PDA

Arată versiune întreagă : Ofer rulou cu nuca daca cistigi la table

romi_in_florida
20.12.2008, 11:42
Cruzer, Carmen_Romania2, si altii

Oferez ceva rulou cu nuca la ori si cine care ma bate la table 3 partide.
In Melbourne sau Orlando, West Palm, Hollyweird, Miami. Have wheels, will travel.
Nelule, nu sint tickete de avion pentru tine ! Inca nu a inghetat iadul.
Alte oferte posibile, depinde de cit am baut.

Romi

divo
20.12.2008, 11:57
Hei...daca erai mai aproape geografic ,iti scoteam eu tablele din cap! La figurat..!Ehee..in studentie faceam campionate...!Am un noroc proverbial la zaruri...Mister Romi! Stiu ca nu mi-ai adresat mie mesajul...da'..nu m-am putut abtine! Lol...si tin sa te anunt..ca eram campioana si la "cruce"!Dehh..era sesiunea..si ..cand nu ai chef de invatat..joci orice! :-$

romi_in_florida
20.12.2008, 18:10
Divo,

Daca asta iti place, eu as putea sa te vad poate in LA.
Am locuit in Huntington Beach vreo trei ani si am lucrat si la Northridge.
In ianuarie 7-11 cred ca voi fi in Las Vegas care nu e asa de departe de tine.
Daca esti serioasa, as vrea sa-ti arat cum se joaca table la Arad.

Romi

divo
20.12.2008, 18:23
Divo,

Daca asta iti place, eu as putea sa te vad poate in LA.
Am locuit in Huntington Beach vreo trei ani si am lucrat si la Northridge.
In ianuarie 7-11 cred ca voi fi in Las Vegas care nu e asa de departe de tine.
Daca esti serioasa, as vrea sa-ti arat cum se joaca table la Arad.

Romi
Pai..moncher...si subsemnata tot la Arad a jucat table!!! :-?

kiddy
20.12.2008, 18:53
Ahh... cum ma facetzi voi sa-mi frec palmele...:)

romi_in_florida
20.12.2008, 19:55
Imi place ce aud. Ai curaj sa zici DA ?
De unde esti: centru, Mihalaca, UTA, Ardul nou, ???
Te-am vazut in parc vis-a-vi de Liceul 2 jucind ? Sau poate la cetate ?

Romi

romi_in_florida
20.12.2008, 19:57
Kiddy

Cred ca tu iti freci palmele din cauza frigului in Canada.
Si tu esti un tablagiu, sau numai vrei ruloul sa te incalzesti ?

Romi

kiddy
20.12.2008, 21:49
Kiddy

Cred ca tu iti freci palmele din cauza frigului in Canada.
Si tu esti un tablagiu, sau numai vrei ruloul sa te incalzesti ?

Romi

Multzumesc lui Dumnezeu ca-n casa-i bine! Si mi-aduc aminte de iarna lui '84, copil fiind, cand bagam cateva sticle cu apa fierbinte sub plapuma pentru a putea incalzi un pic asternutul ca sa ma pot strecura in el. Si sa pot fura cateva ore de somn... Si ca ma trezeam mult mai devreme decat ar fi trebuit. Numai bine sa prind rand la lapte... Iar cand ajungeam cu cele 2 sticle acasa, trebuia iar sa pun apa la fiert si sa le bag in oala respectiva ca sa le pot dupa aia pune la fiert. Si asta, noroc ca aveam butelie, care si pe aia o dramuiam... Ca de-ar fi fost atunci blocul bransat la gaz metan, nu cred ca ne-am mai fi permis "luxul" asta... Asa ca frigul din Canada nu ma sperie.
Ruloul ala nu prea ma intereseaza, decat daca ar fi un salam cu biscuiti si rahat, si care bineinteles, nu i-ar lipsi nici nuca. Dar nu, pe mine ma interesau doar tablele aici. Fara sa ma declar un tablagiu. So, mi-ar placea sa bat babaroazele cu oricare din voi care are pretentia ca se pricepe. :)

romi_in_florida
21.12.2008, 16:30
Kiddy,

Unde si cind ?

Romi

kiddy
21.12.2008, 20:31
Kiddy,

Unde si cind ?

Romi

Oriunde, de drumurile ni se vor intersecta. :)

Cruzer
30.12.2008, 18:06
I'm interested in learning how to play. Tell me how you play this game and maybe I'll challenge you to a game. Since you are willing to travel...maybe you will come up to Ocala.

rikaflo
30.12.2008, 22:16
Vrei sa jucam table...???uite asta este numarul meu de telefon 786-426-7704 stau in Doral in miami.....astept telefon ....

romi_in_florida
02.01.2009, 21:59
cruzer,

Ia-o pe romaneste, ca sti cum sa vorbesti. Cind vrei revansa ???

rikaflo

Imi pare bine ca vrei sa joci. Te chem cind vin pe acolo, cum ti-am promis.

