PDA

Arată versiune întreagă : merita sacrificiul

babu26
08.06.2005, 07:41
buna

sunt babu sunt resident spaniol traiesc in valencia intr-un orasel la 3 km de marea mediderana e o clima exceptionala mi-am montat propria mea afacere am o firma de servicii agricole (in zona sunt multe plantatii de portocale)sunt aici de 4 ani si am inceput cu 10 dolari in buzunar am reusit sa imi cumpar doua apartamente (ipotecate) o masina noua si duc o viata decenta de curand am cerut o viza de turist pt. america si mi-au dato pe un an o sa vin in state in doua saptamani in vacanta pt o luna jumate .intrbarea mea e daca pot face acelasi lucru in state ma refer sa incep de zero si sa imi montez o afacere etc ar fi greu si decati ani asi avea nevoie (vorbim in principiu)si daca se merita .

multumesc si pe curand

ps. cand vin in state daca vreo unu sau una dintrevoi are chef ne vedem la o bere

sorin
08.06.2005, 07:57
Babu26, felicitari pentru afacerea din Spania! In ceea ce priveste afacerile in State, daca nu esti rezident, nu prea ai cu cum sa faci asa ceva, singura solutie fiind sa primesti rezidenta obtinand o viza de afaceri (business visa) care din pacate necesita sume foarte mari investite ($500,000-$1,000,000) si crearea unui anumit numar de locuri de munca.
Oricum, daca ai timp si bani, poti avea o vacanta superba in State, pentru ca sunt o gramada de locuri de vizitat.
Vacanta placuta! smileys/smiley20.gif

babu26
08.06.2005, 09:29
multumesc pt urare

invitatia ramane in picioare am inteles citind mai multe raspunsuri pe aici ca esti in cicago asa ca daca ajung in cicago te invit la o bere