PDA

Arată versiune întreagă : cafeluta

Pagini : [1] 2 3

Ana Tofan
01.07.2005, 02:02
NU mai bea nimeni cafea pe forum astazi?Melina, Mugatu, ZEro G, Rossa ce faceti?

Sau v-ati speriat de muma padurii care va mai arunca sageti din cand in cand? Va previn ca nu sunt intr-o dispozitie razboinica.

01.07.2005, 03:14
Hai sa jucam razboi si pace ,dar faci tu cafeluta ,ok?!smileys/smiley2.gif

01.07.2005, 05:47
Daca ma primiti, aduc ceva tigari........

01.07.2005, 06:03
Te primim cu tigari cu tot numai daca esti cuminte intrebare este cine aduce prajiturile?smileys/smiley23.gif

abba
01.07.2005, 06:03
buna,

ai locuit cumva in Bucuresti in vatra luminoasa?ioana

abba
01.07.2005, 06:04
scuze, intrebarea este pt ana tofan

christianT
01.07.2005, 15:03
Rataceam fara o tinta anume prin lumea gandurilor mele cand atentia mi-a fost atrasa deo veste ce plutea pe firul ierbii, ca mai apoi sa poposeasca pe frunzele batranilor artari din parcul de langa blocul unde locuiesc. Curios m-am apropiat sa vad ce este... si asa am aflat ca Ana Tofan da o cafea. Ana, tu cum bei cafeaua: amara sau dulce?

Ana Tofan
03.07.2005, 23:59
Eu beau cafeaua amara ca viata.Cat despre locuit in Bucuresti nici vorba. M-am nascut in Iasi. Cafeaua o dau eu, insa cu intraziere.

Ana Tofan
04.07.2005, 01:46
La urmatorul vostru drum prin Iasi,sa popositi cale de o cafea pe la mine .Mi-ar face o deosebita placere sa se intalneasca forumistii.

Apropos,mersi de prospect Melina.

Ana Tofan
04.07.2005, 02:41
Oho,aduc si eu tigari ,Marlboro rosu sunt bune?Melina,ce zici.

05.07.2005, 00:33
smileys/smiley4.gifsint bune ,eu insa fumez acum lights..

Ana Tofan
05.07.2005, 02:19
Bune si alea. Asa ziceam si eu de Marlboro,insa eu fumez Pall Mall Mentolat.Ce imi permit.

alex_
05.07.2005, 02:27
Eu beau cafeaua amara ca viata.Cat despre locuit in Bucuresti nici vorba.

Apropo, un espresso dublu si lung?Dulce ca sa ma mai indulcesc...

Ana Tofan
05.07.2005, 03:12
No way.

alex_
05.07.2005, 08:11
Ok, fug atunci...

rossa
05.07.2005, 20:50
Aha , deci (ANA) esti din Iasi , nu prea aveam nici o sansa sa bem ceva impreuna , e prea mare distanta care ne separa iar pe mine distantele mari ma obosesc teribil ( de , am si eu o varsta ) .

Ana Tofan
06.07.2005, 01:45
POate reusesti sate teleportezi pana aici sau vii cu trenul pana in Iasi,bei o cafea si pleci mai departe.

rossa
06.07.2005, 01:55
Cafea ? Hmmm, cam slabut ! Mie de la vin imi vin idei , nu de la cafea . De teleportare mi-a fost frica intotdeauna . M-am temut ca o data ajuns acolo nu voi mai avea acelasi echipament ( de lucru ) , deci asta iese din calcul !

Ana Tofan
06.07.2005, 02:07
Bine atunci vii si bei suc de struguri . E buna o grasa de Cotnari?

rossa
06.07.2005, 02:13
Minunata,daca mai este si tinuta la rece este o nebunie ! Sa te tii drace dupa aia ( a se avea in vedere ca tu ai propus grasa de Cotnari )

Ana Tofan
06.07.2005, 02:57
Dar daca e doar o grasa pur si simplu,ce te faci?

Ana Tofan
06.07.2005, 06:56
Helo,is anybody there. Rossa ,ai amutit,Melina cred ca face nani,cat despre saauzimdebine,Mugatu si alti forumisti ,nu se mai aude nimic. A cam adormit forumul nostru. Daca nu mai citesc ziarele,Aconi nu mai are cu cine se razboi,cat despre subiecte incendiare,nu prea mai am ,sunt cam plictisita si mai am 3 saptamani pana la concediu.

06.07.2005, 12:37
Multi am fost putin am ramas care ne bem cafeaua zilnicsmileys/smiley36.gif,cred ca toti au plecat deja in concediusmileys/smiley2.gif

rossa
06.07.2005, 19:11
Hei Ana , eu am program pana la ora 4 PM dupa care plec acasa asa ca dupa aceasta ora sunt indisponibil . Despre chestia cealalta ce sa-ti zic ....este o problema , trebuie sa fie neaparat si Cotnari , daca este numai grasa este o problema majora...

Ana Tofan
07.07.2005, 00:00
Ei nu chiar ca in S.U.A,putin overweight.. Eu astazi am program pana la 20. Hei, Rossa ,din care parte a lumii sau tarii esti?

rossa
07.07.2005, 02:17
De prin SUD . Daca vrei sa afli cu exactitate, iei harta Romaniei , pui creionul sau marker-ul in IASI si trasezi o diagonala . Sa-mi spui si mie ce localitate ti-a iesit ?!!

Ana Tofan
07.07.2005, 03:55
De prin Dobrogea? Nu stiu geografie si nici n-am harta la mine.

sorin
07.07.2005, 04:57
Rossa a spus diagonala nu...tangenta smileys/smiley2.gifCred ca Oltenia suna mai apropiat decat Dobrogeasi nu cred ca trebuie neaparatharta pentru asta.

Ana Tofan
07.07.2005, 05:00
Thanks, Sorin. ce s-a intamplat cu forumistii , are they stil sleeping, sau au plecat in vancanta? Na ca vorbesc si eu un fel de rogleza.

Ana Tofan
24.07.2005, 19:07
Hello, care bea o cafea virtuala cu mine.Hei. Rossa,apropos,nu sunt din alea

25.07.2005, 04:31
Ana, vad ca aceasta cafeluta la care ne inviti mai nou a devenit si matrimonialasmileys/smiley4.gif(a se citi fara voia ta).Totusi, dai un expresso??

Ana Tofan
25.07.2005, 18:46
Dau si expresso,insa eu beau decaf.

26.07.2005, 00:26
Bun si decafeinizat...expresso sa fie-TARE

Ana Tofan
26.07.2005, 00:29
OK...Ce-as mai bea si eu un expresso daca as putea....Melina,uite aduc si tigari...chiar si Marlboro lights merg...

rossa
26.07.2005, 00:31
Tigarile dauneaza grav sanatatii ....

26.07.2005, 01:20
...cateodatasmileys/smiley4.gif

Ana Tofan
26.07.2005, 01:24
Ai conceptii cam americanesti....

27.07.2005, 02:41
Ana, asa ca la o cafelutza, cum mai e prin Iasi(nu am mai fost pe acolo de vreo6 ani)...s-a schimbat mult?

hazel
27.07.2005, 08:47
Ana, Rossa nu gandeste americaneste, gandeste universal sanatossmileys/smiley4.gif( no intention of preaching quitting smoking for our smokers heresmileys/smiley1.gif)

Ti-o spune una care pana acum cativa ani nu putea sa separe cafeaua de tigara. smileys/smiley1.gif

Asadar: cafeluta voastra are si spatiu dedicat nefumatorilor? smileys/smiley5.gif

sorin
27.07.2005, 08:50
Fumatul virtual nu dauneaza sanatatii celor din jur, asa ca

hazel
27.07.2005, 08:55
[QUOTE=sorin]
Fumatul virtual nu dauneaza sanatatii celor din jur, asa ca

rossa
27.07.2005, 20:38
Pana acum cateva luni mancam tigari si cafea . Pentru a renunta la tigari a trebuit sa ma las mai intai de cafea . Acum fac parte din categoria celor 3 A , anti-alcool , anti-tutun, anti-cafea . Mai am un singur lucru si ma duc dracu . Uneori ma simt asa de frustrat pentru ca mie chiar imi placea sa fumez . Ma consolez cu faptul ca o sa fiu mai sanatos .

Pentru cei care renunta la fumat --ATENTIE LA KG-- greutatea o poate lua razna .

Ana Tofan
27.07.2005, 21:05
Da ce ,ai probleme de sanatate?

rossa
27.07.2005, 23:40
Nu, dar mi-am facut o radiografie si mi-a spus doctorul ca am hilurile inflamate ( ce-or mai fi si alea) si ca ar fi bine sa renunt la fumat . Bineinteles doctorul fuma doua pachete de tigari pe zi dar stii si tu cum e : Sa faci ce zice popa nu ce face popa ( e valabil si in cazul doctorilor )

angela
28.07.2005, 06:58
Kilogramele castigate in urma lasarii tigarilor pot fii devastatoare.
Personal, am crezut ca stiu lucru asta si teoretic eram pregatita, dar
practicul a lasat de dorit. Nici eu nu am putut pune gura pe cafea
cateva luni de zile, acuma pot sa beau zilnic, exact la fel ca inainte
(singura diferenta e ca beau decaf).smileys/smiley2.gif

hazel
28.07.2005, 08:56
eu nu eram chiar fumatoare inraita ( chiar dela cate tigari pe zi te consideri inrait ?:-) de aceea nu mi-a fost imposibil sa renunt. Si aici nu se fumeaza in majoritatea cladirilor si erai obligat sa te scobori din cladirea unde lucri sa iesi afara in caldura, ploaie sau frig sa suporti intemperiile naturii pentru o amarata de tigarasmileys/smiley36.gifmai mult asta m-a facut sa renunt. S-a intamplat ca in aceeasi vreme m-am apucat si serios de fitness asa ca asta a ajutat cu evitarea ingrasatului.

