PDA

Arată versiune întreagă : Interviu viza turist..

sandra29
03.07.2005, 15:35
Am si eu cateva intrebari....

Am interviu pe data de 14 iulie am mai fost plecata odata cu viza de turist in 2002, cand am luat viza ptr o luna fara probleme, cu totul ca nu aveam propietati ,decat o masina ,si 3000$ in banca..am si un copil ,atunci nici asta nu am specificat ,sa o fac acum conteaza ca ai un copil ptr ei?au si ei oare sufletel?am stat doar 6 zile atunci ,asta conteaza ptr ei ?nu am depasit s.a.m.d..acum am invitatie de la o prietena cetatean american "affidavid of support " doar atat... am citit pe aici ca mai trebuie si

"o xerocopie de la <B style="mso-bidi-font-weight: normal">acte taxe[/B] anul precedent"

"copie(ii) conturi bancare"

fara nu se poate? acum am ceva mai mult in banca peste 10.000 euro si masina si propietate...offfffffff

CESAFAC SA-I IMPRESIONEZ,am sanse....? aveam mai multe sanse daca mergeam printr-o agentie de turism?

Stiu ca am pus multe intrebari ,dar am nevoie de incurajari ... trebuie sa ajung in state ....smileys/smiley19.gif va multumesc anticipat

GNChicago
03.07.2005, 16:10
Trateaza tot acest trip la fel cum te-ai duce de la Cluj in Bucuresti. Not big deal!

Intradevar forma I-134 are ceva instructiuni in care sa suporte Affitdavit of support, dar nu totdeauna sint atasate si in majoritatea cazurilor nu le mai cere decit la plecare definitiva. Respectivul cind semneaza in fata notarului de fapt depune juramint ca nu minte ce scrie acolo.Nu exagera cu hirtiile ptrca dai de banuit.

Din pacate legea americana in acest caz te trateaza ca prospectiv immigrant, si tu trebuie sa dovedesti ca nu esti.

Am fost domle acolo si mi-am facut treaba care am avut-o si m-am intors ptrca aveam treaba la Craiova sau pitesti....

De unde vii din Rom si unde mergi in state?

Succes!

sandra29
04.07.2005, 01:10
Multumesc ptr raspuns ,incerc sa nu exagerez cu hartiile ,dar am citit pe aici ca cu cat ai mai multe dovezi ,cu atat mai mult cresc sansele....

Sunt din Buc. si vreau sa ajung in New Jersey ... sper sa ajung ....

Prima data la interviu a fost atat de simplu ,nu ma interesasem cum si ce.....am dat de un " nene" in toane bune...

sandra29
14.07.2005, 07:24
Am luat viza pe 10 ani ,a durat 3 min,am fost ft surprinsa ca nu s-a uitat in dosar ,mi-a pus 2 intrebari : la cine merg?

si daca as vrea sa vizitez prietena si.... in the future ....la care am raspunsnormal.... DA

mi-a spus sa vin la ora 3 sa ridic viza pe 10 ani .asta a

fost tot .

Super simplu,nu?

17.07.2005, 21:18
Parfum! Ce mult conteaza sa deschida dosarul de data trecuta si sa vada ce cuminte ai fost cu prima viza eh? bravo. Si unde in NJ vii?

Flavius
07.08.2005, 04:09
...ma bucur pt tine Sandra !

... am o intrebare referitor la prima data cand ai fost la interviu, cand ti-au dat viza pt o luna,...aveai atunci invitatie ??

...si eu vreau sa merg cu viza de turist si nu am o invitatie de la cineva din state !

....inca odata felicitari....si te rog daca poti sa-mi raspunzi !

mersi !