PDA

Arată versiune întreagă : Romani in San Antonio

Ioana&Gabi
14.08.2009, 09:38
Buna tuturor!

Suntem un cuplu de romani tineri din Brasov si respectiv, Constanta, care ne-am mutat/ relocat acum vreun an in zona San Antonio-ului. Ne place foarte mult, mai ales partea culturala, linistea orasului si oamenii calzi.

Suntem curiosi daca mai sunt si alti romani in zona?

Greuceanu
14.08.2009, 12:38
Salut!
Ati terminat cumva la CFDP?
Bun venit in Texas!

Ioana&Gabi
16.08.2009, 11:09
Nu stiu exact ce este CFDP... Poate facultatea de Cai Ferate Drumuri si Poduri?=) Nu, noi amandoi am terminat University of Maryland.
Unde esti in Texas, San Antonio?

Ioana&Gabi
16.08.2009, 16:26
Inca o mentionare, acum lucrez pentru, si merg la scoala cu University of Texas (UTSA)... Sunt foarte primitori si "promoting diversity"...=)
Mi-ar face placere sa aflu daca sunt si alti romani lucrand pentru universitate, sau pe care i-ar interesa sa discutam posibilitatea unui parteneriat cu universitatile din Romania?

Greuceanu
21.08.2009, 12:00
Eu si sotia suntem in Houston. Cred ca ai sanse cam mici sa dai de romani acolo si sa-ti faci si prieteni. Cam slaba activitate prin San Antonio am vazut. Poate intra pe alte forumuri si nu stiu eu :)
Good luck, anyway!

Ioana&Gabi
23.08.2009, 19:05
Multumesc mult de mesaj. Asa se pare. =) Oricum, a meritat sa incercam.

mediasky
20.03.2010, 20:07
sunt suficienti de multi romani in san antonio , dar e de preferat sa-i eviti .

marianN
13.11.2010, 03:04
Salut! Marian ma numesc, am vazut ca va-ti exprimat dorinta sa mai cunoasteti romani, noi suntem un grup mic de romanashi,va invitam la biserica la picnicul de ''LASATA SECULUI'' in AUSTIN, tel meu 512 9023545, al D-nei preotese Maria Ilies 512 5477240 al preotului Dumitru Ilies 512 5479446.
Sunati-ne sa va dam adresa daca doriti sa veniti. Va asteptam cu drag.

daktari
06.05.2011, 03:32
Salutare! M-am mutat in San Antonio acum vreo 2 luni. Am terminat facultatea la Michigan State University si acum muncesc in SA nitzel pana i get outta this country :D
Updatez si eu threadu asta sa vad daca mai dau de oameni de pe plaiurile mioritice.

partysoft
25.11.2012, 18:31
helo helo, cum merge treaba cu romanii din san antonio? mai sunteti careva pe aici? eu sunt recent venit, am stat in Monterrey Mexico o perioada si in Spania. Mi-ar place sa cunosc romani care stau aici in San Antonio.
Nu putem generaliza ca daca suntem intr-o tara straina: stay away from your own kind, sunt oameni buni in toate partile, eu i-am intalnit si am ceva istorii destul de bune.