PDA

Arată versiune întreagă : Music nowadays...ce ascultam si ne place?

Georgian@
21.03.2009, 12:31
...pentru ca tot e week-end si soarele a aparut ca o invitatie in parc, haideti sa ne incarcam cu putina energie pozitiva si sa ne relaxam!

am observat azi ca exista un topic despre muzica oldies but goldies, insa spre surprinderea mea nu am gasit unul si pentru muzica din zilele noastre. stiu ca impresia generala este ca muzica de azi e cel mult chicioasa, insa cu ajutorul vostru o sa incerc sa spulber acet mit al unei ere a muzicii care a fost odata si s-a sfarsit deja.

o sa incep cu muzica britanica.

domnisorica asta, katie melua a fost nascuta in Georgia in 1984 si nu a avut o viata usoara ca imigrant, de aici probabil si timiditatea si modestia ei. cam atat stiu eu despre ea, ah si versurile la cateva dintre cantece. sper sa va faca placere.

5DCacIEbAlM

week-end placut in continuare!

hazel
21.03.2009, 12:37
...pentru ca tot e week-end si soarele a aparut ca o invitatie in parc, haideti sa ne incarcam cu putina energie pozitiva si sa ne relaxam!

am observat azi ca exista un topic despre muzica oldies but goldies, insa spre surprinderea mea nu am gasit unul si pentru muzica din zilele noastre. stiu ca impresia generala este ca muzica de azi e cel mult chicioasa, insa cu ajutorul vostru o sa incerc sa spulber acet mit al unei ere a muzicii care a fost odata si s-a sfarsit deja.

o sa incep cu muzica britanica.

domnisorica asta, katie melua a fost nascuta in Georgia in 1984 si nu a avut o viata usoara ca imigrant, de aici probabil si timiditatea si modestia ei. cam atat stiu eu despre ea, ah si versurile la cateva dintre cantece. sper sa va faca placere.

http://www.youtube.com/watch?v=5DCacIEbAlM

week-end placut in continuare!

IMi place foarte mult Melua, am dedicat-o si eu candva Melinei, o forumista care nu a mai aparut demult pe aici. Un prieten mi-a deschis si mie acum cativa ani ochii asupra ei si am indragit-o pe loc.

Uite mie imi place asta:

DTy3WA0Pq8M

In rest momentan nu pot sa contribui la acest topic pentru ca moodul meu este inca in vacanta si afara e soare si acuma ascult Ibrahim Ferrer - un faimos cantaret cubanez - cu al sau Chan Chan.

Georgian@
21.03.2009, 12:54
mersi hazel. uite aici inca una semnata tot katie melua:

x25F3-sR2Yo

hazel
22.03.2009, 01:41
Foarte frumoasa, o stiam, mersi. Delicata voce. Promit sa revin si eu cu dedicatii cand am sa dau peste ceva care se incadreaza la topicul tau.

Ok, am revenit :)

Vampire Weekend - i-am descoperit intr-un SNL si am ramas impresionata de stilul lor. Este un grup tanar, s-au asamblat pe timpul facultatii. Se declara influentati de muzica populara africana si de stilul vestic. Isi descriu genul ca "Upper West Side Soweto"

Au mai multe melodii interesante dar cel mai mult imi place M79

6IgT9UruWe8

Georgian@
22.03.2009, 08:30
foarte "coloristic" si salteret ritmul. cu siguranta din momentul asta au mai castigat inca un ascultator.

o sa mentionez si eu aici pe Adele tot la muzica britanica cu acest cant care e foarte frumos:

Fnn9JlqqTE4

enjoy!

NYCDream
22.03.2009, 09:00
Leann Rimes - Suddenly

zlk_2LwNgiA

Sper sa va placa:)

Georgian@
22.03.2009, 10:12
mersi nycdream pentru interventie.
muzica club...trebuie sa recunoastem ca ocupa un rol important in preferintele muzicale din ziua de azi. din punctul meu de vedere ea este o forma de muzica ambienatala care a evoluat in ceva mai ritmat, foarte "dansant".

revenim pentru putin la muzica britanica, cu Duffy, care incearca sa reinvie spiritul anilor goldies:

HhZ5-L9znt8

enjoy!

hazel
22.03.2009, 10:33
Mi-au placut alegerile voastre.

Alizee - Jen ai marre. Am fost introdusa cu copila asta frantuzoaica Alizee de catre o prietena de familie mai tinerica, 25 de ani :) mi-a placut pe loc, plus ca melodia asta e foarte dansanta.

240S04eCCC0

Georgian@
22.03.2009, 11:31
de asemenea sa nu uitam "Moi Lolita":

dDwKPGUIVME

totusi nu pot sa trec de la muzica britanica pana nu o mentionez pe amy winehouse, desi foarte controversata, trebuie sa-i recunoastem talentul. chiar mai mult,
critici ne incurajeaza sa nu confundam persoana autorului cu creatia artistica, insa stim cu totii cat e de greu.

I6LVGcIC1Tc&feature=related

vocea ei are ceva din muzica black, care personal mi se pare cel mai greu de "imitat", pentru ca in conceptia mea, muzica black e in acelasi timp complexa si cristalin de simpla. jos palaria pentru amy.

auditie placuta!

Rebela
22.03.2009, 19:44
Nu pot sa nu mentionez aici noul CD al Patriciei Kaas (Kabaret, 2009)

ro6Ujd4PvcY

sad_rain
22.03.2009, 20:32
Georgian@, pentru ca esti inca pe muzica britanica nu pot sa nu o mentionez aici pe Amy Winehouse..Stiu ca lately, povestile despre ea nu au fost cele mai grozave..dar eu ii iubesc vocea..iar melodia asta in mod special o indragesc..

HFVM5pVTwkM

ps. katie melua are o voce intradevar frumoasa..si eu am descoperit-o de un an sau doi..unele melodii sunt chiar ..de sufletel!!:)

Georgian@
22.03.2009, 22:48
mersi fetelor.
pana acum avem putina muzica britanica, frantuzeasca si nord americana.
o sa raman totusi in europa, mai exact in olanda. cred ca cea mai cunoscuta dintre cantaretele olandei este Anouk, eu o stiu de pe vremea cand canta Nobody's Wife, insa o regasesc azi, oarecum schimbata as zice:

IlL_tORZKa0

miBHxNzlw6w

9wVZWDky6M4

auditie placuta!

Georgian@
23.03.2009, 15:05
azi am o stare de sarit in cap, de imbratisat pe toata lumea...si cum am terminat treaba, o sa ma bucur acum de putin timp cu mine.
uite aici >big hug< si pentru tine absolutepower si welcome aboard!

...mda sa ne intoarcem la muzica, muzica zilelor noastre... as vrea sa va mai tin putin in olanda pentru ca avem, defapt au ei olandezii, cu ce se lauda.

Ilse Delange-muzica country

ds8pl1PLyyI&feature=related

auditie placuta!

