PDA

Arată versiune întreagă : Experienta interviu etc

cristian
17.07.2005, 11:51
Salutare tuturor castigatorilor LV!

Noi am castigat anul trecut la LOteria Vizelor si plicul ne-a sosit pe 12 iulie cu nr de caz f mic 297. O vreme am fost foarte impacientati in asteptarea anuntarii interviului, care parea sa nu mai vina. Pe langa acest fapt sotia meaurma sa nasca cam in perioadaeventualului interviu. La noi nu s-a prea tinut cont de number case, deoarece am fost programati la interviu abia pe 1febr2005 (desi in Viza Bulletin pe 30 dec erau procesate pana la case nr 15000smileys/smiley21.gif). L-am amanat...la sfatul medicului si sotia a nascut pe 2 martie o scumpa de fetita. Asa cum se si specifica dealtfel in acte am trimis uregentun fax cu certificatulfetitei si amfost reprogramati de indata toti trei pe 27 apr2005. L-am reprogramat telefonic, iar angajata ambasadei ne-a sugerat sa nu amanam prea mult interviul deoarece e posibil sa se epuizeze toate vizele alocate anului 2005.Am luat si viza (interviul a fost extrem de simplu) si acum ne pregatim sa ne luam zborul intr-un orasel din N Carolina. .....Asta a fost experienta noastra cu Loteria Vizelor

cristian
17.07.2005, 11:54
Din experienta mea pot ajuta cu sfaturi persoane care au sau urmeaza sa fie in situatie similara cu a mea.....

GNChicago
17.07.2005, 18:29
unde in NC?

cum o cheama pe fetitza? poate vrea si ea in forum.

Succes!

cristian
18.07.2005, 11:26
In Durham, North Carolina. E cinevape acolo? Am inteles ca sunt multi romani (Dar unde nu sunt?).

MARA, o cheama pe fetita si nu cred sa o intereseze pe ea acest forum, are ea alte preocupari.....

GNChicago
18.07.2005, 18:21
Fostul ambasador american 1981-5 in Romania e prin NC. David Funderburk si sotia lui Betty sint foarte friendly.E mai roman decit multi, dar e nascut in America. A demisionat din post ptr a protesta impotriva darimarii bisericilor de catre Ceausescu, plus multe altele.