PDA

Arată versiune întreagă : Liga 1 (divizia A) fotbal Romania 2009 – 2010 - Rezultate, clasamente, comentarii-TUR



sorin
06.07.2009, 16:18
NOTA: Pentru retur, a fost deschis un alt topic aici (http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?t=16222)

Program tur:

Etapa I (1 august)
Internaţional Curtea de Argeş–Oţelul Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ–Steaua
CFR Cluj–Unirea Urziceni
Rapid–Politehnica Iaşi
Unirea Alba Iulia–FC Braşov
FC Timişoara–Gloria Bistriţa
Astra Ploieşti–Pandurii Târgu Jiu
FC Vaslui– Gaz Metan Medias
Universitatea Craiova-Dinamo

Etapa a II-a (8 august)
Oţelul Galaţi–Ceahlăul Piatra Neamţ
Steaua–CFR Cluj
Unirea Urziceni–Rapid
Politehnica Iaşi–FC Timişoara
FC Braşov–Astra Ploieşti
Gloria Bistriţa–Unirea Alba Iulia
Pandurii Târgu Jiu–FC Vaslui
Gaz Metan Medias–Universitatea Craiova
Dinamo–Internaţional Curtea de Argeş

Etapa a III-a (15 august)
Internaţional Curtea de Argeş–Gaz Metan Medias
Ceahlăul Piatra Neamţ–Dinamo
CFR Cluj–Oţelul Galaţi
Unirea Alba Iulia–Politehnica Iaşi
FC Timişoara–Rapid
Astra Ploieşti–Gloria Bistriţa
FC Vaslui–FC Braşov
Universitatea Craiova–Pandurii Târgu Jiu
Steaua–Unirea Urziceni

Etapa a IV-a (22 august)
Rapid – Unirea Alba Iulia
Oţelul Galaţi – Steaua
Unirea Urziceni – FC Timişoara
Politehnica Iaşi – Astra Ploieşti
FC Braşov – Universitatea Craiova
Gloria Bistriţa – FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu – Internaţional Curtea de Argeş
Gaz Metan Medias – Ceahlăul Piatra Neamţ
Dinamo – CFR Cluj

Etapa a V-a (29 august)
Internaţional Curtea de Argeş – FC Braşov
Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu
CFR Cluj – Gaz Metan Medias
Unirea Alba Iulia – FC Timişoara
Astra Ploieşti – Rapid
FC Vaslui – Politehnica Iaşi
Universitatea Craiova – Gloria Bistriţa
Oţelul Galaţi – Unirea Urziceni
Steaua – Dinamo

Etapa a VI-a (12 septembrie)
Rapid – FC Vaslui
FC Timişoara – Astra Ploieşti
Unirea Urziceni – Unirea Alba Iulia
Politehnica Iaşi – Universitatea Craiova
FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ
Gloria Bistriţa – Internaţional Curtea de Argeş
Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj
Gaz Metan Medias – Steaua
Dinamo – Oţelul Galaţi

Etapa a VII-a (19 septembrie)
Internaţional Curtea de Argeş – Politehnica Iaşi
Ceahlăul Piatra Neamţ – Gloria Bistriţa
CFR Cluj – FC Braşov
Astra Ploieşti – Unirea Alba Iulia
FC Vaslui – FC Timişoara
Universitatea Craiova – Rapid
Oţelul Galaţi – Gaz Metan Medias
Steaua – Pandurii Târgu Jiu
Dinamo – Unirea Urziceni

Etapa a VIII-a (26 septembrie)
Rapid – Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Alba Iulia – FC Vaslui
FC Timişoara – Universitatea Craiova
Unirea Urziceni – Astra Ploieşti
Politehnica Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Braşov – Steaua
Gloria Bistriţa – CFR Cluj
Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi
Gaz Metan Medias – Dinamo

Etapa a IX-a (3 octombrie)
Internaţional Curtea de Argeş – FC Timişoara
Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid
CFR Cluj – Politehnica Iaşi
FC Vaslui – Astra Ploieşti
Universitatea Craiova – Unirea Alba Iulia
Oţelul Galaţi – FC Braşov
Steaua – Gloria Bistriţa
Gaz Metan Medias – Unirea Urziceni
Dinamo – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a X-a (17 octombrie)
Rapid – CFR Cluj
Unirea Alba Iulia – Internaţional Curtea de Argeş
FC Timişoara – Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Ploieşti – Universitatea Craiova
Unirea Urziceni – FC Vaslui
Politehnica Iaşi – Steaua
FC Braşov – Dinamo
Gloria Bistriţa – Oţelul Galaţi
Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Medias

Etapa a XI-a (24 octombrie)
Internaţional Curtea de Argeş – Astra Ploieşti
Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Alba Iulia
CFR Cluj – FC Timişoara
Universitatea Craiova – FC Vaslui
Oţelul Galaţi – Politehnica Iaşi
Steaua – Rapid
Pandurii Târgu Jiu – Unirea Urziceni
Gaz Metan Medias – FC Braşov
Dinamo – Gloria Bistriţa

Etapa a XII-a (31 octombrie)
Rapid – Oţelul Galaţi
Unirea Alba Iulia – CFR Cluj
FC Timişoara – Steaua
Astra Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Vaslui – Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Urziceni – Universitatea Craiova
Politehnica Iaşi – Dinamo
FC Braşov – Pandurii Târgu Jiu
Gloria Bistriţa – Gaz Metan Medias

