PDA

Arată versiune întreagă : k3 visa

bugg
29.06.2005, 22:41
Salutare,daca e cineva care atrecut prin experienta k3 mi-ar fi de folos cateva sfaturi referitoare la interviu si la detaliile cu actele pt consulat.Nevasta mea e us citizen a trimis aplicatiile i 130 si i 129f,avem noa1 de la i130 si noa1 de la i129f care a venit pe 13 iunie 2005,de pe pagina uscis vad ca treaba merge destul de repede cu aplicatiile.Multumesc mult si sa auzim numai de bine

sorin
30.06.2005, 00:33
Sunt deja cateva postari in legatura cu K3 pe acest forum pe care le poti studia pana mai primesti alte raspunsuri. Poti sa folosesti si butonul magic "search" pentru a le gasi smileys/smiley2.gif

Bafta!

02.07.2005, 20:59
Buna,

Eu trec prin experienta k3 si pot sa-ti spun ca am asteptat aproape un an. merge foarte incet. acuma imi pare rau ca nu am depus numai i 130, pt ca cu k3 va trebui sa imi ajustez statutul o data ajuns acolo, ceea ce e alta bataie de cap si alti bani si alt timp pierdut pe cind i 130 as fi primit creen card conditionat direct in loc de viza. k3 se presupune sa scurteze timpul de asteptare si sa poti fi mai repede impreuna cu sotul/sotia, dar din experienta mea am asteptat tot atit cit au asteptat altii pt. green card.

bugg
08.07.2005, 01:47
smileys/smiley2.gifIn primul rind lui Sorin ii spun SA FIE,am cautat prin postari,dar nu am intilnit un proces exact ca la carte,cu ce acte mi-ar fi de mare ajutor si sa incerc sa le pregatesc din timp pina merg la Ambasada,iar pt lala1 o rog sa se uite pe siteu-l uscis,ca dracul nu mai e asa negru si procesarea a luat o viteza fantasoca la i 129f cel puti au ajuns pe 07 iulie sa proceseze aplicatii receptionate pina pe la jumatatea lui iunie,mai au putin si sunt la zi,cel putin cu i 129f.Bafta la toata lumea...

angela
09.07.2005, 13:04
Bugg nu exista proces exact ca la carte, Sorin te-a sfatuit sa cauti ceea ce s-a scris despre K3, fiecare trece printr-o experienta unica, nu au 2 cupluri aceeasi poveste la ambasada. In primul rand conteaza de unde aplici, RO sau US, daca ai intr-adevar dosarul in regula cu tot ceea ce pretind ei si tot asa....Actele care iti trebuiesc sunt pe site www.uscis.gov (http://www.uscis.gov) pe care cred ca te poti uita si singurel nu?In felul acesta nu risti sa primesti raspunsuri eronatesmileys/smiley2.gif

bugg
13.07.2005, 04:46
smileys/smiley1.gifMultumesc Angela,sunt destul de informat si sper sa nu primesc informatii eronate.Oricum am intrat in linie dreapta,pt. ca petitia noastra i 129f a fost aprobata si e in drum spre NVC la ora asta,apropo,daca stie cineva cam cit mai am pina primesc pachetul3 cred mi-ar fi de ajutor.In rest pot sa va spun asa ca o parere ca aplicatiile pt i 129 f se proceseaza in ultimul timp cu o viteza fantastica,deci vesti bune pt. toti cei cu viza k3.In rest Bafta Maxima la toti si sa auzim de binesmileys/smiley32.gif

ariel_2005
26.07.2005, 04:45
buna ,

bugg poti sa te duci pe site-ul asta si multe persoane o sa te ajute la tot ce vrei sa stii smileys/smiley1.gif. site se cheama: www.visajourney.com (http://www.visajourney.com) .e foarte bun site. si eu sunt k3 visa si sunt in US luna asta pe 28 iulie fac un an de cand sunt aici smileys/smiley4.gif. tocmai am avut AOS(adjustement of status) in seattle si a fost super usorsmileys/smiley2.gif. succes....

bugg
29.07.2005, 23:26
Multumesc ariel,am fost si pe visajourney,acum stau mai bine cu informatiile.Intre timp petitia mea e ajunsa deja la Ambasada,astept plicul galben si ma pregatesc.Succes la toti.