PDA

Arată versiune întreagă : Tot pt Ovex

Monici
09.06.2005, 19:17
Ovex, daca avem testul IELTS sustinut cu intentia de a emigra in Australia si il folosim pt a emigra in Canada in partea engleza atunci mai are valabilitate? Cam cat dureaza procesarea dosarelor de emigrare in aceasta zona?

Fara limba franceza am avea vreo sansa pt Quebec?

ovex
11.06.2005, 04:23
Despre folosirea testului IELTS in intentia pe care ati amintit-o,nu pot sa ma pronunt,nu stiu exact daca se poate,dar in privinta emigrarii in Canada pot sa va spun ca ptr. partea engleza poate dura de la 2ani pana la 4-5 ani,ptr, partea franceza insa dureaza in medie 12-15 luni.

Franceza trebuie stiuta la interviu,de nivelul pe care-l treci tu in formularele de emigrare(note de la 1 la 12),dar ca sa treci un nivel mic la franceza,trebuie sa compensezi la punctaj cu studiile pe care le ai cu diplomele obtinute pana acum si mai sunt cateva lucruri importante.Franceza e bine sa se cunoasca daca vrei sa ramai pe partea franceza,daca nu,trebuie sa stii doar cat sa treci de interviu-asta e adevarul;dupa incheierea procesului de emigrare poti ateriza oriunde ptr, ca asa cum am mai zis viza e pentru toata Canada.Bafta!