PDA

Arată versiune întreagă : Guten Tag fratzilor!

tonita
01.04.2009, 12:25
Pentru ca printre forumisti sunt deja câtiva "nemti", indraznesc eu sa multzumesc in numele lor pentru acest nou "tarâm al fagaduintzei" deschis aici.

shogunelu
01.04.2009, 13:33
Guten Abend, sehr geehrte gnadige Frau! :)

FidelKatzo
02.04.2009, 04:37
unde esti Toni..? te-ai uitat aseara cumva la Sat1.?

Loniia
04.04.2009, 13:01
Sind sie heute abend da?

Da ist...
qJJBBxAEELc&NR=1

tonita
06.04.2009, 12:16
Vielen Dank für Ihren Geschenk, Frau Loniia! (Multumim frumos pentru cadou!)
@paul, nu m-am uitat. Hab ich was lustiges verpasst?(ce-a emisiune a fost?)

FidelKatzo
07.04.2009, 12:32
pai,a fost emisiunea lu' peste Die Gerichtvollzieher..mi-e si scarba cand vad cata saracie arata..parca acum 10-15 ani nu se laudau cu mizeria..erau altfel de emisiuni..

tonita
08.04.2009, 12:11
oasele batrane..cu astfel de declaratii as fi ceva mai prudent sa fiu in locul tau Toni...tu spui ca te-ai gandit sa petreci candva, mai mult timp in Spania..exact asta este punctul..cat de mult timp..? cand ajungem in scaunul cu rotile,chiar daca ne permitem sa-l cumparam electric si cu extras ,o sa fie cam dificil sa facem naveta intre Germania si Spania..

Inca nu stiu exact ce vrei sa spui. Poate e legat si de emisiunea de carea ziceai, pe sat1?
N-am studiat problema, pensia e relativ(!) departe
De ce sa faci naveta? Stiu si eu de multi nemti care stau in Spania, am auzit si de altii care s-au intors. S-au intors pentru ca nu mai e asa ieftin ca in trecut. Altii au nevoie de ingrijire la o vârsta inaintata si se pare ca chestia nu e asigurata de "Pflegeversicherung"

FidelKatzo
09.04.2009, 00:23
Inca nu stiu exact ce vrei sa spui. Poate e legat si de emisiunea de carea ziceai, pe sat1?
N-am studiat problema, pensia e relativ(!) departe
De ce sa faci naveta? Stiu si eu de multi nemti care stau in Spania, am auzit si de altii care s-au intors. S-au intors pentru ca nu mai e asa ieftin ca in trecut. Altii au nevoie de ingrijire la o vârsta inaintata si se pare ca chestia nu e asigurata de "Pflegeversicherung"

depinde cum te-ai gandit..sa lichidezi tot ce ai in Germania ,ar fi ca o emigrare..daca lasi casa sau mai stiu eu ce pe aici ,trebuie sa aiba cineva grije..deci o problema in plus..daca copiii o sa aiba nevoie de tine cum ai sa procedezi..? eu zic ca nu este chiar asa de simplu..

tonita
09.04.2009, 03:01
depinde cum te-ai gandit..sa lichidezi tot ce ai in Germania ,ar fi ca o emigrare..daca lasi casa sau mai stiu eu ce pe aici ,trebuie sa aiba cineva grije..deci o problema in plus..daca copiii o sa aiba nevoie de tine cum ai sa procedezi..? eu zic ca nu este chiar asa de simplu..

Pai o sa las nevasta, ca sa se ocupe de copii si mai vad eu!!:)

FidelKatzo
09.04.2009, 03:48
Pai o sa las nevasta, ca sa se ocupe de copii si mai vad eu!!:)

cred ca Tonitza nu este langa tine.,de-ti vin idei asa de pacatoase...iti fac eu o propunere..inainteaza cerere la Tonitza pentru un concediu de regenerare de trei luni si eu fac la fel la comandantul meu..care supravietuieste va incerca sa ia primul contact cu celalat..si daca avem noroc si scapam cu viata amandoi,ii facem o vizita la Opiutza..

tonita
09.04.2009, 09:18
cred ca Tonitza nu este langa tine.,de-ti vin idei asa de pacatoase...iti fac eu o propunere..inainteaza cerere la Tonitza pentru un concediu de regenerare de trei luni si eu fac la fel la comandantul meu..care supravietuieste va incerca sa ia primul contact cu celalat..si daca avem noroc si scapam cu viata amandoi,ii facem o vizita la Opiutza..
Wir sind im Geschäft! Acuma urmeaza sa dam cu banul, cine se ocupa de Opiutza si cine distrage atentia prietenului ei!

