PDA

Arată versiune întreagă : WOODBURY in Los Angeles

florin92
28.06.2009, 14:54
Salut!Sunt nou pe forum!Momentan sunt in Romania,mai am 3 ani si vreau sa urmez o universitate in America,in special WOODBURY din Los Angeles!
Rugamintea mea ar fi daca ma pueti ajuta:
-cum este viata acolo in campus?
-ce teste trebuie sa dau?
-ce acte sunt necesare?
-in privinta finantarii ce imi recomandati???
si inca o intrebare:cum este zborul de 21 de ore pana acolo?:)

shogunelu
28.06.2009, 18:42
si inca o intrebare:cum este zborul de 21 de ore pana acolo?:)

Nu e de 21 de ore, e de o ora patruzeci din Bucuresti la Munchen (sau Frankfurt), plus inca unsprezece ore jumate pana in Los Angeles.

florin92
29.06.2009, 14:37
Nu e de 21 de ore, e de o ora patruzeci din Bucuresti la Munchen (sau Frankfurt), plus inca unsprezece ore jumate pana in Los Angeles.

Multumesc de informatii dar astept de la cineva care stie ceva in privinta intrebarilor mentionate mai sus!!:)

divo
29.06.2009, 15:53
http://www.woodbury.edu/s/131/index.aspx
Spor la citit si analizat!:)

florin92
30.06.2009, 22:31
Asta am citit,dar nu au anumite lucruri care ma intereseaza
Ce acte sunt necesare?
Cat costa facultatea anual si cati ani dureaza?
Cu ce medie se intra acolo si daca se mai da un test?

Georgian@
30.06.2009, 22:42
Asta am citit,dar nu au anumite lucruri care ma intereseaza
Ce acte sunt necesare?
Cat costa facultatea anual si cati ani dureaza?
Cu ce medie se intra acolo si daca se mai da un test?

well, sansele sa gasesti pe cineva sa-ti raspunda la intrebarile astea sunt destul de mici. eu zic ca cel mai bine ar fi sa le trimiti un e-mail cu toate intrebarile tale. in general sunt foarte draguti si prompti in a-ti raspunde la e-mailuri. lucrurile astea difera mai mult sau mai putin de la un colegiu la altul, unele au test de plasament, in general daca ai peste 21 de ani SAT sau ACT nu se cere, ca international mai mult ca sigur o sa-ti ceara Toefl sau un alt test de engleza si in functie de ce vrei sa studiezi exista un minim de puncte, gen la Toefl IBT iti trebuie pentru science minim 81 de puncte din 120, pentru arts e mai ridicat, si tot asa, situatia fiecaruia e diferita, insa ei incearca sa lucreze cu tine. multa bafta si nu te lasa descurajat indiferent de ce raspuns primesti de la ei!

florin92
02.07.2009, 13:13
Multumesc Giorgiana,le voi trimite de indata un email!