PDA

Arată versiune întreagă : Jobs in orlando fl

missy_florida
01.11.2009, 14:54
Hey este cineva de prin Orlando FL?? Cautam de lucru. Suntem citiva romani in Olrando care avem nevoie de lucru daca cineva ne poate ajuta va rog sa ma contactati. Va multumesc.

keyframe14
01.11.2009, 18:05
Missy_florida, cred ca ar fi o idee buna sa detaliezi in ce anume sunteti specializati si in ce job ati fi interesati. Cred ca ar fi sanse mai mari daca cineva ar vedea anuntul sa fiti contactati decat daca ar vedea ca ar fi niste romani care cauta de lucru.
La biserica din Apopka este Romanian Fall Festival pe 7 noiembrie, ar fi o idee sa mergeti sa luati pulsul si sa creati niste relatii.Iti atasez brosura
http://www.orthodoxorlando.org/wp-content/uploads/2009/10/Nov7.pdf (http://www.orthodoxorlando.org/wp-content/uploads/2009/10/Nov7.pdf)
Succes

romi_in_florida
08.11.2009, 14:10
Keyframe, ai fost si tu pe acolo ? Care erai ?

Romi

keyframe14
08.11.2009, 16:06
Keyframe, ai fost si tu pe acolo ? Care erai ?

RomiAla bine facut cu muschi:)lol
Nu am fost Romi, am avut concediu si nu am fost in zona.
Cum a fost?

romi_in_florida
08.11.2009, 18:40
Mincarea era destul de buna (sarmale, mititei, oaie la pit) , si ceva prajituri bune (placinta cu mere, cirnat de ciocolata cu nuci). Bere, vin, soda etc deci a mers usor in jos.
Copii mici se jucau pe acolo, dar cei mari stateau si infulecau fara exercitiu fizic. Eu vream un joc de fotbal, dar nu s-a realizat.

Cel putin am cunoscut popa, si niste persoane din Orlando. Deci a fost bine pentru mine.
Nu cred ca a fost Missy_florida pe acolo, ca nu prea erau gagici singure pe acolo.

E destul de aproape de unde merg eu in Orlando de multe ori, deci se poate sa facem o noapte de table, sau sah, sau ping-pong, sau ceva pijama party !

Deci sa-ti fie rusine ca nu ai fost acolo, dupa ce ne-ai spus sa mergem.

Romi

missy_florida
09.11.2009, 09:23
R:Pomi am fost la festival simbata intre 4 si 7 pm si nu te-am vazut pe acolo , dar tot ce e posibil ca ai fost si tu ca erau destuii batrineii plimbindu-se pe linga protapul cu miel , si nu aveai cum sa ma vezi ca eram cu sotul meu si aveam dupa ce ma ascunde.

romi_in_florida
09.11.2009, 18:56
Si tu la fel nu puteai sa ma recunosti, ca eu eram linga sarmale si mititei si vorbeam cu vreo 2-3 cuple noi in Orlando. Ma ascundeam linga sticla de bere, ca eram acolo de la 2 si eram in faza de digestie.
Nu stiu ce ai facut pina la 7 ca eu am stat pina la 5:30 cind incepea sa se intunece si cei mai multi au inceput sa plece.
Poate te-ai jucat ceva jocuri cu tintarii, sa vezi care suge singele mai bine.
Sper ca ai avut timp sa faci legaturile cu popa sau cine mai stia de lucru local.

Romi

georgette
10.11.2009, 13:59
La biserica din Apopka este Romanian Fall Festival pe 7 noiembrie, !!!!! ce rau imi pare ca nu am stiut....sunt de 3 luni la fiica-mea in Orlando dar inca nu am intalnit romani,si tare mi-ar fi placut sa merg si eu acolo.....

keyframe14
10.11.2009, 14:19
La biserica din Apopka este Romanian Fall Festival pe 7 noiembrie, !!!!! ce rau imi pare ca nu am stiut....sunt de 3 luni la fiica-mea in Orlando dar inca nu am intalnit romani,si tare mi-ar fi placut sa merg si eu acolo.....
Georgette, poti merge acolo in fiecare duminica. Cu siguranta se vor organiza alte evenimente acum in preajma sarbatorilor. Voi posta aici cand o sa am noutati.

missy_florida
10.11.2009, 18:59
Romi you are just a grumpy old man and that's all. When you are going to get used to it you will be a lots better and you will se life in a different direction.

keyframe14
10.11.2009, 20:02
Romi si Missy va rog sa incetati sa va insultati.Puteti s-o faceti pe privat daca chiar aveti ceva sa va spuneti.