FidelKatzo
09.04.2009, 11:55
Wir sind im Geschäft! Acuma urmeaza sa dam cu banul, cine se ocupa de Opiutza si cine distrage atentia prietenului ei!

pentru o secunda ti-au sclipt caninii uriasi ,ca la lupul cel rau din Scufita Rosie cand s-a lins pe bot plin de pofte..asteapta sa te vezi cu biletul de voie in buzunar si atunci mai vedem..

tonita
09.04.2009, 13:11
pentru o secunda ti-au sclipt caninii uriasi ,ca la lupul cel rau din Scufita Rosie cand s-a lins pe bot plin de pofte..asteapta sa te vezi cu biletul de voie in buzunar si atunci mai vedem..

:((ilusion never change...mai visam si noi de sub papucul ca o cizma de fier al matriarhatului!

mimi
20.05.2009, 00:03
cam greu...egoist mic...

opium-female
21.05.2009, 02:55
Nah...ca m-am trezit rasfoind si m-am gasit subiect de discutie:surprised:
Ma baieti,pai ce ganduri aveti voi acolo sa distrageti atentia prietenului meu ,si cine se ocupa de mine????!!!Ma,voi ma faceti sa va dau doua :slap: din drag asa sa va trezesc la realitate:))))
Dragii mei,oricand vreti...ma anuntati din timp ca sa stiu, si nu-i bai cum spunem noi in zona mea:) va gazduieste Opiuta daca poate.Momentan am ceva probleme ca socrul meu are cancer este la mine acasa,este foarte bolnav si sunt cam aglomerata cu casa,dar se poate vorbii..si daca aveti de gand sa faceti o oprire sa degustam niste vinuri bune si o cina pe cinste ,vorbim si ne intelegem noi cumva....
Si eu zic sa luati si sotiile cu voi ca Opiuta e "fidea":))) si e prietenoasa si sociabila cu toata lumea.
Paulica tu vb de Toni,da tu ai "beletu" de voie semnat si pregatit:)))?!?!?!

FidelKatzo
21.05.2009, 04:16
pai nevasta-mea are incredere oarba in mine..ia uite' si tu unde vrea sa ma trimita anul asta .pot sa spun ca nu ma iubeste..?

http://i176.photobucket.com/albums/w165/paulantoniu/DSC03437.jpg

a auzit ca balinezele se pricep la masaj si imediat s-a gandit la sanatatea mea..

elliane
21.05.2009, 06:26
pai nevasta-mea are incredere oarba in mine..ia uite' si tu unde vrea sa ma trimita anul asta .pot sa spun ca nu ma iubeste..?

http://i176.photobucket.com/albums/w165/paulantoniu/DSC03437.jpg

a auzit ca balinezele se pricep la masaj si imediat s-a gandit la sanatatea mea..
Acuma arata-ne si unde vrea sa mearga ea!:ideea:

FidelKatzo
21.05.2009, 08:10
de foarte mult timp isi doreste sa participe la un cules de morcovi..

http://i176.photobucket.com/albums/w165/paulantoniu/32745-400x280.jpg

elliane
22.05.2009, 01:29
de foarte mult timp isi doreste sa participe la un cules de morcovi..

Da,vacanta de vis.

opium-female
22.05.2009, 02:26
Paul dragule,uite ca visele se pot indeplinii!M-am gandit sa-i trimit sotiei o mostra din recolta mea de morcovi sa vada ca in Spania avem calitate!
http://i359.photobucket.com/albums/oo34/opium-female2/4511_Zanahorias1.jpg
Sper sa se gandeasca bine si sa ma viziteze,sunt dispusa sa impart din bunurile mele si proviziile din camara cu ea!
Cat despre tine....am si pt tine ceva,tot din cultura proprie,te intelegi tu cu Toni daca e nevoie sa impartiti:
http://i359.photobucket.com/albums/oo34/opium-female2/postal11.jpg

FidelKatzo
22.05.2009, 12:14
Opiuza am sa arat neaparat fotografiile la nevasta-mea..Multumesc pentru invitatie,daca mai scap si eu de probleme am sa te vizitez neaparat..Toni cred ca a luat o tigaie peste scafarlie de la Tonitza ,de aia nu mai apare pe aici ..La impartit o sa ne intelegem cumva ca ne place la amandoi tot ce-i proaspat si fraged..

tonita
23.05.2009, 04:23
.Toni cred ca a luat o tigaie peste scafarlie de la Tonitza ,de aia nu mai apare pe aici ..La impartit o sa ne intelegem cumva ca ne place la amandoi tot ce-i proaspat si fraged..

