PDA

Arată versiune întreagă : Putem numi actuala generatie de la nationala de fotbal “generatia ratatilor”?

sorin
11.10.2009, 11:38
Dupa rezultatele obtinute de-a lungul ultimilor ani, cred ca fostilor mari fotbalisti ai “generatiei de aur” le e rusine sa iasa pe strada, de rusinea “marilor fotbalisti” ai actualei generatii, care se aduna de prin cluburile de noapte inaintea meciurilor importante si decisive.
Nu am simtit vreodata asa dezamagiri de cand am aflat prima data in viata mea ce inseamna cuvantul “fotbal”. Pur si simplu, zilelele astea mi-e jena sa discut cu oricine altcineva care nu e roman despre acest capitol. Fara sa clipesc, cred ca aceasta generatie poate fi numita fara doar si poate “generatia ratatilor”, care-si bat joc de imaginea creata in trecut de Hagi, Dan Petrescu, Gica Popescu, Lacatus, Raducioiu si ceilalti care ne-au incantat cu jocul pe care-l practicau si cu rezultatele echipei nationale.
Am ajuns sa ne zbatem in subsolurile clasamentelor, la egalitate cu Insulele Feroe la goluri primite si sa luam bataie cu 5-0. Exista umilinte mai mari ca acestea, sau ne asteapta si altele si mai mari? Oare reusim sa batem ACASA echipa Insulelor Feroe? Cat mai trebuie trecute cu vederea fitele cersetorilor de cartonase galbene sau rosii care nu au chef sa joace in etapele urmatoare, pentru ca viata de noapte prin cluburi e mai interesanta? De ce oare tricoul cu numarul 10 pe care Hagi l-a purtat cu atata onoare si care baga spaima in portarii celor mai tari echipe din lume trebuie manjit de incompetenta si delasarea lui Mutu, sau a altora atunci cand acesta se da lovit sau e prea obosit sa joace dupa escapadele nocturne prin Bamboo, sau alte cluburi de fite? Oare trebuie sa mai folosim antrenori romani care nu stiu sa aseze o echipa pe teren si au un mod indoielnic de alegere a jucatorilor care sa ne reprezinte tara, in loc sa aducem un antrenor strain si neutru, care sa nu fie afectat de nepotisme si obligatii fata de patroni de cluburi sau impresari? FRF-ul trebuie sa doarma in continuare in papuci si sa-si vada in continuare de afacerile lor, fara a le pasa de viitorul echipei nationale?

In afara comentariilor pe care le astept de la toti cei pasionati de fotbal, adaug si un sondaj in care sper sa voteze cat mai multi.

sorin
11.10.2009, 17:53
Echipa celei mai mari rusini nationale din ultimii ani:

http://www.evz.ro/imagemanager/images/2009/octombrie/12/08echipa_agerpres.jpg

dupa poza de grup, nu au mai avut vreun motiv sa zambeasca.

p.s. lucescu jr. renunta la serviciile "briliantului" si bine face. cand am jucat fara el nu am luat bataie.

sauzimdebine
11.10.2009, 18:09
Sorine, nu mai plange ca US merge la turneul final. :v: Mutu si ceilalti ... jucatori de duzina, total lipsiti de profesionalism, traind doar din talent. De altfel se si vede .. mai toti joaca prin campionate de mana a doua. Ca sa nu vorbim de liga lu' Mitica.

VanDerGigi
11.10.2009, 21:19
Astia nu sunt nici fotbalisti, nici jucatori de fotbal, nu sunt nici macar barbati, asta-i tragedia.
Nu cred ca a existat asa umilinta in toata istoria nationalei noastre sau cel putin nu de-a lungul vietii mele.
Daca eram cineva cu putere din anturajul nationalei ii scoteam in pielea goala de la vestiar. Tot echipamentul echipei nationale il lasau acolo.. nu merita sa-l poarte.
Vorba lui Cornel Dinu.. astia nici sa bea nu stiu.
Se rasuceste un Dumitrache in mormant cand vede asa ceva.
Saraca in valori educatia ce li s-a oferit acestor oameni de catre societatea romaneasca si cand te gandesti ca ce vine din urma e copie fidela .. tineretul a luat-o cu 5-1 de la Lituania. Teancuri de euro, manele, femei si bautura e idealul lor in viata. Astia de erau ostenii lui Stefan cel Mare ne vindeau tara turcilor pt un tir de blugi acum vreo 15 ani.

