PDA

Arată versiune întreagă : NEAPROBAT LA INTERVIEW

ANDRA110779
14.07.2005, 17:39
A FOST CINEVA RESPINS SAU A AUZIT DE CINEVA CARE NU A FOST APROBAT LA VREUN INTERVIEW? INAFARA DE VIZE TURISTICE CARE STIU CA NU SE DAU AS FI MAI INTERESATA DESPRE INTERVIURILE CARE SA FAC LA CASATORIE. MULTUMESC MULT!

15.07.2005, 06:22
Am auzit,

au respins viza de logodna k1, el roman, ea americanca

ANDRA110779
15.07.2005, 08:17
Sti de ce? dar de casatorie? asta mar interesa mai mult sa stiu. mersi

15.07.2005, 08:38
Au fost refuzati pt. ca, ofiterul consular a considerat ca relatia lor nu e "pe bune"...si chiar era pe bune...

de casatorie nu am auzit dar sintdestul deputine cazuri de casatorie majoritatea merg cu viza de logodna

17.07.2005, 20:09
Daca le pui in mana teancuri de fotografii,desfasuratoare telefonice,e-mailuri printate,scrisori,vederi,etc,etc,plus affidavit of support strong ,numai e chiar numai dupa ei . Bineinteles ca se leaga de orice ..pe mine ma intreba ca de ce avem cateva poze in fata unei banci..ca nu cumva am scos banii si am facut aranjament chiar acolo?..auzi gandire. Interviurile pt cei casatoriti sunt de obicei mai usoare pt ca te purica mai bine inainte aici cand iti aproba petitia,totusi toate dovezile si affidavit trebuiesc la fel.

ANDRA110779
18.07.2005, 03:58
MERSI PENTRU RASPUNS, NU CREDEAM CA SE UITA SI LA PEISAJUL FOTOGRAFIEI. NOI AVEM DOVEZI BUNE DAR AFFIDAVITUL E CAM SLABUT.

GNChicago
18.07.2005, 05:08
ANDRA, din cele citite cred ca de fapt esti ANDREI!

Dar cui ii pasa de asta, dar daca la ambasada te prinde cu o minciunica cit de mica, te-ai ars!

ANDRA110779
18.07.2005, 21:19
GNChicago, de ce crezi ca sint andrei si de crezi ca mint cu ceva? Doar vreau sa stiu cum sa procedez, stiu ce am si ce nu am dar totusi prima impresie e importanta. Si lala1 mai sus incerc sa alfu de ce defapt nu ia aprobat si imi este cam greu sa cred ca lea dat actele inapoi si pur si simplu lea zis "nu cred relatia voastra". Poate nici ea nu stie, dar acum dupa ce stiu ce imi trebuie si cum vreau sa aflu si partea rea sa stiu cu ce am de aface. GNChicago, acum imi dai si tu emoti, ca nu ma crezi nici cind spun adevaru, nu este prea incurajabil, dar asta e.

18.07.2005, 22:53
daca nu ai affidavit strong nici sa nu te duci ca vei lua reprogramarea in mana la fel ca mine . pune pe cine cunosti pe aici sa semneze co-signer la ce ai deja . daca gasesc bube mari la dosar ...da te fac sa intelegi ca "nu au vrut ei sa-ti dea" altfel nu exista sa-si faca ambitia cu tine ,ca si ei raspund mai departe cuiva. sunt si vizele astea facute sasepare lumea de lume dar atat..daca stii cu ce ai treaba nu te opreste nimeni .

ANDRA110779
19.07.2005, 09:02
la tine claudiunj ce sa intimplat? oricum affidavit asta nu iti trebuie pina la al doilea interview nu?

26.07.2005, 08:32
Buna, tuturor!!! As dori cu ajutorul vostru sa dezbatem acest subiect:NEAPROBAT LA INTERVIU, sau eu l-as numi mai simplu si mai romaneste...REFUZATI LA VIZA!!!

As dori sa aflu despre experientele celor ce au fost refuzati, ce au facut dupa ce au fost refuzati, daca au mai incercat, cu ce acte s-au prezentat la ambasada, cetip de viza le-a fost refuzat,etc.

Multumesc mult...am mare nevoie de aceste informatii...