Georgian@
24.03.2009, 12:04
TxvpctgU_s8

...cu armin van buuren

olandezii stau foarte bine la muzica club

Zeus Plebeus
25.03.2009, 18:20
daca asta e hobby-ul tau pe internet, pune si ceva mai "clasic"...rock!.Macar primele 3 -4 prime voci : Paul Rodgers, Steve Perry, F.Mercury, R.Plant etc. Daca e si "la cerere", poate gasesti o frantzuzoaica (Nicolette) cu "Soarele e mort" Multzumiri anticipate!

Georgian@
25.03.2009, 18:35
din cate stiu eu, e mare boju' peste Mercury, topicul asta este cu artisti care sunt macar in viata nowaday.

eu te invit sa postezi si tu aici.insa pana atunci, daca rock vrei, atunci rock sa fie:

8VgLKXD-BoY

...pacat ca s-au despartit.

for the record, am trecut si eu prin faza black, insa lately nu mai sunt la curent cu ce e nou in materie de rock.

Georgian@
25.03.2009, 18:45
TlOP8EijXyc

Georgian@
25.03.2009, 18:54
..are si romania cu ce se lauda in materie de rock.

hLzwcUFI7Zw

Georgian@
25.03.2009, 19:01
lfWzaL0qc0c

bogdan178
26.03.2009, 08:08
La cererea initatoarei am postat si aici . Incep sa postez cu un artist pe care nu il suport ...dar imi place muzica lui (90% din piese). Mentionez ca e primul videoclip al acestuia postat pe mine pe acest forum iar la mine in laptop nu are nici macar o melodie . e super cunoscut de fanii genului ...dar nu il inghit.

ygWV__SMt7M&feature=related

bye

P.S. nu l-am mai ascultat de citiva ani .

P.S.1 toti tarani-n romania asculta scooter maria

P.S.2 http://www.fzr.ro/stire_detaliata/VIDEO/Cate_stele_sunt_pe_cer__Toate_pana_la_ziua_pier__N umai_una_e_mai_proasta___Zace_n_capitala_noastra_/4301.htm

Georgian@
26.03.2009, 10:17
insa bogdan, eu ma refeream la melodia lui van dyke. sincer vorbind pe mine mania cu scooter nu m-a luat niciodata, nici in romania, nici in afara romaniei.

uite aici:

bO0PMclabt4

van dyke e olandez si el si se incadra foarte bine la momentul acela.

Georgian@
26.03.2009, 10:28
si in plus ce te face sa crezi ca sunt topita dupa toata muzica pe care o pun aici? am ascultat-o, m-a inspirat, mi-am amintit-o si am pus-o aici. ca mai toti oamenii probabil, am trecut si eu prin mai multe faze. si inca ceva, stii cum se zice, gusturile nu se discuta...

ce zici de oladezul asta:

6TUzaW0-K1k

?

Georgian@
26.03.2009, 10:36
Yanarim(I burn)

"Please open the door,
Let my heart taste the pain again!
Were we defeated by the past?
Open the door!...

We aren't friends with ourselves anymore,
Nor with our half burnt photos,
Or our lost hope,
Or our lost youth.

I burn, I burn, the days pass by, I burn.
Ah, who is going to bring back the nights?
I burn, I burn, whatever I do, I burn.
Ah, who can pay the nights back to me?

Ask me to the nights!
How could a day know how I am?
Ask me to the loneliness!
The deceitful loves cannot tell how I am..."

gvujqbH6lak

mai multa muzica turceasca...is yet to come

Rebela
26.03.2009, 14:24
VG1ExxVu80g&feature=related

Georgian@
26.03.2009, 14:43
GLBC06NTezk&feature=related

RD3WwM6l1J0

Georgian@
26.03.2009, 15:36
ce sa-i faci daca...big yellow taxi took my girlfriend away...

TsPh_8Dxl3E

Rebela
26.03.2009, 18:39
oLa5WAHSG1I

Georgian@
27.03.2009, 11:14
QHd09ezbU1Q

pentru cei care nu stiu, nicolas cage e genul meu de barbatul, genul care parca din priviri te implora "sa-l salvezi"...

ah, si sa nu-l uitam pe keanu reeves...bine cu keanu e mai veche, pe chestii filozofice, etc etc.

auditie si vizionare placuta!

Zeus Plebeus
27.03.2009, 14:04
Apreciez faptul ca ai postat si un classic rock si apreciez si link-ul tau la art. "Obama... "...intradevar "orice superstar,/
e (aproape) musai sa aiba un nice car!"
Cat despre Freddy Mercury, ma indoiesc ca pe mormantul lui cresc boji...daca pe al lui Edgar A. Poe cresc trandafiri, pe cel al lui Freddy cresc arbori Sequoia si baobabi...Intzeleg ca esti tanar/tanara si conflictul cultural dintre generatzii nu dispare, insa toate topurile sunt facute pe preferintzele tinerilor ( majoritatea) si cred ca oriunde in lume Freddy este within top-ten, pe aici, chiar intre primii trei, cea ce spune ceva! In fond si J.Lennon este si mai de mult in lumea eternei odihniri, asta nu inseamna ca pe mormantul sau nu va fi pentru totdeauna un superb si imens camp de strawberry!

Pace!

Georgian@
27.03.2009, 19:03
cred ca ai inteles mesajul meu cum si eu l-am inteles pe al tau. cuvantul pace nu avea ce face aici. imi cer scuze pe aceasta cale daca mesajul meu a fost "rude". daca citesti mesajul cu care am inceput acest topic, ai sa vezi ca prin muzica nowadays, eu ma refer la artistii zilelor noatre, artistii tineri, care de multe ori sunt pur si simplu disconsiderati pentru simplu fapt ca "nu se ridica la standardele" din 50s, 60s, 70s etc etc. cum, de altfel in anii lor de glorie, mercury si ceilalti, desi iubiti de tineri, erau si ei criticati in functie de inaintasii lor. si tot asa. de ce? pentru ca multi dintre asa zisii critici buni sunt dintr-o alta generatie culturala. sper sa nu ma intelegi gresit, nu neg calitatea nimanui pe motiv ca e vetust, sau pentru ca nu mai e "la moda". nu stiu daca ai urmarit insa eu am pus videoclipuri cu "clasici" si pe "remember...old music", pentru ca dupa mine se incadrau mai bine acolo. creda-ma, ca am trecut prin perioada clasicilor, rock, jazz, cu cei dinaintea lui mercury, stii, cei mai clasici decat cei pe care i-ai numit tu clasici, armstrong, sinatra, fitzgerald etc etc. de asemenea, stiu ca se spune ca cultura din ziua de azi e cel mult chicioasa, insa traim in societatea superficialitatii, a comercialului, si asta o sa gasesti si in arta, astfel de mesaje, cel putin predominant. totusi valori exista si cel mai mare rau pe care il putem face e sa le ignoram, fie ca ele apartin trecutului sau prezentului. raven o sa vina si o sa-mi zica acum ca :sa nu confundam valoarea cu cantitatea albumelor vandute(sau piratate dupa caz)-si aici ii dau dreptate, bine, in parte...