Raven
12.10.2009, 04:51
Daca eram cineva cu putere din anturajul nationalei ii scoteam in pielea goala de la vestiar.
Incolonati pe doua randuri ca la gradinita si cu toata conducerea FRF in frunte tot in pielea goala si dati prin fulgi de gaina ca aluatul prin faina.

Cel putin la fel de vinovati ca jucatorii sunt toti aia din FRF care prezideaza peste un campionat jenant si vegheaza ca nu cumva starea de cioflingareala sa se subtieze.

Nu merita nici macar un huo, doar ignorare totala. Federatia Romana de Furat suporterii.

sorin
12.10.2009, 14:00
probabil s-a ajuns la acest rezultat dintr-o neintelegere. in momentul in care cei doi capitani de echipa au schimbat fanioanele, chivu al nostru in loc sa-i stranga mana sarbului, a ridicat mana cu palma deschisa si a spus "high five", asteptandu-se ca acesta sa faca la fel si sa-si loveasca amandoi palmele, conform clasicei "high five". problema insa a fost ca sarbul, neintelegand prea bine engleza, dar avand niste amici romani, a retinut doar "hai five", adica ceva de genul "hai da-ne 5", ceea ce s-au si grabit sa faca, pentru a fi gazde ospitaliere si a nu refuza cererea musafirilor. :v::lol:

Rebela
20.10.2009, 10:28
Am votat, asa ca sa inclin balanta. As trece si la discutii dar sint in necunostiita de cauza:) Unde sint barbatii de pe forum?

ciulika09
15.11.2009, 19:17
PENIBILI .... si atat ...

sorin
28.01.2010, 10:15
Mutu a comis-o din nou si a fost depistat pozitiv pentru a doua oata, la un control anti-doping. Daca rezultatul acestui control va ramane in picioare, probabil ca putem spune ca Mutu fitosu' si artagosu' si-a ratat cariera sportiva, pentru ca risca o suspendare de pana la 4 ani, iar el are deja 31 de ani.

Un nou mare "-" (minus) al generatiei ratatilor in comparatie cu generatia de aur. Hagi, Popescu, Dumitrescu, Lacatus, Raduciou, Belodedici, Petrescu si toti ceilalti care ne-au oferit momente neuitate de fotbal, isi vedeau de treaba lor, nu erau plini de fite, nu trageau pe nas, iar ceea ce conteaza foarte mult: se calificau la turnee finale si nu se faceau de rusine.

Fotbalul a murit demult in Romania din pacate. :thatsit:

Fasnacht
28.01.2010, 11:53
Fotbalul a murit demult in Romania din pacate.

DA, de prin 98 si o sa is revina probabil tot prin 98, 2098:-?

VanDerGigi
28.01.2010, 14:36
Mutu a comis-o din nou si a fost depistat pozitiv pentru a doua oata, la un control anti-doping. Daca rezultatul acestui control va ramane in picioare, probabil ca putem spune ca Mutu fitosu' si artagosu' si-a ratat cariera sportiva, pentru ca risca o suspendare de pana la 4 ani, iar el are deja 31 de ani.

Pacat ca n-a fost mai atent. Nu pot sa cred ca un om care a trecut prin ceea ce a trecut el, ar fi luat intentionat o substanta interzisa. Are multi dusmani, orice binevoitor, dar mai ales binevoitoare, i-ar fi putut strecura ceva in bautura. Sper totusi sa fie o greseala si testul B sa iasa negativ.

.. in comparatie cu generatia de aur. Hagi, Popescu, Dumitrescu, Lacatus, Raduciou, Belodedici, Petrescu si toti ceilalti care ne-au oferit momente neuitate de fotbal..

ia uite aici din ciclul cum se da rusinica unei vice campioane mondiale in cateva secunde :">
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/nationala/video-golul-lui-hagi-contra-argentinei-cel-mai-frumos-gol-pe-contraatac-din-istorie-5410252

Pisoi
28.01.2010, 14:59
...hai mai! ...a luat omul niste Triferment ca sa-i taie pofta de mancare si au sarit pe el ca e drog :d:

Mutu, pozitiv la un control antidoping!
Atacantul român al Fiorentinei a fost găsit pozitiv după meciul Fiorentina - Bari de la 10 ianuarie cu substanţa sibutramină, un stimulent care anulează efectele foamei

p.s. claudele, multam de surpriza cu meciul din '94 ...ce vremuri domn'le :ok:
...mi-aduc aminte ca meciul ala l-am urmarit la cabana si a trebuit sa scot TV-ul afara pe terasa ca invitatii nu aveau loc in casa :cool:

sorin
04.02.2010, 08:56
Vai de capul nostru!