Etapa a XIII-a (7 noiembrie)
Internaţional Curtea de Argeş – Universitatea Craiova
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Vaslui
CFR Cluj – Astra Ploieşti
Oţelul Galaţi – FC Timişoara
Steaua – Unirea Alba Iulia
FC Braşov – Unirea Urziceni
Pandurii Târgu Jiu – Gloria Bistriţa
Gaz Metan Medias – Politehnica Iaşi
Dinamo – Rapid

Etapa a XIV-a (21 noiembrie)
Internaţional Curtea de Argeş – Unirea Urziceni
Rapid – Gaz Metan Medias
Unirea Alba Iulia – Oţelul Galaţi
FC Timişoara – Dinamo
Astra Ploieşti – Steaua
FC Vaslui – CFR Cluj
Universitatea Craiova – Ceahlăul Piatra Neamţ
Politehnica Iaşi – Pandurii Târgu Jiu
Gloria Bistriţa – FC Braşov

Etapa a XV-a (28 noiembrie)
Ceahlăul Piatra Neamţ – Internaţional Curtea de Argeş
CFR Cluj – Universitatea Craiova
Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti
Steaua – FC Vaslui
Unirea Urziceni – Gloria Bistriţa
FC Braşov – Politehnica Iaşi
Pandurii Târgu Jiu – Rapid
Gaz Metan Medias – FC Timişoara
Dinamo - Unirea Alba Iulia

Etapa a XVI-a (5 decembrie)
Internaţional Curtea de Argeş – CFR Cluj
Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Urziceni
Rapid – FC Braşov
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Medias
FC Timişoara – Pandurii Târgu Jiu
Astra Ploieşti – Dinamo
FC Vaslui – Oţelul Galaţi
Universitatea Craiova – Steaua
Politehnica Iaşi – Gloria Bistriţa

Etapa a XVII-a (12 decembrie)
CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ
Oţelul Galaţi – Universitatea Craiova
Steaua – Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Urziceni – Politehnica Iaşi
FC Braşov – FC Timişoara
Gloria Bistriţa – Rapid
Pandurii Târgu Jiu – Unirea Alba Iulia
Gaz Metan Medias – Astra Ploieşti
Dinamo – FC Vaslui

sorin
08.07.2009, 13:15
Astazi s-a hotarat retrogradarea echipei F.C, Arges de catre Comisia De Disciplina a LPF (Liga Profesionista de Fotbal), in urma cazurilor de corupere a arbitrilor de catre patronul echipei, Cornel Penescu. Locul ramas liber in Liga 1 a fost luat de catre echipa Gaz Metan Medias, care era echipa cea mai bine clasata din cele patru retrogradate.

P.S. Am corectat programul turului din primul mesaj, inlocuind “FC Arges” cu “Gaz Metan Medias”.

sorin
28.07.2009, 22:11
Vineri 31 iulie incepe editia 2009-2010 a Ligii 1 (divizia A), ale carei partide vor avea loc vineri, sambata si duminica. Iata programul primei etape:

VINERI 31 IULIE
International - Otelul
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 18:30
Rapid - Poli Iasi
Digi Sport, ora 20:30
SAMBATA 1 AUGUST
Alba Iulia - FC Brasov
liveTEXT pe GSP.RO, ora 18:00
FC Timişoara - Gl. Bistrita
GSPTV şi faze VIDEO pe GSP.RO, ora 18:30
CFR Cluj - Urziceni
Digi Sport, ora 20:30
U Craiova - Dinamo
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 21:30
DUMINICA 2 AUGUST
Astra - Pandurii Tg. Jiu
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 18:30
FC Vaslui - Gaz Metan
Digi Sport, ora 19:30
Ceahlaul - Steaua
Antena 1 şi GSP.RO, ora 20:45
-----------------------------------


Rezultate etapa 1 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

International 0 - 1 Otelul
Rapid 4 - 1 Poli Iasi
Alba Iulia 0 - 1 FC Brasov
FC Timişoara 1 - 0 Gl. Bistrita
CFR Cluj 2 - 0 Urziceni
U Craiova 0 - 0 Dinamo
Astra 0 - 1 Pandurii Tg. Jiu
FC Vaslui - Gaz Metan
Ceahlaul 0 - 2 Steaua

sorin
02.08.2009, 18:30
VINERI 7 August
Gaz Metan Medias - U Craiova
18:00 - GSP TV 1
Dinamo - International
20:00 - Digi Sport
SAMBATA 8 August
Otelul - Ceahlaul
18:00 - GSP TV 1
FC Brasov – Astra Ploiesti
18:00 - Digi Sport
Unirea Urziceni - Rapid
21:00 - GSP TV 1
Gloria Bistrita – Unirea Alba Iulia
21:00 - netelevizat
DUMINICA 9 August
Pandurii Tg. Jiu – FC Vaslui
18:00 - GSP TV 1
Poli Iasi – FC Timisoara
19:00 - Digi Sport
Steaua – CFR Cluj
20:45 - Antena 1
----------------------------------
Clasament dupa etapa 1 (locuri cupe europene si retrogradabile)
1 Rapid 3
2 CFR Cluj 3
3 Steaua 3
4Otelul Galati 3
5 Pandurii Tg. Jiu 3
6 FC Brasov 3