pe de alta parte imi pare bine ca ai revenit pe acest topic. welcome back and hope u'll stay a little bit longer. stii, conflictele sunt bune uneori, chiar si intre generatii, e un mod prin care ajung sa se cunoasca.

in alta ordine de idei daca ar fi o generatie cu care nu ma inteleg, acea generatie ar fi generatia mea, cu celelalte ma inteleg destul de bine.

week-end placut tuturor!
nightwish a inceputuri...
Z1N2I2AAN6I

zi-mi ce crezi de melodia asta?

bogdan178
28.03.2009, 07:26
Personal imi place mai mult Cosmic Gate sint necunoscuti in top 50 DJ nu prea au facut videoclipuri ...dar pt mine suna f bine , insa trebuie sa iti placa ...muzica asta degeaba incerci sa devii sa nu jignesc din N gen de muzica sa asculti asa ceva ...ca daca nu iti place dar dai din tine ...numai pt impresia artistica ...degeaba asculti .Unii spun ca e muzica de spalat creierul ...insa prefer sa mi-l spal de buna voie cu muzica asta decit altii fara voia mea

http://www.thedjlist.com/djs/

lmkjOOkE8X0&feature=related

b8LmPu94CF4&feature=related

bye

Zeus Plebeus
28.03.2009, 12:55
daca mie imi urezi buna revenire, ma confunzi, nu face nimic, doar te las sa stii.Remarca mea cu privire la Freddy era ca despre genii artistice nu e cel mai frumos sa vorbim de boji pe mormant, care semnifica uitare, F. Mercury, a demonstrat chiar si prin moartea sa prematura, valabilitatea dictonului "ars longa, vita brevis" iar timpurile care vor veni vor reconfirma acest lucru .Despre muzica noua, nu sunt din cei care o neaga, ascult destula si gasesc multe piese excelente, asa cum potzi (reciti) observa, remarca mea se indrepta specific la voci imortale din rock-ul classic, nici macat la trupe, fara nici o comparatzie cu cele noi;despre piesa pe care ai pus-o cel putzin la cashtile dintr-o biblioteca linistita, e OK,
pot sa fac la sigur 2 remarci: inflexiunile vocale si chiar muzica te trimit la un peisaj arabian cu nisipuri nesfarsite si un soare arzator rasarit doar pe 3 sferturi, sau in alte sectiuni, (cel putizn mie) imi evoca cantecele de glorie linistita ale rusilor din stepa sec.18 si 19, ar fi facut chiar una bella figura ca sound track pentru Dr. Zivago .Altfel , ai mana buna, imi place muzica aleasa de tine.
Pax vobiscum, si pentru altii

hazel
28.03.2009, 13:54
O aparitie pe care am sesizat-o anul trecut. Jason Mraz cu I'm yours. Am vazut un interviu cu el, tipul afiseaza o simplitate si modestie cuceritoare, este vegetarian si are propria lui ferma de avocado :)

zut0TznmSu0

Rebela
28.03.2009, 23:24
a2XaBjF8QW8&feature=related

Georgian@
29.03.2009, 08:40
cum ziceam...inteleg eu de la tine cat intelegi tu de la mine. Zeus Plebeus e bine de stiut ca apreciezi si muzica de azi, cum de altfel il apreciez si eu pe F.Mercury si a fost o vreme cand numai asta ascultam, rock vechi si nou, folk in anii de liceu apoi studentie in bucuresti, concerte la Preoteasa, mai un amic doi in camin cu o chitara, mai prin preumblarile mele in Europa. dupa cum i-am spus si lui bogdan, in ultima vreme nu mai ascult la fel de mult, sau cel putin nu exclusivisit. insa departe gandul meu de a-i deprecia pe "clasicii" rock-ului, doamne inca am albume peste albume, sunt ele impachetate si cine stie cand o sa dau de ele, insa sunt, in primul rand, un simbol al unei perioade din viata mea, mi-s inca foarte dragi si sigur nu le-as desconsidera. insa, repet, pentru mine Mercury se incadreaza la oldies goldies., nu la acest topic. asta a fost singurul motiv pentru care nu l-am inclus aici.

2ly, eu, sa stii, chiar ma bucur ca scrii pe aceast topic si iti multumesc inca o data. sper sa nu fie prea mult daca te rog sa postezi si muzica.

sa avem o duminica frumoasa cu totii!

Georgian@
29.03.2009, 08:55
YlG0G5YgnfA

super video, super melodie, bravo florin!

Georgian@
29.03.2009, 09:04
pentru toate fetele de pe acest forum...
H8p6-VRZ2Bo

hazel
29.03.2009, 10:16
Georgiana, prima oara cand am ascultat aceasta melodie tot tu ai postat-o. Mi-a placut mult si mi-au dat si lacrimile la vocea Laurei Stoica si la amintirea sfarsitului ei tragic. Un coleg de forum auzind ca imi place atat de mult, mi-a si trimis-o. O ascult din cand in cand cu placere.

Georgian@
29.03.2009, 16:13
Ma bucur Hazel ca ti-a placut.

32JPMaIezBQ&feature=related

Georgian@
29.03.2009, 16:22
ikTeT_sV6ik

mda, tot vorbeam eu de barbatii care...asa ca nicolas cage, keanu reeves...acum il putem adauga si pe enrique.

vizionare placuta!

Georgian@
31.03.2009, 15:26
OOw0obywNf0

oferta noastra a fost acceptata, de abia astept closing date. ah, am o poza de asamblu(in calculator) pe care as putea sa v-o pun aici insa nu stiu cum. poate ma ajuta cineva.

hazel
31.03.2009, 15:57
Felicitari Georgiana, sa fie intr-un ceas bun!

Fa-ti un cont la photobucket.com. Daca ai cont acolo poti adauga poza prin upload de pe computerul tau. Dupa ce se face upload-ul se generaza un link pentru poza. Cu acest link poti face direct hot linking aici pe forum folosind iconita "Insert Image" de aici din editorul de mesaj.

Pana atunci, pentru tine si pentru toata lumea, ceva care se potriveste, cred, cu topicul tau:

qSLvcJ4I1mw

Georgian@
31.03.2009, 16:12
KlbB7qt6v_0

Georgian@
31.03.2009, 23:42
TY5eC4vmWjU

bogdan178
01.04.2009, 06:51
unii sa se detaseze au nevoie de droguri sau alcool sa se detaseze ...alti doar de sunete.

hmi6WPcUyLw

sal

Rebela
01.04.2009, 10:12
Un alt chitarist de exceptie...

CE1bVsr3bfY

Georgian@
01.04.2009, 10:26
Ju39MUwprbw

Georgian@
01.04.2009, 10:53
em5smeb88oQ

Zeus Plebeus
01.04.2009, 13:12
nu ar strica sa postezi si hit-ul saptamanii: Panic in Detroit.

