PDA

Arată versiune întreagă : probleme ???

bogym05
12.05.2005, 19:46
Sal'tare la toata lumea

Am o ''mica''problema:

Am cashtigat la DV Lottery 2005, am fost programat la interviu in noiembrie 2004, dar din motive foarte ''strong'' nu am putut sa merg atunci. Acum sunt in pragul de a ma casatori (la sf lunii acesteia), shi vreau sa cer o reprogramare la interviu, dar nu singur, ci impreuna cu sotzia. Pot face asta? Ce trebe sa fac, sa anuntz Ambasada ca m'am casatorit?? Cum fac ca pana la sfarsh*tul lui Septembrie 2005, cand expira programul, sa vina shi sotzia cu mine?

Sper ca nu am omis ceva, shi sa fie cineva care ma poate ajuta...

10x

BogyM.

danielle
21.05.2005, 21:51
Teoretic este posibil sa ai sanse de succes daca ai amanat la data respectiva interviul. Poti suna acum la ambasada, sa le spui ca situatia ta matrimoniala s-a schimbat si ca vrei o reprogramare. In acest caz va trebui sa completezi un rand de formulare si pentru sotie si sa le iei cu tine la ambasada, plus certificatul de casatorie, plus dovezi serioase ale relatiei anterioare cu sotia ta de pe vremea cand iti era doar prietena si anterioare castigarii la loterie(poze, scrisori, e-mailuri, etc).

Ambasada te va lamuri cel mai bine de ce ai nevoie. Parerea mea este sa nu mai amani mult ca e posibil ca vizele sa se termine la un moment dat, nu e obligatoriu ca sa se dea vize pana in septembrie daca numarul alocat acestor vize s-a epuizat.