Romi

Cherry_Vanilla
10.02.2009, 20:15
Vrei sa jucam table...???uite asta este numarul meu de telefon 786-426-7704 stau in Doral in miami.....astept telefon ....

Hey, eu stau in Southwest Miami, foarte aproape de Doral. Nu stiu table, dar vroiam sa te salut.

foreignfantasy
11.02.2009, 09:40
Pacat ca m-am mutat eu din Florida, ca te invatam io cum se joaca table... :) De cand m-a invatat taica-meu (eram prin clasa a 5-a si jucam cu el in fiecare zi :) ), si pana acuma am pierdut muuulte ore cu tablele...!! Ce mi-e dor, ca n-am mai jucat de tare multa vreme!!!

romi_in_florida
15.02.2009, 08:41
Rickaflo,

Am sa te chem saptamina asta, pentru ca vreau sa trec prin Miami sa jucam.

Foreignfantasy,
Unde te-ai mutat, ca vad ca esti candidat bun de table. Competitia e bine venita.

Romi

shogunelu
15.02.2009, 11:51
Romica, meseriasule, vad ca tot zici ca stii cu tablele. Eu o sa dau o fuga prin State in curand, as da o fuga si pe la tine, da' mi-e ca-ti iau la joc si elasticul de la chiloti...:-D .
Eu ii ciupesc pe pisoaiasii astia de pe aici zilnic de 2-3 milioane(ca tot il durea pe unul pe aici ficatul daca pot eu sa-mi achit creditele), ce zici, daca vin, te tine buzunarul? Ca oricum, cu rulada eu n-am ce face... :-D

romi_in_florida
16.02.2009, 11:19
Shogunelul,

Eu nu stiu cit e 2-3 milioane la tine (tradu in $$$).
De jucat table esti bine venit. Eu sint interesat, asa ca da-mi amanunte.
Lauda imi place, dar eu nu folosesc elastic.

Romi

romi_in_florida
06.04.2009, 17:37
Am incercat numarul tau, pentru ca vin in Hollyweird sa cumpar ceva Murfatlar.
Ceva spaniol a chemat inapoi, dar nu vorbea romana si nu crede ca era tablagiu.
Ti-am scris un PM sa ma poti chema daca ai timp.

Pe curind,
Romi

romi_in_florida
26.06.2009, 20:59
Ce sa intimplat cu sectorul de S-E ?
Mai e treaz careva la volan inca ???

Romi

romi_in_florida
12.07.2009, 22:58
Am jucat vreo saptamina si "Petrica" a ramas cu coada intre picioare.
Ultimele 4 partide el nu a cistigat nici o linie.
Cine e urmatorul ?

Romi

hazel
13.07.2009, 18:24
Romi, tu chiar ai jucat cu Petrica de pe forumul asta? norocosule : )

romi_in_florida
14.07.2009, 00:08
Petrica nu este la fel ca "Petrica".

Scuze,
Romi

romi_in_florida
06.07.2010, 17:04
Dar cel putin a cistigat o sticla de Cotnari, pentru suferinta lui.
Cozonac cu nuca, poate cu alta ocazie.

Romi

Pisoi
06.07.2010, 18:48
VanDerGigi, a pierdut 4-1 la table
...Dar cel putin a cistigat o sticla de Cotnari, pentru suferinta lui.
Cozonac cu nuca, poate cu alta ocazie.
Romi

...i-ai "sechestrat" si BMW-ul de s-a dus acasa pe jos? :lol:
...bine macar ca i-ai dat si "zaibar" si "rulou cu nuca" in traista sa nu se ofileasca bietul om pe drum :starsmile:

VanDerGigi
06.07.2010, 20:55
Mi-a fost distrasa atentia si d-aia, plus a fost briza oceanului puternica. Multam de vin Romi si sper vreodata sa facem returul la New Jersey.

Maximus
07.07.2010, 02:20
Deci eu sa nu pling ca m-a batut cu 7-6 ! Nu sint singurul invins.

elliane
07.07.2010, 05:59
vander..nu fi trist,BMW-ul pun eu o vorba buna sa-l ai cind vii la Verona.:ok:

http://i278.photobucket.com/albums/kk116/elliane_album/th_poze108006.jpg (http://s278.photobucket.com/albums/kk116/elliane_album/?action=view&current=poze108006.jpg)

romi_in_florida
11.07.2010, 13:10
Asa ca o sa trebuiasca sa-i aduc un rulou cu nuca.
A avut femeia un noroc frumos. Patru duble la sfirsit ! Si noroc la precizie. Si ea e o incepatoare. Asa ca miracole se intimpla.