………….
15 Unirea Alba Iulia 0
16 Ceahlaul P. Neamt 0
17 Unirea Urziceni 0
18 Politehnica Iasi 0
----------------------------------------------
Rezultate etapa 2 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Medias 2 - 1 U Craiova
Dinamo 0 - 1 International!!!!!
Otelul 0 - 0 Ceahlaul
FC Brasov 0 – 0 Astra Ploiesti
Unirea Urziceni 1 - 0 Rapid
Gloria Bistrita 1 – 1 Unirea Alba Iulia
Pandurii Tg. Jiu 1 – 0 FC Vaslui
Poli Iasi 1 – 1 FC Timisoara
Steaua 2 – 2 CFR Cluj

sorin
15.08.2009, 08:44
VINERI 14 August
UNIREA ALBA-IULIA - POLI IASI
ora 18:00 - GSP TV
FC TIMISOARA - RAPID
20:30 - GSP TV
SAMBATA 15 August
ASTRA PLOIESTI - GLORIA BISTRITA
18:00 - GSP TV
CFR CLUJ - OTELUL GALATI
Ora 19:15 - Digi Sport
CEAHLAUL - DINAMO
21:15 - Digi Sport
DUMINICA 16 August
INTERNATIONAL - GAZ METAN MEDIAS
ora 18:00
U CRAIOVA - PANDURII TG. JIU
Ora 18:00 - GSP TV
FC VASLUI - FC BRASOV
Ora 19:00 - Digi Sport
STEAUA - UNIREA URZICENI
Ora 20:45 - Antena 1
----------------------------------
Rezultate etapa 3 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
UNIREA ALBA-IULIA 2 - 1 POLI IASI
FC TIMISOARA 1 - 0 RAPID
ASTRA PLOIESTI 0 - 0 GLORIA BISTRITA
CFR CLUJ 1 - 0 OTELUL GALATI
CEAHLAUL 0 - 4 DINAMO
INTERNATIONAL 2 - 4 GAZ METAN MEDIAS
U CRAIOVA 2 - 0 PANDURII TG. JIU
FC VASLUI 2 - 2 FC BRASOV
STEAUA 0 - 1 UNIREA URZICENI
----------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 3

1 CFR Cluj 7
2 FC Timişoara 7
3 Gaz Metan Medias 6
4Pandurii Tg. Jiu 6
5 Unirea Urziceni 6
6 FC Braşov 5
7 Dinamo 4
8 Steaua 4
9 U Craiova 4
10 FC Vaslui 4
11 Unirea Alba Iulia 4
12 Otelul Galati 4
13 Rapid 3
14 International Curtea de Arges 3
15 Gloria Bistrita 2
16 Astra Ploiesti 2
17 Politehnica Iasi 1
18 Ceahlaul Piatra Neamt 1

sorin
20.08.2009, 10:14
VINERI 21 AUGUST
FC Brasov -U Craiova
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 18:00
Rapid – Unirea Alba Iulia
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 20:00
Poli Iasi -Astra Ploiesti
ora 20:30
SAMBATA 22 AUGUST
Gaz Metan Medias –Ceahlaul P. Neamt
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 17:30
Unirea Urziceni - FC Timişoara
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 19:30
DUMINICA 23 AUGUST
Otelul Galati - Steaua
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 17:00
Gloria Bistrita - FC Vaslui
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 19:00
Pandurii Tg. Jiu –International Curtea de Arges
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 20:30
Dinamo - CFR Cluj
Antena 1 şi GSP.RO (liveVIDEO), ora 20:45

----------------------------------
Rezultate etapa 4 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
FC Brasov 2 - 0U Craiova
Rapid 2 – 0 Unirea Alba Iulia
Poli Iasi 2 - 0 Astra Ploiesti
Gaz Metan Medias 0 – 2 Ceahlaul P. Neamt
Unirea Urziceni 0 - 0 FC Timişoara
Otelul Galati 0 - 1 Steaua
Gloria Bistrita 1 - 3 FC Vaslui
Pandurii Tg. Jiu 2 – 3 International Curtea de Arges
Dinamo 1- 0 CFR Cluj
----------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 4

1 FC Braşov 8
2 FC Timişoara 8
3 Dinamo 7
4 FC Vaslui 7
5 CFR Cluj 7
6. Steaua 7
7. Unirea Urziceni 7
8. Rapid 6
9. Gaz Metan Medias 6
10. International Curtea de Arges 6
11 Pandurii Tg. Jiu 6
12 U Craiova 4
13 Otelul Galati 4
14 Politehnica Iasi 4
15 Unirea Alba Iulia 4
16 Ceahlaul Piatra Neamt 4
17 Gloria Bistrita 2
18 Astra Ploiesti 2

sorin
25.08.2009, 14:04
VINERI 28 AUGUST
Otelul - Urziceni
DIGISPORT, ora 17:30
International - FC Brasov
GSP TV, ora 20:30
SAMBATA 29 AUGUST
U Craiova-Gloria Bistrita
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 18:00
Ceahlaul-Pandurii Tg. Jiu
NETELEVIZAT, ora 19:00
Astra -Rapid
DIGISPORT, ora 21:30
DUMINICA 30 AUGUST
Alba Iulia - FC Timişoara
GSPTV şi faze VIDEO pe gsp.ro, ora 17:00
FC Vaslui - Poli Iasi
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 18:00
CFR Cluj - Gaz Metan
DIGISPORT, ora 19:00
Steaua - Dinamo
Antena 1 şi liveVIDEO pe gsp.ro, ora 21:00

----------------------------------
Rezultate etapa 5 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Otelul 1 - 4 Urziceni
International 0 - 3 FC Brasov
U Craiova 5 - 1 Gloria Bistrita
Ceahlaul 1 - 2 Pandurii Tg. Jiu
Astra 3 - 1 Rapid
Alba Iulia 3 - 3 FC Timişoara
FC Vaslui 2 - 1 Poli Iasi
CFR Cluj 2 - 0 Gaz Metan
Steaua 0 - 1 Dinamo
-----------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 5

