PDA

Arată versiune întreagă : Legal Advice 30days money back guarantee

chronos
07.07.2005, 00:34
Salut "Lume",

Am si io o problema la care am nevoie de un sfat competent , din partea unui avocat daca se poate.

Okay, descriere:

Sunt cetateansi rezident roman, nu am fo niciodatain US, insa nue important acest lucru.Am vrut sa incep o afacere online(un website), destinata in special pietei americane.So, am cumparat un domain si webhosting la o firma americana, am facut plata in avans, pentru 1an.(appx $100).Planul de webhosting pe care l-am cumparat include,asa cum spuneau ei 30days money back guarantee.Pe websiteul lor, si in agreement form / terms of use , se vorbeste despre 30days money back guarantee , si din cat am citit eu, ma incadrez perfect in acease 30days , si in user agreement/terms of use.Eu singur am inceput procedura de "Moneyback guarantee" exact asa cum au specificat ei in terms of use. De ce am inceput aceasta procedura? Simplu nu sunt multumit deloc de serviciile lor (Nu imi ofera tot ce au specificat ca vor oferi, Custumer support sux ,5-6 days average respons time, chiar m-au si mintit, cred,intr-un fel sau altul.).

30 days money back guarantee? - Se fac ca ploua ! (poate chiar ploua la ei ? lol )

Ce pot eu sa fac, in acest caz? Vreau dreptate, in instanta of course.Cum e mai bine, sau cum trebuie, sa apelez la un avocat din RO, sau din US, sau.. Ceva sfaturi pro...