PDA

Arată versiune întreagă : adevaratul Los Angeles

florin92
20.09.2009, 08:11
Buna tuturor!Lasand la o parte visele cu ochi deschisi si impresia gresita pe care mi-am facut-o despre L.A.,as avea cateva intrebari la care as dori sa primesc raspuns sau o oarecare indrumare
1.Am aflat ca este o problema cu vizele adica se obtin foarte greu!!cum pot obtine la 19-20 de ani viza pntru a merge acolo?
2.Cum obtin green card???(mai este o alta varianta inafara de a ma casatori cu o americanca)?!
3.Ca nou venit acolo ce joburi imi pot fi alocate si cam ce salarii sunt?(ma int aproximativ si daca imi pot lua o chirie ptr inceput)

florin92
24.09.2009, 15:02
am auzit de un restaurant Paty's Date!!cum vi se pare???imi puteti raspunde la intrebarile de mai sus???:)

sorin
24.09.2009, 15:39
Buna tuturor!Lasand la o parte visele cu ochi deschisi si impresia gresita pe care mi-am facut-o despre L.A.,as avea cateva intrebari la care as dori sa primesc raspuns sau o oarecare indrumare
1.Am aflat ca este o problema cu vizele adica se obtin foarte greu!!cum pot obtine la 19-20 de ani viza pntru a merge acolo?
2.Cum obtin green card???(mai este o alta varianta inafara de a ma casatori cu o americanca)?!
3.Ca nou venit acolo ce joburi imi pot fi alocate si cam ce salarii sunt?(ma int aproximativ si daca imi pot lua o chirie ptr inceput)
1. Prin aplicare pentru viza de turist la ambasada americana (sectia consulara) din Bucuresti.
2. Loteria vizelor, daca ai noroc.
3. Depinde de statut (sa ai rezidenta), experienta, domeniu, etc. Nu ti se aloca slujbe, trebuie sa le cauti. Chirie probabil iti poti lua daca ai bani cash sa platesti ceva in plus in avans, pentru ca nu vei avea istorie de credit (credit history).