Romi

JulianM
11.07.2010, 13:24
Si eu sunt puțin "tablagiu" ...
Si norocul meu la zar e binecunoscut pe aici (i-am adus la disperare pe unii vecini ! ...LOL ...)

Dar eu zic că nu e numai noroc ci și foarte mult calcul (probabilistic) - de care vecinii mei nu prea știu ! ... :calcul:

{Noroc la zar, nenoroc în dragoste - să glumesc un pic ...}

Dacă de fotbal a cam trebuit să mă las (o ruptură de ligamente în 2003 - și nu m-am operat, n-am bani și nici chef pt asa ceva ... iar când joc o fac cu stângul, pt ca dreptul să fie picior de sprijin. Noroc că eu lovesc mingea cam la fel și cu stângul ...enfin ...)

Acum, din septembrie până în iulie, joc table mai mereu singur ! - să mă mai "deconectez" și eu o juma de oră pe zi ...

Oricum, jocul de table ma relaxează mult.

;)) (ăsta tot vrea să dea cu zarul - dar tot nu se decide ! ...LOL...)

zanateca
11.07.2010, 17:09
Romi,mersi de distractie,abia astept sa facem o tabla din nou :d Adevarul e ca am avut norocul incepatorului sau poate cum am zis eu mai devreme(m-am manjit cu ceva rahat cand eram mica) Tuica e super,despre rulou cu nuca va fi doar pentru mine ca al meu baiat e alergic(ii pun ceva nuca in mancare si am terminat cu el :d glumesc)
Sper data viitoare sa am mai multi musafiri romani.Eu ma tot laud cu micii facuti de mine ,astept sa vad ce zici tu ,Romi, deapre ei.
Deci veniti pe la mine si va fac mici ca la mama acasa,ciorba de burta sau ciocanele,salata beouf sau de vinete ,sarmale sau carnati de casa.:d

qualia
11.07.2010, 18:07
Romi, ma bucur ca te-a batut o fata la table :d si uite asa se potriveste vorba ca in viata uneori trebuie sa pierzi ca sa cistigi.

zanateca
11.07.2010, 19:04
Fiind incepatoare consider ca Romi a fost un gentelman si mi-a dat o sansa.Pun pariu ca daca juca ,,pe bune`` ma zvanta :d

VanDerGigi
11.07.2010, 19:05
Orice ai face femeile sunt mai norocoase in viata Romi. Imi pare bine ca maturi tot ce intalnesti in cale, macar pe mine m-ai batut pt ca eu am riscat la maxim asa cum imi place. Altfel daca soarele batea mai la stanga te faceam praf. Numai bine din NJ.

vander..nu fi trist,BMW-ul pun eu o vorba buna sa-l ai cind vii la Verona.:ok:

http://i278.photobucket.com/albums/kk116/elliane_album/th_poze108006.jpg (http://s278.photobucket.com/albums/kk116/elliane_album/?action=view&current=poze108006.jpg)

Multam Elliane, asta mic al meu a facut treaba buna dar pana acolo nu are cum sa ajunga inca. O sa calc si la Verona candva si sper la anul sa calci tu la NJ. Apropo am luat o bucatica din Florida cu mine si-am plantat-o imediat :)

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/Picture002.jpg

elliane
11.07.2010, 23:20
Vander..frumos palmierul tau,sper sa-i priiasca clima din NJ.
La Verona se "topeste asfaltul" de vreo saptamina.Este o umiditate groaznica.
La NJ poate ajung la anul, ca anul asta e altcineva la rind:lol:

NYCDream
12.07.2010, 18:56
Dar fara un joc de table nu oferi ruloul cu nuca ?

Si cu sarmalele cum ramane ? Mi-ai facut o pofta teribila in ultima vreme, mai ales ca nu am mai mancat asa ceva de vreo cativa ani.

Ce altceva mai ai in meniu ?

Maximus
13.07.2010, 01:28
.........
Sper data viitoare sa am mai multi musafiri romani.Eu ma tot laud cu micii facuti de mine ,astept sa vad ce zici tu ,Romi, deapre ei.
Deci veniti pe la mine si va fac mici ca la mama acasa,ciorba de burta sau ciocanele,salata beouf sau de vinete ,sarmale sau carnati de casa.:d

Foarte interesanta si tentanta oferta! :d

romi_in_florida
13.07.2010, 09:40
Cruzer, Carmen_Romania2, si altii

Oferez ceva rulou cu nuca la ori si cine care ma bate la table 3 partide.
In Melbourne sau Orlando, West Palm, Hollyweird, Miami. Have wheels, will travel.
Nelule, nu sint tickete de avion pentru tine ! Inca nu a inghetat iadul.
Alte oferte posibile, depinde de cit am baut.

