:)
Ciao,vorbim!

romi_in_florida
14.11.2009, 12:03
Dar avem destule zile americane de obicei.
Daca aveti nevoie de zile in plus de petrecere, inseamna ca nu sinteti destul de ocupati.
Deci nu aveti familie, sau casa, sau alte cheltuieli.

Si eu mai trec prin Miami din cind in cind, si pot sa va intilnesc la o bere sau mincare la
restaurantul Transilvania (cred ca e cel din centru) din Hollywod.
Asa ca sa postam ziua si ora de petrecere, sa vedem ce se poate face.

Romi

ciulika09
15.11.2009, 18:03
Dupa cate raspunsuri ai primit,se pare ca nu prea se organizeaza nimic de 1 decembrie..Chiar si eu ma uitam pe la postari..datele sunt destul de indepartate..nu prea e activitate pe aici.Eu vin la Miami pe 8 decembrie si aproape in fiecare seara,inclusiv Craciun,Revelion si Sf Ion vom face show la restaurantul romanesc din Hollywood,casa Romaneasca,unde poti sa vi sa te distrezi alaturi de noi:)
Ciao,vorbim!

Buna lilysing27, multumesc frumos pt invitatie. Tinem legatura si mai vb, mai este pana la sfarsit de Decembrie, nu pot sa promit nimic de pe acum...
Merci oricum, apreciez gestul tau.
Ciao...for now!

ciulika09
16.11.2009, 16:31
Dar avem destule zile americane de obicei.
Daca aveti nevoie de zile in plus de petrecere, inseamna ca nu sinteti destul de ocupati.
Deci nu aveti familie, sau casa, sau alte cheltuieli.

Si eu mai trec prin Miami din cind in cind, si pot sa va intilnesc la o bere sau mincare la
restaurantul Transilvania (cred ca e cel din centru) din Hollywod.
Asa ca sa postam ziua si ora de petrecere, sa vedem ce se poate face.

Romi

Salutare Romi si multzam si Dumitale de invitatie. Problema e ca pt mine sarbatorile de aici sunt "zile in plus de petrecere" , eu inca sunt "setat" pe cele din Romania....pe acelea le simt, le respect si cu siguranta nu voi putea sa le trec cu vederea niciodata!
Sa auzim de bine.