PDA

Arată versiune întreagă : Adrian Diaconu vs. Jean Pascal - Box WBC 19 iunie 2009 si 11 Decembrie 2009 - Live

sorin
27.04.2009, 21:04
Pugilistul roman Adrian Diaconu, campion mondial WBC la categoria semigrea, isi va pune in joc centura pe 19 iunie, in fata canadianului Jean Pascal, intr-o gala care va avea loc la Centre Bell din Montreal, a declarat, ieri, pentru NewsIn, presedintele FR Box, Rudel Obreja. Acesta va fi primul meci in care doi reprezentanti ai Quebecului se vor lupta pentru o centura, dar si primul parteneriat intre cei doi mari promotori locali, Interbox si GYM Group. Adrian Diaconu ar fi trebuit sa boxeze pe 10 aprilie cu italianul Silvio Branco intr-un meci in Italia, in care romanul isi punea in joc titlul mondial WBC. Meciul nu a mai avut loc deoarece promotorul italianului, Silvio Cherchi, nu si-a respectat obligatiile de organizare. Jean Pascal are 26 de ani si pina acum a cistigat 22 de meciuri, dintre care 15 prin KO si a fost invins o singura data de britanicul Carl Floch.

sorin
17.06.2009, 13:24
Diaconu: "Vreau să arăt box de calitate!"

Pugilistul Adrian Diaconu, deţinătorul centurii WBC la categoria semigrea, care va boxa, vineri, la Montreal, împotriva canadianului Jean Pascal, a declarat că vrea să arate în această confruntare cum este un campion mondial, informează fightnews.com.

"Vreau ca oamenii să mă placă pentru ceea ce fac în ring în timpul meciului, nu pentru discursurile de la radio sau pentru declaraţiile din presă. Cel mai important este că sunt pregătit. Vreau să le arăt oamenilor că pot să boxez şi cum este să fii campion mondial", a spus Diaconu.

Adrian Diaconu a devenit campion mondial WBC la categoria semigrea în 22 iulie 2008, la Mexico City, după ce deţinătorul centurii, americanul Chad Dawson, a refuzat în repetate rânduri să boxeze cu românul. Diaconu trebuia să-şi apere pentru prima oară centura în faţa challengerului Silvio Branco la 15 noiembrie, într-o gală programată la Bucureşti dar amânată din cauza unei accidentări la mâna dreaptă a pugilistului român.

"Aceasta este prima mea oportunitate de a-mi apăra titlul şi am un adversar foarte bun. Vreau să le arăt oamenilor un box de calitate. Nu îmi stă în caracter să vorbesc mult, vorbele nu contează. Vreau ca lucrurile să se întâmple, nu doar să se vorbească despre ele", a menţionat Diaconu.

El a adăugat că şi Jean Pascal este mai înalt decât el, la fel ca adversarii săi de până acum. "Toţi adversarii mei sunt mai înalţi decât mine pentru că eu sunt scund. Jean va fi mai înalt, dar nu va fi la fel de puternic ca mine", a spus pugilistul român.

Pascal a afirmat că va încerca să îl învingă pe Diaconu prin KO. "Nu prevăd un KO, dar acesta va fi obiectivul meu când voi intra în ring. După cum am mai spus, îi voi rupe dinţii", a precizat pugilistul canadian, citat de site-ul rds.ca.

Diaconu îl va întâlni, vineri, într-o gală care va fi găzduită de Centre Bell Arena din Montreal, pe Jean Pascal, în vârstă de 26 ani, deţinător al centurii WBO Intercontinental.

Sursa: Mediafax

sorin
19.06.2009, 23:04
Diaconu a pierdut :punch:
incredibil!!! nici unul din siteurile de sport romanesti nu e macar cu rezultatul afisat, ca de transmis live ce sa mai vorbim. halal jurnalisti. vai de capul lor.

sorin
14.10.2009, 21:31
Pascal i-a acordat revansa lui Diaconu. Meciul va avea loc pe data de 11 decembrie la Montreal.
Cei doi pugilisti vor lupta pentru centura mondiala WBC detinuta momentan de Pascal in urma victoriei asupra lui Diaconu pe 19 iunie 2009.

sorin
01.12.2009, 19:44
Adrian Diaconu incearca sa recastige titlul mondial WBC la categoria semigrea in fata canadianului Jean Pascal, partida revansa dintre cei doi urmand sa se desfasoare pe 11 decembrie 2009, informeaza Interbox.
Meciul dintre Diaconu si Pascal va avea loc la Bell Centre, din Montreal.

Sa speram ca dupa bucuria adusa romanilor de Lucian Bute, va urma una similara din partea “rechinului”.
Bafta multa Adrian!

sorin
09.12.2009, 09:50
Meciul de box dintre Adrian Diaconu si Jean Pascal va fi difuzat in direct de TVR1, sambata dimineata (12 decembrie 2009) incepand cu ora 5:00 ora Romaniei.
Acest meci reprezinta revansa meciului pentru centura WBC, cand Diaconu a pierdut titlul mondial in fata lui Pascal

sorin
11.12.2009, 18:28
Pentru cei care nu prind TVR1, instructiuni pentru a vedea meciul in direct:

Mergeti pe myp2p.eu
Click pe “Live Sports”
Click pe “Other” (in dreapta sus)
Click pe simbolul care arata ca un televizor cu o sageata in el
Click pe “Play” de pe lista

NOTA: Trebuie sa va instalati in prealabil Sopcast (sopcast.org) pe computere, in caz ca nu-l aveti deja.

Vizionare placuta!

manolica1
11.12.2009, 20:56
Pentru cei care nu prind TVR1, instructiuni pentru a vedea meciul in direct:

Mergeti pe myp2p.eu
Click pe “Live Sports”
Click pe “Other” (in dreapta sus)
Click pe simbolul care arata ca un televizor cu o sageata in el
Click pe “Play” de pe lista

NOTA: Trebuie sa va instalati in prealabil Sopcast (sopcast.org) pe computere, in caz ca nu-l aveti deja.

Vizionare placuta!

ai idee pe ce canal e in State? HBO, ESPN?

sorin
11.12.2009, 21:02
ai idee pe ce canal e in State? HBO, ESPN?
nu cred ca e. nu e considerat un meci foarte important in State.

sorin
11.12.2009, 22:27
dupa cum decurg evenimentele, nu prea il vad pe diaconu sa castige. nu sunt sigur nici daca rezista 12 reprize :(
poate-si revine totusi.

editat:
intre timp, s-a mai echilibrat treaba.

din pacate, diaconu a pierdut din nou :( sincer, nu mi s-a parut asa pregatit pe cat declarase.

manolica1
12.12.2009, 12:39
Pascal a meritat sa castige...romanul nu a stiut sa speculeze accidentare temporara a lui Pascal si a dat inapoi in loc sa atace, cred ca pregatirea a lasat de dorit...