Romi

Deci depinde de cit de buna esti tu, si de ce ai nevoie, si de cit de agreabil ma simt eu !

Romi

VanDerGigi
13.07.2010, 11:39
Si cu sarmalele cum ramane ? Mi-ai facut o pofta teribila in ultima vreme, mai ales ca nu am mai mancat asa ceva de vreo cativa ani.
Ce altceva mai ai in meniu?

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/geico450_35768c.jpg

Te-ai gandit vreodata sa te aventurezi intr-un restaurant romanesc? :ideea:
Poti incerca oricand si sa le gatesti tu insuti acasa ca doar esti femeie.. :thinking:

NYCDream
13.07.2010, 16:28
http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/geico450_35768c.jpg

Te-ai gandit vreodata sa te aventurezi intr-un restaurant romanesc? :ideea:
Poti incerca oricand si sa le gatesti tu insuti acasa ca doar esti femeie.. :thinking:

Poate ajung zilele astea la un restaurant Romanesc. Sunt amplasate prea departe, in Queens.

Eu nu gatesc de obicei, imi place sa imi vina totul pe tava.

Romi, eu am glumit, tu nu lua lucrurile in serios. Mi-e pur si simplu pofta de mancarurile noastre.

kiddy
13.07.2010, 19:18
Poate ajung zilele astea la un restaurant Romanesc. Sunt amplasate prea departe, in Queens.

'Tu-i mama lui de Manhattan! V-ati invatat toti la bloc... :)
De ti-o fi un weekend mai lung, poti incerca si aici (http://lamaisonrustik.host56.com/).
Iar d-na Adriana stie sa faca atmosfera, iti canta ce-ti pofteste inimioara din folclorul romanesc si nu numai. Si canta tare bine...

VanDerGigi
13.07.2010, 20:19
Eu nu gatesc de obicei, imi place sa imi vina totul pe tava..

Eu zic sa te apuci ca maine poimaine te lasa vreun yankeu grea si doar n-o sa hranesti copilul cu congelaturi la microunde.. parerea mea :d

romi_in_florida
13.07.2010, 20:40
Mi-ai zis inainte cam de un an, ca nu gatesti, si astepti tava sa-ti vina la gura. Si aia e bine cind vine de 3 ori pe zi.
Altfel ajungi ca mine sa trebuiasca sa fac mincare cind ma apuca dorul de mincare romaneasca. Chair am avut pofta de salata de vinete, dar facuta cu mina, nu la blender ca pierde din gust cind devine prea macinata. Deci am omorit 3 vinete, si mi-a placut enorm. Grecii fac cu usturoi, si o sa incerc aia data viitoare, ca are gust si mai puternic.
Deci in concluzie, sper ca ti-am facut pofta de ceva mincare mai gustoasa, sa te scoli de pe canapea si sa inveti la ce e buna bucataria.
Gluma e buna, in special cind o faci, nu chiar asa cind o primesti !

Viva polutia in Manhattan, ca da gust mai bun la friptura de sobolani ! Au gust ca de gaina !

Romi

NYCDream
13.07.2010, 20:46
Kiddy, multumesc pentru link, nu stiu cand voi ajunge la Montreal, dar cu prima ocazie te anunt. In August voi ajunge la Toronto pentru 2 zile.

In mod sigur ajung in Queens la acest sfarsit de saptamana, nu mai rezist.

In Romania mi-a placut mult aici: http://hanuberarilor.ro/index_han.html si aici: http://www.lamama.ro/

Romi, adauga la vinete pesmet sau grish ca sa nu se innegreasca.

elliane
14.07.2010, 00:08
Romi, adauga la vinete pesmet sau grish ca sa nu se innegreasca.Ca sa nu innegreasca,vinetele nu trebuie sa vina in contact cu metale.De aceea exista tocatoare(tip cutit) din lemn.

romi_in_florida
14.07.2010, 09:03
Eu mi-am facut cutit de lemn acuma 30 de ani, si salata mea nu a inegrit nici o data.
Deci Elliane are un 10 de la mine. Gust de piine uscata in salata, nu cred ca mi-ar place.
Si cine vine sa ma bata la table, ca altfel ma duc inapoi in Romania sa petrec !

