PDA

Arată versiune întreagă : Este posibila dragostea pe net

Ana Tofan
29.07.2005, 01:10
Voi ce ziceti? Tine loc de o relatie adevarata? Eu cred ca nu...

eddy168
29.07.2005, 02:05
Voi ce ziceti? Tine loc de o relatie adevarata? Eu cred ca nu...

Nope.

29.07.2005, 05:27
Depinde de situatie. Nu cred ca Internetul poatesubstitui la infinit o relatie amoroasa. Insa pentru multi este un excelent misloc de a face prietenii si cateodata de a se indragosti. Cunosc mai multe persoane care sau cunoscut prin Internet si chiarcasatorit. Milioane de barbati si femei seintalnesc in cybespace,in chat rooms, message boards, etc...multi dintre ei poarta relatii de prieteni luni si anii de zile...pana cand se intalnescin carne sioase, si apoi se calmezasmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

hazel
29.07.2005, 07:03
In principiu stiinta a avansat in asa hal incat azi, in era tehnologiei moderne, orice e posibil, inclusiv amorul pe net. Poate ca maine se vor naste copii facuti prin cybersecssmileys/smiley36.gif Nunti se fac pe net asa ca ce mai vreti? smileys/smiley4.gif

Acum serios vorbind: nu cred in amor pe net si in long distance relationships. Nu pot dura la nesfarsit. El si ea se intalnesc la un moment dat, cand decid ca se plac sau decid ca nu au nimic in comun cu persoana virtuala pe care acum o cunosc in carne si oase.

Mugatu, sunt de acord cu ce spui tu, tu ai prezentat fateta frumoasa si romantica a legaturilor infiripate pe internet. Stiu si eu cateva cupluri infiripate cu succes pe inernet. Si tu si eu stim de cazurile care au avut o finalizare si inca una frumoasa. Totusi exista si o parte tenebroasa a relatiilor gasite pe net: de la distrugere de casnicii - cand el e prins in timp ce sta si chatuieste la 2 noaptea cu o tipa intalnita intr-un chat room, crezand ca nevasta e in lumea visurilor si viceversa - pana la fete care s-au dus sa se intalneasca cu amorezi aflati pe net si care duse au fost si nu s-au mai intors nici azi. S-au scris articole intregi despre influenta internetului asupra vietii individului si in particular influenta si interventia internetului in viata amoroasa a omului.

29.07.2005, 07:37
Totusi exista si o parte tenebroasa a relatiilor gasite pe net: de la distrugere de casnicii - cand el e prins in timp ce sta si chatuieste la 2 noaptea cu o tipa intalnita intr-un chat room, crezand ca nevasta e in lumea visurilor si viceversa - pana la fete care s-au dus sa se intalneasca cu amorezi aflati pe net si care duse au fost si nu s-au mai intors nici azi. S-au scris articole intregi despre influenta internetului asupra vietii individului si in particular influenta si interventia internetului in viata amoroasa a omului.

Pt cei care cred ca exista dragoste printr-un firuneori finalul poate fi tragico-comic, sau doar tragic.Cum ati spus si voi(Hazel&Mugatu),internetul poate fi o sursa de cautare.Poti schimba idei, conceptii,etc, chiar si o poza;dar de la astasi pana ladragostepoate fivorba doar de aparitiaunui fenomen deautosugestie in cazul acelor persoane, fenomen ce poate aparea si pe baza unor lipsuri din viata de zi cu zi.Asta ca sa nu mai zic ca la un moment dat m-am distrat la nebunie citind cum cineva era acuzat ca a facut o plimbare virtuala printr-un loc argumentandu-se, ca sursa sa deinformare ar fi fostnetul...deci...atentie la neatentie!!smileys/smiley36.gifTot clasicul face to face ramane solutia cea mai sanatoasa dupa parerea mea.