26.07.2005, 22:07
care al doilea interviu ANDRA ca nu e decat unul?smileys/smiley1.gifal2-lea poate daca te amana cu hartie ca iti mai trebuiesc acte.la mine s-a intamplatok pana la urma ,am avut nevoie de un co signer pe affidavit pt ca istoria de ultimi 3 ani lucratori nu corespundea criteriilor.m-a amanat pana am ajustat actul si gata .

ariel_2005
28.07.2005, 12:15
eu inainte sa ma casatoresc cu sotul meu la inceputul relatiei am vrut sa ma duc in USA cu viza turistica si am refuzata din pacate smileys/smiley18.giffiindca nu am avut suficinte motive care ma leaga de tara si in plus eram inca in liceu. sotul a venit sa ma vada in romania si m-a cerut de sotie fara sa stiu smileys/smiley4.gifsi bineinteles ca am zis da smileys/smiley17.gif. ne-am casatorit si am urmat k3 visa si in sfarsit dupa 8 luni de asteptare suntem impreuna acumsmileys/smiley4.gif. acum chiar azi 28 aprilie fac un an de cand sunt aici smileys/smiley1.gifsi am avut si AOS si a fost super usor. asta e povestea noastra , ah si ne-am ales si cu o minune de fetita care o sa fie 7 luni saptamana viitoare smileys/smiley1.gif.... mult succes.... pa

Buna, tuturor!!! As dori cu ajutorul vostru sa dezbatem acest subiect:NEAPROBAT LA INTERVIU, sau eu l-as numi mai simplu si mai romaneste...REFUZATI LA VIZA!!!

As dori sa aflu despre experientele celor ce au fost refuzati, ce au facut dupa ce au fost refuzati, daca au mai incercat, cu ce acte s-au prezentat la ambasada, cetip de viza le-a fost refuzat,etc.

Multumesc mult...am mare nevoie de aceste informatii...

Adriana
29.07.2005, 06:55
Eu o sa am interviul pt CR1 sapt viitoare, I-130 mi-a fost aprobata in California, sper ca totul sa fie ok la interviu.

Cred ca daca ai suficiente dovezi etc nu au de ce sa te respinga, trebuie sa ai toate documentele in ordine si sa nu iti lipseasca nimic.

Mie mi-au respins DCF, altfel as fi fost acolo de 8 luni. Acum astept aici, in Ro, de 8 luni:-(

specialleticia
30.07.2005, 01:10
daca nu ai affidavit strong nici sa nu te duci ca vei lua reprogramarea in mana la fel ca mine

??????????????????????

ce vrei sa spui prin strong affdavit???? trebuie sa aiba toate asigurarile de viata si cont de mii de dolari??? sau mai bine zis care e un minim acceptat de ei pentru a fi eligibil????

Kristall
03.08.2005, 06:09
Eu cand am avut interviul(casatorie) nu i-au interesat poze,e-mailuri,etc.totul depinde in ce stare se afla ofiterul american,surprinderea mea a fost din partea ofiterului roman care mi-a verificat affdavitul pur si simplu cauta motive...........Ofiterul american a fost ft dragut,l-a interesat cum ne-am cunoscut iar asta a fost singura intrebare,peste o ora mi-au dat viza..........chiar daca ai un affidavit stong nu conteaza uneori pur si simplu nu vor............Succes.......

03.08.2005, 19:07
specialleticia m-am referit incepand cu baremul bineinteles, dar ai senzatia ca ar fii bine sa ai cat mai mult. cu baremul din prima (dar nu mult peste) + daca in ultimii 3 ani nu ar fii fost in stare sa obtina acelasi barem = revii.

alsoria
07.08.2005, 12:06
daca nu ai affidavit strong nici sa nu te duci ca vei lua reprogramarea in mana la fel ca mine

??????????????????????

ce vrei sa spui prin strong affdavit???? trebuie sa aiba toate
asigurarile de viata si cont de mii de dolari??? sau mai bine zis care
e un minim acceptat de ei pentru a fi eligibil????

prin affidavit strong se intelege faptul ca venitul celui care completeaza affidavitul sa fie 125% peste limita saraciei

http://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/files/I-864p.pdf (http://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/files/I-864p.pdf)

in felul acesta demonstreaza ca are cu ce sa te intretina si tu nu vei pica in povara statului american.

< ="">*<!--
var SymReal&#079;nLoad;
var SymReal;

Sym()
{
window.open = SymWinOpen;
if(SymReal != null)
SymReal();
}

Sym&#079;nLoad()
{
if(SymReal&#079;nLoad != null)
SymReal&#079;nLoad();
window.open = SymRealWinOpen;
SymReal = window.;
window. = Sym;
}

SymReal&#079;nLoad = window.&#111;nload;
window.&#111;nload = Sym&#079;nLoad;

//-->
</>

doremi
06.12.2005, 23:20
deci a fost careva refuzat in romania dupa o casatorie cu o pers cetatean american? fara sa poata obtine viza deloc?

doremi
06.12.2005, 23:23
Daca nu te-ai intalnit niciodata cu viitorul tau sot si te casatoresti in cateva zile dupa ce a venit in omania dupa alte cateva zile mergi la ambasada ce se intampla? este careva care sa fi trecut prin asta fara sa se fi intalnit inainte?

GNChicago
07.12.2005, 01:20
Dragoste la PRIMA vedere!

Simptom arhicunoscut! Ar trebui sa dea viza ptrca e consfintita cu un act de casatorie LEGAL!