Romi

elliane
14.07.2010, 12:00
Eu mi-am facut cutit de lemn acuma 30 de ani, si salata mea nu a inegrit nici o data.
Deci Elliane are un 10 de la mine. Multumesc Romi.La rulou cu nuca(coarda cu nuca-i zice la Arad),ma inscriu si la facut si la consumat.Mai putin la table:thatsit:

ModestMouse
14.07.2010, 16:19
Iar d-na Adriana stie sa faca atmosfera, iti canta ce-ti pofteste inimioara din folclorul romanesc si nu numai. Si canta tare bine...

Mai canta nea Mititelu la acordeon?

romi_in_florida
23.11.2010, 22:12
Pe unde se ascunde Zanateca !
Am un rulou cu nuca pentru ea, ca am fost azi prin Hollywood, Fl si am cumparat.

Altii, nu mai exista cu ceva curaj la table ?

Romi

romi_in_florida
23.03.2011, 23:12
Am mai gasit un tablagiu roman in Orlando, plus inca o pereche tinara americana,care joaca table in fiecare zi.
Si in Melbourne, avem un cardiologist roman, dar numai cu taica-sau am ajuns sa vorbesc.
Poate ajungem la turnament de table mai rapid.

Trebuie sa mai trec prin Hollywood, sa mai cumpar rulou cu nuca, si ceva Cotnari.

Romi

angeline
24.03.2011, 00:14
Romi, tu îti cauţi tovarăşi români de table în spaţiul internautic sau îţi doreşti tablagii pentru partide live ?

romi_in_florida
24.03.2011, 00:24
Angeline, eu caut tablagii oriunde sint eu, daca am timp sa ma joc. Nu-mi place sa joc pe internet. E mai frumos daca-ti vad expresia cind joci.

Deci daca bati la usa, jucam si table. Local incerc sa gasesc un grup care vrea sa joace mai des. Si daca micam si bem ceva, e si mai bine.

romi_in_florida
25.03.2011, 21:36
Am fost la Hollywood, dar nu am reusit sa gasesc rulou cu nuca, ca era vindut deja.. Deci nu am momentan ce sa ofer daca cistigi, decit o sticla de vin. Dar mai intii trebuie sa vi aici, si sa cistigi ...
Si trebuie sa fi peste 18 ani, sa pot sa-ti dau sticla.

Romi

ModestMouse
01.04.2011, 10:40
Si trebuie sa fi peste 18 ani, sa pot sa-ti dau sticla.

Romi

Da de ce numa 18 ani Romica? Varsta legala de consumat alcohol in US este 21.

"It is against Florida law to sell or give alcoholic beverages to any person under the age of 21."

kiddy
01.04.2011, 14:13
Also, according to Florida law, "if an elephant is left tied to a parking meter, the parking fee has to be paid just as it would for a vehicle". :)

romi_in_florida
01.04.2011, 17:34
Ha HA.

Mai intii sa gasesc cineva sub 21 de ani sa ma bata la table. Dupa aia ma uit la legea de aici,daca e nevoie.
Cu elefantul/elefanta eu nu ma incurc.

Romi

Cherry_Vanilla
25.04.2011, 23:00
Fiindca veni vorba de Hollywood, am fost aseara la restaurantul Transilvania si dupa la Ciocolada. Mare prostie cu Transilvania si nu recomand nimanui -- sarmallele si micii au fost cruzi adica mancarea era negfacuta...am luat acasa si am aruncat nu le-am zis nimic dar nici nu ma mai duc. am cumparat doua sticle de vin sa le dau cadou la lucru si m-am lecuit. nici macar apa nu stiau chelnerii sa puna pe masa..la ciocolada am mancat prajitura carpati care a fost buna...e mai fain acolo..au si muzica..10$ minim pt stat afara l;a masa sa vizionati cantaretii.

romi_in_florida
26.04.2011, 18:39
Foarte bine, domnisoara cu juma de cireasa.
Si eu am zis inainte ca Transilvania nu mirosea prea bine. Eu cel putin am intins-o cind am vazut mincarea.
Altfel Ciocolada serveste si ei dupa 8 seara, sarmale si mititei, nu prea buni, dar nu prea rai. Dar ca sa gasesti vin Grasa de Cotnari, trebuie sa mergi pe ruta 1 la sud, la intersectia cu atlantic ceva, mergi est un block, la magazinul mic din colt, care vinde vin romanesc bun. Si daca mai ai timp, poti trece si pe la bakery Taste of Europe, unde gasesti rulou cu mac si nuca, si co-owner romanca cu una unguroaica.
Numai cirnat afumat bun nu este in Miami. Macelaria sirbeasca, nu are cirnat bun.

