PDA

Arată versiune întreagă : salut

didulina
24.10.2004, 18:16
smileys/smiley112.gif

salutare tuturor!e prima mea aparitie aici,dar va urmaresc de mult!

intrebarile mele se axeaza mai mult pe emigrare si pe green card. sunt avansata in procesul asta, in sensul ca am interviu initial pt adjustment of status in o luna jumate.as vrea sa stiu daca e cineva care a trecut deja prin asta si site cam ce presupune.

25.10.2004, 01:09
discutand cu cineva care a trecut prin asa ceva (cu doi ani in urma) mi s-a spus ca ar fi mai simplu pentru a se opta pentru a avea procesate actele precum si interviul pentru <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Adjustment of status [/B]in <st1:country-regi&#111;n w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Romania decat in State</st1:place></st1:country-regi&#111;n>.
unii care au aplicat aici s-au plans ca "background check"-ul care se face dureaza foarte mult, exista o stare permanenta de stress pentru ca se apropie data interviului si nu primisera actele, iar unii au primit ce le trebuia cu doar 6 zile inainte de termenul limita, ceea ce poate crea

didulina
26.10.2004, 15:39
smileys/smiley32.gif

adevar ai grait cu inima...dar e cam tarziu sa mai schimb ceva...dar am stat bine aici 2 ani si am lucrat, dar acum e cam stresant pt ca aud doarde chestii care ma baga in sperieti.sunt in chicago si am inteles ca sunt f multe dosare de genul asta sitecam suspecteaza de necinste de la inceput.

browneyes
30.10.2015, 22:32
smileys/smiley112.gif

salutare tuturor!e prima mea aparitie aici,dar va urmaresc de mult!

intrebarile mele se axeaza mai mult pe emigrare si pe green card. sunt avansata in procesul asta, in sensul ca am interviu initial pt adjustment of status in o luna jumate.as vrea sa stiu daca e cineva care a trecut deja prin asta si site cam ce presupune.

Buna, status de la ce la ce? schimbi de la ce? Ce e un interviu initial Poate ca daca esti putin mai explicita primesti mai multe raspunsuri...gresesc?
Bine ai venit pe forum!

sorin
31.10.2015, 07:38
Bine ai venit pe forum!
Ai observant ca mesajul era din 2004?

aramis_13
31.10.2015, 09:14
da, sigur!

browneyes
31.10.2015, 09:41
Ai observant ca mesajul era din 2004?

:-S:-S:-S:shutup:

da, sigur!

Sigur si tu acuma monsher!!Pe faza hm?:-?:-?