Rebela
02.04.2009, 23:00
sG2Vj86B2hg

Merita vazut filmul Arizona Dream (1993)

Georgian@
05.04.2009, 16:02
melodia asta imi place foarte mult, insa eu o cant mai cald si intr-un ritm mai cantat, mai leganat.

8zTuSKCKKNs

Georgian@
05.04.2009, 16:17
destul de pe placul meu interpretarea:

KDbFxbl16fA&feature=related

ps: mama mea a cantat la chitara, eu de curand am inceput sa cant la pian.

Tim
07.04.2009, 14:59
Multi nu digera asa ceva.......Tiesto...
peste doua ore de __muzica...uni zic ca trebuie sa iei pastile ca sa asculti asa ceva....
Legat de politica__Moldova de.....dincolo...Tiesto a fost platit cu 90 000 de euro in campania electorala a partidului comunist cu citeva zile inainte de alegeri.
Sa vedem citi rezistati peste 2 ore ?......http://www.piticu.ro/2008/03/03/dj-tiesto-elements-of-life/index.html

Georgian@
07.04.2009, 16:15
yaUwrIyKiNk&NR=1

Georgian@
07.04.2009, 16:28
...de primavara, in fata miracolului vietii.

Frumoasa interpretarea, bine alese versurile(semnate Nichita Stanescu)

cOFD_tCmiNI&feature=related

Georgian@
12.04.2009, 11:48
I came apart inside a world
Made of angry people
I found a boy who had a dream
Making everyone smile........

pA0hRY_aa04

6dtGDyvapFs

bogdan178
15.04.2009, 07:33
eEnfyzMm1lY&feature=related

dintre N versiuni

bye

bogdan178
23.04.2009, 12:33
DN0l_xGE_gY&feature=related

bye

Georgian@
23.04.2009, 14:48
JwCxL4AFqkc

Georgian@
23.04.2009, 15:12
IpaBQPspLXg

Laura
24.04.2009, 14:16
Versurile mi se par f simpatice:

q-wGMlSuX_c

Laura
24.04.2009, 14:17
Am descoperit-o ascultand Europa FM online:

c6MRYLWJb1o

Georgian@
24.04.2009, 15:46
si mie imi place melodia asta foarte mult. mersi laura ca ai postat-o aici pentru noi, uitasem de ea.

EOs2TSXTOkQ

Loniia
25.04.2009, 11:13
Un tanar talentat ,o placere sa-l asculti...

G8PNsmFmjfE&feature=related

Georgian@
28.04.2009, 09:16
otMB3WVQNVg

Georgian@
28.04.2009, 12:42
keanu reeves...<<drooling>>

zH_AJ4rDdEY

Georgian@
29.04.2009, 22:07
Gar_K-S-BmE

Georgian@
03.05.2009, 00:35
OJD5UddPVd8

Georgian@
03.05.2009, 10:17
pnkvhi1XOR8&feature=related

Georgian@
03.05.2009, 13:15
HOV-UFIe-kU

Georgian@
03.05.2009, 17:58
txtq29e7KQo

Loniia
09.05.2009, 02:40
o melodie poate fi trista...mesajul transmis conteaza

enCUYA2n4QU&feature=related

Georgian@
15.05.2009, 09:54
fWIioxXfNRw

clark29
19.05.2009, 19:13
K3ORuIBjjBU

Georgian@
21.05.2009, 09:54
jQgmf3QSW8E

Georgian@
22.05.2009, 15:08
to all those people who used to tell me what was best for me...and those who still do...
qYzrYXRGWkU

bogdan178
27.05.2009, 14:45
CK2pmv88xXk

9arVkcZxtIw

bye

clark29
27.05.2009, 19:36
WUiW-zC8qNo

clik pe negru

Tim
28.05.2009, 14:01
Sarah Brightman
http://www.youtube.com/watch?v=uy6BN1PdUDY

Georgian@
30.05.2009, 10:19
5Z_fsdWYXMA

Georgian@
30.05.2009, 11:36
asta ascultam adineauri la radio in timp ce demolam niste pereti prin casa...laugh my ass off...ca tot e week-end...si-l am pe barbate-meo acasa sa gateasca si sa fac laundry...diviziunea muncii, pai da...ca pe vremea matriarhatului...

70AgyIEnBRE

Georgian@
03.06.2009, 12:01
vxDFtFGUYag

bogdan178
04.06.2009, 15:04
71WK5gtTh64&feature=fvst

bye

Georgian@
04.06.2009, 18:25
bogdanele astea e pentru tine:

URLUXhcjdP4

ps: care e treaba cu toate videoclipurile astea mai putin "crestine"?

Georgian@
04.06.2009, 21:34
D0GQqUVRMkM&feature=related

bogdan178
05.06.2009, 15:09
f f rar sint curios la recomandarile altora ...

deci nu este cazul ..nu implica persoana ..ci doar starea de fapt ...cam mereu pe fuga in ultimul timp si intr-o (nu) proasta dispozitie ...ci pur si simplu indiferenta.

pIMnfWpGvPg&feature=related

daca am mai dat aici scuze pt repetare .... prea multa munca pastile (raceala) si alcool

bye

P.S. HydiuVHorMg&feature=related

Georgian@
10.06.2009, 12:26
sFb9UqELX8w

Melina
12.06.2009, 21:53
-YiFCJNhl3s

Melina
12.06.2009, 22:07
9iGQ2emkdig

clark29
12.06.2009, 22:34
p8jp-vn-HiM

clik pe negru!

Georgian@
03.08.2009, 22:59
dLJucy6sEj4

TSMNZYIG0yo&feature=related

Georgian@
05.08.2009, 16:42
OYiMKurgBP8&feature=related

Georgian@
05.08.2009, 16:51
-ZJDNSp1QJA

Georgian@
07.09.2009, 19:07
5uCdKH_zHVs

VanDerGigi
07.09.2009, 20:08
Salut vecina, care mai e viata ta? bine ca ai readus topicul asta la viata ca n-aveam unde sa pun muzica.

Georgian@
07.09.2009, 21:03
same old same old, colegiu, munca, vroiam sa mergem la tarm week-endul asta, insa nu am ajuns. eh, week-endul urmator...nu-i bai...

VanDerGigi
07.09.2009, 21:06
Colega, in curand sper sa dau o mica petrecere, sunteti invitatii mei daca vrei sa vii. las' ca tinem legatura.
Da o fuga si pan' la Atlantic de final asa ca acuma se strica.

VanDerGigi
07.09.2009, 21:30
o romanca

t4GipUNI7tU&feature=related

Asta a zis ca momentele astea au fost printre cele mai speciale din cariera lui. De aceea si Bucharest '92 e unul din cele numai 9 concerte ale lui existente pe DVD.

2HcYO8kfSFU

Ce oameni frumosi, ce era Romania atunci.