Romania a ajuns pe locul 38 în clasamentul FIFA, cea mai joasă clasare din istorie! "Calificarea ratată şi numeroasele esecuri din 2009 sunt cauza", conform spuselor oamenilor de fotbal.

Peste noi sunt selectionate cum ar fi SUA, Honduras sau Algeria. Este cea mai joasă clasare din 1993, de cand se calculează acest top, varful fiind atins de Generatia de Aur, care s-a clasat pe locul 3 în 1997!!!! :aplause:

Contează pentru CM 2014
Dacă locul in clasamentul Coca-Cola nu contează foarte mult acum, nu acelasi lucru va fi valabil si în viitor. Mai exact, va fi extrem de important sa ne clasam cat mai sus în ierarhia din noiembrie 2011 pentru că pe baza acesteia se vor stabili urnele valorice la tragerea la sorti pentru preliminariile CM 2014. Pentru a urca în clasament vom avea nevoie de cat mai multe puncte in urmatorii doi ani.

Intrebarea e: cu cine sa facem puncte, daca echipa e formata din doar 2-3 jucatori, iar restul rebuturi??? :boo:

manolica1
04.02.2010, 20:20
Intrebarea e: cu cine sa facem puncte, daca echipa e formata din doar 2-3 jucatori, iar restul rebuturi??? :boo:

care sunt aia?

sorin
04.02.2010, 23:48
care sunt aia?
aia care? cei 2-3 jucatori, sau rebuturile?

manolica1
05.02.2010, 11:02
aia care? cei 2-3 jucatori, sau rebuturile?

aia 2-3...

sorin
05.02.2010, 11:58
aia 2-3...
chestie de gusturi personale. posibil ca nu toata lumea sa fie de acord cu mine.

Raven
08.02.2010, 13:12
Benin have sacked the entire coaching and playing staff following their first-round exit from the African Cup of Nations.

The FA claimed a lack of patriotism and mass indiscipline led to the cull.

Benin sack coach, staff and players (http://uk.eurosport.yahoo.com/08022010/58/african-cup-nations-benin-sack-coach-staff-players.html)

Sigur ca FRF n-o sa ia exemplu de la FA-ul beninez, exemplu ia numai de la presedintii incremeniti la conducere ca formele de relief, ca Bucegii.

Mai onorabil e sa n-aiba tara nicio echipa nationala de fotbal decat sa se faca de ras in halul in care se face cu caricatura asta de echipa si federatie.

sorin
04.03.2010, 09:25
Umilintele continua.
Ieri, in ultimul amical, Romania 0 - 2 Israel!!!! Al patrulea meci consecutiv in care nu putem castiga in fata Israelului.

Vai de fotbalul nostru. Ne spulbera toti din grupa in preliminariile CE 2012.

Rusine generatiei ratatilor!!! Nici 'nea Mircea nu cred ca ne-ar mai putea salva.

alecxx
04.03.2010, 12:19
Problema echipei nationale este ca nu au atitudine ,parca joaca din obligatie fotbal sau pur si simplu sa se afiseze care mai de care inainte de meci cu masini de fitze gen Aston Martin,Bentley ,BMW s.a.m.d. .Uitati-va la Gattuso de la Milan in timpul meciurilor, cu ochii injectati ca si un pitbull cum le ridica moralul coechipierilor.Uitati-va la brazilieni, ei joaca din placere fotbal chiar daca unii vin noaptea din baruri tot joaca fotbal .Romanasii nostrii dupa ce dau de un contract bunicel prin estul Europei unii mai prind si prin vest,mai rar in ultimul timp cum nationala ajunge pe locul 2 pt. ei,sa vina banul si in rest sa ne afisam cu bombe sexy ,frizuri si masini de fitze asta conteaza pt. ei mai mult.Lipsa de profesionalism asta se vede la acesti jucatori de 2 lei.

