PDA

Arată versiune întreagă : Emigrant in Australia

dorubarbu
11.07.2005, 12:46
http://www.australia.go.ro/

cristiana dumit
02.12.2005, 00:33
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

smileys/smiley2.gifMa numesc cristiana si sunt din craiova. am 34 ani sunt casatorita si si am 2 copii de 12 si 8 ani. eu am terminat facultatea de litere romana-engleza in 2003 dar nu am predat deoarece lucrez la agentia pentru somaj ca inspector. lucrez de la 18 ani, deci am o vechime in munca de 17ani. Nu stiu pentru ce meserie sa aplic. Sotul meu a terminat ISE -ul dar fara licenta. ellucreaza ca agent de vanzari. pentru ce meserie poate sa aplice? Mai trebuie sa dau testul IELTS daca am terminat facultatea de litere? Ce sanse credeti ca am?</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

gwashere
06.12.2005, 10:29
Draga DoruBarbu,

Sau Gabriel. Am inceput sa-ti citesc jurnalul si sunt impresionat. O idee excelenta si de mare ajutor pt. oricine doreste sa emigreze in Australia. Pt. mine e folositor, dupa ce am citit prima saptamana a ta in ausieland. Multumesc. Si eu voi emigra acolo, insa mai astept.Acum am inteles f. clar cat de usor imi v-a fi sa incep o nou viata aclo, (am uitat sa specific ca locuiesc in Londra de vreo 4 ani) si aproape totul in Sidney e f.f. asemanotor cu viata de aici, nu vremea:). Despre australieni, sunt foarte documentat, in Londra sunt estimati in jur de 100de mii si am vreo doua duzini de prieteni. Tine-o tot asa.

Recomand cu caldura site-ul tau, nu numai pt. cei care doresc sa emigreze, ci si pt. cei pasionati de calatorii de exemplu.

p.s. O singura intrebare. Cum de n-ai mers la o bere cu natia faimoasa de ingurgitat Fosters.

Keep in touch

Best regards

Antony...from Notting Hill

Anady_Diana
29.05.2006, 00:49
smileys/smiley1.gifDorubarbu - am intrat din..intamplare pe aici, si am inceput sa-ti citesc jurnalul! Nu am decat un mesaj pt tine: fantastica idee ai avut, mii de multumiri pentru sprijinul - in primul rand moral - cel reprezinta acest jurnal pentru un viitor emigrant (ca mine). Impresionant, voi continua sa "te citesc" si ...ne vedem la o bere in Australia! Tine-o tot asa!!!smileys/smiley32.gif

ALINA BODOKI
23.01.2007, 21:03
smileys/smiley32.gif

ALINA BODOKI
23.01.2007, 21:05
SALIUT! Ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu emigrarea in Australia?smileys/smiley19.gif