Angela problema cu kilogramele e nasoala in general nu numai alea castigate in urma lasatului de fumatsmileys/smiley4.gifai grija de tine cu sarcina si iti doresc sa nu pui prea multe kile ca sa fii o mamica zvelta dupa ce vine odorul pe lumesmileys/smiley2.gif

rossa bravo ca ai renuntat, mai ales daca le sudai inainte, chiar ca e mare efortul de a renunta.

angela
28.07.2005, 10:04
Prea tarziu Hazel, prea tarziusmileys/smiley9.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gif

hazel
28.07.2005, 12:15
Lasa Angela ca nu e prea tarziu smileys/smiley1.gifai sa vezi ca te face bebe sa le dai jos urgent dupa ce vine pe lume. Sa iti iei un jogger ca sa faci un pic de jogging cu bebe cand iti mai vin puterile dupa cenasti. O sa fie bine, ai sa vezismileys/smiley1.gif

Ana Tofan
28.07.2005, 19:26
Lasa, Angela,eu nu am nascut si tot sunt cat Casa Poporului...Mersulo pe jos ajuta la slabit .Ai incercat?

rossa
28.07.2005, 19:32
Draga Hazel , ajunsesem la un pachet de tigari pe zi . La inceput mi-a fost foarte greu pentru ca (am mai spus) mie chiar imi placea sa pufai , nu stiu , admosfera aia de dimineata cu cafeluta aburinda , era ceva , ca un ritual . Problema este ca luni de zile dupa ce m-am lasat , visam ca fumam toata noaptea , ba trabuce , ba tigari , ba trabuce , ba tigari . Dimineata ma trezeam afumat rau . Cel mai usor mi-a fost sa ma las de cafea . Oricum eu le aveam mai mult cu ness-ul (era mai usor de facut).

Ana Tofan
28.07.2005, 19:45
Marturisesc ca si eu m-am lasat de vreo 3 ori ,insa acum nu vreau

29.07.2005, 02:39
Daca poti sa te abtii si sa nu fumezi dimineata la cafea o sa observi ca in ziua aia fumezi mai putin...Dar e atat de placut sa fumezi cu cafeaua langa tine...

Rossa, eu cred ca o sa am cosmaruri daca tu ai avut visesmileys/smiley36.gif

tonita
29.07.2005, 06:48
Marturisesc ca si eu m-am lasat de vreo 3 ori...

Ia uite ca si Ana are succese ! C

angela
29.07.2005, 07:14
Normal ca am incercat , dar acum fiind cu ditamai burtoiul e mai greau,
dar tot trebuie sa o fac, in special datorita faptului ca ii prieste
bebelusuluismileys/smiley2.gif

aaa2002
29.07.2005, 07:25
Eu una ma chinui sa ma las de fumat...am reusit sa nu fumez doua luni si apoi iar m-am apucat...

Va apreciez pe voi care ati reusit sa va lasati de fumat! Ati avut vreun motiv special sau asa brusc ati hotarat sa va lasati?

Mie imi place sa fumez, ritualul...vorba lui Rossa, (asa e Airbus, daca nu fumez dimineata la cafea fumez mai putin in timpul zilei)

Chestia cu sanatatea, o constientizez dar nu o pot folosi ca motivatie, doar asa...poate sa ma socheze vreundoctor... si chestia cu kg castigate dupa lasatul de fumat nu ma incanta deloc...

E adevarat de cand sunt in Canada, nu mai fumez asa mult, de la un pachet pe zi am ajuns cam la 10 tigari pe zi...

Amelie

29.07.2005, 07:51
Va apreciez pe voi care ati reusit sa va lasati de fumat! Ati avut vreun motiv special sau asa brusc ati hotarat sa va lasati?

Cred ca te poti lasa de fumat numai daca iti impui si ai o vointa de neclintit sau vine doctorul cu stirea bomba.Eu unul am incercat(de curiozitate-recunosc) si plasturii minune si picaturile fermecate...concluzia este ca am inceput sa cred ca-s cam nesimtitsmileys/smiley36.gif...

hazel
29.07.2005, 07:56
Amelie, la fel ca mine esti. Si eu fumam mai mult in Ro, unde lucram intr-un birou unde multe femei fumau. Ce mai barfe, smenuri, shushanele se aflau la o tigara smileys/smiley36.gifsi odata emigrata am inceput sa reduc pana am eliminat. Eu una nu am avut un motiv special. Totusi am descoperit ca eliminarea costului tigarilor pe luna poate insemna un parfum bun in plus sau o toala in plus smileys/smiley36.gifDe mentinerea unei sanatati armonioase nici nu mai vorbim. M-a descurajat si absenta unor colegi de fumat. In colectivele pe unde am lucrat nimeni sau aproape nimeni nu fuma. Nu e nici un fun sa fumezi singur la serviciu. Nu mai zic deplasarea afara pt orice tigara.

Cei care sunt ingrijorati ca fumatul ingrasa, este un adevar in asta, dar sper sa nu se ajunga la cealalta extrema in gandire si sa se creada ca fumatul te mentine slab. O dieta sanatoasa si miscarea te mentin in forma.

aaa2002
29.07.2005, 07:57
Nu cred ca e vorba de nesimtiresmileys/smiley1.gif

Cu plasturii sau nicorette...nici nu se pune problema... am incercat si eu si dupa ce am ametit de-a binelea cand am mestecat o pastila de nicorette, am realizat ca am inceput sa fumez mai mult ca inainte...asa ca am renuntat la orice contine nicotina. Vad ca aici mai exista niste pastile Zyban care nu contin nicotina.

E adevarat ca-ti trebuie vointa. Cred ca de fapt inca nu sunt pregatita sa-mi spun mie insami "nu mai vreau"

hazel
29.07.2005, 08:02

Cred ca te poti lasa de fumat numai daca iti impui si ai o vointa de neclintit sau vine doctorul cu stirea bomba.

Fara sa am pretentia de cunostinte psihopupu, cred ca e suficient sa nu te mai gandesti la tigara ca la ceva care iti este oricand la dispozitie. Sa ti-o scoti din minte. Sa gasesti alte activitati, scarpinatul dupa ureche, atunci cand simti ca te apuca urge-ul smileys/smiley36.gifI dunno, am fost cea mai fericita cand am descoperit farmecul unui latte fara tigara. Sau cand am descoperit ca pot sa deal cu stressul sau cu bucuria fara sa apelez la tigara.

Nu zic insa ca e usor sa te lasi, mai ales pentru cei care le sudeaza. Cred ca mai de vina si cerculin care te invarti. daca la petreceri sunt multi care fumeaza e clar ca nu poti sa te abtii,nici eu nu ma abtineam...

aaa2002
29.07.2005, 08:36
"Ce mai barfe, smenuri, shushanele se aflau la o tigara http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifsi odata emigrata am inceput sa reduc pana am eliminat. "

eh, Hazel, daaaa, si noi tot cam asa tot trancaneam la o tigara. Asa e, mediul conteaza enorm, dar e si dependenta...desi nu fuma nimeni in jurul meu, tot simteam nevoia de o tigara la vreo 4 ore. Din pacate nu reusesc sa ma mentin la un numar mic, mai "sar calul" cateodatasmileys/smiley36.gif

"Totusi am descoperit ca eliminarea costului tigarilor pe luna poate insemna un parfum bun in plus sau o toala in plus http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif"

smileys/smiley4.gifAsta la mine nu tine, am gasit o varianta de cumparat tigari mai ieftine...

Da, si sportul e o idee, cand n-am fumat cele 2 luni am facut ceva sport si s-a simtit diferenta.

pai asa m-am apucat din nou...in blocul nostru sunt multi romani, majoritatea fumatori...si uite asa...doar una... si iar am inceput sa fumez... dar nu ma las! gasesc eu o varianta pana la urmasmileys/smiley2.gif trebe scoasa din minte tigara ca "solutia" ai dreptate Hazelsmileys/smiley1.gif

29.07.2005, 08:48
Hazel, ai perfecta dreptate si multumesc pentru sfaturi,dar si eu ca si aaa cred ca de fapt cautam motive ca sa nu ne lasam de fumat deocamdata.Cand o veni vremea sunt convins ca se poate.smileys/smiley1.gif

tonita
02.08.2005, 10:09
...Cand o veni vremea sunt convins ca se poate.smileys/smiley1.gif

O vorba inteleapta zice ca ce poti face astazi nu lasa pe m

hazel
02.08.2005, 10:31
Desigur exista si replici potrivite date sfaturilor de ocazie.smileys/smiley1.gif

Ai dreptate Toni, dar daca te uiti atent mai sus am zis ca nu incerc sa 'preach' nimanui lasatul de fumat.smileys/smiley4.gif

02.08.2005, 10:33
nu cred ca-i un sfat de ocazie... E un sfat dat de un nefumator as zice, bazat pe riscurile meseriei de a fuma care uneori pot fi cam mari in raport cu placerea de a fuma.Zic placere pt ca eu consider ca fumez din placere si nu din obisnuinta...daca ajung acolo sunt PA!!