1 FC Braşov 11
2 Dinamo 10
3 CFR Cluj 10
4 FC Vaslui 10
5. Unirea Urziceni 10
6 FC Timişoara 9
7 Pandurii Tg. Jiu 9
8 U Craiova 7
9. Steaua 7
10. Rapid 6
11. Gaz Metan Medias 6
12. International Curtea de Arges 6
13 Astra Ploiesti 5
14 Unirea Alba Iulia 5
15 Politehnica Iasi 4
16 Otelul Galati 4
17 Ceahlaul Piatra Neamt 4
18 Gloria Bistrita 2

sorin
01.09.2009, 12:41
VINERI 11 SEPTEMBRIE
Pandurii Tg. Jiu – CFR Cluj
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 20:00
FC Brasov – Ceahlaul P. Neamt
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 21:30
SAMBATA 12 SEPTEMBRIE
Unirea Urziceni – Unirea Alba Iulia
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 17:00
Dinamo - Otelul Galati
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 19:00
Gloria Bistrita – International Curtea de Arges
netelevizat, ora 19:30
DUMINICA 13 SEPTEMBRIE
Rapid - FC Vaslui
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 18:00
Gaz Metan Medias - Steaua
Antena 1 şi GSP.RO (liveVIDEO), ora 20:00
FC Timişoara - Astra Ploiesti
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 21:00
LUNI 14 SEPTEMBRIE
Politehnica Iasi -Universitatea Craiova
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 20:00
---------------------------------------
Pandurii Tg. Jiu 1 – 0 CFR Cluj
FC Brasov 1 – 0 Ceahlaul P. Neamt
Unirea Urziceni 1 – 0 Unirea Alba Iulia
Dinamo 0 - 1 Otelul Galati
Gloria Bistrita 0 – 1 International Curtea de Arges
Rapid 3 - 2 FC Vaslui
Gaz Metan Medias 2 - 4 Steaua
FC Timişoara 0 - 0 Astra Ploiesti
Politehnica Iasi 1 - 0 Universitatea Craiova
-----------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 6

1 FC Braşov 14
2. Unirea Urziceni 13
3 Pandurii Tg. Jiu 12
4 Dinamo 10
5. Steaua 10
6 CFR Cluj 10
7 FC Vaslui 10
8 FC Timişoara 10
9. Rapid 9
10. International Curtea de Arges 9
11 U Craiova 7
12 Politehnica Iasi 7
13 Otelul Galati 7
14 Astra Ploiesti 6
15. Gaz Metan Medias 6
16 Unirea Alba Iulia 5
17 Ceahlaul Piatra Neamt 4
18 Gloria Bistrita 2

VanDerGigi
03.09.2009, 14:34
http://www.catavencu.ro/steaua_cea_mai_trista_echipa_din_lume-9863.html

sorin
12.09.2009, 22:34
http://www.catavencu.ro/steaua_cea_mai_trista_echipa_din_lume-9863.html
oare cat de trista o fi echipa dinamo dupa ce catelusii au fost pusi cu botul pe labe chiar in "groapa" de catre galati "steelers"? :thinking:
claudiu, comentarii, ceva?

VanDerGigi
12.09.2009, 22:46
pe cuvant daca am stiut ceva.. sunt cam pierdut in ultima vreme, pe la 2 jumate vorbeam cu un prieten pe mess si mi-am adus aminte l-am intrebat: ba cand joaca ba dinamo? si-mi zice ca au luat bataie cu 1-0.

aloleeeeu ce prosti lumee, lasa-ma. nici n-am vazut echipa cine-o fi jucat, da' stii ce.. sa ne bata galetarii in fiecare an si sunt multumit atata vreme cat batem pe steaua si in meciurile mai importante.:starsmile:

acum fara suparare da' zi ca nu e adevarat articolul ala.

sorin
12.09.2009, 22:50
acum fara suparare da' zi ca nu e adevarat articolul ala.
nici o suparare coane. cat e beeecali la steaua, nu ma intereseaza aceasta echipa. pot sa-i bata cateii pe unde-i prind, nu-mi pasa deocamdata.

sorin
14.09.2009, 15:01
VINERI 18 SEPTEMBRIE
International Curtea de Arges - Politehnica Iasi
GSPTV, ora 19:00
Astra Ploiesti - Unirea Alba Iulia
Digisport, ora 21:00
SAMBATA 19 SEPTEMBRIE
Otelul Galati - Gaz Metan Medias
GSPTV, ora 17:00
Ceahlaul P. Neamt - Gloria Bistrita
GSPTV, ora 19:00
Universitatea Craiova - Rapid
Digisport, ora 21:00
DUMINICA 20 SEPTEMBRIE
Steaua - Pandurii Tg. Jiu
GSPTV, ora 16:00
CFR Cluj - FC Brasov
GSPTV, ora 18:00
FC Vaslui - FC Timişoara
Digisport, ora 20:00
Dinamo - Unirea Urziceni
Antena 1 şi liveVIDEO pe gsp.ro, ora 20:00
----------------------------------
Rezultate etapa 7 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

International Curtea de Arges 0 - 2 Politehnica Iasi
Astra Ploiesti 4 - 2 Unirea Alba Iulia
Otelul Galati 0 - 1 Gaz Metan Medias
Ceahlaul P. Neamt 2 - 1 Gloria Bistrita
Universitatea Craiova 3 - 4 Rapid
Steaua 1 - 0 Pandurii Tg. Jiu
CFR Cluj 2 - 1 FC Brasov
FC Vaslui 0 - 1 FC Timişoara
Dinamo 2 - 1 Unirea Urziceni
-----------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 7