JulianM
04.03.2010, 12:57
Problema echipei nationale este ca nu au atitudine ,parca joaca din obligatie fotbal sau pur si simplu sa se afiseze care mai de care inainte de meci cu masini de fitze gen Aston Martin,Bentley ,BMW s.a.m.d. .Uitati-va la Gattuso de la Milan in timpul meciurilor, cu ochii injectati ca si un pitbull cum le ridica moralul coechipierilor.Uitati-va la brazilieni, ei joaca din placere fotbal chiar daca unii vin noaptea din baruri tot joaca fotbal .Romanasii nostrii dupa ce dau de un contract bunicel prin estul Europei unii mai prind si prin vest,mai rar in ultimul timp cum nationala ajunge pe locul 2 pt. ei,sa vina banul si in rest sa ne afisam cu bombe sexy ,frizuri si masini de fitze asta conteaza pt. ei mai mult.Lipsa de profesionalism asta se vede la acesti jucatori de 2 lei.

Sincer mie a început sa mi se facă rușine de fotbaliștii aceștia.
Prin anii 90 când vorbeam cu un francez sau englez eram sigur ca o sa-mi aducă aminte de "Hagi & Popescu" (pe ăștia ii știau ca pe niște cai breji...dar mai știau și alții).

In 2007, când cu semifinala Milan - Manchester, un popa mi-a zis "ca ce era cu Gattuso ala, era drogat ?" mie îmi venea sa-i zic "părinţele, ala era profesionism și devotament !" (ce-i drept eu sunt fan Milan din 1987 și m-am simțit un pic "zgândărit". Dacă Milan joaca prost eu recunosc, dar sa nu recunoști meritele nici când joaca bine asta cum mai e ?)

Ai noștri ? (ca brazii !...) joaca mai mult prin baruri (și iau o groaza de bani se pare). Iar acum mai cunoscut este Mutu, dar nu pt lucruri făcute pe teren ... In fine, poate o sa-și revină ...vreodată ...

VanDerGigi
04.03.2010, 14:45
Umilintele continua.
Ieri, in ultimul amical, Romania 0 - 2 Israel!!!!

Vai de fotbalul nostru. Ne spulbera toti din grupa in preliminariile CE 2012.

Rusine generatiei ratatilor!!! Nici 'nea Mircea nu cred ca ne-ar mai putea salva.

Am zis o data, de doua ori, accidente, intamplari,etc.. dar din pacate se pare ca junioru' n-are stofa si pace. Si mai e si incapatanat si isi pune in aplicare niste ambitii prostesti de parca nu ne-a ajuns Piti. Tot respectul pt Lucescu senior, dar marele antrenor Razvan cu cercelus in ureche a cam fost ridicat in slavi si supraevaluat pt prea putin. A jucat un sfert de Uefa cu Rapid prin conjunctura favorabila de a avea un nucleu de fotbalisti bunicei si uniti, a promovat Brasovul pe care il promova oricine la investitiile facute si a batut pe Dinamo cu 2-0. Cam astea sunt marile performante ale lui Razvan ca antrenor!

Tot invinuim jucatorii dar na poftim selectie:

Pantilimon - Maftei, Goian, Rădoi, Neşu - M. Roman, Codrea, Florescu, Nicoliţă - D. Niculae, Marica
Rezerve: Bornescu, Tamas, Sepsi, Ghioane, Deac, Găman, An. Cristea, M. Niculae, Pădureţu, G. Bucur, Panin

Ce o cauta Maftei, Nesu, Roman, Codrea, Florescu?!, Nicolita, D. Niculae la nationala? Marica e bun exact cat sa fie rezerva, nu titular. Cu Nicolita si Codrea face reconstructia mult anuntata? Ce are cu Costea de nu-l convoaca? Torje ara banda dreapta in fiecare meci; centreaza, suteaza, munceste. Nu e bun pt echipa de seniori ca n-are 35 de ani. Pt Radu Stefan se bat AC. Milan si Bayern sa-l ia de la Lazio unde joaca titular si e laudat meci de meci. N-are Razvan treaba, nu vede nu aude, el cu lopatica lui Maftei si galetusa Nicolita.
Pai pana si eu daca faceam selectia si le ziceam .."bai baieti jucati cum stiti voi mai bine" si tot nu luam bataie cu 2-0.

