PDA

Arată versiune întreagă : MARE RUGAMINTE

maddy26
27.05.2005, 01:26
Va rog mult de tot,as vrea sa-mi spuneti de unde as putea incepe ... pentru plecare afara...care ste cea mai usoara (cea mai viabila) cale de a ajunge in USA...cum e mai usor...cu un job...o chemare...unde trebuie sa aplic....sunt HOTARATA sa plec...dar...de asemenea am capul pe umeri...si chiar as vrea sa stiu cum sa incep...de unde ? va multumesc....

DanielHalceanu
05.06.2005, 04:01
Ideal ar fi sa pleci cu acte in regula prin loteria vizelor. Iti spun asta pt ca asa am ajuns eu aici. Pt asta ar trebui sa completezi un formular simplu pe net din data de 7 nov pana in 7 ian. Binenteles ca mai este si cealalta varianta ,cu contract de munca , pe urma il prelungesti si poate chiar te casatoresti cu vreun american aici si dobandesti cetatenia. Bafta multa in continuare si te asigur ca merita efortul.

observator
05.06.2005, 05:35
Buna dimineatza,

Daca vretzi sa primitzi un sfat bun si competent in legatura cu posibilitatzile pe care le avetzi de a imigra in US, trebuie sa datzi mai multe amanunte despre dv. (varsta, stare civila, studii, experientza, in ce domeniu, daca vretzi sa va continuatzi studiile sau nu, daca avetzi vreo cunostintza in US sau nu, etc.). Intre timp putetzi merge pe site-ul acesta:

www.usimmigrationforall.com (http://www.usimmigrationforall.com) unde gasitzi destul de multa informatzie despre tipurile de viza, dupa care va putetzi orienta putzin mai bine in ceea ce vretzi sa facetzi. Daca nu doritzi sa datzi detalii despre dv. pe forum atunci imi putetzi scrie pe adresa: happy_in_us@yahoo.com.

Toate cele bune!