PDA

Arată versiune întreagă : Noi in Chicago

Cornell
24.06.2005, 16:04
Buna seara la toata lumea! Ne-am mutat de o saptamana in Chicago si ma bucur sa vad ca exista o comunitate mica dar inimoasa de romani aici...

Si ca sa incep cu o intrebare: stiti un mecanic , sau cineva care se pricepe la masini, roman sau nu, dar sa fie de incredere? Masinuta mea incepe sa faca zgomote suspecte, iar pe unde am fost imi cer astia s-o repare mai mult decat am dat pe ea (cu manopera de 2 ori pretul pieselor...).

Sper sa comunicam cu spor.

sorin
24.06.2005, 16:30
Cornell, bine ativenit la Chicago! Comunitatea noastra din Chicago nu este chiar mica (100,000-120,000), dar putem spune ca cea virtuala este intr-adevar mai micuta smileys/smiley1.gif

Sincer sa fiu, masinile sub o anumita valoare nu prea se repara pe aici pentru ca nu se merita. Trebuie sa te gandesti bine inainte de a plati reparatii care poate te costa aproape cat masina, sau pur si simplu sa te gandesti la alte variante, in caz ca masina nu e prea scumpa.

Nu cred ca o sa gasesti prea mari diferente de pret intre diversi mecanici, dar oricum se merita sa mergi in macar 2-3 locuri pana sa te hotarasti. Cat despre mecanici romani, nu stiu, dar poate iti raspunde cineva care stie.

Multa bafta si comunicare maxima! smileys/smiley1.gif

unique2ani
20.07.2005, 16:23
da, exista si mecanici romani care lucreaza bine si la un pret relativ acceptabil. Cel pe care il stiuil puteti gasi pe broadway/grandville (in spate la McDonald's) : Doru's auto part's.