PDA

Arată versiune întreagă : A ajuns cineva recent in AU?

aliosa
12.07.2005, 03:58
saliut!!!!

din nou!

a ajuns cineva recent in australia?

as vrea sa stiu cit a durat toata povestea? ...de la inceput , pin la vizele medicale de ex!

pusici

ali

dorubarbu
12.07.2005, 06:27
http://www.australia.go.ro

aliosa
12.07.2005, 22:50
Salut Dorule!

Am citi tot ce a scris gabriel neagu pe www.australia.go.ro (http://www.australia.go.ro) .......pe nerasuflate! :) pot sa zic ca o sa fie biblia mea de fiecare zi!

dar nu stiu daca e inregistrat pe forum!

poate cineva sa-mi dea o adresa de e-mail de-a lui!

pupici

dorubarbu
19.07.2005, 14:39
Salut. Nu cred ca e inregistrat pe forum si nici nu stiu cum ai putea sa ii scrii. Sa speram ca o sa isi adauge o adresa de email sau macar adresa unde locuieste in prezent in SYDNEY. Urmareste jurnalul lui si poate afli. Numai bine. Doru

Anady_Diana
09.06.2006, 02:08
Subscriu intru-totul la ideea lui Aliosa! Si eu, cand ajung la birou, primul lucru la care ma gandesc aste pauza de pranz, cand voi "manca jurnal pe paine" la adresa indicata ....Abia astept sa emigrea, jurnalui asta imi da asa un curaj.... Si eu tare mi-as dori sa dau de autorul acestei bijuterii informationale!

LAILAIN
02.12.2007, 06:38
buna ,am si eu o intrebare ?am viza de amerika si as vrea sa stiu daca ma_s putea stabili forever in australia ??????????sau cu 100.000$as avea o sansa de am_i cistiga rezidenta ,nu avemstudii superioare nici eu nici sotul avem 29 respectiv 34ani .eu sunt de nationalitate ciprioata si sotul roman ,sotul nu are viza de amerika si viza mea este de turist valabila pina in 2015.sau cu 100.000$ m_ar accepta ?? ,va multumesc si voi aprecia fiecare informatie .o zi buna smileys/smiley1.gif

danref
10.12.2007, 19:29
Glumesti cumva?smileys/smiley1.gif.Australia cere viza de intrare tuturor,inclusiv cetatenilor USA,Canada etc.Cat despre visa de investitor am auzit ca s-a scos de pe lista.Cel mai bine studiaza cu atentie site -ul oficial de emigrare unde vei afla toate tipurile de viza si cum trebuie pregatita aplicatia.

Bafta maxima

damian
28.06.2008, 01:10
salutsmileys/smiley4.gif

damian
28.06.2008, 01:13
am ajuns in australia.