1 FC Braşov 14
2 Dinamo 13
3 Steaua 13
4 CFR Cluj 13
5 Unirea Urziceni 13
6 FC Timişoara 13
7 Rapid 12
8 Pandurii Tg. Jiu 12
9 FC Vaslui 10
10 Politehnica Iasi 10
11 Astra Ploiesti 9
12 International Curtea de Arges 9
13 Gaz Metan Medias 9
14 U Craiova 7
15 Otelul Galati 7
16 Ceahlaul Piatra Neamt 7
17 Unirea Alba Iulia 5
18 Gloria Bistrita 2

sorin
21.09.2009, 22:40
VINERI 25 SEPTEMBRIE
Unirea Urziceni – Astra Ploieşti
DigiSport, ora 20:00
SAMBATA 26 SEPTEMBRIE
Unirea Alba Iulia – FC Vaslui
Netelevizat, ora 17:00
Gaz Metan Medias – Dinamo
DigiSport, ora 16:00
Politehnica Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ
GSPTV, ora 18:00
FC Timişoara – Universitatea Craiova
GSPTV, ora 21:00
DUMINICA 27 SEPTEMBRIE
Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi
GSPTV, ora 16:00
Gloria Bistriţa – CFR Cluj
DigiSport, ora 18:00
FC Braşov – Steaua
Antena 1, ora 20:00
Rapid – Internaţional Curtea de Argeş
GSPTV, ora 21:45
----------------------------------
Rezultate etapa 8 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Unirea Urziceni 4 – 1 Astra Ploieşti
Unirea Alba Iulia 2 – 0 FC Vaslui
Gaz Metan Medias 1 – 0 Dinamo
Politehnica Iaşi 2 – 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Timişoara 1 – 1 Universitatea Craiova
Pandurii Târgu Jiu 2 – 3 Oţelul Galaţi
Gloria Bistriţa 0 – 2 CFR Cluj
FC Braşov 0 – 0 Steaua
Rapid 4 – 0 Internaţional Curtea de Argeş
-----------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 8

1 Unirea Urziceni 16
2 CFR Cluj 16
3 Rapid 15
4 FC Braşov 15
5 Steaua 14
6 FC Timişoara 14
7 Dinamo 13
8 Politehnica Iasi 13
9 Pandurii Tg. Jiu 12
10 Gaz Metan Medias 12
11 FC Vaslui 10
12 Otelul Galati 10
13 Astra Ploiesti 9
14 International Curtea de Arges 9
15 U Craiova 8
16 Unirea Alba Iulia 8
17 Ceahlaul Piatra Neamt 7
18 Gloria Bistrita 2

sorin
27.09.2009, 20:54
VINERI 2 OCTOMBRIE
Oţelul Galaţi - FC Braşov
Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 21:45
SAMBATA 3 OCTOMBRIE
FC Vaslui – Astra Ploieşti
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 18:00
Gaz Metan Medias – Unirea Urziceni
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 20:00
Universitatea Craiova – Unirea Alba Iulia
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 21:45
DUMINICA 4 OCTOMBRIE
Steaua – Gloria Bistriţa
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 18:00
Dinamo – Pandurii Târgu Jiu
ANTENA 1 şi gsp.ro, ora 20:00
CFR Cluj – Politehnica Iaşi
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 21:45
LUNI 5 OCTOMBRIE
Internaţional Curtea de Argeş – FC Timişoara
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 18:00
----------------------------------
Rezultate etapa 9 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Oţelul Galaţi 1 - 1 FC Braşov
Ceahlăul Piatra Neamţ 0 – 4 Rapid
FC Vaslui 3 – 1 Astra Ploieşti
Gaz Metan Medias 0 – 0 Unirea Urziceni
Universitatea Craiova 3 – 1 Unirea Alba Iulia
Steaua 0 – 0 Gloria Bistriţa
Dinamo 1 – 1 Pandurii Târgu Jiu
CFR Cluj 1 – 1 Politehnica Iaşi
Internaţional Curtea de Argeş 0 – 3 FC Timişoara
------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 9

1 Rapid 18
2 CFR Cluj 17
3 Unirea Urziceni 17
4 FC Timişoara 17
5 FC Braşov 16
6 Steaua 15
7 Dinamo 14
8 Politehnica Iasi 14
9 FC Vaslui 13
10 Pandurii Tg. Jiu 13
11 Gaz Metan Medias 13
12 U Craiova 11
13 Otelul Galati 11
14 Astra Ploiesti 9
15 International Curtea de Arges 9
16 Unirea Alba Iulia 8
17 Ceahlaul Piatra Neamt 7
18 Gloria Bistrita 3

sorin
13.10.2009, 09:06
VINERI 16 OCTOMBRIE
Unirea Alba Iulia – Internaţional Curtea de Argeş
GSPTV şi faze VIDEO pe GSP.RO, ora 15:00
Unirea Urziceni – FC Vaslui
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 18:30
SAMBATA 17 OCTOMBRIE
Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Medias
GSPTV şi faze VIDEO pe GSP.RO, ora 15:00
Rapid – CFR Cluj
GSPTV şi faze VIDEO pe GSP.RO, ora 18:00
FC Timişoara – Ceahlăul Piatra Neamţ
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 21:00
DUMINICA 18 OCTOMBRIE
Gloria Bistriţa – Oţelul Galaţi
GSPTV şi faze VIDEO pe GSP.RO, ora 14:00
Astra Ploieşti – Universitatea Craiova
GSPTV şi faze VIDEO pe GSP.RO, ora 16:00
FC Braşov – Dinamo
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 18:00
Politehnica Iaşi – Steaua
Antena 1 şi GSP.RO, ora 20:00

