PDA

Arată versiune întreagă : Sinteti prezenti in viata voastra?

Rebela
10.03.2009, 06:54
Cu alte cuvinte, sinteti angrenati in realitate? Care este atitudinea voasta fata de viata din ziua de astazi? Cum va raportati la semenii vostri?

Nici un raspuns nu e rau sau bun ci doar reflecta preferintele individuale.

Datorita naturii sensibile a acestui chestionar, interpretarile scorurilor vi le dau pe pm numai, insa o sa pun aici felul cum se acorda punctele. Puteti comenta intrebarile cum doriti.

10 intrebari de genul adevarat/fals. Va rog sa le cititi cu mare atentie pentru a avea rezultate cit mai corecte! Fiind putine intrebari fata de un test "full-length", rezultatul poate fi distorsionat si din cauza unei singure intrebari citita gresit.

1) In zilele de astazi nu mai stii pe cine sa contezi si pe cine nu.
2) Natura umana este de obicei cooperanta.
3) In ciuda a ceea ce se spune, umanitatea degenereaza.
4) Majoritatea oficialilor publici nu sint cu adevarat interesati de problemele oamenilor obisnuiti.
5) E dificil pentru oamenii obisnuiti asa ca mine, sa aiba vreo influenta in viata publica (in orasul, pe strada, in blocul meu..etc)
6) Viata e dificila si riscanta; a gasi succes si implinire este doar o chestiune de noroc.
7) Nimanui nu ii pasa ce se intimpla cu tine.
8) In societatea actuala, majoritatea oamenilor gasesc multumirea.
9) In lume, exista mult mai multi oameni rationali decit irationali.
10) Luind in considerare tot ceea ce se intimpla astazi in lume, lucrurile inca se anunta bune pentru noua generatie.

Loniia
10.03.2009, 13:17
Rebela iti plac testele?jocurile?:)

Fals
Adevarat
Fals
Fals
Fals
Fals
Fals
Adevarat
Adevarat
Adevarat

Loniia
10.03.2009, 13:37
De ce mi-a aparut acel semn in postarea anterioara?...sigur nu l-am pus..Sorin pot cere sa-mi fie sters?

Edit
Multumesc Sorin...am probleme cu tastatura ,asa se pare ,am mai multe nereguli cu el.

..poti sterge postarea asta ,sa nu stricam topicul Rebelei?

sorin
10.03.2009, 13:43
De ce mi-a aparut acel semn in postarea anterioara?...sigur nu l-am pus..Sorin pot cere sa-mi fie sters?
ai apasat tu din greseala pe acel semn inainte de a posta. semnele nu apar singure. l-am sters :)

Ninu100
10.03.2009, 15:22
1 Adevarat
2 Adevarat
3 Adevarat
4 Adevarat
5 Adevarat
6 Adevarat
7 Fals
8 Fals
9 Adevarat
10 Adevarat

Rebela
10.03.2009, 15:25
Loniia, sigur ca imi plac si testele si jocurile...Tie?:)
PS Nu e nici o problema cu mesajele. Nu strica nimic.

Diadora
10.03.2009, 16:36
Ador testele/jocurile si abia astept rezultatul... hi hi hi :hands:

so...
A
A
A
A
F
F
F
F
F
A

Suflet_solar
25.03.2009, 12:33
Cu alte cuvinte, sinteti angrenati in realitate? Care este atitudinea voasta fata de viata din ziua de astazi? Cum va raportati la semenii vostri?

Nici un raspuns nu e rau sau bun ci doar reflecta preferintele individuale.

4) Majoritatea oficialilor publici nu sint cu adevarat interesati de problemele oamenilor obisnuiti.
5) E dificil pentru oamenii obisnuiti asa ca mine, sa aiba vreo influenta in viata publica (in orasul, pe strada, in blocul meu..etc)
6) Viata e dificila si riscanta; a gasi succes si implinire este doar o chestiune de noroc.
10) Luind in considerare tot ceea ce se intimpla astazi in lume, lucrurile inca se anunta bune pentru noua generatie.