Billy
02.08.2005, 11:06
De multe ori nu-ti dai seama cu adevarat ceea ce inseamna sa fii bolnav, sa fumezi este ca si cum ti s-a urit cu viata. Daca nu te gindesti la tine insuti macar sa te gindesti la cei dragi.

tonita
02.08.2005, 11:20
....am zis ca nu incerc sa 'preach' nimanui lasatul de fumat.smileys/smiley4.gif

Tu nu, dar recunosc ca eu mai incerc pe ici pe colo ! smileys/smiley36.gif

"Fostii" sunt cei mai enervanti predicatori, mai rai dec

02.08.2005, 12:26
Billy Bob...argumenteaza te rog.A fuma nu inseamna a fi bolnav sau a te imbolnavi, dar ai sanse extra.Eu recunosc, nu e bine ca fumez si nu recomand nimanui,insa asta nu inseamna ca nu ma gandesc la mine...ba din contra.As putea spune ca sunt sclavul propriilor mele placeri si nu pot si nici nu vreau sa renunt la ele.Cat despre cei dragi(liber, fara obligatii-bucuros de cunostiinta-lol)-am o asigurare buna-lol.Gluma, gluma dar aveti dreptate si nu trebuie sa va cereti scuze in nici un caz.A fuma poate denota o nota de inconstienta si chiar lipsa de respect fata de tine insuti si fata de cei din jur.Dar acum cred ca exagerez.

Billy
02.08.2005, 14:30
Ai sanse extra si totusi nu iti dai seama considerind fumatul o placere. Exemplele din propria familie te pot face sa iti schimbi felul in care privesti problema. Airbuschiar singur nu esti niciodata, ai putea avea prieteni pe forum, un vecin(a), uite mie mi-ar parea rau sa aud ca te inmbolnavesti.

hazel
02.08.2005, 15:01
[QUOTE=toni42]
Tu nu, dar recunosc ca eu mai incerc pe ici pe colo ! smileys/smiley36.gif

"Fostii" sunt cei mai enervanti predicatori, mai rai dec

rossa
02.08.2005, 19:42
[/url] HAzel , vezi ca iar am visat toata noaptea numai trabuce si tigari fara filtru , mai vii si tu sa bagi joarda printre gard .?![url="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk766YYRO"]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_6_2.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk766YYRO). Oare dupa cat timp voi scapa de visele astea tampite ??

tonita
02.08.2005, 23:05
Te inteleg foarte bine rossa.</span>
Am avut chiar un vis in care in care imi aminteam de visele cu tigari !
Eram convins ca sunt treaz si ca n-am reusit sa inving dependenta.

Da,da. Hazel se joaca cu noi !

Ai dreptate Toni, dar ...

and</span>

Trebuie sa-ti dau dreptate. Fostii sunt f iritanti cand dau sfaturi :-)

Dar...

Imi da dreptate si apoi mi-o ia inapoi !

Hazel imi face multa placere sa am dreptate la o cafeasmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif, Aproape ca sunt dependentsmileys/smiley2.gif

rossa
02.08.2005, 23:11
Bai Toni , acum m-ai bagat tu in ceata . Spune-mi te rog , tu dupa cat timp ai scapat de visele astea ??? Sau ai scapat macar sau le mai ai ??

Ciudat este ca dupa ce visez o noapte intreaga ca fumez , dimineata ma uit in oglinda sa vad daca am fata buhaita (de parca as fi consumat alcool , desi la capitolul alcool n-am avut probleme niciodata)

tonita
02.08.2005, 23:32
Bai Toni , acum m-ai bagat
tu in ceata . Spune-mi te rog , tu dupa cat timp ai scapat de visele
astea ??? Sau ai scapat macar sau le mai ai ??

Ciudat este ca dupa ce visez o
noapte intreaga ca fumez , dimineata ma uit in oglinda sa vad daca am
fata buhaita ...

Am scapat repede ceea ce-ti doresc si tie. La inceput nu dormeam nici
eu bine, acum mai vine foarte rar c

rossa
02.08.2005, 23:40
Asta-i o veste buna . Cred totusi ca depinde foarte mult si de dependenta pe care a avut-o fiecare .

hazel
03.08.2005, 06:49
[/url] HAzel , vezi ca iar am visat toata noaptea numai trabuce si tigari fara filtru , mai vii si tu sa bagi joarda printre gard .?![url="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk766YYRO"]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_6_2.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk766YYRO). Oare dupa cat timp voi scapa de visele astea tampite ??

Rossa, cam ce vise ti-ai dori sa ai? Spune si dam comanda de niste vise mai umane, zau asa. Nu se face ca sa avem parte de un Rossa adormit si suparat dupa o noapte de sudat.

Toni tu ai un extraordinar simt de observatie, cu tine nu-mi merge smileys/smiley36.gif

Na ca iau dreptatea inapoi, ca sa se simta si Rossa mai bine: fostii nu sunt iritanti, nici macar cand dau sfaturi in legatura cu lasatul de fumat, fostii sunt niste ieroi, niste oameni care au ajuns sa priveasca un lucru care in trecut le incetosa mintea, cu cea mai mare indiferenta. Fostii sunt ieroii nostri tacuti de fiecare zi, care ar avea dreptul sa poarte medalii de sa le atarne uniformele, dar nu o fac pentru ca stiu ca sunt ieroi si fara demedalii smileys/smiley36.gifFostii sunt niste ieroi care in loc sa puna mana pe tigara cand sunt stresati sau nervosiprefera sa dea cu pumnul in frigider sau sa arunce o cratita pe geam. Adica se exteriorizeaza cu adevarat, si ah ce bine ie! smileys/smiley7.gifsmileys/smiley4.gif

Rossa, e mai bine acum? Keep up the good work buddy! You're doing just fine smileys/smiley1.gif

loui
04.08.2005, 18:28
Hello! Pot sa ma alatur si eu grupului de "cafengii"?Nu de alta dar urasc sa-mi beau cafeaua singura si in plus,discutiile voastre pe tema fumatului sunt interesante...

Gogule
04.08.2005, 18:59
smileys/smiley32.gif intradevar "Tutunul dauneaza grav sanatatii" !!!

tonita
04.08.2005, 22:36
DemaGogule !smileys/smiley36.gif

angeline
04.08.2005, 22:40
nimeni nu mai face o pauza la o cafea ?! smileys/smiley19.gif

05.08.2005, 03:17
nimeni nu mai face o pauza la o cafea ?! smileys/smiley19.gif

Pai nu vezi ca totul e intr-o continua schimbare??Eu nu mai inteleg nimic!!Credeam ca pauza se face la o tigare...intre...smileys/smiley36.gif(ia zi Rossa, cu ce ai inlocuit pauza asta de tigare??-apropo, bestial icon-ul tau)

tonita
05.08.2005, 03:28
Fac si eu pauza.

http://photos1.blogger.com/blogger/1104/1392/320/brand.gif

05.08.2005, 03:51
...aber...das is nicht so schon...da' de bere ce zic nemtii??hai sa fim seriosi... oricum 'kann' nu inseamna 'poate'?

loui
05.08.2005, 04:29
Deci,nu pot...pacat smileys/smiley19.gif

05.08.2005, 04:41
Loui, daca vrei, poti!smileys/smiley2.gifCe trebuie sa facem ca sa te avem in clubul nostru de cafengii?Vrem sa-l marim si nu ne permitem sa nu fim ospitalieri.Si chiar cand il marim tot ospitalieri vrem sa fim.smileys/smiley1.gifDeci?

tonita
05.08.2005, 05:11
...da' de bere ce zic nemtii??hai sa fim seriosi... oricum 'kann' nu inseamna 'poate'?

Nemtii zic ca e buna si sa bem c

05.08.2005, 05:36
Asta vrea sa fie o reclama agresivasmileys/smiley7.gif.Stiu si eu...mai poate??, atarna de mai multe factorii...smileys/smiley36.gif

hazel
05.08.2005, 06:59
Deci,nu pot...pacat smileys/smiley19.gif

Ba da loui, cum sa nu poti. Sa mai punem un scaunel la nefumatori sau vrei la fumatori? Salonul de fumatori e mult mai spatios smileys/smiley36.gifSau poate vrei sa punem scaunelul intre cele doua saloane? smileys/smiley2.gif

hazel
05.08.2005, 07:02
Toni, pentru ce sa iti dau medalie mai ca sunt inca inainte de cafea? Ah, pentru reclama antireclama? DA! Mai ai loc pe pept? smileys/smiley36.gif

angeline
05.08.2005, 07:18
sunt dependenta de cafea, as dori sa intru in cafeneaua voastra dar va adunati groaznic de greu, ce se intampla?

hazel
05.08.2005, 07:22
sunt dependenta de cafea, as dori sa intru in cafeneaua voastra dar va adunati groaznic de greu, ce se intampla?

Angeline, buna si cafeaua, cu cat esti mai dependenta de ceva cu atat esti mai potrivita clubului nostru. Oameni fara vicii nu prea isi gasesc locul aicismileys/smiley36.gifChiar daca ai un fost viciu, si asta se pune.

Cu adunatul - we can't help it. Different time zones, baby.

angeline
05.08.2005, 07:31
OK ! atunci e ca si facut !, atunci trebuie sa ma uit in jurnal si sa recapitulezfostele vicii, dupa cate imi aduc aminte fost mai multe, numai trebuie sa recapitulez care au fost alea .

loui
05.08.2005, 09:11
Ok ! Deci pot!!!! Super...Cat despre scaunel prefer la fumatori pentru ca deh,ce ar mai fi viata asta fara un viciu mic...acolo...