Georgian@
08.09.2009, 06:25
Colega, in curand sper sa dau o mica petrecere, sunteti invitatii mei daca vrei sa vii. las' ca tinem legatura.
Da o fuga si pan' la Atlantic de final asa ca acuma se strica.

ah, mersi de invitatie, e deja a treia in toamna asta...ca deh toata lumea isi numara bobocii<<smile>>...in fine, imi zici cand si eu vad daca pot sa fug de la munca...oricum astia ne tot zic ca o sa ni se micsoreze orele la Home Depot, ca nu mai fac vanzari. vom vedea!

ps: cine dracu mai e si tzatzoasa asta?

VanDerGigi
08.09.2009, 14:50
..ps: cine dracu mai e si tzatzoasa asta?

:lol: Nu stiu manca-i-as ochii ei, da' ce privire are zici ca e Sharon Stone cand ii punea gand rau la cate unu' .

http://www.myspace.com/claudiacazacu am fost putin dezamagit sa inteleg ca nu-i plac manelele.

bogdan178
09.09.2009, 12:37
tvKH3Nbmkp8&feature=rec-HM-fresh+div

bye

VanDerGigi
12.09.2009, 12:28
dsVlA_x6Ylk&feature=related

bogdan178
12.09.2009, 14:25
p7Sl0wMz95w&feature=rec-HM-rn

pt ignoranti sint imagini alb negru , pt (pastilatzi) (e) trance

bye

VanDerGigi
21.09.2009, 19:39
cVk8Z5yUlvc&feature=related

Oana Mc
22.09.2009, 02:44
Mie imi place foarte mult R&B-ul si Hip-Hop-ul dar si alte genuri, of course.
In ultimele zile, mi-a venit in minte Mariah Carey cu Obsessed. Enjoy!

http://www.youtube.com/watch?v=-hpiwPXkbVc&feature=fvst

Georgian@
05.10.2009, 10:39
f6FTqK0qvp8

Melina
22.10.2009, 11:02
TLNdBIRTNM4

NZ806mlFoMY

V_qyYQpoDG8

Melina
22.10.2009, 14:52
29zGEh56-KY

bogdan178
26.10.2009, 14:09
l_8MMDBXh4k&feature=channel

iar , iar si iar

bye

bogdan178
28.10.2009, 14:59
_zbG57dh9xQ

trance 10x anii `90

bye

Georgian@
25.11.2009, 11:12
from my dear dutch friend:

oEitfmWq77U

Ben
25.11.2009, 13:08
-Zf7r4N0pq8
:v:

Georgian@
26.11.2009, 19:05
HLT4N5IgP9c

Melina
03.12.2009, 21:20
yu99_ulxyFI

bogdan178
05.12.2009, 15:43
r3TJ_PRXdnQ

bye

Melina
14.12.2009, 21:53
agb-oFZjuGM

bogdan178
17.12.2009, 11:15
w2j8w8zyPt8&feature=related

bye

bogdan178
19.12.2009, 14:09
P2SPnTcSJfQ

a durat ceva pina am gasit versiunea asta care mi se pare ca suna cel mai bine

bye

bogdan178
24.12.2009, 16:40
10++

acelasi sunet dar in diferite versiuni .

Vw6YqLLyZ5o&feature=related de aici sa plecat

HnhEQ1KLJPY&feature=related

o976QDa6098&feature=related

6biBKrobrOc&feature=related

_tQqFOm0Lrc&feature=related

xzDM5__Ocn8&feature=related

HBukVaF4PCY&feature=related

yHDWreXY5QI&feature=related

F2af-W9_0DE&feature=related

gs7R8O-8s7c

Su41klH4cSM&feature=related

de ajuns

bye

bogdan178
28.12.2009, 16:07
rTN-F0tG4EM originalul

UvQN5BRcE24 o varianta 10++

va urma

bye

Georgian@
18.01.2010, 17:15
QGrkoAEpPlA

Loniia
20.01.2010, 14:53
SGeZYednWtI&feature=related

Loniia
31.01.2010, 11:11
96NRGkq_oZA&feature=related

Georgian@
06.02.2010, 13:33
uJZdavs7tGg

AndaF
06.02.2010, 14:34
http://www.youtube.com/watch?v=psuRGfAaju4

PS - you tube tag are un x rosu... am selecta eu ceva gresit? hmmmm

bogdan178
06.02.2010, 17:58
electro pt mase

dVeCyaAccxY

bye

Georgian@
14.02.2010, 16:37
0FuvX0vz9mA&feature=quicklist

How many times i couln't sleep
Cause i saw you dien' in my dreams
How many times you lied to me
Raised my hopes and i belived
So many times you went away
Even thou you promest me to stay
You always said soon it'll be ok
But till today, nothing's changed

And now i know, It's too late
You lost your soul, You'll never change
This strength of mine, Wasn't strong enough
You choosed his life, Instead of love

This streath of mine, Wasn't strong enough
You choosed his life, Instead of us

How many times they said i'm a fool
But it's your child i have faith in you
I always thought one day i would realize
Leaving him reatcin paradise
But now i know it was just a dream
Now i know it will never be
a beautiful completed family
you just exist in my dreams

This strength of mine, Wasn't strong enough
You choosed his life, Instead of love

This streath of mine, Wasn't strong enough
You choosed his life, Instead of us
Intead of us

...desi nu cred ca este o melodie de dragoste <<wink>>

Ben
14.02.2010, 17:15
i5dMvjYSHEA&feature

bogdan178
20.02.2010, 15:11
rRJ2-T1b3-I

bye

P.S. sunet etnobotanic

JulianM
20.02.2010, 17:46
:anounce:
Dacă va place "Wish You Were Here" (Pink Floyd - 1975) am făcut pe 29.Dec.2008 o pagina de test :
http://www.julianms.webs.com/HOME/index.html
incluzând melodia și poze (de pe Net + personale) utilizând PowerPoint (pt succesiunea pozelor), Camtasia (pt a "filma" prezentarea), playerul JW Player, pe care le-am pus într-un html minuscul.
:gift:
(http://www.webs.com/ pune la dispoziție 50 MB free, de aia m-am căznit nițel sa minimizez fișierul AVI - care trebuie transformat în FLV cu unul din multele softuri de gen - fiindcă nu vroiam sa-mi ocupe prea mult.
L-am adus la vreo 16 MB, dacă nu ma înșel - dar calitatea s-a redus, evident...
(dacă Webs oferă mai mult de 50 MB free acum și cineva își face site acolo poate ma anunță și pe mine. Știu ca ei ziceau sa te loghezi măcar o data lunar, ca sa-ți rămână contul, dar al meu merge și acum fara probleme desi nu m-am mai logat de multe luni...)
Va puteți face propriile "filmulețe", pe propriul site. Dar atenție,Camtasia nu e free (ba costa o groaza de bani, eu zic ca e și cel mai complex.
Am încercat câteva foarte serioase și Camtasia mi se pare cel mai "tare".
Dacă cineva are ceva detalii în aceasta zona chiar as vrea sa știu - deci, repet, sa-ți "captureze" ceea ce faci pe ecran, inclusiv cursorul mouse-ului).
Nu prea găsești multe utilitare bune care sa-ți filmeze ceea ce faci pe ecran.
Sunt probabil și alte modalități de a face și astfel de "filmulețe" (dacă cineva face altfel poate ne spune și nouă :)).