Iata, incerc si eu:
1. fals
2. adevarat
3. fals
4. habar n-am sa pun ceva la asta...incerc totusi:adevarat
5. adevarat
6. fals
7. FALS
8. fals
9. adevarat
10. adevarat

Daca suntem prezenti in viata noastra? Eu consider ca da, incerc sa fiu prezenta, de cele mai multe ori ca si ''actor'' dar mai am si momente cand incer sa fiu si "spectator", adica sa-mi analizez prezenta si participarea la ce mi se intampla, sau sa cercetez daca-mi joc bine rolurile...

Pana la urma testele de acest gen ne ajuta sa ne cunoastem mai bine, si, poate, sa ne hotaram sa mai schimbam cate ceva, pe ici pe colo, prin punctele esentiale. :-$

Asa ca, draga Rebela, eu astept cuminte(dar putin nerabdatoare) interpretarea testului!:)

Ninu100
25.03.2009, 12:41
sigur ca imi plac si testele si jocurile...

Şi mie imi plac..vrei să ne jucăm ?:">:pet::pet:

sorin
25.03.2009, 14:44
Şi mie imi plac..vrei să ne jucăm ?:">:pet::pet:
Ninu100, ia du-te tu si te joaca pe topicul tau propriu de aberatii si vrajeli pe care esti agreat de forumistele care-ti incalzesc asternutul, conform propriilor declaratii. Ai inceput sa hartuiesti pe alte topice, iar pe acesta ai fost raportat deja, ca un cumul al unor actiuni similare de ale tale.

P.S. Preventiv, te anunt si ca esti la ultimul pas inainte de suspendare, asa ca ai mare grija.

marian42
25.03.2009, 14:45
1. Gresit
2. Adevarat
3. Gresit
4. Adevarat
5. Gresit
6. Gresit
7. Gresit
8. Gresit
9. Adevarat
10. Adevarat

hazel
25.03.2009, 17:17

1. Fals
2. Adevarat
3. Fals
4. Nu stiu ce sa raspund. Daca este sa ma bazez pe ce spun ei, atunci: Adevarat
5. Fals
6. Fals
7. Fals
8. Nu am facut statistica aici. Pe o nota pesimista, zic ca e Fals
9. iarasi, de unde unde sa stiu? :) pe o nota optimista zic Adevarat
10. Adevarat

Te rog frumos Rebela sa publici rezultatele acestui poll si concluziile ce se desprind in urma lui. Nu sa ma lasi in ceata ca domnul Plebeus Z., mkey? :)

opium-female
26.03.2009, 02:25
1. A
2. A
3. A
4. A
5. A
6. A
7.F
8.F
9.F
10.F
Astept cu nerabdarea pm-ul cu rezultatul:)

NYCDream
01.04.2009, 20:25

1) False.
2) True.
3) False.
4) True.
5) False.
6) False.
7) False.
8) True.
9) True.
10) True.

Rebela, mai ai si alte psihoteste, jocuri ?

Multumesc.

:)

Rebela
01.04.2009, 21:56
Rebela, mai ai si alte psihoteste, jocuri ?

Multumesc.

Am o gramada dar n-am chef sa le traduc. Toate sint in engleza. O sa iti trimit raspunsul in PM. Sper ca n-am ramas datoare la cineva aici.

ModestMouse
10.04.2009, 11:32
1) False
2) True
3) False
4) True
5) False
6) False
7) False
8) False
9) False
10) False

ModestMouse
12.04.2009, 09:37
Multumesc de raspuns Rebela!!!

hazel
12.04.2009, 12:51
Rebela, ai putea, cand ai timp, sa imi dai si mie rezultatul la test? :)

Multumesc in avans!
...
Si multumesc si pentru rezultat!

qualia
12.04.2009, 18:48
1) Adevarat
2) Adevarat
3) Adevarat
4) Adevarat
5) Adevarat
6) Adevarat
7) Adevarat
8) Fals
9) Fals
10) Fals

Rebela iti multumesc anticipat in cazul in care poti sa-mi trimiti rezultatul.

daca ai si alte teste, chiar in engleza, sint si eu interesata.