Oexista si dragoste prin net la fel cum exista si sex virtual.Adica un fel de (beep) trista(or exista oare si fericite??)!!, dar foarte apreciata de unii 'cunoscatori'.Sper ca nu am suparat pe nimeni cu ultima mea afirmatie.Daca da, imi cer anticipat scuze, dar voi sustine incontinuare parerea mea.smileys/smiley1.gif

zero G
29.07.2005, 08:26
Ana , vrei sa te indragostesti de cineva prin ajutorul net-ului ,sau sa faci dragoste cu cineva pe net ?

29.07.2005, 08:38
Airbus, este posibil sa gasesti dragostea pe Net , in sensul ca oameni se cunosc, descoperapreocupari similare, se plac si apoi se vad in persoana;si daca pozele de pe Net sunt cat de cat reale se si iubesc! Cat dureaza? cine poate sti? ce garantie ai cand intalnesti pe cineva intr-o cofetarie?

29.07.2005, 08:40
Zero G, singura problema cu dragostea pe Net este ca keyboardul devine prea sticky after a while...LOL

mihaela75
29.07.2005, 08:41
Sa va spun o poveste:

O mama tanara ( sa-i spunem Lara) ,divortata de foarte mult timp,lumea spune frumoasa dar fara noroc...ascunsa in propria cochilie de 7 ani ,comunicativa,spirituala dar niciodata curajoasa pana la capat,aceasta mama simte de la un timp ca se sufoca in rutina,si seara fara nici un motiv anume plange langa copilul ei adormit.Ce-si doreste?Nimeni n-o intreaba.E mama singura si are prea multe responsabilitati..nici macar ea in fata oglinzii nu recunoaste ca ceva nu merge...ceva lipseste.Primeste o invitatie la o nunta, o prietena se marita cu un italian cunoscut pe internet.Se pregateste Lara de petrecere,nu cu prea mult chef de duca...dar cand sa iasa pe usa descopera in oglinda o femeie extraordinar de frumoasa,mai bine spus dulce si fermecatoare.Lara nici macar nu stia ca e frumoasa...In acea noapte ,dupa nunta a inceput totul...intrebari,raspunsuri,curajul venea incet ,incet...ce-ar fi daca?Daca as incerca si eu...?se gandeste Lara.A doua zi si-a facut curaj ,a inceput sa exploreze toate chaturile posibile si imposibile ,a umput arhiva cu zeci de "friends" spera la acea relatie serioasa ,vroia iubire in viata ei.Din pacate a gasit doar depravati,schizofrenici si tot felul de mutanti.Fire sensibila, nu-si gasea locul in lumea cyber dar nici in cea reala...a crezut mult timp ca ea e de vina,ca ea are ceva ce nu e in regula, ca e o neadaptata. Intr-o seara,dezgustata si obosita de nebunii de pe chaturi si-a mai dat ragaz de inca un income messg si si atat.Acel income messg a fost cel din urma pt restul vietii ei...in spatele ei se ascundea iubirea adevarata pe care o cauta in toti acesti ani.Vorbele curg de la sine,azi,maine si tot asa cei doi nu mai sunt simpli chatteri ci isi dezvaluie dorinti comune, se descopera unul pe altul si se minuneaza amandoi cat de bine se potrivesc.Lara sterge toti ceilalti "friends" din lista sipastreaza doar acest unic soulmate care pare sa o vindece de tristete,singuratate.Viate ei se schimba ,seara nu mai plange,eoptimista,e indragostita lulea.7 luni dureaza toata aceasta dragoste furtunoasa,7 luni de vise, sperante,inima ei pare ca e prea mica pt. tot ce se intampla.Dupa7 luni,Lara noastra se afla in avion cu destinatia Canada unde o asteapta"the cyberlove".Impinge caruciorul cu bagaje spre poarta si inima sare din piept...El, galant ca de obicei o imbratiseaza ,o priveste in ochi o saruta si o duce in "home sweet home"

Poate din povestea vietii mele cineva invata ceva...lucrurile nu sunt asa cum par...ai nevoie de rabdare si multa intelepciune sa discerni binele de rau.Acum sunt fericita,lumea ne vede nici nu banuie cum ne-am cunoscut.Am ales dintre sute de chatteri pe cel mai bun pt mine ...sau poateD-zeu m-i l-a dat...Bafta si voua!

