PDA

Arată versiune întreagă : Fiecare isi gaseste nasul

08.07.2005, 05:10
este adevarat ?

Also ,

credeti in chestia ca daca faci cuiva rau se va intoarce impotriva ta mai tirziu?

sorin
08.07.2005, 05:28
Dupa parerea mea, toate proverbele si zicalele existente au izvorat din intelepciunea populara de-a lungul secolelor si am constatat de-alungul anilor ca acestea sunt foarte adevarate, deci personal cred in ele.
Cred deasemeni ca si asa zisa lege a compensatiei functioneaza din plin. Poate din aceasta a derivat si expresia: orice sut in fund este un pas inainte smileys/smiley36.gif

08.07.2005, 05:43
orice sut in fund este un pas inainte smileys/smiley36.gif

smileys/smiley36.gifmi-a venit in minte una noua ;

orice pas inapoi este un sut in c**smileys/smiley35.gifsmileys/smiley36.gifsorry ,dar este vinerismileys/smiley4.gif

eddy168
08.07.2005, 05:54
Cred deasemeni ca si asa zisa lege a compensatiei functioneaza din plin.
Karma exista in Hinduism si Buddhism de mii de ani si este unul dintre principiile de baza. Sau pe romaneste "ce tie nu-ti place/altuia nu-i face"

08.07.2005, 06:03
Nu pretinde a fi ceea ce nu esti.
Nu fi ipocrit.
Nu pune foc, s-ar putea sa nu poti sa-l stingi.
Nu iti fa schimbare de sex, s-ar putea sa nu mai poti sa revii la ce a fost, ce zici Melina ? Citi nasi ai avut tu ?

08.07.2005, 07:00
Nu pretinde a fi ceea ce nu esti.
Nu iti fa schimbare de sex, s-ar putea sa nu mai poti sa revii la ce a fost, ce zici Melina ? Citi nasi ai avut tu ?

Eu zic : nu te avinta prea mult ca s-ar putea sa ti-o furi http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif , ce deabea te-ai inscris pe forum si deja ti sa pus pata pe mine ?smileys/smiley9.gif

Am fost de citeva ori cu nasulla maresmileys/smiley2.gif

tonita
10.07.2005, 04:05
Also
Da, cred si eu ca daca faci intentionat raul platesti mai devreme sau mai t

marian42
10.07.2005, 06:36
Ba te pot "pali" ambele si la fel de amarnic !...smileys/smiley18.gifsmileys/smiley18.gifsmileys/smiley18.gif

marian42
10.07.2005, 06:44
Si la tematica topicului pot raspunde cu certitudinea oferita de
propria-mi experienta : DA ! In filmul "Cineva acolo sus ma
iubeste", exista o scena - spre final-, cand un vanzator de racoritoare
ii ofera o lectie de viata lui Paul Newman; superba scena !!! Deci cu
siguranta DA, mai devreme sau mai tarziu vom plati pretul cerut pentru
toate faptele noastre...