----------------------------------
Rezultate etapa 10 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Unirea Alba Iulia 1 – 2 Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Urziceni 1 – 2 FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu 0 – 0 Gaz Metan Medias
Rapid 1 – 4 CFR Cluj
FC Timişoara 6 – 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
Gloria Bistriţa 2 – 1 Oţelul Galaţi
Astra Ploieşti 3 – 1 Universitatea Craiova
FC Braşov 0 – 1 Dinamo
Politehnica Iaşi 0 – 2 Steaua
------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 10
1 FC Timişoara 20
2 CFR Cluj 20
3 Rapid 18
4 Steaua 17
5 Unirea Urziceni 18
6 Dinamo 17
7 FC Braşov 16
8 FC Vaslui 16
9 Politehnica Iasi 14
10 Pandurii Tg. Jiu 14
11 Gaz Metan Medias 14
12 Astra Ploiesti 12
13 International Curtea de Arges 12
14 U Craiova 11
15 Otelul Galati 11
16 Unirea Alba Iulia 8
17 Ceahlaul Piatra Neamt 7
18 Gloria Bistrita 6

sorin
19.10.2009, 08:45
VINERI 23 OCTOMBRIE
Oţelul Galaţi – Politehnica Iaşi
GSPTV şi faze VIDEO pe gsp.ro, ora 15:00
Gaz Metan Medias – FC Braşov
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 20:00
SAMBATA 24 OCTOMBRIE
Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Alba Iulia
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 16:00
Universitatea Craiova – FC Vaslui
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 18:15
Pandurii Târgu Jiu – Unirea Urziceni
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 20:00
DUMINICA 25 OCTOMBRIE
Internaţional Curtea de Argeş – Astra Ploieşti
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 16:00
Dinamo – Gloria Bistriţa
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 18:00
Steaua – Rapid
ANTENA 1 şi gsp.ro, ora 20:00
CFR Cluj – FC Timişoara
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 21:45
---------------------------------------------
Rezultate etapa 11 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Oţelul Galaţi 4 – 0 Politehnica Iaşi
Gaz Metan Medias 1 – 1 FC Braşov
Ceahlăul Piatra Neamţ 1 – 1 Unirea Alba Iulia
Universitatea Craiova 1 – 2 FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu 0 – 0 Unirea Urziceni
Internaţional Curtea de Argeş 2 – 1 Astra Ploieşti
Dinamo 1 – 1 Gloria Bistriţa
Steaua 1 – 1 Rapid
CFR Cluj 0 – 0 FC Timişoara
------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 11
1 FC Timişoara 21
2 CFR Cluj 21
3 Rapid 19
4 Steaua 19
5 FC Vaslui 19
6 Unirea Urziceni 18
7 Dinamo 18
8 FC Braşov 17
9 Pandurii Tg. Jiu 15
10 Gaz Metan Medias 15
11 International Curtea de Arges 15
12 Otelul Galati 14
13 Politehnica Iasi 14
14 Astra Ploiesti 12
15 U Craiova 11
16 Unirea Alba Iulia 9
17 Ceahlaul Piatra Neamt 8
18 Gloria Bistrita 7

sorin
25.10.2009, 15:57
SAMBATA 31 OCTOMBRIE
Astra Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 18:00
Unirea Urziceni – Universitatea Craiova
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 21:30
DUMINICA 1 OCTOMBRIE
Unirea Alba Iulia – CFR Cluj
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 14:00
FC Vaslui – Internaţional Curtea de Argeş
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 16:00
Rapid – Oţelul Galaţi
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 18:00
Politehnica Iaşi – Dinamo
ANTENA 1 şi gsp.ro, ora 20:00
FC Timişoara – Steaua
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 21:45
LUNI 2 OCTOMBRIE
Gloria Bistriţa – Gaz Metan Medias
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 16:00, ora 18:00
FC Braşov – Pandurii Târgu Jiu
DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO, ora 20:00
----------------------------------
Rezultate etapa 12 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Astra Ploieşti 1 – 1 Ceahlăul Piatra Neamţ
Unirea Urziceni 3 – 2 Universitatea Craiova
Unirea Alba Iulia 1 – 1 CFR Cluj
FC Vaslui 1 – 0 Internaţional Curtea de Argeş
Rapid 3 – 0 Oţelul Galaţi
Politehnica Iaşi 1 – 3 Dinamo
FC Timişoara 0 – 1 Steaua
Gloria Bistriţa 1 – 1 Gaz Metan Medias
FC Braşov 2 – 0 Pandurii Târgu Jiu
-------------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 12
1 Rapid 22
2 CFR Cluj 22
3 Steaua 22
4 FC Vaslui 22
5 FC Timişoara 21
6 Dinamo 21
7 Unirea Urziceni 21
8 FC Braşov 20
9 Gaz Metan Medias 16
10 Pandurii Tg. Jiu 15
11 International Curtea de Arges 15
12 Otelul Galati 14
13 Politehnica Iasi 14
14 Astra Ploiesti 13
15 U Craiova 11
16 Unirea Alba Iulia 10
17 Ceahlaul Piatra Neamt 9
18 Gloria Bistrita 8

