PDA

Arată versiune întreagă : Din Romania....

Bogdana
21.07.2005, 16:08
Buna dimineata tuturor!

Sunt in Romania si dac-as putea v-as transmite eu salutari de la cei dragi, de la cei de-acasa...Am lucrat timp de 4 ani la o companie de vase de croaziera si-asa am invatat ce-nseamna dorul de parinti, de cei dragi si de Romania, cu tot ce are ea (bun sau rau).

As avea o intrebare, daca sunteti amabili sa ma ajutati, sa-mi spuneti ceva din experientele dumneavoastra.

Am viza B1/B2 valabila pana in 2009 si as dori sa plec in State, la logodnicul meu, Walter, pe care l-am cunoscut intr-o croaziera in USA cand acesta era impreuna cu parintii sai. Am pastrat legatura, m-a vizitat in Romania in luna august, m-a vizitat si-n luna decembrie cand ne-am si logodit. De casatorit urmeaza sa ma casatoresc in State.

Puteti sa-mi spuneti care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez? Am nevoie de biletul de avion dus-intors, ma sfatuiti sa ma casatoresc imediat ce ajung acolo si sa incep/incepem sa facem demersurile necesare pt. ....schimbare de viza? Ce acte trebuie sa-mi aduc cu mine, diplomele de la facultate, certificatul de nastere, ID-ul? Sa fie traduse si legalizate?

Am nevoie si de o invitatie din partea lui? Din 10 aug. 2001 am calatorit cu vize de tip C1/D.

Multumesc si multa sanatate!

Cristinat
24.10.2005, 05:20
Buna Bogdana,

Sint surprinsa ca nu ti-a raspuns nimei. Care este statutul tau acum?

Cristina