Nu cred ca am încălcat regulamentul deoarece chestia asta cu filmulețele nu se poate face aici pe forum - iar eu nu am nici o treaba cu aia de la "Webs", în plus cei 50 MB sunt "free"...etc)

Julian ______ :-h

bogdan178
23.03.2010, 14:24
zTDeEJyCmNA&feature=fvst

l-am mai dat

bye

Melina
24.03.2010, 11:54
YnEUfeiSKt0

JbUU_2ZHd2w

3AHo9WexSos

Loniia
24.03.2010, 13:23
SW5cECZx8k0

Melina
02.04.2010, 09:59
DbrOhBohUOA

christianT
02.04.2010, 11:45
Va place fado, aceasta muzica melancolica plecata din mahalele Lisabonei? Aceasta muzica ce "vorbeste" despre saudade... stiati ca numai in limba portugheza mai exista un echivalent exact al cuvantului dor din limba romana...iar acest cuvant este saudade.

Ascultati-o mai jos pe o tanara si foarte frumoasa cantareata de fado pe nume Mariza, demna urmasa a celei care a fost Amanda Rodriguez.
Auditie placuta.

OpExb2hCYTs

si tot Mariza:

6Iapqgekl3I

Georgian@
16.04.2010, 08:46
eB7T3lJ3dZ4

oM7NQQ0Lfu4

M11SvDtPBhA&feature=related

asta e buna de ascultat cand lucrez la casa ha ha

bogdan178
23.04.2010, 11:49
WkzapClZaK0

original

lId-wA7ofOI

una dintre variante

bye

Georgian@
05.05.2010, 07:24
cgqOSCgc8xc

bogdan178
07.05.2010, 14:12
kk8KJHm8Hic&playnext_from=TL&videos=Xdx2BsACLsM

din seria muzica pt. decolat

bye

bogdan178
07.05.2010, 16:21
eKQh6DVQr8E&feature=related

bye

bogdan178
17.05.2010, 13:02
t2lav8rqK4Y&playnext_from=TL&videos=T-rMoTJtT3I

varianta baza

remix cosmic gate

27KtD4znxNg&feature=related

bye

bogdan178
18.05.2010, 13:23
_adXC_sLpjM&NR=1

un remix favorit ....daca de la tiesto imi place 95 % din sunet de la cosmic gate prefer 100 %

originalul

aG4rcRtrsV8&feature=related

bonus .... :)

zWNROuI02eY&feature=related

realitatea unora ...pt care muzica clasica a majoritatii manelelor romaniei nu exista .

bye

bogdan178
19.05.2010, 13:13
szPDRCnUy6M&playnext_from=TL&videos=XBldW9CGwB4

interzis copiilor

bye

VanDerGigi
23.05.2010, 20:49
IwomjjGDcZ4&feature=related

bogdan178
10.06.2010, 10:44
wgMaKsj2Crs&NR=1

1 versiune 99

ndxEmjZztks&feature=related

dupa 10 ani.

ambele versiune pot intra in primele 10 din toate timpurile .... se intelege ....pe profil :) de medicamente

bye

P.S. parca prima suna mai bine :))

Georgian@
08.07.2010, 21:29
:d...if you like pina colada...:d
ugdF4vWn3I4

bogdan178
24.07.2010, 18:07
cEDsp131YXA&videos=F27pIGw1StU

trance pina la capat

bye

bogdan178
24.08.2010, 14:42
_YCGtT_FRYg&a=GxdCwVVULXegvYCIRPgHK0O-BzVkeMCU&playnext=1

bye

bogdan178
24.08.2010, 15:10
lnRmwhaoDU8&feature=related

bye

bogdan178
27.08.2010, 17:21
BGogP9xYCAE&feature=related

bye

bogdan178
18.11.2010, 14:23
sal

UIHe1_Cl8fE&feature=related

remix

VbX0B7ZKF74&feature=related

bye

bogdan178
13.12.2010, 13:22
sal

-b4Wr7rbukY

bye

Melina
20.12.2010, 14:49
http://www.youtube.com/watch?v=1EEzsKfS88I&feature=watch_response

bogdan178
26.12.2010, 08:30
Sal

waoZIblJepc

bye

Georgian@
11.01.2011, 22:07
http://www.youtube.com/watch?v=ghPcYqn0p4Y

Georgian@
27.01.2011, 22:41
http://www.youtube.com/watch?v=s4Rax2PXiWA

christianT
01.02.2011, 16:58
Oameni buni, va salut!

Am o intrebare pentru voi... cati dintre voi, dar sincer, ati auzit in viata voastra de Klaus Nomi???????? Haideti, fara jena... Nici eu nu auzisem pana sa se inventeze youtube... din pacate.
Acest Klaus Nomi, german de origine, eu il consider un mare artist de avangarda, cu mult mai valoros decat... de exemplu Lady Gaga, un artist original dotat cu o voce (de contratenor) cum rar poti auzi. Din pacate a murit de tanar si cu mult timp in urma, fara a lasa in urma urme prea adanci in istoria muzicii secolului XX. Consider insa de datoria mea, ca iubitor de muzica, sa nu-l las uitarii, drept pentru care am sa postez 2 melodii cu Klaus Nomi.

http://www.youtube.com/watch?v=iNahvGXVWl0

Aceasta piesa imi place in mod deosebit!!!!!! Sper sa va placa si sa admirati aceasta voce unica care a existat in secolul XX!!! Absolut fantastic!

http://www.youtube.com/watch?v=8Mx_mv6o1Uk&feature=related

usdream
01.02.2011, 19:01
xGtl0unpxm8&feature=related

Melina
01.02.2011, 21:39
Oameni buni, va salut!

Am o intrebare pentru voi... cati dintre voi, dar sincer, ati auzit in viata voastra de Klaus Nomi????????

Recunosc ca nu am auzit de el pina acum si ma bucur ca l-ai scos la iveala, era pacat sa treaca neobservat.