Buna ziua v-am dat, belea mi-am capatat! Adicatelea tocmai când imaginatia-mi inaripata de vorbele voastre ademenitoare zburda prin tari mai calde ca Germania, prin locuri cu morcovi exotici unde imbracamintea e doar un accesoriu inutil, m-am trezit brusc la realitate. Cucuiele se mai vad inca de sub chelia-mi deasa. "Iar acuma te duci si smulgi buruienile din gradina ca altfel nu primesti de mâncare deseara!!"

Paul, esti singura mea speranta! Pune mâna pe telefon si vorbeste cu Tonitza sa ma lase in Spania la cules de morcovi.

"cam greu...egoist mic... "
Vleau in Spania, vleau in Spania, da nu sunt mic, sunt male!
Si-mi plaze tzupa de fidea cu molcovi!

Pe bune ca mi-ar face placere sa cunosc forumeii care-s colea dupa colt.

FidelKatzo
25.05.2009, 11:04
Paul, esti singura mea speranta! Pune mâna pe telefon si vorbeste cu Tonitza sa ma lase in Spania la cules de morcovi.

Toni, salivez ca un dulau in calduri cand ma gandesc la locurile alea unde imbracamintea este doar un accesoriu inutil..iti dai seama ce fericiti am fi noi doi cu Opiutza ca ghid..sunt sigur ca ne-ar prezenta multi prieteni si prieteneee..
cu Tonitza as vorbi ,dar am asa o retinere..intodeauna cand am vrut sa fac un bine prietenilor mei m-am ales cu vanatai..

IWTaGnItj4c

tonita
30.05.2009, 02:23
Toni, salivez ca un dulau in calduri cand ma gandesc la locurile alea unde imbracamintea este doar un accesoriu inutil..iti dai seama ce fericiti am fi noi doi cu Opiutza ca ghid..sunt sigur ca ne-ar prezenta multi prieteni si prieteneee..
cu Tonitza as vorbi ,dar am asa o retinere..intodeauna cand am vrut sa fac un bine prietenilor mei m-am ales cu vanatai..

IWTaGnItj4c
:lol:
Unde e vointza e si o cale! Daca si Opiutza vrea avem un trio imbatabil. Tonitza trateaza prietenii mei la fel ca si pe mine, dar in Opiutza va avea incredere deplina! Visele devin realiate!!!

opium-female
30.05.2009, 03:22
Frau Tonytza,nu stiu de ce vi s-a pus asa pata pe mine ,sa fie oare un pact facut cu diavolul de Paul???Da pe min e ma intreaba cineva ce vreau si ce dorinte am sau ma trezesc varand nevrand la mijloc fara sa`pot macar sa scot picioarele de sub plapuma de frica sa nu dezveles pe cineva?!
Ma baieti ma cam speriati zau asa,tre sa fac eu o conferinta cu nevestele voastre sa va iau programele , ore de siesta,papa,plimbare si ce nu aveti voie ca tare mi-e frica ca vb aceea...de ce mi-a frica zau ca nu scap!
Da daca as venii eu in Jermania si ma prezint fiind Opiuta..cum nu ma stiti doamnelor??asta de pe forum....cu recolta de morcovi....cred ca o sa vi se vestejeasca leusteanul voua:)))) sa vedem noi...care pe care:))))

FidelKatzo
31.05.2009, 03:07
Da daca as venii eu in Jermania si ma prezint fiind Opiuta..cum nu ma stiti doamnelor??asta de pe forum....cu recolta de morcovi....cred ca o sa vi se vestejeasca leusteanul voua:)))) sa vedem noi...care pe care:))))

am fost intodeauna impotriva violentei..

uz_SAGR5DEY

opium-female
02.06.2009, 02:22
Niciodata sa nu tragi concluzii pripite din ceea ce vezi....sau auzi....:)
_1yA8HK_280

m0dks1VBEG8