Romi

romi_in_florida
23.07.2011, 12:13
Am pierdut la table cu 81-66 la partide.
Dupa vreo doua saptamini de lupta, am inchis campionatul cu varul meu.
Si cel putin vremea a fost calda, berea a fost rece, si varul a mers inapoi prajit ca un tigan.
Deci eu sint multumit momentan, si sper sa mai gasesc si alti tablagii, dupa ce-mi revin.

Romi

Pisoi
23.07.2011, 14:41
Am pierdut la table cu 81-66 la partide.
Dupa vreo doua saptamini de lupta, am inchis campionatul cu varul meu.
Si cel putin vremea a fost calda, berea a fost rece, si varul a mers inapoi prajit ca un tigan.
Deci eu sint multumit momentan, si sper sa mai gasesc si alti tablagii, dupa ce-mi revin.

Romi
...sa intelegem ca a mers inapoi ghiftuit cu "rulou cu nuca" :starsmile:
bai romica! cand calc pa' la tine sa-ti fie clar! ...te bat la table de'ti suna apa'n cap :ideea: ...dar sa nu ma "oparesti" cu braga si rulouri ca eu nu ma ofilesc dupa' d'astea :cool:

romi_in_florida
24.07.2011, 10:33
Tot astept Pisoiule, sa vi pe aici.
O sa-ti cumpar ceva stilp de telefon, sa ai de ce sa te scarpini, dupa ce te bat bine la table.
Braga si ruloul, e numai pentru cei ce apreciaza mincarea mai gustoasa. Altfel facem mititei si bere !

Romi

romi_in_florida
02.05.2012, 23:30
Campionatul de table incepe azi, ca a venit varul aici sa ne batem. Anul trecut am jucat vreo 60 de partide in vreo 10 zile.
Anul asta sper sa joc cel putin 100 de partide cu el, si avem si alti tablagii locali care sper ca vor veni sa joace.
Momentan dau vin de cotnari, daca pierd la table. Dar bere si mititei, si ceva piine de casa (incepe sa arate ca piinea semi din Arad), cred ca va fi bine venit linga bazin.

Astept sa vad ce curajosi/curajoase vin pe la mine.

Maximus
03.05.2012, 20:46
Romica, pina la urma tot vin pe acolo, acum am cumparat alta barca, din Cape Coral, este putin mai mica (26 ft)si are si trailer. Fl.Nu stiu cit de aproape e de tine si nu stiu exact cind vin, probabil duminica, luni.Poate daca vrei trec si pe la tine, sa-mi iau revansa, in Ro m-ai batut (strins scorul)

romi_in_florida
04.05.2012, 00:06
Maximus,

In Romania, te-am batut la ultiul joc, ca eram egali . Deci nu am cistigat clar. Oricind ai timp de revansa, eu sint de acord.
Momentan varul meu ma batea la 14 partide la 0, cu primele 6 jocuri fiind marti de la amindoi. Abai mi-am revenit si am cistigat ultimele doua partide. Deci e tare si dur cum jucam.

Cape Coral nu este aproape de Melbourne, deci nu stiu daca poti sa ajungi aici, dar esti bine venit si la mititei si la bere si la table.

Maximus
14.05.2012, 23:35
Ce pot sa zic, dupa 4 zile si 2950 mile dus-intors, am realizat ce bine e in Texas si ce rai si reci sint localii din Fl. probabil de asta si tu cauti pe net prieten(e)i. Am avut probleme cu o roata de la trailerul barcii, am stat peste noapte in C Coral si a doua zi am cautat un shop sa repar. Intimplarea a facut ca la al 2'lea shop sa dau peste un roman... Mike - de 30 de ani in US, care mi-a recomandat ca pentru roata stricata sa cumpar alt trailer !!!!!!! NO COMMENT.Poate de asta dupa 30 de ani a ramas tot simplu mecanic... Am vrut sa schimb ulei la truck, au zis ca dureaza citeva ore!!!Incredibil,
Am rezolvat dupa ce am intrebat cel putin 6 shops, cu doar 320$, mecanicul din alt stat, full service la toate 4 roti, parts si manopera! ( un nou trailer de aluminium marimea asta costa used cel putin 2200)...Si cu tine sint dezamagit sa spun, am facut 1500 mile pina acolo, puteam sa mai fac 150,200 pina la tine, daca ma invitai, dar asa ...nu mai are rost. Te-ai adaptat stilului de acolo.
Sanatate si succesuri

Melina
15.05.2012, 06:27
Intimplarea a facut ca la al 2'lea shop sa dau peste un roman... Mike - de 30 de ani in US, care mi-a recomandat ca pentru roata stricata sa cumpar alt trailer !!!!!!! NO COMMENT
Asta imi aminteste de perioada cand deabea venisem aici , si romanasii mai vechi, te tratau mai mult ca pe un intrus , ba mai mult unii mai faceau si pe grangurii . In concluzie in mare parte am fost foarte dezamagita de comunitatea romaneasca de aici. Big turn off ! Intre timp m-am obisnuit fara romani iar daca mi se face dor ma duc in Romania si ii vad pe ai mei. Am si eu pe aici o colega din Texas foarte prietenoasa si de treaba tipa.