05.08.2005, 11:56
Loui, simt ca esti de partea mea, asa ca esti binevenita de doua ori!smileys/smiley1.gifCe ar mai fi viata fara un mic viciu acolo?

hazel
05.08.2005, 13:43
Loui, simt ca esti de partea mea

pai si noi cestilalti suntem impotriva ta? tz tz tz.smileys/smiley5.gif

05.08.2005, 13:52
Pai cum bine se observa, a iesit o mini-discutie la aceasta cafea vis-a-vis de fumat.Cum ies discutiile la o cafea.Si acum, ca in Harry Potter, trebuie sa vedem unde il repartizam pe noul membru al cafelutzei.smileys/smiley1.gif

evelyn
05.08.2005, 13:59
hei guys....dar cine e noul membru al cafelutzei ???? vin si eu smileys/smiley2.gif...Hazel unde v-ati adunat ???

hazel
05.08.2005, 14:08
eve, cum unde? Aici de fata :-) cel mai nou membru este angeline, inaintea ei a fost loui. Dar cica, dupa ultimele reguli, trebuie sa ai niscaiva vicii, actuale sau foste smileys/smiley36.gif

evelyn
05.08.2005, 14:16
Don't you guys start with that..........ma intreb daca am destul " loc" sa-mi enumar toate viciilesmileys/smiley4.gif.......

05.08.2005, 14:31
Hazel, pai viciul principal e cafeaua, nu?

hazel
05.08.2005, 14:42
Air : Ala principalul da. smileys/smiley4.gif

eve, nu-i nimic, nu e nevoie sa le insiram de azi pe toate smileys/smiley36.gif

loui
05.08.2005, 15:18
Un weekend placutsi... ne intalnim la cafeluta de lunismileys/smiley2.gifSee you guys !

angeline
06.08.2005, 00:26
asta imi place la unii/unele ! abia vin ca si pleaca.

angeline
06.08.2005, 00:27
de ce oare ? nu e buna cafeaua cumva ?

loui
06.08.2005, 20:59
Hey relax!!!!! Sunt aici,nu mai are voie omul sa iasa la cumparaturi ?apropo mi s-au terminat tigarile...si fara tigari cafeaua nu mai are nici un farmec,ori cat ar fi de buna...smileys/smiley2.gif

angeline
06.08.2005, 21:03
super ca esti aici ! dar nu trebuia sa te deranjezi, eu sunt nefumatoare in schimb imposibila fara cafea. Ce ai mai experimentat in ultimele 24h ?

07.08.2005, 22:04
eu sunt (...) imposibila fara cafea.

Si cum te manifesti?

angeline
07.08.2005, 22:36
cand - cum , asta depinde de conjunctura, de anturaj in afara de faptul ca pun suflet in tot ce fac (a se citi si interpreta corect !, pun suflet nu la suflet)

07.08.2005, 22:43
Reformulez atunci...CUM se manifesta sufletul tauCAND nu bei cafea?

angeline
07.08.2005, 22:59
rascolit,ravasit, nelinistit dar acum e ok , mi-am administrat doza !

angeline
07.08.2005, 23:06
nu sufletul mi se manifesta, mai ! ci asa ma simt pe moment.Tu maria ta Airbus ai vreun viciu ?

07.08.2005, 23:16
smileys/smiley36.gifPai viciul de baza ramane cafeaua urmata de tigari.In rest ar mai fi cateva neimportante...dar totusi f importante

angeline
07.08.2005, 23:20
deci nu te poti plange, smileys/smiley32.gifnu-ti face probleme, ca om fara vicii nu exista ! important este sa nu te rapuna ! smileys/smiley36.gif

07.08.2005, 23:27
Nu prea sunt de acord in totalitate, da' in fine...un viciu daca te rapune e chiar placut as spune!smileys/smiley36.gif...dar raman atent la menu!smileys/smiley36.gif

angeline
07.08.2005, 23:34
ok,probabil ne vom mai intilni la o cafea, mi-a parut bine de cafea,se pare ca nu sunt multi cafengii....... deocamdata, pa smileys/smiley37.gif

aaa2002
08.08.2005, 03:23
'Neata!

ca abia acum e si la mine dimnineatasmileys/smiley2.gifVoi vad ca deja v-ati baut cafelutza, acum eventual ar fi cea de dupa-amiaza.

Apropos de cafelutza, sa stiti ca eu aici in Canada, cam duc dorul aromei si gustului de cafea din Romaniasmileys/smiley5.gif

Asta parca nici nu-i cafeasmileys/smiley36.gif. Prima data cand am facut cafeaua aici, nu mi-a placut deloc, apoi am zis ca am facut-o eu prea slaba...si am marit doza, dar geabasmileys/smiley19.gifN-are gust... si nu sunt singura care realizez diferenta asta...habar n-am ce modele de cafea au pe aici, dar mie nu-mi place...se adauga si lipsa discutiei matinale de la cafea... si uite asa se incepe ziua prost.

Am ras intr-o zi ca am avut o delegatie din Germania si au pus oamenii la cafea in filtru de daduse pe afarasmileys/smiley36.gifsi tot gustul ala aiurea il avea...

In plus, Canadienii beau mai degraba lapte cu cafea nu cafea cu lapte... mai ales de cand fac eu cafeaua (ca ajung prima) au dublat portia de laptesmileys/smiley36.gif

o zi buna

Amelie

angeline
08.08.2005, 04:24
'Neata!

ca abia acum e si la mine dimnineatasmileys/smiley2.gifVoi vad ca deja v-ati baut cafelutza, acum eventual ar fi cea de dupa-amiaza.

Nici o problema, bem si dupa-amiaza, ce nu facem ca sa-ti tinem de urat, doar n-o sa te lasam sa bei singura cafeaua !

Apropos de cafelutza, sa stiti ca eu aici in Canada, cam duc dorul aromei si gustului de cafea din Romaniasmileys/smiley5.gif

Vezi, ce spuneam ? asta inseamna sa pui suflet in tot ce faci !

Asta parca nici nu-i cafeasmileys/smiley36.gif. Prima data cand am facut cafeaua aici, nu mi-a placut deloc, apoi am zis ca am facut-o eu prea slaba...si am marit doza, dar geabasmileys/smiley19.gifN-are gust... si nu sunt singura care realizez diferenta asta...habar n-am ce modele de cafea au pe aici, dar mie nu-mi place...se adauga si lipsa discutiei matinale de la cafea... si uite asa se incepe ziua prost. Eu credca esti un pic cam pesimista si depinde foarte mult cum prvesti lucrurile in orice caz timpul le rezolva pe toate !

Am ras intr-o zi ca am avut o delegatie din Germania si au pus oamenii la cafea in filtru de daduse pe afarasmileys/smiley36.gifsi tot gustul ala aiurea il avea...

In plus, Canadienii beau mai degraba lapte cu cafea nu cafea cu lapte... mai ales de cand fac eu cafeaua (ca ajung prima) au dublat portia de laptesmileys/smiley36.gif

Probabil pentru simplu fapt ca au grija de sanatate !

O zi si mai buna decat ieri si nu uita sa revii la cafea !

angeline
08.08.2005, 04:31
Na, ca m-am tampit cu chenarele astea, vad ca mai trebuie sa exersez !

GNChicago
08.08.2005, 08:03
aaa2002 vreau sa te salvez cu o cafea exact ca in Romania.

Eu cumpar cafea "AROMA" Coffee Turkish Style Stone Milled, costa vreo 6 dollari per pound in can vidat, sigilat.

Aroma Coffee este produs de: Aroma Coffee Co., Inc. Chicago, IL 60607.

Se gaseste la unele magazine etnice in Chicago. Deci scrie-le la tzarani si intreba cine si unde distribuie cafeaua asta in Canada.

Eu mai beau si expresso facut de mine insa, ca in rest zeama aia data pe la corporatii nu poti sa o definesti cafea.

Spune-mi cum te descurci la capitolul asta.

Cafeaua trebuie sa aibe namol la fund....

08.08.2005, 08:23
S-ar putea sa mai fie si altceva... eu de ex folosesc aceeasi cafea ca in Ro si tot gust diferit are...singura explicatie ar fi ca in Ro foloseam apa normala, iar aici deh... m-am mai civilizat(cicasmileys/smiley36.gif). Altfel nu-mi pot explica...

angeline
08.08.2005, 08:29
...singura explicatie ar fi

sau ar mai fi poate si alte expicatii, cine iti face cafeaua, cum iti face cafeaua, cu cine bei cafeaua...... mai vrei variante ?

08.08.2005, 08:39
Angeline- acum nu ma lua ca fiind 'dintr-ala'... dar cred ca masina face cafeaua. Deci...sa schimb cafetiera? Ar fi o faza...smileys/smiley1.gif

Ai dreptate, ce sa mai...m-ai prins aici; tot cafeaua cu namol la fund a lui GN e mai buna...doar ca are un mare dezavantaj mai ales dimineata...trebuie s-a faci, nu se face singura...afurisit modelsmileys/smiley7.gif!!

angeline
08.08.2005, 08:43
Pai eu ce ma chinui sa-ti explic !nu se face singura, nu o faci tu..., i-a un model mai bun !

hazel
08.08.2005, 16:05
Tema de discutie la cafea pentru fete si nu numai: MODAhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley1.gif

Cum de se face dragelor (si dragilor) ca moda asta vine, pleaca, este un ciclu care se repeta la infinit. Sa luam de exemplu fustele crete gen gipsy ce s-au purtat si se poarta vara asta, sau pantofii astia cu toc ortopedic, de toate marimile , astia i-am purtat si cand eram adolescenta si vad ca au revenit in forta. Sa nu mai zic de bluzele tip ie. O chestie care mi s-a parut indrazneata vara asta a fost combinatia de culori de tip turcoaz cu maro, acum cativa ani nici nu as fi indraznit sa ma gandesc la o asa combinatie si acum mi se pare lucrul cel mai natural http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley4.gif

Cam asta deocamdata, va doresc cafeluta placuta celor din schimbul 1.

angeline
08.08.2005, 21:59
Si in moda ca si in orice alt domeniu de fapt este perfect valabila maxima "nimic nou sub soare !", apoi chiar menirea designerilor este chiar aceasta. Hainele purtate in adolescenta au o incarcatura sentimentala specifica.Dupa un anumit numar de ani cand acestea au devenit amintiri repuse modelele dupa o anumita reactualizare in tipul de material, poate structura materialului, cu miciinterventii in compozitia motivului apare o noua creatie care iti trezeste amintiri placute iti readuce briza adolescentina si te reimprospateaza si te provoaca sa te simti din nou bine .