29.07.2005, 09:01
Zero G, singura problema cu dragostea pe Net este ca keyboardul devine prea sticky after a while...LOL
<DIV>daca poarta manusi ,nu neaparatsmileys/smiley36.gif</DIV>
<DIV>eu una cred ca poti sa legi o prietenie prin internet sau chiar sa t esi indragostesti dar pina la proba de a te vedea in carne si oase totul va ramine o himera sau o fantezie</DIV>

29.07.2005, 09:07
Eu zic sa puna o foaie de plastic peste keyboardsmileys/smiley36.gif

29.07.2005, 11:27
Airbus, este posibil sa gasesti dragostea pe Net , in sensul ca oameni se cunosc, descoperapreocupari similare, se plac si apoi se vad in persoana;si daca pozele de pe Net sunt cat de cat reale se si iubesc! Cat dureaza? cine poate sti? ce garantie ai cand intalnesti pe cineva intr-o cofetarie?

Cand intalnesti pe cineva intr-o cofetarie (sa zicem

zero G
29.07.2005, 13:36

......cum e sa faci dragoste cu keyboardul ???? ups .. ceva nou?

ariel_2005
29.07.2005, 18:04
eu mi-am cunoscut sotul online smileys/smiley1.gifsi anul asta in decembrie facem 2 ani de casatorie si avem o fetita minunata impreuna smileys/smiley2.gif.

http://www.visajourney/gallery2/member_photos/000_0079

ariel_2005
29.07.2005, 18:05
Ariel Elena http://www.visajourney.com/gallery2/member_photos/000_0079

mihaela75
30.07.2005, 04:01
...eram sigura ca nu sunt singura cu o asemenea poveste.Bravo Ariel,si fetita...doamne,o sa am si eu incurand.Daca ai trecere prin Toronto te invit la o cafea.smileys/smiley1.gif

Acsylutz
06.08.2005, 12:10
...hmm...ciudatsmileys/smiley1.gif...dragoste sim internet...legaturi sim relatii...uneori tine alteori nu...dar oare numa pa net ai deceptii sim impliniri?? no cred. lumea avanseaza, tehnologia avanseaza, apar noi moduri de comunicare sim de petrecere a timpului liber si evident de cautari a partenerilor de viata.

Sincer nu prea ma incanta ideea gasirii jumatatii pa net...am trecut printr-o experienta nu prea fericita...ajam ca no mai am chef sa ma mai tepuiesc inca o data...

Pentru unii mere ajam ca no va zik sa nu incercati...cine stie ce surprizeva poate oferi viatasmileys/smiley2.gif

Cat despre tastatura...ma strduiesc sa o pastrez curatasmileys/smiley9.gif

danielita
10.11.2006, 02:18
Dupa7 luni,Lara noastra se afla in avion cu destinatia Canada unde o asteapta"the cyberlove".Impinge caruciorul cu bagaje spre poarta si inima sare din piept...El, galant ca de obicei o imbratiseaza ,o priveste in ochi o saruta si o duce in "home sweet home"

Poate din povestea vietii mele cineva invata ceva...lucrurile nu sunt asa cum par...ai nevoie de rabdare si multa intelepciune sa discerni binele de rau.Acum sunt fericita,lumea ne vede nici nu banuie cum ne-am cunoscut.Am ales dintre sute de chatteri pe cel mai bun pt mine ...sau poateD-zeu m-i l-a dat...Bafta si voua!

