PDA

Arată versiune întreagă : Oak Harbor WA ! Anybody ???

Lia_Kerr
13.07.2005, 05:21
Salutare la toti romanii. Mi-e mi-e dor de mor de Romania si totusi de cate ori am fost acolo am plecat dezamagita de nesimtirea romanilor.

Mi-etare dorsi nu imi place America,cum o numesc multi. Nu am reusit sa imi fac nici un prieten (a) de cand ne-am mutat in WA.

As fi avut ceva prieteni, dar man....urasc faptul ca americani sunt asa de uptight....tot un zambet si se intorc cu spatele si "whatever" stiti ce vreau sa spun. Eu una nu inteleg de unde si cum poti sa treci de la o stare la alta in cateva secunde.

Anyway, daca e cineva prin Seattle sau Whidbey Is, contactati-ma.

I Really really hope i'll find somebody to meet for coffee and talk about Romania.

mihai_ch
14.07.2005, 07:27
tot un zambet si se intorc cu spatele si "whatever" stiti ce vreau sa spun. Eu una nu inteleg de unde si cum poti sa treci de la o stare la alta in cateva secunde.

Lia ai perfecta dreptate in privinta americanilor! Sau cel putin cei pe care i-am experimentat eu pana acum :) Sunt extrem de prefacuti, IMATURI, la inceput sunt foarte prietenosi si dupaia nici nu te mai baga in seama.. E greu sa-ti faci prieteni, asa mi-a fost si mie, dar sa stii ca m-am imprietenit mai mult cu persoane venite din America Latina sau veniti de pe mainland care nici ei la randul lor nu cunosteau pe nimeni..