09.08.2005, 02:30
Ce ziceti mai de blugii astia cu talia din ce in ce mai joasa?!smileys/smiley2.gif

In anumite state iei amenda daca ti se vad chilotii iesind din blugi cind te apleci ,si uite asa au ajuns sa se poarte fara chiloti!smileys/smiley36.gif

09.08.2005, 02:59
Sincer...cred ca multa lume nu stie ce li se potriveste cateodatasmileys/smiley36.gif.

angeline
09.08.2005, 04:13
Ce ziceti mai de blugii astia cu talia din ce in ce mai joasa?!smileys/smiley2.gif

In anumite state iei amenda daca ti se vad chilotii iesind din blugi cind te apleci ,si uite asa au ajuns sa se poarte fara chiloti!smileys/smiley36.gif

Dupa cunostintele mele blugii purtati fara chiloti era si mai de mult, asta a derivat de la anumitevedete excentrice, mai apoiimprumutand stilul si cele/cei mai usuratice/usuratici. Cred ca blugii cazuti pe vine,pentru ca aceasta senzatie se doreste isi are originea de la cantaretii de rap.Practic in momentul de fata se poarta talia inalta care marcheaza talia care de fapt redacorpului feminitate. Este moda anilor 60, care se doreste a aduce aminte de conceptul femeii gratioase, senzuale, delicate.

angeline
09.08.2005, 04:23
Sincer...cred ca multa lume nu stie ce li se potriveste cateodatasmileys/smiley36.gif.

asta nu ar fi o problema ! este suficient sa te uiti in oglinda si sa vezi cand ceva nu iti sta bine, sau, da fuga la un chiosc si cumperi cateva reviste si tragi concluzia, asta cand vrei sa fii si in pas cu moda. Dar mai bine ar fi ca fiecare persoana sa-si creeze propiul stil care sa o caracterizezesau sa il caracterizeze pentru ca este perfect valabil si la barbati, si atunci nu ar mai fi pericolul sa nu arati bine sau imbracat nepotrivit pana la extrema banala, ridicola.

angeline
09.08.2005, 04:37
Melina, ce zici de barbatii care se epileaza ? pe maini, pe picioare...? Pe langa patura de transexsuali care ma rog, asta e si cei care isi expun muschiica sportivi, in general deja daca au cu cateva fire de par in plus deja sunt obsedati ca trebuie sa se epileze.

09.08.2005, 04:56
Angeline, eu ma refeream practic la acei blugi(si cred ca si Melina) care au talia 3cm si vor sa socheze.De cele mai multe ori ne socheaza intradevar...vezi multe, de la o simpla si banala burta(tatuata)pana chiar la un inceput de par pubian...sa-mi fie cu iertare...smileys/smiley36.gif

09.08.2005, 05:01
Mie imi plac blugii cu talia joasa ,adica sub buric dar nu atit de josi incit sa mi se vada chilotiismileys/smiley2.gif.Prefer blugii cu nasturi ,care aici se gasesc mai rar.

cu epilatul;

Pai la unii sportivi chiar se cere pentru concurs cum ar fi culturistii ,iar la inotatori am auzit ca conteaza orice fir adica fara par inoata mai rapidsmileys/smiley17.gif

09.08.2005, 05:08
Melina, intre blugi cu talie joasa si blugi fara talie e o diferenta imensa.Si mie imi plac cei cu talie joasa, dar nici chiar f joasa, asa cum vad ca e moda mai nou.Si ma refeream la 'ele' in special.

aaa2002
09.08.2005, 05:08
Angeline, multzam de companie. Da, ai perfecta dreptate la faza cu suflet in tot ce puismileys/smiley2.gif (ar trebui sa mai exersez si eu cu chenarelesmileys/smiley36.gif)

Uite ca am revenit la cafeasmileys/smiley2.gif sicu o speranta de cafea cu gust)

GN, chiar acum ma apuc sa-i caut, notat adresa, tot.
Multumesc mult de idee, le scriu si te tin la curent cu rezultatelesmileys/smiley2.gif
Trebe sa fie pe undeva prin Canada modelul asta

Namol, namol

09.08.2005, 05:16
Si mie imi plac cei cu talie joasa, dar nici chiar f joasa

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley4.gif

O palma intre buric si blugi e OK!

09.08.2005, 05:37
According to Dr. David L. Costill of Ball State University, "The removal of body hair prior to major swimming competitions may contribute to the 3% to 4% increase in performance typically observed in championship meets."

To check out this theory, Costill, who is internationally known for swimming research, conducted two studies. In one study he found that male college swimmers who shaved the hair from their legs, arms, and trunk significantly decreased their energy cost (oxygen consumption and lactacid acid production) for the 400 yard breaststroke. In the second study, he found that male swimmers (collegiate and masters) went farther and faster without body hair when performing prone underwater glides following a maximal push-off from the side of the pool. In both experiments, improvements were attributed to a reduction in the frictional resistance that is present between the skin and water.

aaa2002
09.08.2005, 05:57
smileys/smiley36.gifMelina, o fi chestie de aerodinamica...

nu mi-ar fi trecut prin cap ca se cerceteazaviteza corpului la inaintare in apa cu si fara parsmileys/smiley36.gif

aaa2002
09.08.2005, 05:58
hahahahaha, am uitat sa pun virgula, sper ca n-ati inteles apa cu par sau fara par smileys/smiley9.gif

ma refeream la corp cu par sau fara parsmileys/smiley2.gif

09.08.2005, 06:18
combinatia de culori de tip turcoaz cu maro

Mie una nu imi placehttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley5.gif,cred ca sau inspirat de la Native American(sint culorile lor de baza)http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley2.gif,moda de aici este tare diferita de cea din Europahttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

angeline
09.08.2005, 06:18
as, ce bine imi prinde o cafea ! Am tras din greu toata ziua si as vrea sa ma relax....

09.08.2005, 06:36
Salutare!

Am venit si eu la cafea! chair daca nu consum...poate imi da-ti un ceai in loc..smileys/smiley1.gif

despre moda cu blugi fara talie...cred ca unele fete ar trebui sa se uite in oglinda inainte sa-i poarte sau sa intrebe pe cineva sincer daca le sta bine sau nu...ce poate fi mai disgratios la o fata decit sa-i atirne burta grasa peste blugul fara talie care mai ii si strimt si intra si in grasimile de pe solduri si le pune in valoare smileys/smiley11.gifsi mai poarta si o bluza scurta care lasa sa se vada toti "cartofii prajiti si alte grasimi "ingurgitate in ultimul an....asta am vazut eu in ultimul timp...dar se pare ca lor nu le prea pasa...si ce daca se vad grasimile?conteaza ca-s la modasmileys/smiley5.gifsi nu am vazut una, doua ci destul de multe asa...

cit despre epilatul barbatilor....smileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gif...era chestia cea mai haioasa sa o fac...am lucrat cosmeticiana la un salon in ultimii ani si veneau si barbati sa-i epilez, sa-i pensez, sa le fac tratamente...etc etc...dar epilatul era chiar distractiv...smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif...sexul feminin suporta cel mai bine durerea la epilat pot sa zic

sper ca n-am birfit prea multsmileys/smiley4.gif

pa!

hazel
09.08.2005, 07:19
Angeline, asa e mama, (mai) nimic nou sub soare. Si totusi nu ne putem abtine cu toalele astea sa luam de fiecare data cand se schimba moda. Iti dai seama ce economii am face daca am purta aceleasi toale de acum 15 ani ? smileys/smiley36.gifIn ipoteza ca talia si fundul sunt e aceleasi smileys/smiley1.gif. E o boala fetelor, moda asta, da-r-ar boala-n ea de moda.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley36.gif
Melina, imi plac blugii cu talie joasa, ce zici de cei ce se poarta anul asta cei capris indoiti de-asupra pulpei? Si mie imi placeau cei cu nasturi dar sa iti zic drept fermoarul mi se pare mai practic, mai ales cand te paste o urgenta, dupa ore intregi de shopping prin vreun mall si nu stii cum sa ii dai jos mai repede. Si sa stii ca pentru cei cu talia f joasa exista underwear la Victoria Secret cu talie joasa...au ei solutii pentru orice, atata timp cat cumpara consumerul. smileys/smiley4.gif
Angeline, nu esti singura care mentioneaza revenirea blugilor cu talie inalta si maica-mea mi-a spus ca revine talia inalta, totusi eu nu prea vad in vogue aici blugii cu talie inalta, inca. Tse sa fie, tse sa fie, este iar America in urma Europei la capitolul moda? smileys/smiley4.gif
aaa - atat dantelutele la suprafata cat si paietele si alte minunatii se poarta foarte tare anul acesta, chiar daca tie nu ti se par tocmai potrivite. Am mers in primavara in doua tari vest europene si erau in mare voga, nu e vorba numai de Canada si de US. In Canada cat si in US poti sa te imbraci la fel de elegant ca in Europa, totul e sa vrei si sa stii de unde. Mai depinde si de domeniul unde lucrezi, in anumite domenii daca te imbraci prea elegant zic colegii ca ai date sau job interview smileys/smiley4.gifSi apropos de cafea, pentru ca nu iti place cea de aici, nu stiu unde stai in Canada, dar magazinele de rusi, polonezi in general au cafea Jacobs pe care poti sa ti-o faci la ibric si sa "injoiezi" asa cum se cuvine. Pot sa zic ca, dupa o perioada de ajustare de vreo 1 an dupa ce am emigrat, m-am obisnuit cu cafeaua lor cu lapte si nu mi se mai pare deloc atat de nasoala. Datorita laptelui am eliminat zaharul si consider ca chiar si mica virgula cantitate de lapte din cafea este un aport de calciu de care organismul se bucura. Eu aici m-am obisnuit cau latte -ul, imi fac si acasa.
lala si eu am o prietena din Iran in Vancouver Canada ce lucreaza in downtown in zona cu multi gay si spune ca cei mai multi care vin sa se epileze sunt intr-adevar gay, dar vin si multi parosi trimisi de prietene sau neveste. Asa ca...daca femeile au ajuns sa se rada pe picioare, de ce nu ar avea si barbatii dreptul sa se epileze? smileys/smiley4.gif

