PDA

Arată versiune întreagă : chirii in vancouver, bc

galushca77
18.02.2009, 12:55
Buna

eu cu sotul meu vom merge in Vancouver in iunie-iulie al acestui an . Acum locuim in State si pana ne expira viza stam aici...

Ma poate ajuta cu niste informatii recente -preturi, locatii, pe cine sa contactez sau daca este vreun site pentru 1 apartament -1 dormitor+living.

sad_rain
18.02.2009, 13:11
te pot ajuta eu. ma interesez si iti trimit PM.

galushca77
18.02.2009, 13:27
multumesc foarte mult

fifi
01.03.2009, 10:26
te pot ajuta eu. ma interesez si iti trimit PM.

Poţi pune informaţiile găsite şi aici, nu şti niciodată când şi cui vor fii de folos. :)

sad_rain
01.03.2009, 10:37
too bad ca am sters PM-urile ce le-am trimis adelei. am sa-mi fac timp si am sa scriu din nou. Asa e, oricand cineva poate beneficia de informatie:)

galushca77
06.03.2009, 09:19
uite, asta am pastrat eu...

"Am inteles si e o decizie faina sa stai in locuri aiurea. Noi am locuit ani buni in vancouver in partea de vest, chiar langa faleza. Superba zona. Stiu ca acolo in zona sunt si apartamente de inchiriat si un bedroom nu e mare la pret. Cunosc niste romani car elocuiesc in unul din blocurile respective(nu am mai vorbit demulticel cu ei, dar am s aincerc un telefon daca imi spui ca vrei in zona respectiva)Din ce imi amintesc one bedroom era pana in 1000 de dollars. Eu te-as sfatui sa te uiti in zona de vest a vancouverului, sa studiezi pe internet si apoi sa ma intrebi. Zona unde am locuit eu multi ani se cheama False Creek. Pune pe google si ai sa gasesti. Este cat de cat central, este foarte aproape de plaja, de ocean..de faleza..nu e nici zgomotos, dar nici plictisitor. Noi am fost absolut innebuniti acolo..imi e dor de plimbarile lungi noaptea la malul oceanului, d emersul cu bicicleta, de mers in market la False creek. deci, pentru un inceput succesful in Vancouver eu aia zona ti-as recomanda. este aproape de toate mijloacele de transport in comun, de mult eposibilitati d ejobs.
Cu ce va ocupati Adela? parca ai spus c anu aveti copii, right?

ce sa spun..cerceteaza google si spune-mi ce crezi despre zona care ti-am vorbit..cauta apartament ein Vancouver, zona de vest...deci nu West Vancouver, ca ala e alt oras..ci Vancouver west side.

mai intreaba-ma si eu iti raspund.

numai bine "

valdeval
17.12.2010, 16:50
ai ajutat.o sau o ai ajut eu ce vre-un sfat idee,de obicei romanii noi veniti se duc in burnaby,langa si lipit de vancouver, in zona metro-town la mall-magazin cel mare"

Pisoi
17.12.2010, 17:27
ai ajutat.o sau o ai ajut eu ce vre-un sfat idee,de obicei romanii noi veniti se duc in burnaby,langa si lipit de vancouver, in zona metro-town la mall-magazin cel mare"
vladeval, citeste si cand e datata ultima postare la care raspunzi ...vezi ca in cazul de fata pe topicul asta s-a cam pus praful de aproape 2 ani :ideea:

galushca77
30.01.2011, 19:40
M-am uitat din intamplare pese ce am postat acum 2 ani. Vreau sa va spun ca sunt in Vancouver si in momentul de fata locuiesc in New West. Destul de ok, zona linistita.