sorin
03.06.2010, 07:33
Echipa de fotbal a Romaniei si nulitatea de antrenor numita Razvan Lucescu, a reusit o noua "performanta" de rasunet, pierzand al treilea amical la rand, cu Macedonia, dupa ce in urma cu cateva zile pierdusera cu Ucraina, iar cu ceva timp in urma cu Israel.
Consider ca alte cuvinte sunt de prisos. Vai de capul lor! Si-au consolidat cu aceasta ocazie pozitia fruntasa in topul rusinilor nationale.

Slava Domnului ca nu ne-am calificat la World Cup ca ne vedea o lume intreaga.

VanDerGigi
03.06.2010, 08:41
Razvanel trebuie sa dispara urgent de la nationala daca mai vrem ceva de la ea.. tocmai cand credeam ca nu se poate mai rau decat cu Piturca, ne-a pricopsit Dumnezeu cu cercelush asta.

JulianM
03.06.2010, 08:50
Razvanel trebuie sa dispara urgent de la nationala daca mai vrem ceva de la ea.. tocmai cand credeam ca nu se poate mai rau decat cu Piturca, ne-a pricopsit Dumnezeu cu cercelush asta.

Asta cred și eu ...

Si mai cred (de fapt mai "văd") că nu prea e mare interes în România pt fotbal asa cum era odată. Adică dacă vine altul va trebui în principal să se intereseze de copii și juniori ... Sau cei de la federație să se ocupe de asta. Cred că azi copiii stau toată ziulica pe "mess". La vârsta asta, când ai cea mai bună formă fizică să stai într-una pe "mess" ?! ... E păcat !

:thatsit:

Oricum, nici eu n-am crezut că Lucescu jr. va face mare lucru ...

P.S. Nu cred că-l vor schimba curând ! (speranțele se pot pune mai degrabă în vreo demisie de-a lui ...altminteri ...)

manolica1
04.06.2010, 10:32
toata lumea vede in Lucescu Jr salvarea nationalei..exact cum lumea vede in Isarescu salvarea RO... ideea e ca nu ai cu cine/ce...

Raven
14.06.2010, 13:37
Mutu are de platit Ł14 milioane compensatie catre Chelsea (Mutu must pay Chelsea Ł14.3m (http://uk.eurosport.yahoo.com/14062010/58/premier-league-mutu-must-pay-chelsea-14-3m.html)).

FRF-ul cat ar trebui sa plateasca romanilor compensatie pt. rusinea nationala care dureaza de-un deceniu? Ł14 miliarde? Mai bine sa se autodesfiinteze.

La asemenea prestatie ar trebui sa fie anticonstitutional sa existe federatie de fotbal. Nu numai ca FRF-ul a facut de ras toata tara, dar a aruncat cu noroi si pe generatiile trecute care chiar au insemnat ceva pt. fotbal.

FRF-ul a facut posibila generatia ratatilor si a recordurilor in lant la penibilitate.

sorin
14.07.2010, 21:48
Echipa de fotbal a Romaniei a reusit "performanta" de a cadea inca 14 locuri, ajungand pe locul 42 in clasamentul FIFA!!!!!
Echipa ratatilor, este sub echipa Gabonului, iar in ceafa ii sufla puternic Burkina Faso, la doar trei pozitii in spate.

P.S. Pe vremea generatiei de aur, echipa Romaniei urcase pana pe locul 3.

sorin
15.09.2010, 07:51
Echipa nationala a Romaniei a coborat patru pozitii si se afla pe locul 46 în clasamentul FIFA pe luna august, dat publicitatii azi, 15 septembrie 2010. :boo:

sorin
20.10.2010, 08:01
Echipa nationala a Romaniei a coborat patru pozitii si se afla pe locul 46 în clasamentul FIFA pe luna august, dat publicitatii azi, 15 septembrie 2010. :boo:
Na, ca ne-am "miscat" din nou in clasamentul FIFA, vreo patru locuri, dar nu va bucurati inca, pentru ca miscarea e in jos. Am ajuns pe locul 50, iar avand in vedere caderea libera....

sorin
16.12.2010, 07:46
Orice alte comentarii banuiesc ca sunt de prisos. "Generatia ratatilor" nu se dezminte. Oare cat mai dureaza pana iesim din top 100? :thinking:

sorin
26.03.2011, 17:36
Pana acum le atarnam tinichele de coada ratatilor din aceasta generatie, acum merita cate un R mare (de la Ratat)pe unul din brate, ca sa nu fiu prea dur si sa spun ca pe frunte.
Echipa de kk, antrenor de KK, talent zero, ambitie zero...hmm, am mai uitat ceva?