09.08.2005, 07:50
ce zici de cei ce se poarta anul asta cei capris indoiti de-asupra pulpei?

cum erau pe vremuri aia pescarestismileys/smiley36.gif,da nu sint rai dar nu ma omor sa fiu sincera,tu?

iti plac blugii cu tenta de destroy? mieimi plac dar sa fie doar un pic pe fund si puplesmileys/smiley2.gif

angeline
09.08.2005, 09:08
se poate si deloc, nu ?!...... ( la tinuta de mai peseara)

aaa2002
09.08.2005, 09:34
Hazel, eu realizez ca am fost socanta doar pentru ca nu mai vazusem combinatiasmileys/smiley2.gif

Uneori creierasul iti joaca feste, adica la inceput poti privi ceva ca fiind urat doar pentru ca nu esti obisnuita cu chestia aiasmileys/smiley2.gif

Chiar ma distram de una singura (eu n-am decat un an aici in Toronto)ca pe parcursul anului asta tot privind la vitrine, de ceva vreme chiar au inceput sa-mi placa lucrurile expuse acolosmileys/smiley36.gif

Si mie imi place cafeaua cu lapte, dar ei beau mai degraba laptelesmileys/smiley36.gifReferitor la gust ma incadrez in ce spuneai tu: n-am decat un an aici si acu nu-l mai bag de seama gustul, dar asta nu inseamna ca-mi placesmileys/smiley2.gif

Cat despre Jacobs... e o solutie, dar mie mi se pare nitel cam scumpa... si d-aia ma intrebam daca exista cumva alte variante localesmileys/smiley1.gif

Amelie

hazel
09.08.2005, 10:26
Tot ce ai descris tu Amelie, exact la fel, mi s-a intamplat sau mi se intampla si mie. Uneori ajung sa imi placa ceva care initial mi s-a parut aiurea, urat, ridicol, tocmai atunci cand iese din moda smileys/smiley4.gifVariante locale nu cred sa fie...din pacate. Mai ales cafeaua pe care o dau astia pe la offices nu e din cea mai grozava. Dar trebuie cautat in Toronto pe la magazinele de rusi, greci, polonezi, poate s-o putea gasi si ceva la preturi mai umane

melina, da de aia e vorba. Eu am zis sa nu fac discriminare si am luat unii smileys/smiley36.gifImi plac blugii cu tenta de destroy dar nu stiu daca as purta eu mai ales daca sunt very destroied :-) Dar imi place sa vad purtati de altii.

angeline
10.08.2005, 03:59
AM TRECUT PE AICI LA O CAFEA ! CE FACETI OAMENI BUNI ? VA-TI LASAT DE CAFEA ?!smileys/smiley19.gif

SA NU-MI SPUNETI CA NU VA MAI VEDETI CAPUL DE TREABA SI NU MAI AVETI TIMP DE NIMIC CA NU VA CRED !!!!

angela
10.08.2005, 04:28
Angelina hai ca beau eu o cafeluta cu tine, vrei??smileys/smiley2.gif

10.08.2005, 05:02
si eu!smileys/smiley4.gif

aaa2002
10.08.2005, 06:43
Am aparut si eu la cafelutzasmileys/smiley2.gifDar azi beau cappucinosmileys/smiley36.gifMa primiti?

Angela, am inteles ca esti o viitoare mamica, asa ca sa nu exagerezi...doar ocafelutza mica bei, asa-i?smileys/smiley2.gif

Amelie

angeline
10.08.2005, 08:12
Angela, melina si aaa2002, poate n-o sa ma credeti dar simt ca se petrece ceva .... groaznic ! eu cu toata parerea de rau pot sa va spun ca as fi baut o cafea si ce gasca buna era si ma arunca nu stiu cine sau ce afara si-mi zice ca : "Internal server error" si asta nu e prima data, pai asa ceva nu mi s-a intamplat sa invit prietenii mei la cafea si sa lipsesc de la propria-mi intalnire ! Eu nu mai inteleg nimic,ce se intampla ? Oricum, va multumesc ca a-ti acceptat, sper ca a-ti baut cafeaua si fara mine, am sa mai dau pe aici ,OK ?

angela
10.08.2005, 09:38
Beau cate una mai mare dar e decaf...nu prea imi place dar ce pot sa
fac? Anul viitor cam tot prin luna aceasta luna, am sa beau de care vor
muschii meismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif, dar pana atunci, stramb din nas, dau din buze si asta e, viata merge inaintesmileys/smiley2.gif

Angelina cateodata am observat si eu ca tot cade serverul, e din ce in
ce mai des, sa speram ca se va rezolva cat de curand aceasta problemasmileys/smiley2.gif

aaa2002
10.08.2005, 10:41
Angeline, am patit si eu asa de cateva ori...si inca dupa ce scrisesem un raspunssmileys/smiley36.gifpe care evident l-am pierdutsmileys/smiley5.gif

Angela,asa dasmileys/smiley2.gif, stiu ca nu-i la fel, dar vorba ta, vine ea vremea ceea sa bei ce vrea muschii taismileys/smiley2.gif

Ia si tu partea plina a paharului, acum, rasfata-te din plin ca o mamica in devenire ce estismileys/smiley2.gif

Apropos, aici imi place tare mult cum sunt tratate viitoarele mamicifata de cum sunt tratate in Ro...

Oseara sau noapte placuta si ne vedem maine la cafelutza.

Amelie

angeline
10.08.2005, 20:08
Am trecut din nou pe la o cafeluta rapida.... oricum am sa mai revin, pana atunci sa-mi spuneti de ce aveti nevoie sa i-au in drum, poate aveti vreo dorinta, o pofta, sau pur si simplu vi s-a puspata pe ceva.

14.08.2005, 15:45
Observ ca cineva a uitat sa plateasca nota de plata la cafelutzele noastre....si s-au imputinat.Ni le-au dat si apoi ni le-au luat...ufff.Eram curios daca aducea cineva acea revista de moda si covrigei diet si normali...uff curios mai sunt cateodata!!

angeline
15.08.2005, 06:49
OK, salutare la toata lumea ! uite cum sta treaba : eu am avut toata bunavointa si dorinta sa stau cu voi la cafea, am adus si revista de moda si covrigei dar tehnicaa demonstrat ca e mai tare, 3-4 zile serverul nu m-a lasat sa ma apropii de voi si am crezut ca tampesc. Asa am realizat cat de mult m-am obisnuit cu voi si cat de mult mi-ati lipsit. Veniti ori nu veniti la cafea ! hai ca am pus si un Guns'n Roses veritabil....

webmaster
15.08.2005, 09:00
Din pacate unii din cei care administreaza serverele, pe care este gazduit romanian-portal.com, nu anunta/testeaza schimbarile.

De aici mult timp pierdut in determinarea problemelor si rezolvarea lor.

Ana Tofan
31.08.2005, 03:00
Uite si eu beau o decaf cu intarziere,dar voua va dau cafea Lavazza e bine ? Si aduc si tigari...BYe!

Ana Tofan
31.08.2005, 19:36
Buna dimineata ,sau buna seara care bea o cafeluta cu mine.Uite ,o am fierbinte ,neagra si tare....

angeline
31.08.2005, 19:39
ceau, Ana Tofan pot sa i-au loc la o cafea ?

angeline
31.08.2005, 20:33
Poate ca nu este o tema de cafea, dar eu sunt impresionata de ravagiile facute de Katrina si privesc toate imaginile redate la tv si din publicatii stupefiata.

Ana Tofan
31.08.2005, 20:42
Intr-adevar e groaznic ce au facut inundatiile la noi in tara.

angeline
31.08.2005, 20:47
am observat ca dezastrele ca si bolile de altfel supune oamenii la egalitate ....

