PDA

Arată versiune întreagă : Stiri utile pentru comunitatea romaneasca din SouthWest

sorin
21.10.2009, 13:28
Deschid acest topic unde oricine poate posta diverse stiri de interes (spectacole, intalniri, picnicuri, etc.) pentru romanii din zona de sud-vest a Statelor Unite.

Pentru inceput, voi posta eu un prim mesaj si va invite pe cei din zona sa postati si alte evenimente cear putea interesa si alti forumisti:
-------------------
Al 4-lea Festival Culinar Romanesc (Romanian Food Festival) anual din Texas
Evenimentul va avea loc in perioada 6-8 noiembrie 2009, la biserica ortodoxa “Sfanta Maria” , Dallas – Fort Worth – Texas, la adresa:
801 Glade Road
Colleyville, TX 76034
Tel: 817-858-0801

Informatii suplimentare puteti gasi si pe websiteul bisericii, sfantamaria-dallas.org

roxyardelean
01.08.2015, 15:30
Am fost anul trecut la festivalul acesta.Foarte tare!Intradevar ca la orice festival preturile sunt mai piperate insa mancarea este excelenta,si vinul fiert numa`bun sa fie baut.

Pisoi
01.08.2015, 21:20
Am fost anul trecut la festivalul acesta.Foarte tare!Intradevar ca la orice festival preturile sunt mai piperate insa mancarea este excelenta,si vinul fiert numa`bun sa fie baut.
...si care ar fi "sfatul tau util" pentru comunitatea de acolo?:thinking:

browneyes
24.10.2015, 16:52
...si care ar fi "sfatul tau util" pentru comunitatea de acolo?:thinking:
Sfatul suna cam asa: festivalul se apropie....vinul e bun! Hai sa bem! hmmm asta e sfat sau e invitation la DUI.... Ho Ho Ho