Doamne ,ce noroc ai avut!

nicoletamihaela
10.11.2006, 07:01
4996-539038

Se poate sa fi avut "noroc",dar poate cineva de sus o iubeste,si o ajuta.Poate a meritat sa aibe fericire si bucurie in viata.

Eu personal ,nu CRED in DRAGOSTEA PE NET...Fericiti cei care au gasit-o.

nicoletamihaela
10.11.2006, 07:10
Povestea MIHAELEI75,este una fericita..

Eu am auzit numai de povesti cu final nefericit...Deja imi este frica sa mai pun mana pe mause.

danielita
10.11.2006, 07:41
Eu am auzit numai de povesti cu final nefericit...Deja imi este frica sa mai pun mana pe mause.

Frica?Poate ne zici si noua una din povesti.

nicoletamihaela
11.11.2006, 09:12
Danielita...Vrei o poveste?..Ok una,pe zii..ce zici...

Intr-o zii,o prietena de-a mea,ma cheama pe la ea....Vroia sa imi povesteasca ceva....Evident ca m-am dus,si dupa introducerile de rigoare (cafeluta si parjiturele),ea incepe o poveste incredibila...Si-a gasit "iubirea vietii ei"..PE NET,IN CANADA...Ea 43 ani,dupa o relatie care tinuse 25 ani,cu un barbat nehotarat si care nu a vrut sub nici o forma sa se casatoreasca cu ea,desii convietuisera sub acelasi acoperis..Deci s-a vazut singura,neimplinita,si a cautat sa isi refaca viata cautand pe net,,,Si a gasit... pe el...din Canada...Om cu o varsta respectabila,cu cativa ani mai mare ca ea,un adevarat domn...Dupa o vreme,el,vine in Romania,si se vad,si se plac si se hotarasc sa se casatoreasca....Vizite la ambele familii,implicare in vieta sociala,antren si voie buna..Ce mai..Prietena mea era FERICITA...Visa si radia,era schimabata cu totul pentruca iubea...Tin minte ca atunci cand i-am facut vizita mi-a spus:"stii draga mea,cum este sa fii iubita si respecata?Stii ca pe mine ,fostul, nu ma astepta niciodata cu masa pusa cand veneam de la servici?Ei omul asta(cel din Canada),ma astepta cu masa pusa si este asa de atent cu mine,si ma protejeaza...etc..."..Nu va spun cat de fericita eram si eu pentru ea...

Dupa cateva luni,mai precis in martie anul trecut,m-a invitat iar pe la ea....Si am aflat bomba cu domnul din Canada...El a venit de sarbatori,mai precis de revelion..Ea fericita nevoie mare ca sunt impreuna si ca vor trece in noul an ca o familie...Evident ca in seara de revelion,telefoanele suna,mesajele curg pe telefon,ca asa se obisnuieste.El s-a ridicat de la masa,si a trantit cu telefoanele de pamant si cu painea de pereti urland ca el vrea sa stea linistit de revelion...Ea s-a crucit ,a inceput sa planga,si a avut un revelion de mizerie..

A doua zii,tot ea si-a cerut iertare la elca nu a inchis telefoanele.Si evident el a facut o noua criza,si de data asta avea o biblie la capul patului si a aruncat in ea...L-a dat afara din casa,si ce sa maizic ca balci a mai avut doua saptamani.

Vezi tu Danielita...viata iti ofera povesti reale urate.....Dar o sa va mai povestesc...

danielita
11.11.2006, 19:17
Astept si alte povesti.smileys/smiley1.gif

Imi pare foarte rau de aceste intamplari .Dar orice om este o carte .Trebuie sa sti sa-l citesti.Din cate am inteles eu s-au vazut de mai multe ori.Totul a fost roz pana la revelion?Niciodata nu a avut aceste accese de furie?Si la aceasta varsta pe care o are prietena ta,scuza-ma ,trebuie sa-ti dai seama de ceea ce poate un om.

nicoletamihaela
12.11.2006, 04:08
Pai asta spun si eu,omul este o carte.Si daca este o carte care nu o poti citi?