AlexandraB
01.09.2005, 01:58
Sunt noua pe aici, dar sper ca ma primiti si pe mine la o cafea smileys/smiley1.gif

Ana Tofan
01.09.2005, 02:53
Cum sanu Alexandra,ia loc si serveste-te cu o cafea. Numai ca eu mai am 7 minute si ies pe usa.

angela
01.09.2005, 05:13
Angelina, cand am vazut toate imaginile cu ceea ce a reusit sa faca
Katrina m-am ingrozit. E foarte rau crede-ma, orase sub apa, politie
care se lupta cu hotii parca nu au altceva mi bun de facut. Apa este
contaminata, cei care sunt salvati trebuie dusi urgenti la spital si
lista poate continua. E o mare nenorocire.smileys/smiley19.gif

angeline
01.09.2005, 20:13
Nu mai pot bea cafeaua decat cu retinere si indignare, este stupefiant ce se petrece, ingrozitor. Nu stiu de ce dar imi face impresia ca oamenii sunt in stare de mult mai mari atrocitati decat chiar si natura. Nu-mi vine sa cred, nu poate fi adevarat !!!!

rossa
01.09.2005, 20:17
Eu unul am vazut aseara ca si pe acolo sunt oameni ca pe la noi Deja plecasera la furat . Astia chiar ca merita impuscati . Eu unul zambeam cand citeam in cartile de istorie ca dupa un razboi , o revolutie , o calamitate , se degradeaza socialul dar cand vezi asta cu ochii tai ai asa un sentiment de furie de sa nu-ti spun .

angeline
01.09.2005, 22:44
cu toate astea nu m-am lasat de cafea, va astept !

angeline
02.09.2005, 00:09
vreau cafea si o imbratisare ! smileys/smiley19.gif

nu vreau sa raman peste weekend singura si trista !!!

rossa
02.09.2005, 00:18
http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_2_80.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk766YYRO)

angeline
02.09.2005, 00:20
doar imagini fara cuvinte ? vreau mai mult !

rossa
02.09.2005, 00:22
uuuuuu ! Cat de mult ??

angeline
02.09.2005, 00:26
eu stiu ?! .....dar doresc ceva mai mult de atat asta e clar !

rossa
02.09.2005, 00:30
Daca nu esti explicita nimeni nu te poate ajuta ... Poate oferi mai multe detalii si se gasesc si binevoitori .

angeline
02.09.2005, 00:34
Hai mai bine savureaza cafeaua mai departe...... vrei si lapte ?

rossa
02.09.2005, 00:38
Am trecut de faza cu laptele , acum am alte nevoi....smileys/smiley36.gif

roxanici
03.09.2005, 23:40
Salutari..revenind la dezastrele provocate de Katrina, am auzit o stire la Tv care m-a nelinistit..exista si romani dati disparuti, in numar de 4..sa speram ca ei vor fi gasiti in viatza. Numai bine!

Ana Tofan
05.09.2005, 19:17
BUna dimineata...Cine bea o cafea virtuala cu mine?...

angeline
05.09.2005, 19:20
uite eu lovesc o portie dubla de ness !

simnt ca trebuie sa recuperez ceva..........

Ana Tofan
05.09.2005, 19:29
Aduc si tigarile. Fumatul virtual nu dauneaza sanatatii...

Ana Tofan
05.09.2005, 19:30
Guvernul asta a luat-o razna. Ce se mai ciorovaiesc Basescu cu Tariceanu...

angeline
05.09.2005, 19:40
serios ?! de cand ma uit la urmarile Katrinei nici nu mai urmaresc stirile interne.........astia ai nostri mi se par de speta ......ghiceste!

angeline
05.09.2005, 20:28
Ok, care-i problema ? subiectul sau cafeaua ?!

daca vrei ma duc sa pun de alta, pregatesc espresso ........

rossa
05.09.2005, 20:56
Fa-i si tu o cacao cu lapte .....

angeline
05.09.2005, 21:00
rossa, tu ce servesti ?.........

Ana Tofan
05.09.2005, 21:01
Nu e nici o problema,navigampe alte site-uri. Ai vazut ce inundatii au fost si pe la noi?E adevarat ca ravagiile facute de Katrina nu se compara cu cele din tara ,dar pana una -alta eu stau in Ro si ma interseaza mai mult ce se petrece in tara

angeline
05.09.2005, 21:05
nu stiu ce sa zic.........oricum prea multe n-au sa se schimbe dupa parerea mea, cel putin nu in aceasta viata........

rossa
05.09.2005, 21:09
Mai lasati dezastrele , ma deprimati . Nu mai stie nimeni un banc bun la o cafeluta ??

Ana Tofan
05.09.2005, 22:00
ASa e ,se uita si omul pe unde poate.

angeline
05.09.2005, 22:00
aha,deci esti unul care trebuiesti inveselit ?

angeline
05.09.2005, 22:02
ma adresam tie rossa,........

rossa
05.09.2005, 22:03
Pai da , n-ar strica . Se ofera cineva ??smileys/smiley36.gif

angeline
05.09.2005, 22:08
depinde de pretentii......de gusturi......

rossa
05.09.2005, 22:11
Nimereste-ma in plin . Ma las pe mainile tale ....http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

Ana Tofan
05.09.2005, 22:28
Ia spune tu , Rossa un banc,intrucat tu esti cu bancurile

angeline
05.09.2005, 22:31
ai grija rossa, bei cafeaua cu doua doamne !.........

rossa
05.09.2005, 23:01
Nu stiu de ce am impresia ca sunt facut hotdog.....sau poate ma insel .

angeline
05.09.2005, 23:05
din punctul meu de vedere nici vorba, dar de ce nu mai vine bancul ?

angeline
05.09.2005, 23:12
Ana Tofan, tu nu spui nimic ?

rossa
05.09.2005, 23:13
Pai bancul trebuia sa-l spui tu ...nu eu ...dar hai fie , de data asta..

Seful politiei bucurestene isi trimite subordonatii sa prinda toti homosexualii din parcul Cismigiu. La ora 1:00 sefu' vine in inspectie. Ii gaseste pe politisti in cu*ul gol iesind din cate un tufis. Curios, ii intreaba:
- Ce faceti bai, aici?
- Intindem curse, sefu'!

angeline
05.09.2005, 23:16
ha, ha,haaaaaaaaaaaaaa..........e la moda bancul..........

Ana Tofan
05.09.2005, 23:17
Ha,ha....Citeam ceva de aia n-am raspuns...Mmm ce buna e cafeaua...

angeline
05.09.2005, 23:35
daca tot esti pe acolo printe carti, te rog ajuta-ma cu o documentare serioasa despre costumul de toreador, imi rebuie o documentare beton.......daca se poate si imagini ........

rossa
05.09.2005, 23:54
Ha , ha mai am un banc bun dar asta-i cu sotii de politist :

Doua sotii de politisti stau de vorba. Una zice:
- Draga, sotul meu are post langa o florarie. Niciodata nu mi-a adus vreo floare...
- Si ce? Al meu are post langa conservator. O conserva n-am vazut pana acum...

rossa
06.09.2005, 00:07
Mai am unul tare de tot ....

Interviu la o circa de politie pentru recruti. Intra primul, comandatul il intreaba:
-Como ti cheamo?
Asta, nimic...
-Iesi afara, ca nu esti bun de nimic...
Mai intra inca unul , iar:
-Como ti cheamo?
Asta, nimic nici el...
Intra al trei-lea si il intreaba si pe asta:
-Como ti cheamo?
La care recrutul raspunde:
-Perche?
...
-Perche si mai cum?

Ana Tofan
06.09.2005, 00:33
Asta chiar e bun de tot.

roxanici
06.09.2005, 03:27
daca tot esti pe acolo printe carti, te rog ajuta-ma cu o documentare serioasa despre costumul de toreador, imi rebuie o documentare beton.......daca se poate si imagini ........

angeline poate am sa te ajut io cu documentatia..ca si io tot printre carti imi petrec veaculsmileys/smiley1.gif..dar cine mai sta printre carti?..

dorianos
06.09.2005, 03:40
Ce-s alea carti? smileys/smiley2.gif

Eu mi-am adus Pepsi-ul ca nu beau cafeluta. Ma lasati?

roxanici
06.09.2005, 03:49
carti de joc atuncismileys/smiley1.gifAlea sunt bune?..Stai sa trag si io mai aproape Pepsi-ul

dorianos
06.09.2005, 07:07
printre carti de joc mai stau...am intilnit tot felul de regi si regini pe acolo, dar nu prea cand ii asteptam

hazel
06.09.2005, 10:12
Uite ca am pierdut cafeluta voastra din ultima vreme. Sper ca le-ati savurat cum se cuvine.
Intr-adevar, dezastrul creat de Katrina este infiorator, si eu sunt deprimata de ceea ce se intampla acolo, oamenii aceia dezradacinati, mame care isi cauta copiii si copii care isi cauta parintii...animale fara stapan, parasite ...-:( Imi doream intr-o buna zi sa ajung sa vizitez si eu New Orleans, sa aflu mai multe despre cultura cajuna. Acum nu mai e nimic.. nu imi pot imagina cum se va reconstrui totul..
Mai lasati dezastrele , ma deprimati . Nu mai stie nimeni un banc bun la o cafeluta ??

rossa, fii atent aici, caz real cica, eu am ras de am cazut din scaun cand am citit :-)

Nu stiu daca e adevarat cazul, unde am gasit era postat ca si caz real :-)

_______

Caz medical la Floreasca zilele astea, adica asta noapte: niste tipi
au facut un chef intr-o casa undeva pe primaverii (o casa din aia veche, cu scara interioara rotunda). La ora 11 noaptea au ramas fara bere si au zis ca pleaca sa cumpere. Dar erau putin turtiti si s-au hotarat sa coboare cele 4 etaje cu SCHIURILE, s-au echipat si au coborat.