sorin
02.11.2009, 15:37
VINERI 6 NOIEMBRIE
Pandurii Târgu Jiu – Gloria Bistriţa
GSP TV şi fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 16:00
Internaţional Curtea de Argeş – Universitatea Craiova
GSPTV şi faze VIDEO pe gsp.ro, ora 20:30
SAMBATA 7 NOIEMBRIE
Gaz Metan Medias – Politehnica Iaşi
GSPTV şi faze VIDEO pe gsp.ro, ora 15:00
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Vaslui
GSPTV şi faze VIDEO pe gsp.ro, ora 19:00
FC Braşov – Unirea Urziceni
Digisport şi liveTEXT pe gsp.ro, ora 21:15
DUMINICA 8 NOIEMBRIE
Oţelul Galaţi – FC Timişoara
Digisport şi liveTEXT pe gsp.ro, ora 14:00
CFR Cluj – Astra Ploieşti
Digisport şi liveTEXT pe gsp.ro, ora 18:00
Dinamo – Rapid
Antena 1 şi GSP.RO (liveVIDEO), ora 20:00
LUNI 9 NOIEMBRIE
Steaua – Unirea Alba Iulia
GSPTV şi faze VIDEO pe gsp.ro, ora 20:30
----------------------------------
Rezultate etapa 13 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Pandurii Târgu Jiu 1 – 1 Gloria Bistriţa
Internaţional Curtea de Argeş 0 – 1 Universitatea Craiova
Ceahlăul Piatra Neamţ 0 – 1 FC Vaslui
Gaz Metan Medias 2 – 1 Politehnica Iaşi
FC Braşov 0 – 0 Unirea Urziceni
Oţelul Galaţi 3 – 3 FC Timişoara
CFR Cluj 1 – 0 Astra Ploieşti
Dinamo 1 – 1 Rapid
Steaua 2 – 0 Unirea Alba Iulia
-------------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 13


1 CFR Cluj 25
2 Steaua 25
3 FC Vaslui 25
4 Rapid 23
5 FC Timişoara 22
6 Dinamo 22
7 Unirea Urziceni 22
8 FC Braşov 21
9 Gaz Metan Medias 19
10 Pandurii Tg. Jiu 16
11 Otelul Galati 15
12 International Curtea de Arges 15
13 U Craiova 14
14 Politehnica Iasi 14
15 Astra Ploiesti 13
16 Unirea Alba Iulia 10
17 Gloria Bistrita 9
18 Ceahlaul Piatra Neamt 9

sorin
09.11.2009, 19:55
VINERI 20 NOIEMBRIE
Unirea Alba Iulia – Oţelul Galaţi
Rapid – Gaz Metan Medias
SAMBATA 21 NOIEMBRIE
Internaţional Curtea de Argeş – Unirea Urziceni
Astra Ploieşti – Steaua
FC Timişoara – Dinamo
DUMINICA 22 NOIEMBRIE
Gloria Bistriţa – FC Braşov
LUNI 23 NOIEMBRIE
Universitatea Craiova – Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Vaslui – CFR Cluj
MARTI 24 NOIEMBRIE
Politehnica Iaşi – Pandurii Târgu Jiu
----------------------------------
Rezultate etapa 14 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Unirea Alba Iulia 3 – 1 Oţelul Galaţi
Rapid 4 – 1 Gaz Metan Medias
Internaţional Curtea de Argeş 1 – 2 Unirea Urziceni
Astra Ploieşti 2 – 1 Steaua
FC Timişoara 2 – 0 Dinamo
Gloria Bistriţa 2 – 1 FC Braşov
Universitatea Craiova 3 – 2 Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Vaslui 2 – 0 CFR Cluj
Politehnica Iaşi 1 – 0 Pandurii Târgu Jiu
-------------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 14

1 FC Vaslui 28
2 Rapid 26
3 FC Timişoara 25
4 Steaua 25
5 CFR Cluj 25
6 Unirea Urziceni 25
7 Dinamo 22
8 FC Braşov 21
9 Gaz Metan Medias 19
10 U Craiova 17
11 Politehnica Iasi 17
12 Astra Ploiesti 16
13 Pandurii Tg. Jiu 16
14 Otelul Galati 15
15 International Curtea de Arges 15
16 Unirea Alba Iulia 13
17 Gloria Bistrita 12
18 Ceahlaul Piatra Neamt 9

Sherlock
16.11.2009, 07:07
Dumitru Dragomir a fost reales, astăzi, în funcţia de preşedinte al LPF. Cel care a condus liga în ultimii 13 ani nu a avut niciun contracandidat la alegeri şi a obţinut al patrulea mandat consecutiv în fruntea LPF. Dragomir a fost votat cu 16 voturi şi o singură abţinere, iar clubul Pandurii a refuzat să se prezinte.

http://www.realitatea.net/dumitru-dragomir--reales-in-fruntea-lpf-sub-motto-ul--la-vremuri-noi--tot-noi_665462.html

sorin
24.11.2009, 19:30
SAMBATA 28 NOIEMBRIE
Ceahlăul Piatra Neamţ – Internaţional Curtea de Argeş
GSP TV ora 16:00
Dinamo - Unirea Alba Iulia
GSP TV ora 18:00
CFR Cluj – Universitatea Craiova
Digi Sport ora 20:00
DUMINICA 29 NOIEMBRIE
Pandurii Târgu Jiu – Rapid
Digi Sport ora 14:00
Gaz Metan Medias – FC Timişoara
GSP TV ora 16:00
Steaua – FC Vaslui
Antena 1 ora 20:00
LUNI 30 NOIEMBRIE
FC Braşov – Politehnica Iaşi
GSP TV ora 18:00
Unirea Urziceni – Gloria Bistriţa
Digi Sport ora 20:00
MARTI 1 DECEMBRIE
Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti
Digi Sport ora 20:00
---------------------------------------
Rezultate etapa 15 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Ceahlăul Piatra Neamţ 2 – 2 Internaţional Curtea de Argeş
Dinamo 2 - 0 Unirea Alba Iulia
CFR Cluj 2 – 0 Universitatea Craiova
Pandurii Târgu Jiu 1 – 1 Rapid
Gaz Metan Medias 2 – 6 FC Timişoara
Steaua 2 – 1 FC Vaslui
FC Braşov 2 – 0 Politehnica Iaşi
Unirea Urziceni 2 – 0 Gloria Bistriţa
Oţelul Galaţi 3 – 2 Astra Ploieşti
----------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 15