Oricum,azi iti voi spune alta poveste traita de o colega de servici....

Dupa o deceptie urata,colega ce si-a zis..Viata trebuie traita si sa incerc si asta,sa caut un om bun la suflet pe internet..

A gasit dupa mult timp,un domn dragut de aici din oras...Relatia pe net si la telefon,a durat cam 3 luni pana in sfarsit au cazut de comun acord sa se vada..S-au intalnit,s-au placut si au inceput sa se vada din ce in ce mai des.El a inceput o reparatie la apartament si ea era firesc sa il ajute..Toamna a venit si trebuiau puse muraturile.Ea draguta si gospodina,a pus toate muraturile.Ce sa spun,poveste a doi oameni simpli,dar care au o varsta respectabila (in jur de 38 ani amandoi)..Amandoi au inceput sa iasa cand la peste cu prietenii,cand la zile onomastice ale membrilor familiei lor,cert ca erau un cuplu extraordinar...Pentru conditia lor sociala...

Dar domnul dragut la un moment dat,a inceput sa se vaite ca este obosit si ca azi nu se pot vedea..Este normal o zii,doua,dar intalnirile lor au fost din ce in ce mai rare...Si intr-o zii cand ea in sfarsit a reusit sa mearga in vizita sa lamureasca totusi situatia,a avut o surpriza neplacuta..Telefonul lui mobil suna de zor,iar el nu raspundea nicicum.La un moment dat,cand tot asa incepuse sa sune iar,ea s-a ridicat ,a mers catre baie si si-a aruncat ochiul pe telefon.Era un nume de femeie care il cauta de zor pe domn.Ce putea face.s-a imbracat si a plecat dezamagita iar,si umilita..

Ce s-a intamplat cu colega mea?Si-a jurat ca va ramane singura toata viata.Acum este bine,s-a reechilibrat,si poate sa mearga mai departe,singura.

CameliaXX
16.11.2006, 02:37
Sa va spun o poveste:

Viate ei se schimba ,seara nu mai plange,eoptimista,e indragostita lulea.7 luni dureaza toata aceasta dragoste furtunoasa,7 luni de vise, sperante,inima ei pare ca e prea mica pt. tot ce se intampla.Dupa7 luni,Lara noastra se afla in avion cu destinatia Canada unde o asteapta"the cyberlove".Impinge caruciorul cu bagaje spre poarta si inima sare din piept...El, galant ca de obicei o imbratiseaza ,o priveste in ochi o saruta si o duce in "home sweet home"

m-ai facut sa pling...ce ma bucur pt tine...

16.11.2006, 05:43
Danielita

Vreau sa teasigur ca nu e at

Celibec
16.11.2006, 08:44
nicoletamihaela.....povestile relatate de tine pot fi reale....dar unde este legatura cu modul in care s-au cunoscut?

nu internetul este de vina in aceste cazuri. este doar caracterul acelui om, care nu poate fi cunoscut de la prima intilnire. partile astea ascunse nu le poti "citi"din afara relatiei.....

Internetul este doar un mod sau loc de a intilni pe cineva. Cum evolueaza relatia depinde doar de cei doi. oare nu tot la fel te poate insela iubitul si daca il intilnesti la o petrecere si cineva face introducerea? doar barbatii intilniti pe net inseala? smileys/smiley36.gif...ca bine ar fi!

sau dacael iti este coleg de serviciu 3 ani si tu-l cunosti bine....nu tot asa poate face crize de Revelion? tu il stii de citiva ani buni...dar profesional. viata lui din afara nu o cunosti, asa ca pot exista surprize...

