PDA

Arată versiune întreagă : problema dificila

natalita
15.07.2005, 07:51
Salut, sunt cisitigatorul Loteriei Vizelor 2007,dar am o problema.Sunt divortat si am un copil din casatoria cu pricina.Cind am indeplinit ancheta, am indicat ca sunt divortat dar la fel am indicat ca nu am copii caci era ultima zi si nu aveam fotografia copilului.Acum nu stiu cum ar trebui mai bine sa indeplinesc formele din pachetul num.2,caci in hotarirea de divort scrie ca este un copil.Poate cineva sa ma sfatui cum ar fi mai bine sa procedez,caci e o problema destul de rara si nimeni nu stie ce sa zica.
Ma bazez mult pe ajutorul vostru.

GNChicago
15.07.2005, 13:00
Declara-l acum, probabil acum l-ai recunoscut drept copilul tau.

Daca nu declari si umbli cu cioara vopsita te poate expulza oricind later-on.

natalita
16.07.2005, 19:15
ma intreb daca merita sa incerc sa mai merg la ambasada,caci in caz de refuz am de pierdut ceva bani.Si mi s-a mai spus ca am 0,00001% procente de a trece interviul si de a obtine viza.

GNChicago
16.07.2005, 21:22
Nu stiu cine ti-a spus ca ai 0,00001% procente de a trece interviul si de a obtine viza.

La americani le place sa fi scurt in istorii.Deci du-te acolo si mentioneaza copilul, spunind scurt ca ai facut o greseala acolo fara prea multe amanunte. Viata e complicata citeodata.

Sansele sint zero daca incerci sa-i pacalesti, spune ca e copilul tau, tzii la el ca e doar al tau si al ex-wife or ex-husband whatever match.

Cind ajungi la acel punct spui ca atunci cind ai recitit formularele din emotii ai facut o greseala si vrei sa corectezi aceasta greseala, si cu asta basta. Probabil ca o sa-ti ceara acte doveditoare ca e copilul tau, ar putea banui ca e tzeapa, dar daca ai actele, prezinta-le si obtii viza ptr toti.

SUCCES!

17.07.2005, 19:27
Natalita nu pleca urechea la ce spune unul altul ,ca poate o fac si din invidie unii. Tu ca ales de calculator, daca ai cele cateva acte care se cer puse la punct,ai sanse mult mai multe decat toti ceilalti care intra pe usa. Tu te duci sa-ti revendici un drept nu sa te milogesti de ei sa-ti dea viza. Cred eu!

GNChicago
18.07.2005, 05:01
Claudiu are dreptate!

NEVER GIVEUP YOUR RIGHTS!

Natalita made a mistake, uitind sa treaca copilul si vrea sa corecteze la initiativa ei, acea greseala. Mergind inainte fara sa declare copilul, cred euseamana a frauda.Asta-i tot!

Not a big deal, a uitat de copil si il adauga la interview avind toate actele posibile la ea, ptrca si cei de la ambasada sint satui de fel de fel de shmecherasi care vor sa-i pacaleasca si ii prinde cu cioara vopsita.

natalita
19.07.2005, 03:01
Probabil ca cei de la ambasada nu sunt de parerea noastra.Am sunat ieri la ambasada la sectia cese ocupa cu Loteria,le-am zis de problema mea si mi-au zis ca nici nu are rost sa incerc.Uite asa...
Dar cel mai important e ca nu am de gind sa iau copilul cu mine, cel putin la inceput, caci maica-sa detine tutela si e foarte atasat de ea.
Deci ce ar trebui sa fac in cazul dat, o falsificare de acte e unica ce pot face, avind in vedere ca foarte mult vrem sa plecam.

GNChicago
19.07.2005, 11:42
Nu cred ca trebuia sa suni la ambasada. Asteapta urmatorul interview si atunci mentionezi pe scurt copilul.FALSIFICAREA de acte e CEA MAI MARE GRESEALA. De aceea cei de la abasada sint satui de romanasi care incearca sa-i traga pe sfoara chiar ptr o problema minora ca asta.

Ai destule sau daca vrei poti gasi destule motive to clai the kid mai tirziu. Un motiv ar fi ca ai vrut sa fii sigur dupa un DNA test pentru dovada paternitatii mai ales ca a intervenit un divort.

Dupa DNA test poti spune cu certitudine ca e copilul tau, daca vrei o explicatie. Ca sa fii mai sigur poti sa comanzi testul in doua locuri, asta ar fi un motiv ca nu l-ai trecut inca, plus multe altele.

Ai crezut ca sunind la ambasada, cucoana de acolo se va duce sa faca completarea in dosarul tau? Daca ar fi facut asta, atunci ar fi o FRAUDA! Ce-ar fi daca s-ar duce asa la fiecare dosar sa mai schimbe ceva pe ici pe colo in partile esentiale. NIMENI nu are voie sa adauge nimic dupa ce ai semnat. Adaugarea se face la interview si va trebui sa semnezi din nou in locul ala doar cu initialele. Ai rabdare pina te cheama. Adaugari se fac tot timpul ptr ca life goes on....unii au copii de adaugat ptrca s-au nascut dupa completarea actelor, sau altii au decedat, sotz, sotzie, copil, etc...Nu stiu pe ce lume traitzi. Ar trebui sa aveti putina logica!Asteapta pina te cheama si nu-i mai sicii,ptrca se enerveaza pe buna dreptate. Dute acolo cu fruntea sus ptrca iti ceri un drept cistigat!Asta trebuie sa fie atitudinea! Ducindu-te cu caciula in mina si bilbiind ceva acolo nu cistigi, trebuie sa-ti revendici dreptul in mod politicos.

Mult SUCCES!

catacaz
22.10.2005, 23:24
Salut, sunt cisitigatorul Loteriei Vizelor 2007,dar am o problema.
<H3 style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">SELEC?IONAREA APLICAN?ILOR -DIVERSITY VISA 2007 </H3>
<H3 style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"></H3>
<H3 style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Cei selec?iona?i vor fi

roxanici
23.10.2005, 03:12
Probabil natalita a vrut sa spuna ca este castigatorul Loteriei Vizelor 2006.

roxanici
23.10.2005, 03:26
Cum ai castigat? Vreau si eu ...

Daca citesti topicul: Aplicand pentru loteria vizelor, ai sa afli toate detaliile legate de acest subiect ptr ca DV lottery pe 2007 s-a deschis oficial din aceasta luna si va dura pana la inceputul lunii decembrie.

Multa bafta!smileys/smiley2.gif