romi_in_florida
15.05.2012, 23:10
Maximus. eu ti-am spus ca esti bine venit aici la mine, si-ti dau bere si mititei si jucam si table.
Eu am pus mai de multe ori telefonul si adresa si email-ul meu aici, deci nu stiam ca ai probleme fara sa ma chemi. Aici nu ai raspuns dupa ce am raspuns eu pe 4 mai, si am crezut ca ai abandonat sa vi pe aici.
200 de mile inseamna vreo 4-5 ore in fiecare directie daca treci prin Miami sau Orlando, si mult mai mult daca ai trailer cu barca.
Cit despre romani aici in Florida, sint cam la fel ca cei din romania. Cei mai multi sint derbedei, si mai sint si citiva bine crescuti. Daca 50% sint excroci in romania, de ce astepti mult mai bine aici.

Pisoi
16.05.2012, 21:18
....sincer am vrut sa fac si io un comentariu p-aici ...si m-am abtinut pt ca nu sezizez sensul esentei comentariului tau!
Maximus, am fost oarecum derutat de comentariul tau si efectiv nu nici acum nu-mi dau seama la ce te referri :thinking:
...de cine esti dezamagit si de ce? Ai sunat cumva pe "tablagiu' Romica" sa te ajute la roata? ...sau ce? ...nu ne lasa cu ochii'n ceata cu experienta ta pa-n' la Florida ....sa stiu si io' cum ma depalsasez la "maestrul din PB" :d
...zi-mi si mie ...daca-mi sare fo' roata de la avion pot sa apelez cu incredere la Romica sau tre imi semnez testamentul inainte?:d:

Ce pot sa zic, dupa 4 zile si 2950 mile dus-intors, am realizat ce bine e in Texas si ce rai si reci sint localii din Fl. probabil de asta si tu cauti pe net prieten(e)i. Am avut probleme cu o roata de la trailerul barcii, am stat peste noapte in C Coral si a doua zi am cautat un shop sa repar. Intimplarea a facut ca la al 2'lea shop sa dau peste un roman... Mike - de 30 de ani in US, care mi-a recomandat ca pentru roata stricata sa cumpar alt trailer !!!!!!! NO COMMENT.Poate de asta dupa 30 de ani a ramas tot simplu mecanic... Am vrut sa schimb ulei la truck, au zis ca dureaza citeva ore!!!Incredibil,
Am rezolvat dupa ce am intrebat cel putin 6 shops, cu doar 320$, mecanicul din alt stat, full service la toate 4 roti, parts si manopera! ( un nou trailer de aluminium marimea asta costa used cel putin 2200)...Si cu tine sint dezamagit sa spun, am facut 1500 mile pina acolo, puteam sa mai fac 150,200 pina la tine, daca ma invitai, dar asa ...nu mai are rost. Te-ai adaptat stilului de acolo.
Sanatate si succesuri

...de cum am perceput eu "maestru' la table" (si mai la toate cele) te-a invitat poiticos la el in "ograda" :ideea:

Maximus. eu ti-am spus ca esti bine venit aici la mine, si-ti dau bere si mititei si jucam si table.
Eu am pus mai de multe ori telefonul si adresa si email-ul meu aici, deci nu stiam ca ai probleme fara sa ma chemi. Aici nu ai raspuns dupa ce am raspuns eu pe 4 mai, si am crezut ca ai abandonat sa vi pe aici.
200 de mile inseamna vreo 4-5 ore in fiecare directie daca treci prin Miami sau Orlando, si mult mai mult daca ai trailer cu barca.
Cit despre romani aici in Florida, sint cam la fel ca cei din romania. Cei mai multi sint derbedei, si mai sint si citiva bine crescuti. Daca 50% sint excroci in romania, de ce astepti mult mai bine aici.

tetris, baga mai bine ceva postari/linkuri pa’ la “muzica straina” sau B/W pics ca te pricepi mult mai bine p’acolo, decat sa speculezi inutil comentarii (postari) fara un real sens! :o

Asta imi aminteste de perioada cand deabea venisem aici , si romanasii mai vechi, te tratau mai mult ca pe un intrus , ba mai mult unii mai faceau si pe grangurii . In concluzie in mare parte am fost foarte dezamagita de comunitatea romaneasca de aici. Big turn off ! Intre timp m-am obisnuit fara romani iar daca mi se face dor ma duc in Romania si ii vad pe ai mei. Am si eu pe aici o colega din Texas foarte prietenoasa si de treaba tipa.
...nu intentionez sa-ti plang de mila ... dar io cred ca esti "traumatizata" rau de tot de experientele tale ...iar "iaurtul'' tau ie inca fierbinte :-?