In conlcuzie, nu cred ca internetul are vina aici. Este doar un mod de a intilni pe cineva. Tot ce se intimpla dupa aceea nu are nici cea mai mica legatura cu modul de intilnire....atita timp cit nu te indragostesti pe net si crezi tot ce citesti pe chat sau auzi la telefon.

nicoletamihaela
17.11.2006, 03:10
Ai dreptate Celibec,dar povestile mele nu sunt povesti inventate,sunt intamplari adevarate...Netul este bun sa cunosti oameni,sa ai dialoguri,sa asculti povesti de viata.Nu contest calitatea lui...Dar cel putin eu sunt circumspecta la astfel de relatii,si ma feresc din plin sa patesc ceva urat..Pentruca dincolo de monitor poate fii oricine....Poate sunt eu mai calculata,sau mai logica in alegerea partenerului de viata....Oricum,ce iti pot spune ca eu nu voi face astfel de greseli niciodata...Si voi fii ferita de necazuri..De ce sa plang,sau sa sper,sau mai rau sa ma sinucid...Oare merita cineva?...

Celibec
17.11.2006, 05:54
nicoletamihaela....imi vine sa rid....si stii de ce? Tu parca esti oglinda mea de acum citiva ani smileys/smiley17.gif. exact asa am gindit si eu si tot asa cuvinte marete am folosit, de gen "eu nu voi face astfel de greseli niciodata...". pina intr-o zi in care, ca si Lara noastra, m-am saturat de toate si am pus un anunt la matrimoniale pe un site romanesc.....crezi ca acum imi pare rau? Nici de cum smileys/smiley27.gif. Si daca vreodata se va intimpla ceva rau intre noi, iti garantez ca nu modul in care ne-am cunoscut va fi cauza smileys/smiley2.gif

Concluzia: nu spune niciodata "niciodata"smileys/smiley2.gifca nu ai de unde stii cum iti va aparea dinsul in cale

danielita
17.11.2006, 08:26
nicoletamihaela.....povestile relatate de tine pot fi reale....dar unde este legatura cu modul in care s-au cunoscut?

nu internetul este de vina in aceste cazuri. este doar caracterul acelui om, care nu poate fi cunoscut de la prima intilnire. partile astea ascunse nu le poti "citi"din afara relatiei.....

Internetul este doar un mod sau loc de a intilni pe cineva. Cum evolueaza relatia depinde doar de cei doi. oare nu tot la fel te poate insela iubitul si daca il intilnesti la o petrecere si cineva face introducerea? doar barbatii intilniti pe net inseala? smileys/smiley36.gif...ca bine ar fi!

sau dacael iti este coleg de serviciu 3 ani si tu-l cunosti bine....nu tot asa poate face crize de Revelion? tu il stii de citiva ani buni...dar profesional. viata lui din afara nu o cunosti, asa ca pot exista surprize...

In conlcuzie, nu cred ca internetul are vina aici. Este doar un mod de a intilni pe cineva. Tot ce se intimpla dupa aceea nu are nici cea mai mica legatura cu modul de intilnire....atita timp cit nu te indragostesti pe net si crezi tot ce citesti pe chat sau auzi la telefon.

Ai dreptate.Nu trebuie sa fie neaparat o persoana cunoscuta pe net ca sa se poata dezlantui.De multe ori citesti omul ,traiesti cu el in casa o viata dar nu sti langa cine ai stat.

danielita
17.11.2006, 08:30
Nicoleta,ma regasesc in vorbele tale.

O prietena imi zicea ca sunt anormala daca gandesc in acest fel.Ma bucur ca te-am intalnit.Nu sunt singura.smileys/smiley1.gif

nicoletamihaela
17.11.2006, 11:04
Nu ca voi spune "mie nu mi se va intampla niciodata",dar voi cauta cu sfintenie sa imi pastrez aceasta convingere.Este de laudat Celibec ca ai gasit calea catre iubire in acest mod.Numai cine nu incearca nu gaseste.Eu nu mai vreu sa incerc,ca fii sigura ca am avut si eu tentative.Pur si simplu consider ca acest mod de abordare a vietii,nu este stilul meu...Poate si eu m-am saturat cum ziceti voi,dar caut sa imi gsesc echilibrul in alt mod...Nu vreau sa conving pe nimeni de acest lucru,fiecare este liber sa isi creeze povestea vietii dupa bunul plac..Poate pe mine ma v-a gasii destinul,in coltul strazii.Si poate imi va zambii..Dar nu sunt atat denaiva sa sper in desart. Totul este legat de modul de gandire al societatii in care traim..Oamenii s-au schimbat si deasemeni ,conceptiile....