Mi-am luat timpul sa citesc putin despre el si sa ascult citeva piese dintre caremi-a placut piesa urmatoare , impresionata voce si impresionanta carisma.

http://www.youtube.com/watch?v=t7WehY5vTl4&feature=related

O alta voce suava , pentru care am avut si inca mai am o oarecare slabiciune este Jimmy Somerville.

http://www.youtube.com/watch?v=74CoMmk8aFw

Apropos de Lady Gaga , acum inteleg de ce mi-a placut piesa Poker Face , fiindca copiaza perfect

Melina
02.02.2011, 11:57
Mereu cind ma duc in Romania , imi ramine cite o melodie in cap care o aud des la radio cit stau acolo. Cind am fost ultima oara mi-a ramas asta;

http://www.dailymotion.com/video/xcd7rv_edward-maya-feat-vika-jigulina-y-ys_music

Georgian@
02.02.2011, 16:02
Mereu cind ma duc in Romania , imi ramine cite o melodie in cap care o aud des la radio cit stau acolo. Cind am fost ultima oara mi-a ramas asta;

http://www.dailymotion.com/video/xcd7rv_edward-maya-feat-vika-jigulina-y-ys_music

eu o ascult mereu la radio aici. NY sau NJ radio. cand am auzit-o prima data am recunoscut imediat beat-ul. la sfarsitul melodiei cei de la radio mi-au confirmat si au inceput o discutie despre romania, cum ca ieri era comunista, azi bucurestiul e in top 10 clubbing places.

christianT
02.02.2011, 17:18
Recunosc ca nu am auzit de el pina acum si ma bucur ca l-ai scos la iveala, era pacat sa treaca neobservat.

Mi-am luat timpul sa citesc putin despre el si sa ascult citeva piese dintre caremi-a placut piesa urmatoare , impresionata voce si impresionanta carisma.

Apropos de Lady Gaga , acum inteleg de ce mi-a placut piesa Poker Face , fiindca copiaza perfect

Cuvintele de mai sus mi-au facut ziua, care parea sa fie o zi mizerabila aici in Canada...a nins in draci si au fost -20C.
Ma bucur melina ca ti-a placut Klaus Nomi, o stea care a apus inainte sa straluceasca. Piesa muzicala care ai postat-o cu Klaus Nomi este un clasic al barocului, are peste 300 de ani de cand a fost compusa. E o lamentatie muzicala sa spun asa... si o canta atat de tulburator, de parca stia ca nu va trai prea mult.
Klaus Nomi a fost un unicat in istoria muzicii. Dotat cu o anatomie speciala a corzilor vocale, putea sa cante in registrul sopranelor (adica ca o femeie)... si-a confectionat singur costumele, inspirat dupa spunea el de Tristan Tzara... care o fost un roman... pentru cine nu stie. Pacat, mare pacat ca nu a mai trait sa-si duca visul la bun sfarsit.
Ai punctat foarte bine cu Lady Gaga, insasi Madam Gaga a afirmat de Klaus Nomi ca a fost printre artistii care au influentat-o decisiv in cariera.

Si ca sa nu fiu off topic am sa postez o alta descoperire muzicala. Sunt convins ca o sa va placa, mai ales tinerilor, in fapt este dedicatie pentru toti tinerii de pe acest forum de la un bosorog in ale muzicii...
Doamnelor si domnilor!!! Ati auzit de baietii (niste germani) de la Wellenfeld???????????????????? Au ceva din Krafwerk.. dupa umila mea parere.
haideti... spuneti-mi ca va place. E cea mai frumoasa descoperire a mea pe luna ianuarie de pe youtube! Auditie placuta.

http://www.youtube.com/watch?v=fUkCYDC6rhY

Georgian@
02.02.2011, 18:01
http://www.youtube.com/watch?v=WOKI_tIBWVI

...doar 5 ani a durat parca

Melina
02.02.2011, 23:17
Ai punctat foarte bine cu Lady Gaga, insasi Madam Gaga a afirmat de Klaus Nomi ca a fost printre artistii care au influentat-o decisiv in cariera.
Din greseala nu am realizat ca am posat fraza fara sa termin, vroiam sa zic ca Poker Face are ceva din ritmul Boni M , Ma Baker. Costumatia putin din Klaus , putin din Marilyn Manson etc.. , noroc ca a vut de unde sa se inspire.

http://www.youtube.com/watch?v=Ht8ZjuFzlUc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ap9JAcRHc9U

Wellenfeld???????????????????? Au ceva din Kraftwerk.. dupa umila mea parere.

Au mai mult din Jean Michel Jarre , dupa parerea mea.Krafwerk forever!

azi bucurestiul e in top 10 clubbing places.
Am vazut acum vreo 4 ani citeva cluburi prin Bucuresti (centru) dar nu mi s-au parut la nivelul de afara, cu siguranta Ibiza si Amsterdamul sunt printre primele.

Un pianist si artist foarte talentat din Croatia care mi-a placut.

http://www.youtube.com/watch?v=_HSakJECP38

http://www.youtube.com/watch?v=VrBZ0rGWXUk

christianT
03.02.2011, 17:18
Ia uitati ce mai ascult eu zilele astea... o descoperire 100% a internetului. Imi plac baietii mult de tot.

http://www.youtube.com/watch?v=MZwkMR3LP9c

http://www.youtube.com/watch?v=eP8mHsoIEiE&feature=related

Georgian@
05.02.2011, 08:45
http://www.youtube.com/watch?v=qMxX-QOV9tI

You ready?!

christianT
08.02.2011, 16:51
Un clip interesant cu violoncelistii letoni de la Melo-M. Baieti frumosi si talentati! Ce credeti fetelor?? In acelasi timp un frumos omagiu adus rockului din partea muzicii clasice, daca-mi permiteti sa spun asa. O piesa muzicala exceptionala a celor de la Europe, in interpretarea unei orchestre de muzica clasica si a unor violoncelisti.

http://www.youtube.com/watch?v=IliwQImJrYE

Melina
09.02.2011, 09:26
Cristi, o interpretare reusita dar nu m-a miscat in mod deosebit, poate si datorita ca originalul nu a lasat decit un impact foarte scurt in mine.Cu toate astea imi amintesc de Europe cu placere.

In ultimul timp gasesc greu ceva deosebit maiales printe piesele noi.

O piesa simpla dar in acelasi timp deosebita zic eu, vocea very french and very sexy. Mi-a placut contrastul intre vocea calda si raceala ritmului., contrastul intre limited / unlimited.

http://www.youtube.com/watch?v=ekQZPozjCX8

christianT
09.02.2011, 18:24
Salut melina!
Am ales pentru aceasta zi geroasa si dezolanta, cum numai aici in Canada poate fi, un cantec din tineretea noastra... atunci cand sangele, cald de iubire, ne alerga prin vene... Habar nu aveam de Timp, credeam ca suntem vesnici, traind intr-o nepasare cum numai un tanar de 20 de ani poate trai.
Am ales cantecul ''Brothers in Arms'' a baietilor de la Dire Straits...Doamne ce de amintiri legate de aceasta melodie. Parca si acum simt mirosul parfumului partenerei mele de dans cand dansam melodia asta. Eram acolo, cu nasul intre sanii ei, eram doar noi si restul lumii intr-o plutire inefabila, intr-o galaxie doar a noastra.
De cantat canta grupul german''Gregorian'.

http://www.youtube.com/watch?v=hDdeNwlJ44U&feature=related

Melina
11.02.2011, 07:37
Am ales pentru aceasta zi geroasa si dezolanta, cum numai aici in Canada poate fi, un cantec din tineretea noastra...

