PDA

Arată versiune întreagă : Ce poti face in timpul liber?

Loniia
04.10.2009, 03:25
Deschid acest thread cu dorinta de a ne impartasi tipsuri /ideii /metode/preocupari cum ne petrecem ori ce facem in timpul liber ,ce activitati sa facem care ne "rup" de langa pc si Tv...ori cand ploua si nu ai chef sa iesi ce se gaseste pe net ,ce ati descoperit , noutati sa ne puna "cerebelul" la munca , cum sa " lenevim " activ...
Pun o adresa recent descoperita ,sper sa nu fie reclama la ceva ,imi pare de luat in seama.

http://www.iq-test.ro/?utm_source=AdWords&utm_medium=PPC&utm_content=mezinarodni&utm_campaign=iqtest

Toamna are efect de schimbare asupra psihicului ,astfel imi traduc sentimentul de a face si altceva decat cele obisnuite,ori rutina cand faci aceeleasi activitati este....:thinking:

keyframe14
04.10.2009, 10:45
cine nu are ce sa faca in timpul liber, il invit sa ma ajute sa tund iarba in curte:)lol
P.s. dau o bere

Ben
04.10.2009, 11:50
cine nu are ce sa faca in timpul liber, il invit sa ma ajute sa tund iarba in curte:)lol
P.s. dau o bere

primesc! dar mai intai trebuie sa poposesc pe "taramul fagaduintei":P

Loniia
05.10.2009, 04:36
P.s. dau o bere
Merci este o activitate constructiva keyfram14 ,ideea ta este de luat in seama,mi-ai amintit sa plivesc in gradina ori sa curat florile de frunzulitele uscate..bine ca vine toamna! :P ...maturatul frunzelor cazute poate fi uneori un "hobby".

elliane
05.10.2009, 07:33
Fetelor si baietilor,daca aveti prea mult timp liber,la Arad(la tara) sint,aproximativ 3000 mp de teren( ca nu pun la socoteala cit mi-a furat vecinul),care au nevoie urgenta de manopera.Asta pentru ca in Ro nu mai vrea nimeni sa lucreze pamintul.Toti vor sa lucre la.. fabrica de bere.:sing:

keyframe14
05.10.2009, 08:01
Merci este o activitate constructiva keyfram14 ,ideea ta este de luat in seama,mi-ai amintit sa plivesc in gradina ori sa curat florile de frunzulitele uscate..bine ca vine toamna! :P ...maturatul frunzelor cazute poate fi uneori un "hobby".
toate sudorile m-au trecut ieri pe 30 de grade sa tund iarba si sa curat curtea de frunze cazute..am adunat 15 saci de frunze..yard work is not funny
lostjohn pune mana si poposeste incoa;;))

Rebela
05.10.2009, 10:27
toate sudorile m-au trecut ieri pe 30 de grade sa tund iarba si sa curat curtea de frunze cazute..am adunat 15 saci de frunze..yard work is not funny

Daca nu te amuza munca in curte, cel mai simplu e sa platesti pe cineva :) Pina se indura cineva sa te ajute, cred ca or sa faci sauna gratuit!

PS Din ciclul: Virtutile unui proprietar :)

Ce poti face in timpul liber? O excursie in VT, mai ales toamna!

keyframe14
05.10.2009, 10:31
Daca nu te amuza munca in curte, cel mai simplu e sa platesti pe cineva :) Pina se indura cineva sa te ajute, cred ca or sa faci sauna gratuit!
am zis ca o sa evit asta dar se pare ca toate semnele duc acolo :-)

Georgian@
05.10.2009, 10:36
Deschid acest thread cu dorinta de a ne impartasi tipsuri /ideii /metode/preocupari cum ne petrecem ori ce facem in timpul liber ,ce activitati sa facem care ne "rup" de langa pc si Tv...ori cand ploua si nu ai chef sa iesi ce se gaseste pe net ,ce ati descoperit , noutati sa ne puna "cerebelul" la munca , cum sa " lenevim " activ...
Pun o adresa recent descoperita ,sper sa nu fie reclama la ceva ,imi pare de luat in seama.

http://www.iq-test.ro/?utm_source=AdWords&utm_medium=PPC&utm_content=mezinarodni&utm_campaign=iqtest

Toamna are efect de schimbare asupra psihicului ,astfel imi traduc sentimentul de a face si altceva decat cele obisnuite,ori rutina cand faci aceeleasi activitati este....:thinking:

anu' trecut(in noiembrie) mi-am cumparat o pianina si am invatat sa cand la pian de pe internet mai mult plus cartuliile care au venit cu pianina( e o CASIO si am cumparat-o la oferta $200).

