PDA

Arată versiune întreagă : Este vre-un arhitect pe aici?

Sophya
05.07.2005, 04:01
Buna ziua la toata lumea. Sunt noua pe forum si noua in America. Vreau sa stiu daca este vre-un arhitect cu care as putea discuta.

Multumesc

sorin
05.07.2005, 07:45
Am un prieten care e arhitect. Aiintrebari la care cauti raspunsuri? As putea sa-l intreb.

Sophya
05.07.2005, 08:08
Buna ziua Sorin, felicitari pentru forum. Am citit tot felul de lucruri utile pe aici si de asta mi-am dorit si eu sa ma alatur.

Am ceva intrebari specifice,mai ales despre echivalarea diplomei. Stiu cate ceva dar as vrea sa intreb mai multe. As mai vrea de asemenea sa intreb care sunt zonele in care un arhitect roman si-ar putea gasi mai usor de lucru, cum s-a descurcat cu trecerea de la sistemul metric la cel imperial... chestii specifice. Nu sunt intrebari pentru toata lumea si nici un topic distractiv, inteleg, dar este ceea ce ma intereseaza acum pe mine ca nou picat din luna pe aceste meleaguri.

Multumesc,

Sopya

sorin
05.07.2005, 08:37
Din pacate el nu e forumist ca sa discutati

Sophya
05.07.2005, 09:26
Multumesc, exact asa gandesc si eu.smileys/smiley1.gif

GNChicago
05.07.2005, 10:37
Cauta si pe license regulations la architect in statul OH si poate google iti da ceva relatii, chiar inainte de a te angaja la alti licensed arhitecti.

Trebuie sa vezi cam pe unde te situezi. Incearca si alte state si vezi care sint diferentele.

SUCCES!