PDA

Arată versiune întreagă : bilete avion Ro-chicago

petronica
23.01.2009, 12:35
buna tuturor :) am si eu o intrebare... cam cat ar costa un bilet de avion de la bucuresti sau timisoara la chicago? vreau sa-l cumpar acum pentru data de 28 iunie, aproximativ... anul trecut l-am cumparat prin american experience si m-a costat in jur 700 euro...acum am mai cautat pe net si nu imi dau seama ptr ca vad preturi ff variate...unele in jur de 400 euro, nu stiu ce sa cred...cei care calatoresc mai des poate imi pot spune si mie prin ce agentii isi cumpara biletul sau cum procedeaza, si care ar fi un pret dupa care sa ma orientez... multumesc :)

sorin
23.01.2009, 13:06
cel mai simplu pentru tine ar fi sa ceri 2-3 oferte de pret de la agentii de turism din Romania, apoi le compari intre ele, mai compari de ex. si cu un site de gen Expedia.com si apoi iti faci o idee clara si reala, nu doar pareri posibil neverificabile.
oricum, 700 de euro pentru un drum doar dus mi se pare o suma mare, dar nu imposibila, iar 400 de euro mi se pare un pret ireal de mic. mai tine cont ca 28 iunie e vara, deci perioada de varf si preturile cele mai mari si daca poti muta data mai spre primavara sau toamna, poti face economii importante. ca termen de comparatie, un bilet Chicago - Bucuresti (dus intors), in august, ma costa cam echivalentul a 900-1000 euro.
bafta!

petronica
26.01.2009, 16:16
mersi mult...aveam o imagina cam deformata cu privire la preturi :D acum cel putin am sa am o idee...

GNChicago
12.12.2009, 12:36
ai grija sa ai toate taxele incluse...
Un amic din NY la urcarea in avion a mai fost prajit cu vreo 2-300 de dulai ptr taxe....si s-a scarpinat sa plateasca cu credit card....
Ce faci in Chicago???
Bun VENIT IN CHICAGO!