Iti pot povestii in schimb ce am patit eu in doua fraze...

Prima ..Este legata de subiectul topicului..Am cunoscut un domn pe net si bineinteles ca am mers la intalnire sa il cunosc..Om destept,ziarist,educat,dar mi s-a parut ceva ciudat la el..S-a dovedit ca bietul om ,desii nu avea probleme reale in viata,suferea cu nervii urat de tot,si lua pumni de anxiolitice si barbiturice..Nu ca am fugit de el,pentruca mi-am exprimat compasiunea fata de suferinta lui,dar eu prin cate necazuri am trecut in viata,am reusit sa ma ridic din propria cenusa,fara sa apelez la medicamente si pentru asta multumesc lui Dumnezeu.

Alta data,m-a trimis o prietena sa cunosc un domn,ca de la varsta mea te marita babele.Ala si mai zdruncinat..M-a intrebat cat castig ca era extrem de interesat de venitul meu salarial..Avea domnule omul la banci datorii,si ii trebuia un venit in casa,de mancare..

Evident ca in ambele cazuri i-am refuzat politicos si m-am retras,argumentandule ca nu avem nimic in comun ca pasiuni....

Vezi draga mea?Si de il cunosti pe net,si de iti face cineva cunostinta,este acelasi lucru...Nu exista regula...Important in viata,sa avem o oglinda mareeeee si sa ne uitam in fiecare dimineata si sa ne spunem noua insine..."Esti cea care apari in aceasta imagine...Nu cauta sa depasesti limitele tale,ca nu este bine..."

nicoletamihaela
18.11.2006, 10:38
Danielita,scuze ca te-am omis ..Iti raspund acum..Transmite prietenei tale,ca anormalitatea de care te acuza,sta intr-o normalitate fireasca....Ce altora li se pare anormal,tie poate ti se pare normal...Este doar chestie de interpretare...Poate intr-o zii o sa crezi si tu in iubirea pe net...Cine stie?Dar este bine sa gandim de mii de ori,ce este in spatele ecranului...Ma bucur ca esti o femeie anormala ca si mine...

fifi
18.11.2006, 11:49
hm, hm...

frumos din partea ta nicoletamihaela sa impartasesti si altora din experientele tale, sper ca lumea sa nu interpreteze ca barfa sau o metoda de descurajare ci, asa ca si mine, ca un gest de caritate...

si eu as avea multe de impartasit in ce priveste gasirea sufletului pereche, sper ca-n viitorul apropiat, cand ma voi simti mai bine sa spun si eu cate ceva din experientele mele, sunt sigura ca ar folosi multora, din greseli invatam toti...

nicoletamihaela
19.11.2006, 10:22
Fifi..nici nu ma gandesc sa se interpreteze altfel decat ca un gest de caritate..Eu nu descurajez pe nimeni,ci dimpotriva incurajez sa faca ceace le dicteaza instinctul si inima...Cel mai bun sfatuitor ,in viata unui om,este instinctul si inima lui....Sper ca fiecare sa i-a ce este bun,si sa observe in cele scrise de mine,ca nu am ochelari de cal,ci dimportiva am incercat,dar nu m-i s-a potrivit pur si simplu acest mod de abordare a vietii...In ceace priveste,cele povestite,si daca aceasta este un motiv de barfa....Inseamna ca m-a insel in privinta mea????...