Cristi , mi-a placut piesa cum poate oare sa nu imi placa ?! Ai dreptate ne-am maturizat (privesc din alt unghi ).
“We're fools to make war
On our brothers in arms”

O formatie norvegiana , descoperita recent.

http://www.youtube.com/watch?v=7WFk23_6yos

azi bucurestiul e in top 10 clubbing places.

Inca una cunoscuta prin cluburile romanesti (si nu numai ) actuale , nu aveai cum sa nu o retii ca o dadeau peste tot.

http://www.youtube.com/watch?v=zr_c5rqvSg4

Mi e mi-a placut urmatoarea , not bad for a romanian DJ composer .

http://www.youtube.com/watch?v=ZhpY9kv5OYc

Loniia
19.02.2011, 14:19
O_UZzfxdiJU&feature=related

Scorpions

Georgian@
09.03.2011, 19:57
http://www.youtube.com/watch?v=yx-G_bFeHzw

In Joy!

Melina
23.03.2011, 07:27
http://www.youtube.com/watch?v=xi_I8wHvijk&feature=player_embedded

bogdan178
14.04.2011, 15:12
sal

zNCXItlOivE&feature=related

bye

Melina
01.05.2011, 11:14
http://www.youtube.com/watch?v=WgtwNm1TebU&feature=related

Georgian@
02.05.2011, 20:18
http://www.youtube.com/watch?v=rYEDA3JcQqw

Georgian@
19.06.2011, 09:20
http://www.youtube.com/watch?v=lOwvpRZKR4I

Georgian@
13.07.2011, 15:21
http://www.youtube.com/watch?v=NAc83CF8Ejk

Georgian@
22.07.2011, 11:46
http://www.youtube.com/watch?v=7NJqUN9TClM&ob=av2e

Melina
29.07.2011, 09:04
http://www.youtube.com/watch?v=UOG4znqzIro&feature=channel_video_title

http://www.youtube.com/watch?v=XKw6MewhYz8&feature=related

bogdan178
14.09.2011, 12:33
sal

fMd3u5fEouo&feature=BFa&list=FLz1Y5FTRXgb0INeHluCZ0FQ&lf=mh_lolz

bye

Melina
21.10.2011, 14:08
http://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY&feature=player_embedded

Melina
29.10.2011, 12:43
http://www.youtube.com/watch?v=WRVYzIP9SNo

shogunelu
14.11.2011, 16:10
Caterinca.

http://www.youtube.com/watch?v=mVyQEQJ38b0&amp;feature=related

aramis_13
24.11.2011, 22:28
http://www.youtube.com/watch?v=oET-aLb1hzk

Ben
27.11.2011, 13:13
http://www.youtube.com/watch?v=IXw113Y3gPE&feature=related

Melina
28.11.2011, 09:04
http://www.youtube.com/watch?v=nQ6qfJGfAbA

Melina
03.12.2011, 21:43
http://www.youtube.com/watch?v=ID0nShb7Lp4&feature=channel_video_title

bogdan178
08.01.2012, 15:53
sunete ..... :)

7AxI4rxCf2E&feature=autoplay&list=FLz1Y5FTRXgb0INeHluCZ0FQ&lf=mh_lolz&playnext=1

tre' sa fii anti-manelist sa iti placa :)

bye.

sau x :)

P.S. wfR0waKcuA0&feature=autoplay&list=FLz1Y5FTRXgb0INeHluCZ0FQ&lf=mh_lolz&playnext=2

christianT
06.02.2012, 17:49
Frumos! Foarte frumos! Un celebru cantec al unui muzician american mort mult prea devreme si minunata orchestra a lui Andrei Rieu. Superb!

http://www.youtube.com/watch?v=AdDhg90KKtM&feature=fvwrel

Loniia
25.03.2012, 04:32
http://www.youtube.com/watch?v=2_HXUhShhmY&feature=related

shogunelu
08.05.2012, 13:22
Vine vara, bine-mi pare/iara ne uschim la mare!

http://www.youtube.com/watch?v=OxszIofJY4E&amp;ob=av2n

Melina
10.05.2012, 11:23
http://www.youtube.com/watch?v=_es0Zimc4Pw

Loniia
14.10.2012, 09:55
http://www.youtube.com/watch?v=Qg8q1VjjeWo&feature=player_detailpage

shogunelu
22.11.2012, 03:14
Ghini di tat ! :-D

http://www.youtube.com/watch?v=6Zyj3BaSKL8

Melina
30.11.2012, 21:45
http://www.youtube.com/watch?v=x-64CaD8GXw

Melina
30.11.2012, 21:46
http://www.youtube.com/watch?v=PbeIv39s04s

bogdan178
19.01.2013, 16:06
sal

JRWox-i6aAk&list=FLz1Y5FTRXgb0INeHluCZ0FQ&index=11

remix

iqdXeHN6cZA&list=FLz1Y5FTRXgb0INeHluCZ0FQ

bye

shogunelu
19.01.2013, 16:25
Un canticel pentru voi, asa ca de uichend :-)
Va pupa shogu, in seara asta sunt in Sofa

http://www.youtube.com/watch?v=x1autiWKZLU

bogdan178
01.02.2013, 14:38
sal

1jre6_FBBc0&list=FLz1Y5FTRXgb0INeHluCZ0FQ

bye

P.S. recomand filmul dupa un caz real.

Melina
06.02.2013, 11:03
http://www.youtube.com/watch?v=-QzxekRZjDY

bogdan178
15.02.2013, 16:20
sal

O8UwnDJpns4&list=FLz1Y5FTRXgb0INeHluCZ0FQ

varianata extinsa

8mjKMNUQQoM&list=FLz1Y5FTRXgb0INeHluCZ0FQ

cuvintele sunt inutile

bye

Loniia
09.03.2013, 14:43
Monstrii sacrii :)

http://www.youtube.com/watch?v=ZvLZSgP0QMY

bogdan178
05.04.2013, 14:47
sal

xE-ZCPGcoIQ&list=FLz1Y5FTRXgb0INeHluCZ0FQ

numai pentru pasionati , cunoscatori ... deci citiva ...imagine blank ...sunet 10x

bye

shogunelu
11.04.2013, 01:17
Da-le dreaq de politica, arme, criza si alte rahaturi de-astea, mai bine ascultam un canticel cu o fatuca de-a noastra :

http://www.youtube.com/watch?v=ryxd76dYMlA

bogdan178
16.04.2013, 11:42
sal

uDScxh55Ta4&list=FLz1Y5FTRXgb0INeHluCZ0FQ

bye

Ben
20.04.2013, 14:57
http://www.youtube.com/watch?v=sB2MBop0cLo

Loniia
20.10.2013, 14:02
http://www.radiogaia.com.br/player_gaia/index.php