Daca astia bat Luxemburg peste 3 zile, cred ca or sa vrea sa iasa lumea pe strada ca atunci cand a luat Steaua Cupa Campionilor.

P.S. Mai dati cu votu' pe aici.

manolica1
27.03.2011, 01:38
sunt varza cu carnati...avem lucruri mai importante decat sa ne mai uitam la nationala de fotbal...sa nu mai zic de politica sau campionatul intern de fotbal...

aramis_13
27.03.2011, 01:46
sunt varza cu carnati...avem lucruri mai importante decat sa ne mai uitam la nationala de fotbal...sa nu mai zic de politica sau campionatul intern de fotbal...

atâta doar că lipsesc şi varza şi cârnaţii...

sorin
07.10.2011, 19:30
Generatia ratatilor tocmai a mai ratat o calificare. De vreo 10 ani ratam cam toate calificarile.

Pisoi
09.10.2011, 20:31

atâta doar că lipsesc şi varza şi cârnaţii...

Generatia ratatilor tocmai a mai ratat o calificare. De vreo 10 ani ratam cam toate calificarile.
Menu-ul RO se tot schimba fara succes de ceva ani ...stil a'la Becali! :starsmile:
...din pacate productia RO de Lobsters si/sau Filet Mignon e alterata de ceva "virusi" ...pe care nu-i elimini doar cu "piramidoane":ideea:

sorin
23.11.2011, 08:11
Se simte cum o mare echipa ne sufla in ceafa in clasamentul FIFA pe tari. Daca nu ati ghicit inca, marea echipa este nationala Insulelor Capului Verde.
Ca fapt divers, pentru comparatii, iata alte echipe aflate inaintea noastra in clasament (in parateze locurile pe care sunt):
Australia (22), Slovenia (26), Algeria (30), Ungaria (37), Nigeria (43), Iran (45), Armenia (46), Jamaica (47), Panama (51) şi Honduras (54).

Mare echipa, mare antrenor! Rusine nationala! :boo:

sorin
19.06.2012, 08:16
Ca si cum nu ne-am fi lamurit cu valoarea generatiei actuale, juniorii "vin tare" din urma, mai precis, jucatorii din echipa nationala au sters-o din cantonament la....baut. Slabe sanse sa mai vedem jucatori de fotbal seriosi, iar rezultatele sunt si vor fi pe masura.

manolica1
19.06.2012, 09:45
da, am vazut la stiri, ce rusinos....

sorin
26.03.2013, 16:25
Generatia Ratatilor a mai scris o fila la albumul rusinii. Dupa ce au luat-o acasa cu 4-1 de la Olanda, au mai “furat-o” si indeplasare cu 4-0 (scor general 8-1), in grupele pentru CM 2014.
Ratatul de Sandu a distrus fotbalul romanesc cu nulitatide antrenori ca Lucescu Jr. si Piturca, pe care-I schimba intre ei, desi habar nu au de fotbal, nici unul, nici celalalt. Una e sa pierzi un meci la scor, (accidentese intampla din cand in cand), alta e sa pierzi sistematic si sa fii umilit de alte echipe.

rufthekop
04.10.2013, 23:53
metalitatea e de vina..si ea vine de la frf..plus ca stilul de joc a evoluat in toate tarile in afara de romania...peste tot se joaca stilul de echipa..in romania se joaca stilul de vedeta

sorin
19.11.2013, 16:18
Gata, nu mai exista nici o indoiala. Nu mai exista deasemeni nici o sansa ca aceasta generatie de fotbalisti ai Romaniei sa scape de acest titlu de "generatia ratatilor". Azi si-au batut ultimul cui la sicriul neputintei, dupa ce au facut un egal chinuit acasa cu Grecia (cu autogol al grecilor), dupa ce in meciul tur al barajului pierdusera cu 3-1. Este al 4-lea campionat mondial consecutiv ratat de echipa noastra. In toti acesti ani, acesti reprezentanti ai intregii suflari fotbalistice din Romania, s-au zbatut in anonimat si atat. Niste incompetenti ratati din pacate, atata pot si gata.

