PDA

Arată versiune întreagă : Vacanta

Ana Tofan
30.05.2005, 02:19
Fiind vara si frumos afara m-am gandit la vacanta...Unde v-ar placea sa va petreceti concediul.Eu merg aprox in acelasi loc ca si anul trecut intr-o mica statiune din jud Harghita ,unde sunt inconjurata de brazi semeti, cu apa minerala naturala. E un peisaj frumos si te odihnesti realmente dupa un an intreg stressant,departe de agitatia orasului ,de traficul infernal ,de televizor si telefon de internet, de toate aceste lucruri producatoara de zgomote si care te incarca de energie ,negativa,de stress,de poluare.

Un alt loc unde mi-ar mai placea sa merg :in muntii Padurea Neagra,unde se zice ca sunt castele impunatoare, munti inalti,sau in Tirol...,de asemenea mi-ar placea sa revad Sighisoara. Vara acesta in iulie este festivalul de arta medievala din Sighisoara. Va recomand cu caldura sa mergeti acolo ,veti descoperi un burg medieval si farmecul cladirilor vechi se va impleti cu muzica si teatrul, multi tineri din Europa vin anual la festival.Voi mergeti in U.S.A. sau veniti in tara?

angela
01.06.2005, 01:10
Draga mea Ana dar chiar nu ai vazut ca a mai fost deschis un subiect cu acelasi titlu?? Mai cauta si cu functia search te rog frumos, nu pune pe nimeni in situatia de a sterge posturile si nici sa incarci paginile aiurea nu cred ca are nici un sens.

Multumesc anticipat!

Ana Tofan
01.06.2005, 01:44
Se pare ca esti tare pusa pe harta , Angela! Si mai spuneai de mine ca sunt asa.

angela
06.06.2005, 08:05
Nu draga mea nu sunt pusa pe harta, uite daca vrei facem un poll in legatura cu subiectele deschise de tine si ai sa vezi ca majoritatea de aici te vad ca pe o persoana negativa, pesimista si lista " calitatilor" ar putea continua.

christianT
06.06.2005, 12:08
In general eu ii apreciez pe toti membrii acestui forum, dar azi, in mod special, o apreciez mult pe Ana Tofan si imi doresc pe aceasta cale sa afle acest lucru. Mi-a placut foarte mult postarea ei din inceput, imi arata ca Ana Tofan este o persoana delicata si plina de farmec.

Dar saraspund la intrebarea Anei: "Unde mi-ar placea sa-mi petrec vacanta"?

Ana...anul asta nu, dar cu siguranta in anii ce vor veni imi voi realiza un vis de-al meu foarte vechi... acela de a vizita principalele situri arheologice ale civilizatiei Maya sau ale civilizatiei Incase. Si ca sa dau niste exemple mi-ar place sa vizitez Palenque, Machu Picchudar mai ales Tihuanaco! Cand eram in liceu visam sa vad Marile Piramide de la Gizeh iar acest vis a devenit mai apoi o realitate. Poate am sa scriu aici pe forum intr-o zi ce experiente uimitoare sufletestiam avut cand eram in fata piramidei lui Keops..sau mai apoi cand am intrat in piramidele lui Mikerinos si Kefren.

Numai bine Ana si ... priveste numai inainte. smileys/smiley1.gif

Ana Tofan
06.06.2005, 23:19
No comment

angela
07.06.2005, 23:48
Eu oricum am zis majoritatea nu totismileys/smiley2.gif

evelyn
08.06.2005, 03:01
Eu sant de parerea Angelei.....

Si propun ca Ana si Cristian ; to GET A ROOMsmileys/smiley9.gifsmileys/smiley9.gif- I think they could have lots and lots of " interesting conversations" smileys/smiley4.gif

08.06.2005, 05:43
Buna idee Evelyn,

Cu Cristian nici mie nu mi-ar fi teama sa stau intr-o camera, sigur nu patesc nimic, sper ...

evelyn
08.06.2005, 05:51
Din cate imi aduc aminte simomi, Cristian nu ar fii "genul tau"...... cred ca mai bine s-ar "intelege " cu ANA smileys/smiley2.gif

Lasa ca o sa apara un Don Juan si ptr. tine...smileys/smiley1.gif

christianT
08.06.2005, 12:41
Draga evelyn,

Multumesc frumos pentru invitatia ce ne-ai facut-o mie si Anei. Nu ai vrea si tu sa ne insotesti? smileys/smiley17.gifSerios iti spun ca poti sta si 5 ore cu mine de vorba fara sa te plictisesti. Am si eu o intrebare... de unde sti ce gen de barbat sunt? Nu cred ca am avut placerea sa te cunosc..asa ca...

Draga simomi,

Ca sa fiu sincer mi-ar fi teama sa stau cu tine singur intr-o camera. Umbla un zvon pe aici prin targul Montrealului cum ca te-ai ocupa cu transplanturi de organe. Draga simomi, eu prea multe organe nu mai am, si din putinele care imi mai functioneaza toate sunt uzate, sunt pe ultimii metri. Ce ma fac daca-mi furi un organ??smileys/smiley2.gif

Daca vrei simomi maine am sa-ti spun o poveste, una din povestile care mi-au placut cel mai mult din cate am citit, numai sa-mi spui daca doresti. Numai bine si multa bafta in gasirea unui barbat care sa te merite.smileys/smiley2.gif

evelyn
08.06.2005, 13:03
Of , of draga Christian........ mi se pare mie sau te-ai aprins putin????

Si ca sa raspund intrebarii si invitatiei tale .......NU, Multumesc.

Nu credca asi vrea sava intrerup pe voi, si discutiile voastre " super interesante"smileys/smiley9.gifsmileys/smiley9.gif. Cred ca v-ati simti cu muuuult mai bine in lipsa mea smileys/smiley2.gif

In ceea ce priveste faptul ca ne-am cunoscut sau nu / nu cred ca este nevoie sa ne cunoastem personal ( virtual este de ajuns) . Iar eu n-am intentionat decat s-o ajut pe ANA , si starea ei de spiritcam negativa....stii tu...... o poezie , o dedicatie,...iar ridica putin moralul feteismileys/smiley44.gif!!!

Haide acum...nu lua si tu lucrurile asa de personal.....

09.06.2005, 11:55
Cristiane, Cristiane

Or fi existind zvonaci prin Montreal dar esti tu raspandac ? ca sa ma exprim a la Diverstis.

Povestea as prefera sa mi-o spui pe private, sa nu deprimam (glumesc) si alte persoane smileys/smiley1.gif

Ana Tofan
18.06.2005, 00:36
Ironiile nu ajuta,ci dezbina. Daca am si gandi inainte de a deschide gura,ar fi mai bine.

Gogule
18.06.2005, 04:31
Ana Tofan ai auzit de conceptul de "sex friends" ?

marian42
18.06.2005, 04:50
Asta ce dracovenie o mai fi ?!...