1. FC Timişoara 28
2. CFR Cluj 28
3. Steaua 28
4. Unirea Urziceni 28
5. FC Vaslui 28
6. Rapid 27
7. Dinamo 25
8. FC Braşov 24
9. Gaz Metan Medias 19
10. Otelul Galati 18
11. U Craiova 17
12. Pandurii Tg. Jiu 17
13. Politehnica Iasi 17
14. Astra Ploiesti 16
15. International Curtea de Arges 16
16. Unirea Alba Iulia 13
17. Gloria Bistrita 12
18. Ceahlaul Piatra Neamt 10

sorin
01.12.2009, 08:36
VINERI 4 DECEMBRIE
Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Urziceni
GSP TV ora 20:30
SAMBATA 5 DECEMBRIE
Politehnica Iaşi – Gloria Bistriţa
GSP TV ora 15:00
Rapid – FC Braşov
GSP TV ora 20:00
DUMINICA 6 DECEMBRIE
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Medias
GSP TV ora 14:00
FC Vaslui – Oţelul Galaţi
GSP TV ora 16:00
FC Timişoara – Pandurii Târgu Jiu
Digi Sport ora 18:00
LUNI 7 DECEMBRIE
Internaţional Curtea de Argeş – CFR Cluj
Digi Sport ora 19:00
Universitatea Craiova – Steaua
Antena 1 ora 20:45
MARTI 8 DECEMBRIE
Astra Ploieşti – Dinamo
Digi Sport ora 20:00
-----------------------------------------------------
Rezultate etapa 16 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Ceahlăul Piatra Neamţ 2 – 3 Unirea Urziceni
Politehnica Iaşi 0 – 0 Gloria Bistriţa
Rapid 2 – 1 FC Braşov
Unirea Alba Iulia 0 – 0 Gaz Metan Medias
FC Vaslui 1 – 1 Oţelul Galaţi
FC Timişoara 1 – 0 Pandurii Târgu Jiu
Internaţional Curtea de Argeş 0 – 1 CFR Cluj
Universitatea Craiova 1 – 2 Steaua
Astra Ploieşti 1 – 1 Dinamo
----------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 16

1. FC Timişoara 31
2. CFR Cluj 31
3. Unirea Urziceni 31
4. Steaua 31
5. Rapid 30
6. FC Vaslui 29
7. Dinamo 26
8. FC Braşov 24
9. Gaz Metan Medias 20
10. Otelul Galati 19
11. Politehnica Iasi 18
12. U Craiova 17
13. Astra Ploiesti 17
14. Pandurii Tg. Jiu 17
15. International Curtea de Arges 16
16. Unirea Alba Iulia 14
17. Gloria Bistrita 13
18. Ceahlaul Piatra Neamt 10

sorin
08.12.2009, 14:28
VINERI 11 DECEMBRIE
Pandurii Târgu Jiu – Unirea Alba Iulia
18:00 GSP TV
Gloria Bistriţa – Rapid
20:00 Digi Sport
SAMBATA 12 DECEMBRIE
Oţelul Galaţi – Universitatea Craiova
14:00 Digi Sport
CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ
18:00 GSP TV
DUMINICA 13 DECEMBRIE
Gaz Metan Medias – Astra Ploieşti
14:00 GSP TV
Steaua – Internaţional Curtea de Argeş
16:00 GSP TV
FC Braşov – FC Timişoara
18:00 Digi Sport
Dinamo – FC Vaslui
20:00 Antena 1
LUNI 14 DECEMBRIE
Unirea Urziceni – Politehnica Iaşi
20:30 GSP TV
----------------------------------
Rezultate etapa 17 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Pandurii Târgu Jiu 2 – 0 Unirea Alba Iulia
Gloria Bistriţa 1 – 1 Rapid
Oţelul Galaţi 1 – 0 Universitatea Craiova
CFR Cluj 2 – 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
Gaz Metan Medias 0 – 0 Astra Ploieşti
Steaua 3 – 2 Internaţional Curtea de Argeş
FC Braşov 1 – 0 FC Timişoara
Dinamo 1 – 1 FC Vaslui
Unirea Urziceni – Politehnica Iaşi
----------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal dupa etapa 17 (sfarsitul turului)

1. CFR Cluj 34
2. Unirea Urziceni 34
3. Steaua 34
4. FC Timişoara 31
5. Rapid 31
6. FC Vaslui 30
7. FC Braşov 27
8. Dinamo 27
9. Otelul Galati 22
10. Gaz Metan Medias 21
11. Pandurii Tg. Jiu 20
12. Astra Ploiesti 18
13. Politehnica Iasi 18
14. U Craiova 17
15. International Curtea de Arges 16
16. Unirea Alba Iulia 14
17. Gloria Bistrita 14
18. Ceahlaul Piatra Neamt 10
-------------------------------------------
Pentru retur, a fost deschis un alt topic aici (http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?t=16222)