PDA

Arată versiune întreagă : Ion Ionut (Jo Jo Dan) vs. Walter Sergio Gomez – 5 iunie 2009

sorin
03.06.2009, 18:57
Jo Jo Dan vrea sa ii calce pe urme lui Lucian Bute, colegul din Canada si sa ia primul titlu mondial. Pana la centura mondiala, Jo Jo Dan isi va apara titlurile in fata argentinianului Walter "Polvorita" Sergio Gomez. Super gala in care se mai bat inca trei romani – Viorel Simion, Bogdan Dinu si Lucian Bot este in direct la Pro TV, vineri, 5 iunie, de la ora 22:15. Furtuna de aseara l-a inspirat pe Jo Jo Dan in lupta cu argentinianul Gomez. Ca sa aiba cat mai multi fani la marea lupta, Jo Jo vrea sa faca pace intre toate galeriile din Bucuresti.

Jo Jo Dan e pe locul 5 in clasamentul WBC la super mijlocie. Centura mondiala e vacanta, dar in calea fericirii romanului stau liderul Pacquiao si americanul Campbell. Romanul care se antreaza la Montreal e sigur ca o victorie in fata argentinianului Gomez l-ar apropia si mai tare de titlul mondial. Pana acum, Jo Jo Dan s-a descurcat de minune in fata sud americanilor - ultima oara cand a boxat la Bucuresti l-a trimis in lumea viselor pe fostul rival al lui Doroftei - argentininaul Raul Balbi.

Super gala de la Bucuresti este in direct la Pro Tv vineri, 5 iunie, de la ora 22:15.

RUDEL OBREJA
„Eu sper ca Invincibilii sa ramana invincibili. Am discutat cu galeria Rapidului, care m-a asigurat ca va veni sa-l sustina pe boxerul nostru, iar Jo Jo le va pregati o surpriza.”

GOMEZ
„Nu am vorbit cu Raul Balbi, dar eu sunt profesionist si am venit aici sa castig. Toata lumea vorbeste, o sa vedem in ring acolo cine e mai bun.”

JO JO DAN
Cum a facut furtuna aseara, a spulberat pulberea si praful de pe strazile Bucurestiului, asa voi face si eu cu (ARATA CU DEGETUL) cu Polvorita. Imi place sa arat in ring decat sa vorbesc, dar de data asta imi permit, pentru ca si furtuna de aseara m-a inspirat, mai ales ca si porecla lui e pulbere. Praf si pulbere o sa se aleaga de.....(da din cap).

Voi lovi rapid pentru Rapid, pentru galeria Rapid. Poate sa vina si galeria Rapidului, a Stelei, a lui Dinamo, daca ei se inteleg.

Sursa: Prosport.ro

sorin
04.06.2009, 10:08
Pugilistul roman Jo Jo Dan si argentinianul Walter Sergio Gomez au trecut, joi, de proba cantarului, inaintea meciului pe care il vor disputa la categoria superusoara, vineri, in cadrul Galei "Invincibilii 4", la Sala "Rapid" din Bucuresti.

Jo Jo Dan are greutatea de 63,300 kg, in vreme ce adversarul sau are 62,950 kg. Limita pentru categoria superusoara este de 63,500 kg.
Pugilistul roman s-a declarat usurat ca a reusit sa treaga de proba cantarului si a promis ca va face spectacol in partida cu Sergio Gomez. "Se spune ca proba cantarului este primul adversar pe care il intalnesti intr-o partida, dar iata ca am reusit sa trec cu bine de el, chiar daca uneori este foarte dificil. De acum urmeaza meciul si maine seara bratul meu drept va fi matura, iar cel stang va fi farasul. Porecla argentinianului este «Praf» si trebuie sa-l curatam. Am spus asta sub forma de gluma, dar sa stiti ca sunt pregatit si promit ca voi face spectacol. Sper sa fie si adversarul intr-o forma buna pentru a-i oferi publicului un meci frumos", a spus Jo Jo Dan.
La proba cantarului au participat si ceilalti sportivi care vor participa la evenimentul de vineri si niciun pugilist nu a avut probleme.
Jo Jo Dan va boxa vineri, in gala "Invincibilii 4", de la Sala "Rapid" impotriva argentinianului Walter Sergio Gomez, pe durata a 12 reprize, in care isi va pune in joc titlurile WBC Continental Americas si NABA la categoria super-usoara.
Meciul lui Jo Jo Dan va fi precedat de alte patru partide, in care vor urca in ring:
Categoria "super cocos": Corina Carlescu - Zvetomira Kristova (Bulgaria)
Categoria "Pana": Viorel Simion - David Kiilu (Kenya).
Categoria grea: Bogdan Dinu - Nikolai Marinov (Bulgaria).
Categoria grea: Lucian Bot - Ivor Marincev (Bulgaria).
Gala "Invincibilii 4" va incepe vineri, de la ora 21.00, si va fi transmisa in direct de Pro TV, intrarea pentru spectatori fiind libera.

Sursa: Mediafax

sorin
06.06.2009, 09:30
Jo Jo Dan a mai făcut un pas spre titlul mondial. Pugilistul român l-a învins la puncte, după douăsprezece reprize, pe argentinianul Walter Sergio Gomez, păstrându-şi astfel centurile WBC Continetal Americas şi NABA la categoria uşoară.

Vedeta galei Invincibilii a făcut risipă de energie pentru a învinge un adversar limitat, dar capabil să încaseze un vagon de pumni fără să cadă. Enervat de faptul că a fost numărat aiurea în rundul al doilea, Jo Jo Dan a dat drumul la “mitralieră”. Când a văzut că nu-şi poarte “curăţa” adversarul, el a trecut la un box aşezat, a controplat fără probleme celelate reprize şi s-a impus clar la puncte. Astfel Ionuţ a rămas neînvins la pro (25 de victorii).
Alte rezultate din gala de aseară. Cat. pană (centura WBC Mediteraneeană): Viorel Simion bp D. Kiilu (Kenya). Cat. grea: Bogdan Dinu KO1 N. Marinov (Bulgaria), Lucian Bot bpR6 I. Marincev (Bulgaria). Cat. supercocoş: Corina Cârlescu KO1 Z. Kristova (Bulgaria).

Jo Jo Dan îşi continuă seria victoriilor la profesionism. Aseară a fost cea cu numărul 25.

Sursa: Prosport.ro