PDA

Arată versiune întreagă : MTS Leasing

sorin
11.07.2005, 06:48
Am primit urmatorul mesaj in legatura cu cei trasi pe sfoara de MTS Leasing, mesaj pe care-l postez exact cum l-am primit. Oricine e liber sa comenteze. Iata mesajul:
-----------------------------------
<I style="mso-bidi-font-style: normal">Domnilor si doamnelor,[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">Va rugam sa folositi metodele care va stau la dispositie pentru a transmite tuturor persoanelor ,care si-au pierdut banii la afacerea "MTS Leasing"urmatorul mesaj:[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">-Suntem filiala Germana a gruparii ruse cu sediul central in Solntsevo, Moskova.[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">-Il cunoastem pe Dl.Metzen din perioada activitatii sale pe teritoriul Rusiei.[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">-Stim cum sa discutam cu el.[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">-Avem experienta vasta in ajutorarea klientsilor kare si-au pierdut banii in astfel de afaceri.[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">-Toata experientsa dovedeste ka statul nu te ajuta in astfel de situatii[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">-Noi va vom ajuta [/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">-Suntem aktivi pe plan international[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">-Metodele folosite de noi sunt dure ,dar eficiente[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">Pentru detalii personele pagubite sunt rugate sakontacteze reprezentantul nostru la numarul de telefon [/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal">00 43 664 48 72 72 8 ( vorbiti romaneste)[/I]
<I style="mso-bidi-font-style: normal"></script>

marian42
11.07.2005, 08:34
Nu crezi ca aduce prea mult la stil cu metodele racketilor ?smileys/smiley11.gif Doar o parere...

sorin
11.07.2005, 08:40
Nu stiu ce sa spun. Eu doar am postat mesajul asa cum l-am primit, pentru a auzi si parerile altora. Mesajul vine de la o adresa de yahoo si nu este o sursa verificata. As fi curios sa aflu si parerea excrocilor care au lasat sute de oameni cu buza umflata.

12.07.2005, 08:22
Asta cam suna a tzapa la tzeapa.Eventual pagubitii sa dea o tura pana in Austria(prefix 043- Germania=049) si sa semneze un contract cu cei care folosesc metode dure dar eficiente...sau poate sa trimita onorariul prin western Unionsmileys/smiley36.gifHA HA HA dar e de planssmileys/smiley5.gif

ionut.stoica
13.07.2005, 23:15
Eu cred ca e o glumita de pusti care se uita mult la tv sau joaca mult prea mult Counter-Strike.

Argumente:

- incepe sa scrie cu "k"; pe la mijlocul frazei si-a "adus aminte" ca da mai bine daca scrie stalcit romaneste.

- metoda dura pt. el, este fireasca pt. un recuperator profi. Probabil ca nu ar cataloga-o drept "dura".

- este vorba de multi bani in joc, fiecare pagubit in parte fiind
tepuit cu cel putin 45000 euro. (avans casa sau vila). Niste
recuperatori, profi cel putin, nu se vor adresa "maselor largi
populare" asa cum se adreseaza acest mesaj - unui ziar ?! Vor trata
cazurile importante separat si cu mai multa atentie. Unii pagubiti au
depus si 100.000 euro

---------

Subscriu la ideea ca metodele eficiente (de recuperare a astfel de
prejudicii) sunt cele neoficiale...dar aceasta metoda,
generalizata si substituindu-se legilor, risca sa aduca haos pe termen
lung.

---------

V-as da un link pt. un site de cartele, sa sunati in Austria pe nr. respectiv, sa va linistiti, dar nu cred ca este permis.

Sau este ?

sorin
14.07.2005, 02:01
V-as da un link pt. un site de cartele, sa sunati in Austria pe nr. respectiv, sa va linistiti, dar nu cred ca este permis.

Sau este ?

Ionut, este permis sa faci reclama la cartele si la orice dar pe forumul de publicitate, nu cum incepusei tu acele mesaje cu inundatiile si cartelele care am fost nevoit sa le sterg la cererea forumistilor.

14.07.2005, 09:11
Subscriu la ideea ca metodele eficiente (de recuperare a astfel de prejudicii) sunt cele neoficiale...dar aceasta metoda, generalizata si substituindu-se legilor, risca sa aduca haos pe termen lung.

Gresit total, metodele cele mai eficiente sunt sa nu fi credul si sa analizezi atent astfel de "prajituri" sa nu fie expirate.La cum am vazut eu la TV cei de la MTS au gandit-o bine

1)Firma nemteasca fara sucursala inregistrata la camera de comert in ro

2)contract in germana tradus in ro(probabil ca virgulele nu le-au mai tradus), care se judeca dupa legea germana( a falimentului...oamenii probabil ca au facut o investitie riscanta prin Africa....si au pierdut...prinde-ti va rog tribul de africanismileys/smiley36.gif)

iar restul sunt lucruri neinteresante de aici;Tu crezi Ionut ca cei din Germania(MTS) nu s-au gandit la ceea ce spui tu, asta gandindu-ne ca si in ro exista recuperatori e clar ca au anuntat deja politia germana, iar astia abia asteapta sa aiba clienti...asta ca sa nu mai vorbim ca un recuperator e un mercenar cu constiinta zero si cu n idei pt a face baniiar daca o joaca bine colecteaza bani din 2 parti si ii cheltuie f frumos dupa aia pe fete frumoase acolo, la eismileys/smiley36.gif

Nu mai fiti creduli oameni buni