Rebela
05.10.2009, 10:37
am zis ca o sa evit asta dar se pare ca toate semnele duc acolo :-)

Te scapa de o gramada de stres, mai ales daca nu ai unde sa pui 15 saci de frunze. Nu mai pun la socoteala ca iti ia juma' de zi. Nu merita sa faci asta decit daca pur si simplu iti face placere.

Si uite asa, in timpul liber, e de dorit sa facem ceva ce ne-ar face placere, cum ar fi ce?!!

keyframe14
05.10.2009, 10:43
Si uite asa, in timpul liber, e de dorit sa facem ceva ce ne-ar face placere, cum ar fi ce?!!
Sexul.....

Rebela
05.10.2009, 12:56
Sexul.....

Pe linga asta, mai ai si alte activitati care iti fac placere? Asta e clar ca e pe locul intii la majoritatea barbatilor. Ia spune sincer, de cite ori pe zi te trezesti gindindu-te la sex in vreun fel sau altul?

keyframe14
05.10.2009, 13:01
Pe linga asta, mai ai si alte activitati care iti fac placere? Asta e clar ca e pe locul intii la majoritatea barbatilor. Ia spune sincer, de cite ori pe zi te trezesti gindindu-te la sex in vreun fel sau altul?Mai am, dar nu sunt demne de mentionat:)lol
Crezi ca in momentele alea de rascruce...la numarat ma gandesc eu.;)

Rebela
05.10.2009, 13:11
Mai am, dar nu sunt demne de mentionatlol
Crezi ca in momentele alea de rascruce...la numarat ma gandesc eu.;)

Dar la ce te gindesti?:)

Oricum, ideea e ca 54% dintre barbati se gindesc la sex cel putin o data pe zi; 43% de citeva ori pe saptamina si 4% mai putin de o data pe luna. Geesss...nici macar nu e asa mult..LOL

Un articol exceptional (Psychology Today) care spulbera citeva mituri despre sex,in caz ca aveti ceva timp liber. Merita atentie!

http://www.psychologytoday.com/articles/200706/five-shocking-stats-about-men-and-sex

angeline
05.10.2009, 13:52
Dar la ce te gindesti?:)

Oricum, ideea e ca 54% dintre barbati se gindesc la sex cel putin o data pe zi; 43% de citeva ori pe saptamina ...LOL

Ho, hoooooo !
Eu tocmai ce am dat peste un articol in care se constata cu "surprindere" ca barbatii sunt aceia care motiveaza dureri de cap, indispozitie sau ca nu este momentul potrivit pentru un amor cu dor...

http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/HairLong.gif

ps (Am sa incerc sa dau peste articol pentru al posta)

livia
06.10.2009, 13:35

Pescuit!!!!!!!!!!!!!!! Cine are timp liber si nu stie ce sa faca cu el, primesc donatii:)....:-h

Rebela
06.10.2009, 13:41
Pescuit!!!!!!!!!!!!!!! Cine are timp liber si nu stie ce sa faca cu el, primesc donatii:)....:-h

Ehe, livia..daca erai prin preajma!!! Aveam doi "clienti" pentru tine: unul mic si plin de energie, altul mare si plin de rabdare :)

Georgian@
06.10.2009, 20:07
o alta activitate pe care am reinceput-o intr-o iarna a fost crosetatul si tricotatul. sunt foarte mandra de rezultatele muncii mele, mai mandra ca prima data cand am invatat pe la 5-6 ani parca. daca vreodata voi avea o fata mi-ar placea sa o pot invata la randul meu de aceea e bine sa exersez din cand in cand pentru a-mi aminti.

angeline
07.10.2009, 02:35
o analiza,
http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?t=15863

http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/bow2.gif

Loniia
07.10.2009, 04:02
ok!..v-am inteles cam ce faceti voi si ideiile propuse !...keyframe14 si Rebela :ideea:

Lista ramane deschisa si pentru alte activitati de relaxare..
Calatoritul,mersul pe jos in excursii,cititul ,cuvintele incrucisate ,jocul remy ,de crosetat nu-mi arde ,candva crosetam Georgiana ,aveam cam varsta ta pe vremea aceea ,dupa ce-mi cresc nepotii posibil voi relua .
Livia pescuitul este o amintire fericita pentru mine,am o temere daca m-a reapuc nu va avea acelasi farmec.(invatam si pescuiam cand erau copii mici) cum s-au lasat ei ,asa m-am lasat si eu .
Am o prietena , din copilarie se ocupa de pictura,modelat lutul ,aranjamente de tot felul pregateste,masti pictate ,statuete .Ce iese din mana ei pentru mine sunt capodopere ,in concedii imi pierd timpul in atelierul ei uneori.