La etajul 2 era o baba de 84 ani care ducea gunoiul. Astia au dat
peste ea si naspa, accident, vine salvarea, o duc la Floreasca cu
fractura de bazin.
Se trezesc astia din betie si merg la Floreasca sa vada despre ce este vorba.
La spital baba nu mai era (patul gol, proaspat aranjat). Astia cica au
Inghetat ca a murit si se duc la medicul de garda sa vada ce este. De
acolo afla ca baba era transferata la spitalul 9 pentru consult, pentru
ca toata noaptea le zicea medicilor ca "a fost lovita de un schior pe
casa scarilor". Toata noaptea baba insistase ca o lovise un SCHIOR pe
casa scarii!!

06.09.2005, 11:16
Vrei sa razi? Citeste aici caz adevarat:

<h1>Romanian cuts off penis; dog eats it</font></h1>
<h2>Elderly man mistook organ for chicken head, news agency says</font></h2>
Reuters</span> Updated: 11:27 a.m. ET Oct. 4, 2004
BUCHAREST,
Romania - A elderly Romanian man mistook his penis for a chicken

rossa
06.09.2005, 19:32
Hazel , drept sa-ti spun , n-am auzit asa ceva dar e buna chestia . Mai ales daca zici ca-i chestie reala . Oricum raman la parerea ca babu?a ta e mic copil pe langa politicienii romani . La ce declara astia , jumatate ar trebui sa fie la spitalul 9.smileys/smiley36.gif

Ana Tofan
06.09.2005, 19:40
Buna dimineata,bea careva cafea in dimineata asta?

angeline
06.09.2005, 21:46
Eu una o beau ca tuna, ca fulgera, bineanteles atata vreme cata am, smileys/smiley36.gif, cand nu voi mai avea o sa mai vad ce am sa fac.....smileys/smiley75.gif

Ana Tofan
06.09.2005, 21:52
Din paqcate a mea e decaf sinu are gustul ala bun pe care il are cafeaua buna. Dar daca sanatatea nu imi permite alt ceva ,asta e..MI-am uitat tigarile acasa,astfel incat nu voi mai fuma astazi.

angeline
06.09.2005, 21:55
angeline poate am sa te ajut io cu documentatia..ca si io tot printre carti imi petrec veaculsmileys/smiley1.gif..dar cine mai sta printre carti?.. oauuuuuu ! ce super , ce bine e sa stii ca la nevoie ai cine sa te ajute ! smileys/smiley43.gif....., merci roxanici, am sa revin cu amanunte pentru subiectul respectiv, esti o bombonica.

angeline
06.09.2005, 22:01
Din paqcate a mea e decaf sinu are gustul ala bun pe care il are cafeaua buna. Dar daca sanatatea nu imi permite alt ceva ,asta e..MI-am uitat tigarile acasa,astfel incat nu voi mai fuma astazi.

stii cum se spune : o tigara in minus, " un cui " in minus, totul spre binele tau !

roxanici
06.09.2005, 22:43
smileys/smiley1.gifOki angeline..astept amanuntele legate de subiectul ce te intereseaza..si am sa te ajut cu placere daca pot. Numai bine! Apropo, din ce localitate esti?

angeline
06.09.2005, 22:46
bine, acuma trebuie sa ma descoperi........Oradea.

roxanici
06.09.2005, 22:50
Fain oras! Eu sunt din Timisoara.

angeline
06.09.2005, 23:06
ok, ma bucur ca mi-esti vecina ! am fost pe acolo acumvreo luna, nu am stat decat o zi dar cred ca voi mai trece pe acolo, vreau sa ma plimb prin parcurile voastre frumoase..........nu le-am vazut decat in fuga .......

rossa
06.09.2005, 23:07
Reclama la o agentie de turism din Germania:VIZITATI ROMANIA - MASINA DVS. ESTE DEJA ACOLO !

angeline
06.09.2005, 23:12
a mea oare pe unde o fi ! oare pe ce meleaguri trebuie sa zbor ?

Ana Tofan
07.09.2005, 01:07
Super reclama.

angeline
07.09.2005, 20:38
a mai trecut o noapte !

bem ori nu bem .......o cafea ?

Ana Tofan
08.09.2005, 02:11
Ba da ,bem una amara ca viata...

08.09.2005, 02:22
Daca viata este amara ca cafeaua neandulcita, atunci moartea acum o mai fi???

tonita
08.09.2005, 02:34
Buna intrebare Mugatu, chiar asa are cineva experiente personale,
moarte aparenta, reincarnare etc. ...era un topic mai de mult pe forum,

paranormal (http://www.romanian-portal.com/forum/search.asp?KW=paranormal&amp;SM=1&amp;SI=TC&amp;FM=10&amp;OB=1)da s-a racit din pacate.

08.09.2005, 02:49
Toni, se vede treaba caau murit, sunt in coma, sau tac toti ca mortusmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

tonita
08.09.2005, 02:54
Ai putintica rabdare ca apar ei, trebuie numai sa-i momim cu ceva. Sti sa ghicesti in cafea ?

08.09.2005, 02:58
Nu stiu, dar sunt convins ca trebuie sa stie cineva......macar in talpa daca nu in cafea.

tonita
08.09.2005, 03:47
In talpa ?smileys/smiley5.gif Poti sa-mi traduci ?

Gogule
08.09.2005, 05:34
Eu stiu sa ghicesc in resturi de mancare :)

Daca sunt resturi de pateu .. nu e prea bine .. daca sunt brocoli sau alte chestii exotice .. hmm .. de ce nu smileys/smiley32.gifla mai mare .. inseamna ca merge treaba!!!

angela
08.09.2005, 05:40
Eu ghicesc in scobitorismileys/smiley2.gif. poftiti la Mama Ciresica sa va ghiceasca putinsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

hazel
08.09.2005, 06:54
...era un topic mai de mult pe forum,
paranormal (http://www.romanian-portal.com/forum/search.asp?KW=paranormal&amp;SM=1&amp;SI=TC&amp;FM=10&amp;OB=1)da s-a racit din pacate.

Si eu cred ca par_anormala toni, inca nu am deschis topic pe tema asta totusi.sa deschid? sa nu deschid? smileys/smiley36.gif

tonita
08.09.2005, 08:44
Be our guest hazelsmileys/smiley1.gif ! par-anormal zici ?smileys/smiley36.gif

hazel
08.09.2005, 10:02
Nu pari anormal toni, ma jucam cu_cuvintele ca cei mici cu_cuburilesmileys/smiley36.gif
Eu sunt cam timida. poate ca am sa ma bag la threadul ala deja deschis sa ii fac o incalzire usoara daca zici ca s-a racit smileys/smiley36.gif
Altfel, desi par_anormala, nu prea le am cu paranormalul smileys/smiley4.gifdar prind usor smileys/smiley1.gif

par_anormali din toate tarile, uniti-va http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

tonita
08.09.2005, 10:32
...Altfel desi par_anormala, nu prea le am cu paranormalul smileys/smiley4.gifdar prind usor smileys/smiley1.gif...

Mi se pare normal sa prinzi usor ,daca </span>le-ai v</span>azu</span>t deja</span>smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

angeline
08.09.2005, 22:28
Ana Tofan, rossa ...si altii, e vineri si cred ca tineti post altfel cum se expilca ca vorbiti pe forum fara cafea.................v-am invitat si ieri, in cazul sata s-ar putea sa ma las si eu de cafea.smileys/smiley19.gif

Ana Tofan
08.09.2005, 22:35
UIte vin si eu cu a mea si e aburinda. Hai sa-l chemam si pe Rossa. Hai si bea o cafea virtuala cu noi.

rossa
08.09.2005, 22:36
[/url][url="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk766YYRO"] (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk766YYRO) Pai , draga mosului , eu nu mai beau cafea . Abia am reusit sa ma las de fumat iar daca-si incepe iar ....vai , vai . Abia am scapat de visele in care fumam toata noaptea . Totusi pot sa asist si eu la discutiile voastre (mirosul de tutun inca-mi place) .http://smileys.smileycentral.com/cat/12/12_13_4.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk766YYRO)http://smileys.smileycentral.com/cat/12/12_4_38.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk766YYRO)Uite am facut eu cinste cu cafeaua (bat-o vina).

angeline
08.09.2005, 22:43
in sfarsit, greu va mai aduna omul......multam de cafea ca eu am terminat-o deja dar beau si de la tine daca o dai din inima

rossa
08.09.2005, 23:00
Din inima , din inima , oricum mirosul e ucigator chiar daca n-o beau eu . Continuati cu cafeaua dar lasati-o mai moale cu tutunul (desi merg bine una cu alta ) . Poate mai scoateti si voi o barfa mica asa ca-ntre fete.....smileys/smiley36.gif

angeline
08.09.2005, 23:10
si cum zici tu rossa, barfa ai ?..........ca-ntre fete ai ?

rossa
08.09.2005, 23:28
http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_2_15.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk766YYRO)Upsssss!

angeline
08.09.2005, 23:42
dar daca sunt numai fete mie nu-mi place ....... e prea simplu, mie imi plac lucrurile mai...... colorate

Ana Tofan
08.09.2005, 23:46
Pai sa mai participe cineva la discutie. Ce mai veste poveste pe latine Angelina. Parca ziceai ca esti din Tmisoara . Cred ca e superb orasul

rossa
08.09.2005, 23:47
Pai daca-ti plac lucrurile mai colorate inseamna ca nu ai probleme cu rasismul . Asta-i un lucru bun . Daca in schimb iti plac si barbatii deja avem o problema , sunt din ce in ce mai putini pe la cafeluta ...smileys/smiley36.gif. Inainte mai venea si Garfield si avea o cana enorma dar in ultimul timp nu l-am mai vazut ..

Ana Tofan
08.09.2005, 23:49
Da tu ce ai,hai vino sa discuti putin cu noi...