aramis_13
19.11.2013, 21:53
Amin. .

manolica1
04.09.2016, 21:48
azi nationala Romaniei condusa de acest Iohannis al fotbalului a reusit miraculoasa perfomanta in fata celor de la Muntenegru sa scoata un egal...
:aplause:

hai ca e bine :lol:

VanDerGigi
05.09.2016, 15:51
azi nationala Romaniei condusa de acest Iohannis al fotbalului a reusit miraculoasa perfomanta in fata celor de la Muntenegru sa scoata un egal...
:aplause:

hai ca e bine :lol:

Manolescule nu fi rautacios. Pai e vina lui Daum ca Stanciu ala face transformare de rugby 5 metri peste poarta din penalty in min 95?
N-am vazut asa pampalau da-n pisda ma-sii macar pe poarta, are psihic de fetita de 10 ani cum iese din zona de comfort nu mai joaca nimic. I-a tzepuit Gigishor pe Anderlecht ca-n filme.

manolica1
05.09.2016, 18:02
pai meciul trebuia transat cu cel putin 20 min nu sa astepti un penalty in min 95...

sorin
31.03.2017, 17:28
Vineri, 31 Martie 2017
Conform noului clasament FIFA, care va fi publicat integral săptămâna viitoare, România ocupă locul 47, după ce la începutul lunii se afla cu 8 poziții mai sus. În acest moment, se cunosc primele 60 de clasate.
http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/depasiti-de-senegal-burkina-faso-si-ecuador-romania-cadere-libera-in-clasamentul-fifa-506422.html

aramis_13
03.01.2018, 12:51
https://scontent-lga3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26165692_1420292678083682_3338450676804365395_n.jp g?oh=947abc26771d52bbb45bcea30a5193f9&oe=5ABC2D08

VanDerGigi
04.01.2018, 16:42
https://scontent-lga3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26165692_1420292678083682_3338450676804365395_n.jp g?oh=947abc26771d52bbb45bcea30a5193f9&oe=5ABC2D08

Nu va faceti griji, ramanem sigur neinvinsi pana in Martie cand avem primul meci cu Habar N-am.
Bine ca a iesit si nevinovatul asta din puscarie
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/primele-declaratii-ale-lui-victor-becali-in-libertate-dupa-3-ani-si-10-luni-in-inchisoare-trebuia-sa-faca-cineva-si-puscarie-fac-eu-face-borcea-nu-e-problema-529579.html

Cel mai bland el si cu Borcica se plang de nedreptati dar ei au pagubit cel mai mult si platit nimic inapoi. Nesimtirea e asa de mare cum vorbesc toti ca si cum ei nevinovati justitia rea si politica ..numai in palme i-as tine.

Pisoi
18.04.2018, 18:17
O alta trista zi istorica a fotbalului romanesc!:thatsit:

...o alta flegma in ochi si in shut in cur data profesionistilor Generatiei de aur! ...iar suporterii fotbalului romanesc n-au nici o atitudine!:bull:
...dezcustator cum se trag sforile in "politica" din RO!

Fotbalul international romanesc o sa ramana tot asa cum ne-am resemnat in ultimii ani, iar generatia ratatilor (tinichea) continua!

Sportul romanesc (in majoritate) a degenerat datorita intereselor politice! ...si vad slabe sperante de imbunatatire pe plan international!

p.s. ...nu mai comentez ca mi-e greata de BS-ul care se axeaza pe politica romana pe toate planurile!:scream:
p.s.2 ...bre! cine dk a votat? ...ca n-am inteles!

sorin
22.04.2018, 09:55
Cu Burleanu in frunte, vom avea victorii multe. Trebuie neaparat introdus si kknarul asta in generatia ratatilor.

aramis_13
05.08.2018, 15:33
uite un antrenor pentru națională...

https://www.facebook.com/uniladmag/videos/5162036500486034/