Maximus
17.05.2012, 00:13
Maximus,

Cape Coral nu este aproape de Melbourne, deci nu stiu daca poti sa ajungi aici, dar esti bine venit si la mititei si la bere si la table.

Pisoi, nu vreau incep vre-o polemica, am zis ca nu mai intru aici, am revenit doar pentru a lua legatura cu Romica. Nu eram nebun sa-l sun la 200 mi sa-i cer ajutor pentru o roata, dar raspunsul lui initial m-i s-a parut cam rece, si am zis ca de ce sa ma autoinvit si sa mai bat n km poate deranjez omu.In rest m-am referit strict la alti localnici floridieni, intilniti prin gas station, car shops etc.
Comentariul lui Tetris a fost cu sens, a intarit parerea mea despre ce e in partea aia de lume!
Mie mi se pare comentariul tau fara sens, dar oricum ma opresc aici, si ma retrag, asa ca spor la ce vreti!

Melina
17.05.2012, 12:32
....sincer am vrut sa fac si io un comentariu p-aici ...

...de cum am perceput eu "maestru' la table" (si mai la toate cele) te-a invitat poiticos la el in "ograda" :ideea:

]tetris, baga mai bine ceva postari/linkuri pa’ la “muzica straina” sau B/W pics ca te pricepi mult mai bine p’acolo, decat sa speculezi inutil comentarii (postari) fara un real sens! :o[/FONT]

...nu intentionez sa-ti plang de mila ... dar io cred ca esti "traumatizata" rau de tot de experientele tale ...iar "iaurtul'' tau ie inca fierbinte :-?[/FONT][/COLOR]

Nu stiu ce te roade mai mult , ca scriu , ce scriu sau faptul ca nu scriu ce ai vrea tu sa scriu , dar esti deplasat. Indicatiile sunt bune la ceva numai atunci cand o persoana ti le cere., altfel pe bune ca risti sa o dai in penibil. Degeaba suflii in iaurtul altuia.

Maximus ma bucur ca te-am revazut pe aici si la mai mare ! Iar romi cred ca va mai trebuii sa astepte pana cand mai are cu cine impartii vre-un rulou.

romi_in_florida
17.05.2012, 23:28
Maximus,

Eu ma asteptam la un PM sa-mi spui cind vi pe aici, sau daca nu poti... Aici eu joc zilnic momentan cu varul, si am mincat si mititei pina ne-am saturat de ei. Berea mai merge cind e cald afara.
Nici la telefon nu m-ai chemat, asa ca sa-ti dau din nou legaturile mele.
Ma gasesti la www.romeoinc.com si am si telefonul afisat acolo : 321-757-7678
Deci poti lasa si mesagiul la masina de inregistrat, si-l gasesc pina la urma.
Pot sa te chem atita timp cit ai numar de telefon american. Nu prea chem in Canada si EU acuma, ca nu am pe cine.
Imi pare rau ca nu ai venit pe la mine, si ca nu am putut sa te ajut. Cel putin cu o sticla de tuica, te ajutam, daca nu cu o roata.
Eu lucrez tot timpul la masinile mele, ca am patru pe aici, si trei sint in reparatie. Deci atelier am destul de bun, si am avut si eu trailer pentru apa, si stiu ce usor poti sa ai probleme.
Poate data viitoare ne vedem din nou pe undeva.

Maximus
18.05.2012, 11:00
Romi, atunci scuze, se pare ca am inteles eu gresit,mi-a parut cam rece raspunsul tau, de asta am zis ca nu are rost sa te deranjez. Scuza ma inca o data si poate intradevar ne vedem alta data si pe aici prin America!

romi_in_florida
21.05.2012, 22:41
Am pierdut la table cu scorul de 159 la 113 partide.
A fost fascinant, si dur.

Arleqin
13.07.2012, 10:16
Recent in Fort Myers, Bonita Springs... vin din Nord, PA...:)
As fi incantat sa cunosc romani din Fl...

romi_in_florida
12.12.2016, 23:04
CIne e asta Julian M care zice ca are mare noroc la table ?
Am nevoie de ceva incalzire la table, ca nu am ajuns sa joc de mult.
O sa incep sa mai calatoresc pina la Jacksonville, asa ca sper sa gasesc ceva competitie pe undeva.
Am iesit la pensie, si nu vad pe nimeni care vrea sa joace.