PDA

Arată versiune întreagă : ajutati-ne

enia
06.06.2005, 02:38
sunt absolventa a facultatii de fizica, sunt inginer fizician dar ca vechime am 3 ani in invatamint si un an ca inginer operator date

sotul este absolvent al facultatii de sport si are 5 ani vechime in invatamint

intrebare?:

1) cine considerati ca trebuie sa fie aplicantul principal?

1) ce vechime se considera pt. mine avind in vedere ca nu am lucrat deloc ca inginer fizician?

sorin
06.06.2005, 03:58
Roxa sau Ovex iti pot raspunde la aceasta intrebare. Poti sa astepti pana iti vor raspunde, sau sa le trimiti email sau PM. smileys/smiley2.gif

ovex
06.06.2005, 04:32
Un raspuns exact se poate da doar daca mentionati exact:studiile(cati ani de facult.),varsta,nivel limba(franceza si engleza)ptr.fiecare in parte,copii,prieteni(rude) in Quebec.

Off topic:imi cer scuze daca am dezamagit dar am pus prea mult suflet.

Enia astept informatiile de la tine

sorin
06.06.2005, 04:38
Ovex, ma bucur ca ai revenit. smileys/smiley1.gifMulta lume poate beneficia de experienta ta si multi au sa-ti multumeasca pentru ajutorul acordat.

ovex
06.06.2005, 05:04
Ovex, ma bucur ca ai revenit. smileys/smiley1.gifMulta lume poate beneficia de experienta ta si multi au sa-ti multumeasca pentru ajutorul acordat.

Merci,Sorin. Eu sunt cel care am gresit prin atitudine,tu ai fost fair play,am avut o perioada mai grea dar lucrurile s-au asezat si eu zic ca va fi bine.& amp; nbsp; Ptr.ROXA :Imi cer scuze pentru tot si....smileys/smiley37.gifsmileys/smiley31.gif! Pe bune de acum in colo voi fi un smileys/smiley52.gif .&nbsp ; ; OK?

sorin
06.06.2005, 05:33
Excelent!!!! M-as bucura nespus ca toate rafuielile de pe acest forum sa se incheie asa. smileys/smiley1.gifMultumesc pentru contributia pe care o aduci la acest forum! smileys/smiley20.gif

ovex
06.06.2005, 07:36
Enia,in cazul in care vrei sa faci un calcul de punctaj,fara sa detaliezi celeamintite de mine mai sus,atunci apasa aici:

http://www2.publicationsduquebec.gouv.qc.ca/dynamicSearch/te (http://www2.publicationsduquebec.gouv.qc.ca/dynamicSearch/te lecharge.php?type=3&file=/I_0_2/I0_2R3_01.HTM ) lecharge.php?type=3&file=/I_0_2/I0_2R3_01.HTM

Atentie la factorul EMP. Daca te putem ajuta cu ceva,nu ezita! In ceea ce priveste punctajul la limba,iata:

La aplicantul principal pentru franceza (vorbit + inteles) la nivele de:

- 1, 2, 3 sau 4 se acorda un punct
- 5 sau 6 se acorda doua puncte
- 7 sau 8 se acorda trei puncte
- 9, 10, 11, 12 se acorda patru puncte

Maximul de puncte poate fi de 8 format din maxim 4 puncte la vorbit si maxim 4 puncte la inteles.

</v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></v:path><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shape></v:imagedata></v:shape>La aplicantul secundar se puncteaza la franceza numai de la nivelul 7 inclusiv. Maximul care poate fi primit e de 2 puncte!

</v:imagedata></v:shape>Nivelul de engleza la aplicantul principal se puncteaza astfel:

-pentru 1, 2, 3 sau 4 se acorda un punct
-pentru 5, 6, 7 sau 8 se acorda doua puncte
-pentru 9, 10, 11 sau 12 se acorda trei puncte

Maximul de puncte la factorul EMP pentru engleza aplicantului principal este de 6 puncte format din 3 maxim pentru vorbit si 3 maxim pentru inteles. Aceste 6 puncte se impart apoi la 2 si rezulta un maxim de 3 puncte. Jumatatile de punct de rotunjesc in plus.

De exemplu un aplicant principal cu un nivel de engleza de 8/9 va primi 2+3=5 puncte. I<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>