PDA

Arată versiune întreagă : Viza J1 - cat de repede pot intra in SUA?

vasiMB
22.05.2005, 04:47
Salut!

Am primit viza J1 pentru un program Work&Travel si vreau sa-mi iau saptamana asta biletul de avion. DS-ul il am din 7 iulie. Pot intra in State pe 29 iunie, adica cu 8 zile inainte? Gasesc peste tot date diferite: siteul Ambasadei SUA - cu 30 zile inainte, cei care emrg cu o firma Ameritrex au voie cu 14 zile inainte, altii imi zic ca doar cu 5 zile etc.

As avea nevoie de un raspuns urgent ca sa stiu cum sa imi iau biletul de avion.

Multumesc.

CHRIS '78
22.05.2005, 14:02
EU ZIC SA IEI DE BUN CE SPUNE GASESTI PE SITE-UL AMBASADEI ! IAR CU PRIVIRE LA BILETUL DE AVION FIRMA PRIN CARE AI APLICAT TREBUIA SA-TI FACA REZERVARE IAR TU SA-TI CUMPERI BILETUL. BAFTA!

vasiMB
27.05.2005, 11:32
Legat de avion cei d ela firma ne-au facut o oferta, noi putand alege altceva daca gasim o oferta mai buna. Ceea ce am si facut. :)

glamour_lady
01.02.2006, 09:26
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Salutare

Am o prietena in SUS care a ajuns acolo prin loteria vizelor. Atat eu cat si ea ne dorim ff mult ca eu sa ajing acolo. O sa fiu gazduita de ea si exista si sansa sa-mi gaseasca ceva de lucru. As vrea sa stau in jur de 2-3 ani.

Cum sa procedez sa obtin viza pt SUA cat mai repede si cat mai sigur.

Astept raspunsuri,

glamour_lady2006 (glamour_lady2006@yahoo.com)</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

20.02.2006, 17:45
incearca printr-o firma de lucru din romania

poate si ea sa-ti faca chemare pentru o viza de vizita asta in cazul in care ai proprietati sa-u afaceri etc. in tara. altfel ai sanse mari sa fi refuzat la ambasada

pentru a-ti face chemare , ei i-i trebuie formularul affidovit of support -asta insaemna ca a castgat cel putin 18 ooo $ venitul brut pe an

FI BARBAT omule cauta-ti tu o firma sau ceva de lucrusi du-te.