PDA

Arată versiune întreagă : cat costa o chirie?

Poliana
09.06.2005, 21:49
stie careva cat costa o chirie in New York? O alta intrebare ar fi:
care este cel mai mic salariu cu care e platit un programator?

scuze cacofonia

alin22
10.06.2005, 00:59
Hei Poliana,

ceea ce pot sa-ti spun este ca eu am fost admis intr-un camin (pentru graduate si undergraduate students) care se numeste International House si o sa platesc in jur de $1000/luna, dar sunt convins ca cei din US pot sa-ti dea informatii mai adecvate decat as putea sa-ti dau eu, pentru ca, din cate am inteles, in New York sunt preturi mult ridicate fata de restul US.

Ma intereseaza dacatu esti acea Poliana din Cluj-Napoca, din Hasdeu, caminul A2?

Toate cele bune,

Alin

Poliana
10.06.2005, 03:45
Alin,

nu am stat in A2, dar mai vizitam pe cineva pe acolo...in cazul in care vrei sa stii ca sunt eu, iti trimit o adresa cu poze:

www.mediajuice.ro/bio/pics/poli/festivity/

Poliana - Cluj-napoca

garfield
10.06.2005, 04:12
stie careva cat costa o chirie in New York? O alta intrebare ar fi: care este cel mai mic salariu cu care e platit un programator?
scuze cacofonia

Chiria depinde mult de cartier si de ce anume vrei sa inchiriezi. Nu prea sunt la curent cu chiriile din NYC dar in Long Island poti sa inchiriezi un studio de la $650.00 in sus (depinde daca include utilities) 1 dormitor de la $1000.00 in sus, 2 dormitoare de la 1300.00 in sus....etc.

Poti afla mai exact la: http://www.apartments.com/search/NewYork/MetroNYC-LongIsland (http://www.apartments.com/search/NewYork/MetronYC-LongIsland)

alin22
10.06.2005, 04:24
Poliana,

ciudata coincidenta. Eu am stat in A2 in Cluj, iar in camin (in retea) aveam o prietena care utiliza nickul POLIANA, ea fiind studenta la Info. Am vazut insa pozele si nu e vorba despre acea Poliana.

Oricum, acum ca am vazut ca suntem clujeni cu siguranta ca o sa ne mai intersectam pe acest forum.

Te salut,

Alin

10.06.2005, 21:32
Poate ti-ar prinde bine si niste preturi de prin NJ ..am auzit niste preturi mai nou de $570 pe luna destul de decente ..1 dormitor putin langa Trenton (totusi a nu se confunda cu ce inseamna Trenton-jale )....cu trenul ai face 1 ora pana la NY daca acolo te intereseaza .

rossa
14.06.2005, 02:07
Mamaa POLIANA , nebunie cu pozele alea de la banquet !!!